Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.04.2011 16:58

Slavko1974 napisał(a):No to jeszcze jedno pytanie z gatunku głupich. Wybaczcie, ale nie dość że jadę pierwszy raz autem dalej niż do Słowacji a nie chcę błądzić mając niemowlaka na pokładzie.
Może ktoś podać linka do filmu z przejazdem przez Ptuj na nowy most?
A jadąc już w drogę powrotna do Polski - jak jest oznakowany zjazd z drogi na nowy most w Ptuj? Czy to jest jakiś nowowybudowany wezeł, czy tylko pojedynczy zjazd? Czy taki filmik drogi powrotnej również istnieje w sieci?


Wróć się do pierwszego postu
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 23.04.2011 17:12

W pełni się zgadzam - i popieram! - z twierdzeniem, że 30 EUR za tak krótki odcinek autostrady plus zwykle drugie tyle, bo wrócić trzeba a winietka chyba 7-dniowa to mówiąc delikatnie przesada. Ciekawe czy mieszkańcy miejscowości "objazdowych" nie narzekają na wzmożony ruch czy może (jeszcze, na razie) za mało pojazdów tamtędy jeździ...
Ale chciałem zapytać o coś innego - mam nawigację TT (prócz innych, mnie mniej odpowiadających - na trasę tylko TT) i tam po prostu wybieram opcję, żeby nie prowadził po drogach płatnych. W takim razie po co te filmy instruktażowe? Tylko TT ma taką opcję co do trasy?
Aha! I generalnie to jak mogę to wszędzie jednak jadę autostradą, ale tak dużo kasy za tak niewiele autostrady... to gruba przesada.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 23.04.2011 18:22

Troszkę przesadziłeś z tymi cenami :)
Nie 2x30 tylko 2x15 euro (mówimy o tygodniowych).
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 23.04.2011 19:08

Racja, potentegowało mi się trochę ;)
Co nie zmienia faktu, że - mając na myśli prawidłową stawkę - za dużo kasy za za mało trasy. Kiedyś pamiętam jechałem od strony Francji do Rzymu: zabuliłem coś ok. 100 EUR za autostradę i byłem zadowolony. Ale odcinek też był długości coś ok. jak z południa Polski nad Bałtyk. Dużo kasy za dużo drogi - i było ok :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.04.2011 21:55

może powtarzam po innych forumowiczach, ale w czerwcu-wyjazd i lipcu-powrót 2010r. trasą jaką przedstawił kolega jorgus111
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... a=ls&via=1
przejazd "objazdem" od zjazdu na 226 km autostrady A9 całkiem przyjemna i oszczędna o 30 euro :D
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.04.2011 22:28

O objazdach piszemy w innym miejscu.
TU NA TAPECIE SĄ RELACJE VIDEO.
Więc proszę jak w temacie.
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 25.04.2011 16:27

endryu napisał(a):może powtarzam po innych forumowiczach, ale w czerwcu-wyjazd i lipcu-powrót 2010r. trasą jaką przedstawił kolega jorgus111
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... a=ls&via=1
przejazd "objazdem" od zjazdu na 226 km autostrady A9 całkiem przyjemna i oszczędna o 30 euro :D


Nie dość, że się powtarzasz to jeszcze golega jorgus111 zaproponował Ci jedej z durniejszych objazdów, które są wynikiem niezrozumienia tematyki objazdu tej autostrady, no chyba, że trasa ma być krajoznawcza to bardzo przepraszam Ciebie i kolegę jorgus111. Ale wypadało by dopisać, o jakim charakterze jest ta zaproponowana wyżej trasa.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.04.2011 21:30

no teraz wiem na pewno, że się powtarzam po innych. Wcześniej miałem tylko przypuszczenie. A ta trasa ma charakter oszczędnościowy o 30 euro. Zjazd na 226 km ok. godz. 4.00 przejazd puściutkim objazdem, bo wcześniej nie wiedziałem, że z Ptuja można od razu wjechać nowym mostem na 9 i nie koniecznie trzeba jechać przez Trzec. No chyba,że turystycznie. A właśnie tym objazdem jechało i będzie jechało wielu forumowiczów i nie tylko :?:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.05.2011 22:40

Slavko1974 napisał(a):No to jeszcze jedno pytanie z gatunku głupich. Wybaczcie, ale nie dość że jadę pierwszy raz autem dalej niż do Słowacji a nie chcę błądzić mając niemowlaka na pokładzie.
Może ktoś podać linka do filmu z przejazdem przez Ptuj na nowy most?
A jadąc już w drogę powrotna do Polski - jak jest oznakowany zjazd z drogi na nowy most w Ptuj? Czy to jest jakiś nowowybudowany wezeł, czy tylko pojedynczy zjazd? Czy taki filmik drogi powrotnej również istnieje w sieci?

Tutaj masz wszytsko ładnie rozpisane przez Admina, z mapkami i video mostu nowego i starego forum/viewtopic.php?t=28771
Pozdrav
mikeb
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikeb » 07.05.2011 08:51

Witam, jechalem tym objazdem na tegoroczną majówkę -> przejechałem bez najmniejszego problemu. Droga bardzo przyjemna i odświeżająca po kilku godzinach jazdy autostradą. Polecam gorąco
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 30.11.2011 23:58

henius34 napisał(a):Tutaj masz wszytsko ładnie rozpisane przez Admina, z mapkami i video mostu nowego i starego forum/viewtopic.php?t=28771
Pozdrav


Macie już jakąś wiedzę czy w 2012 roku proponowany obecnie objazd będzie dalej aktualny? Nic nie zmieniło się jeżeli chodzi o autostradę przez SLO? Nie udało się jej przedłużyć?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.12.2011 14:20

Na pewno w przyszłym roku nic w tym temacie się nie zmieni. Moooże w 2013.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 01.12.2011 23:58

Jestem tego samego zdania co kolega :wink:
armandoo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) armandoo » 18.06.2012 17:23

Witam,

temat pięknie opisane. Dodatkowo zrobione mapki i filmy przez Admina znakomite jednakże do uzupełnienia tego cuda przydałaby się jedna rzecz.

Szczegółowa mapka miasta Ptuj z zaznaczoną drogą przez miasto Ptuj ( prowadzącą przez 6 rond ) , następnie nowy most i aż do wyjazdu na słynne rondo kończące autostradę i rozpoczynające trasę numer 9 w kierunku HR.

Film jest fajny ale niekoniecznie wygodny w obsłudze. Mapkę można byłoby sobie wydrukować i ułatwiłoby to wszystkim jazdę :-)


Jak ktoś ogarnięty komputerowo to może podejmie się tego szczytnego celu ?
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 18.06.2012 19:20

armandoo napisał(a):Witam,

temat pięknie opisane. Dodatkowo zrobione mapki i filmy przez Admina znakomite jednakże do uzupełnienia tego cuda przydałaby się jedna rzecz.

Szczegółowa mapka miasta Ptuj z zaznaczoną drogą przez miasto Ptuj ( prowadzącą przez 6 rond ) , następnie nowy most i aż do wyjazdu na słynne rondo kończące autostradę i rozpoczynające trasę numer 9 w kierunku HR.

Film jest fajny ale niekoniecznie wygodny w obsłudze. Mapkę można byłoby sobie wydrukować i ułatwiłoby to wszystkim jazdę :-)


Jak ktoś ogarnięty komputerowo to może podejmie się tego szczytnego celu ?


Fajnie jest opisane tutaj. Omijanie Słownskich Autostrad

Ostatnia aktualizacja z 2011 ale DARS jakiś czas temu potwierdził, że zmian do 2013 nie będzie.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone