Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.07.2019 08:33

majeczka napisał(a): ...autostrada oddana i wierzcie mi fajnie się nią jedzie .... Kolejka na granicy .. Dla jadących do Croatii ... mniej więcej na 1h-1,5h...


Kolejka 1,5h powiadasz

To mniej więcej tyle co przejazd darmowymi drogami przez całą Słowenię, np MLP i granica w Cvetlin gdzie korków raczej nie ma ...
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 16.07.2019 08:44

kpkp1985 napisał(a):Ciężko zrobić 1 zdjęciem całą trasę ze szczegółami.
...

Teraz dobrze, nie jedziesz autostradą, odcinek bezpłatny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2019 08:59

piotrulex napisał(a):
majeczka napisał(a): ...autostrada oddana i wierzcie mi fajnie się nią jedzie .... Kolejka na granicy .. Dla jadących do Croatii ... mniej więcej na 1h-1,5h...


Kolejka 1,5h powiadasz

To mniej więcej tyle co przejazd darmowymi drogami przez całą Słowenię, np MLP i granica w Cvetlin gdzie korków raczej nie ma ...

Raczej nie ma, ja w tamtym roku stałem 1,5 godziny w drodze powrotnej :wink:
Ostatnio jak widać, weekendowy korek na słoweńskiej autostradzie przeniósł się z okolic Ptuj na granicę :oczko_usmiech:
Do czasu wejścia Chorwacji do strefy Schengen tak to niestety będzie wyglądało.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.07.2019 09:07

dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
majeczka napisał(a): ...autostrada oddana i wierzcie mi fajnie się nią jedzie .... Kolejka na granicy .. Dla jadących do Croatii ... mniej więcej na 1h-1,5h...


Kolejka 1,5h powiadasz

To mniej więcej tyle co przejazd darmowymi drogami przez całą Słowenię, np MLP i granica w Cvetlin gdzie korków raczej nie ma ...

Raczej nie ma, ja w tamtym roku stałem 1,5 godziny w drodze powrotnej :wink:
Ostatnio jak widać, weekendowy korek na słoweńskiej autostradzie przeniósł się z okolic Ptuj na granicę :oczko_usmiech:
Do czasu wejścia Chorwacji do strefy Schengen tak to niestety będzie wyglądało.


Doprecyzujmy

Stałeś właśnie w Cvetlin? Czy gdzie? Jaki dzień tygodnia i godzina?

Jeśli tylko na powrocie to mam to w nosie :wink: . Będziemy na 90% wracać z Istrii, gdzie zadupiami omijamy większość korka a na dodatek będzie to środek tygodnia
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2019 09:20

piotrulex napisał(a):Doprecyzujmy

Stałeś właśnie w Cvetlin? Czy gdzie? Jaki dzień tygodnia i godzina?

Jeśli tylko na powrocie to mam to w nosie :wink: . Będziemy na 90% wracać z Istrii, gdzie zadupiami omijamy większość korka a na dodatek będzie to środek tygodnia

W Cvetlin na powrocie, wracałem 8.07 czyli niedziela w godzinach popołudniowych. Dlatego większy ruch :papa:
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 16.07.2019 17:13

Napewno ten odcinek z 86 co się wjeżdża na H7 po przekroczeniu granicy w Słowenii jest bezpłatny ? i następnie jedzie przez Lendava i trasa 109 do granicy Chorwackiej i jest Mursko Sredisce
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 16.07.2019 17:22

Na pewno.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 16.07.2019 17:27

https://goo.gl/maps/2txjD2YwBy2UGXje6
Bezpłatne, już sobie nie mąć tak w głowie bo zgłupiejesz.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 17.07.2019 22:09

piotrulex napisał(a):
dids76 napisał(a):
piotrulex napisał(a):Hej

Jakieś uwagi co do tej trasy? Będziemy go robić w piątkowy poranek/przedpołudnie w kierunku CRO ...


No naprawdę mam dylemata. MLP znam bardzo dobrze to może jednak tak?

https://www.google.pl/maps/dir/46.79522 ... !3e0?hl=pl


Możesz też tak: objazd Spiel-Mar-Cv

Ja tak jeżdżę.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.07.2019 07:01

kpkp1985 napisał(a):Napewno ten odcinek z 86 co się wjeżdża na H7 po przekroczeniu granicy w Słowenii jest bezpłatny ? e


H7 jako autostrada tak naprawdę zaczyna się za rondem, ty na rondzie skręcasz w lewo, więc tak naprawdę nie wjeżdżasz na autostradę H7.
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 18.07.2019 15:11

19Gumis20 napisał(a):https://goo.gl/maps/2txjD2YwBy2UGXje6
Bezpłatne, już sobie nie mąć tak w głowie bo zgłupiejesz.



To dobrze.

Bo dużo osób mówi, ze tam policja się czai i tych co sobie skracają drogę i jadą przez Słowenię łapią i karzą mandatami...
mirek_pe
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 11.10.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek_pe » 18.07.2019 15:16

łapią tylko tych którzy przekraczają predkość. Jak jedziesz przepisowo nic Ci nie zrobia.
nowac
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowac » 22.07.2019 10:02

Temat przerobiony na świeżo! Już po wakacjach Cro2019. W tamtą stronę G. Marceli rano w niedzielę ok 8 kolejka na 45 min. Na powrocie wczoraj jak GM podało ze pół godziny opóźnienia postawiłem na Cvetlin jak sie okazało niezbyt trafnie bo tam też spędziliśmy godzinę w kolejce (ok 15 na miejscu dla wjezdzajacych od ręki)... No a ze byłem już tak daleko to postanowiłem zrobić przypominke z M-L-P no i łącznie jakies dwie godziny w plecy...
Mimo takiej kolejki gość w drugą stronę Q7 z dość duża motorówką dawał rade (nie bez trudu) ☺☺☺
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.07.2019 17:59

TAM: klasycznie MLP-Cvetlin - piątek późny wieczór, cisza, spokój, zero aut.
POWRÓT: Srediste ob Dravi - Ljutomer - Radenci - Bad Radkersburg. Całą trasa przez Słowenię zajęła równo godzinę (sobota około południa), jedno auto na granicy, widoki przepyszne, w którejś wiosce był fotoradar za winklem. Asfalt lepszy niż w Trate, choć miejscami winkle ostre i droga wąska, z łodzią/przyczepą chyba bym nie ryzykował. W Bad Gleichenberg tania stacja (ON=1,12 E) z darmowym kibelkiem i mini-barem, ale nie ma winiet. Przed samą autostradą za Ilz duży Shell, niewiele droższy, winiety są.
Obiadek w Oldtimer Zoebern, super-szybka obsługa, świetne Wiener-Schnitzle, ogólnie ładne widoki i fajna knajpa, ceny ok. 10E za danie. Autostrada na tym odcinku jest w remoncie = ograniczenia i ogólnie trochę zamieszania.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.07.2019 08:44

Może komuś się przyda. W linku jest skan plansz z google maps ze szczegółową trasą objazdu M-L-P-C
Plansze zaczynają się od wjazdu do Ptuja, bo trasa od zjazdu 226 do Ptuja była już tyle wałkowana, że zabłądzić się nie da.
Koniec objazdu jest na wjeździe na autostradę w Macelj.


https://drive.google.com/file/d/1-qNBSI ... sp=sharing
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 264
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone