Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 05.07.2019 09:11

habanero666 napisał(a):
rocker napisał(a): Mam pytanie co do zwierzyny w tych okolicach, bo będę przed świtem a wiadomo że wtedy żer największy.

Są tam lisy, wiewiórki oraz wróble. Czasami zdarzy się bażant.
Żerują na mniejszych autach.
Żubra ani wielkiej stopy nie zarejstrowano.
:)


widać, że kolega świeży i nie jechał nigdy nocą przez Węgry.


Bonovox75 - dzięki, za cynk. Wiem, że noc należy do zwierząt, ale ostatni raz te trasę nocą pokonywałem z 6 lat temu, dlatego wolę dopytać.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.07.2019 21:31

habanero666 napisał(a):
rocker napisał(a): Mam pytanie co do zwierzyny w tych okolicach, bo będę przed świtem a wiadomo że wtedy żer największy.

Są tam lisy, wiewiórki oraz wróble. Czasami zdarzy się bażant.
Żerują na mniejszych autach.
Żubra ani wielkiej stopy nie zarejstrowano.
:)


to ciebie nie zbanowali ??:D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.07.2019 21:34

bonovox75 napisał(a):To jest ta trasa --> Cvetlin-Maribor-Spielfeld, jeśliby ktoś chciał to poznać:

link do trasy Cve-Mar-Spiel

Za Spielfeld, przy powrocie na autostradę w Austrii (krótki dojazd drogą L622) jest też stacja paliw Temmel, gdzie można kupić paliwko z automatycznej obsługi.


ciekawa opcja w porównaniu z M-L-P-C. Pytanie tylko, czy jadąc twoim objazdem nie wpakuję się w jakiś nieszczęśliwy sposób na autobahnę? :)
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 05.07.2019 22:58

Szansa jest zawsze :) Tu są teoretycznie dwie. Rada: unikaj tablic z napisem DARS :)

A serio: to połączenie dwóch dobrych, klasycznych tras (z odbiciem na Cvetlin). Nie powinieneś mieć żadnych niemiłych niespodzianek.
oxbox
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxbox » 05.07.2019 23:07

bonovox75 napisał(a):To jest ta trasa --> Cvetlin-Maribor-Spielfeld, jeśliby ktoś chciał to poznać:

link do trasy Cve-Mar-Spiel

Za Spielfeld, przy powrocie na autostradę w Austrii (krótki dojazd drogą L622) jest też stacja paliw Temmel, gdzie można kupić paliwko z automatycznej obsługi.


I alternatywa przekroczenia granicy Chorwackiej z trasy kolegi.

link do trasy Spielfeld-Maribor-Rogatec

Jak ktoś nie lubi zakrętów lub się boi.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 06.07.2019 00:18

sviva napisał(a):
bonovox75 napisał(a):To jest ta trasa --> Cvetlin-Maribor-Spielfeld, jeśliby ktoś chciał to poznać:

link do trasy Cve-Mar-Spiel

Za Spielfeld, przy powrocie na autostradę w Austrii (krótki dojazd drogą L622) jest też stacja paliw Temmel, gdzie można kupić paliwko z automatycznej obsługi.


ciekawa opcja w porównaniu z M-L-P-C. Pytanie tylko, czy jadąc twoim objazdem nie wpakuję się w jakiś nieszczęśliwy sposób na autobahnę? :)


Na autobahnę ani na ekspresówkę się nie wpakujesz o ile ustawisz sobie navi na trasy bez opłat w tym rejonie. Ja jeżdżę zawsze na WAZE i wspieram się tylko GoogleMaps.

W tym rejonie jest słynne Rondo Pesnica, które ni to leży ni to nie leży na drodze płatnej. Jest o tym rozpisane w tym wątku, ale wcześniej Rondo Pesnica

Rondo jest kilka kilometrów za Mariborem w stronę Austrii i łączy ekspresówkę H2 z autostradą. Trzeba to rondo tylko "liznąć", tak jak to pokazuje trasa w moim wątku.
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 06.07.2019 10:30

Sporo postów wcześniej jeden kolega udostępnił tą trasę. Pozwolę sobie ją przypomnieć. Jechałem nią na początku miesiąca i jest to trasa sprawdzona i bez niespodzianek. Trzeba jechać wytyczoną trasą bo Google czasami pokazuje alternatywne niby szybsze trasy.
https://maps.app.goo.gl/uDjCz8CJZiPrvMRi8

Pozdrawiam i szczęśliwej podróży!
oxbox
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) oxbox » 06.07.2019 15:32

Popox napisał(a):Sporo postów wcześniej jeden kolega udostępnił tą trasę. Pozwolę sobie ją przypomnieć. Jechałem nią na początku miesiąca i jest to trasa sprawdzona i bez niespodzianek. Trzeba jechać wytyczoną trasą bo Google czasami pokazuje alternatywne niby szybsze trasy.
https://maps.app.goo.gl/uDjCz8CJZiPrvMRi8


Jadąc tą trasą do CR można zatrzymać się przed Ptujem w całkiem niezłej pizzerni - PICERIJA PRI MICI.

link do pizzerni
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 06.07.2019 17:44

Jestesmy obecnie w Omis przyjechalismy w poniedzialek. Jechalismy busem 9 osobowym na ktorego winieta na Slowenie wynosila ok 60e. Postanowilismy objechac autostrade trasa M-L-P zgodnie z opisami tu na forum. I to byl wielki blad. Jechalismy pierwszy raz takim objazdem w nocy, mnostwo zakretow i dzikich zwierzat dramat... zaoszczedzilismy 60 e a trasa 1500km trwala ponad 20h bez noclegow z 3 postojami 15 minutowymi. Teraz na powrocie kupujemy winiete i jedziemy autostrada. Nie polecam objazdow na dodatek w nocy gdzie max predkosc wynosila 30km/h
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 06.07.2019 17:52

To wiele nie zmieni. Ten objazd wydłuża trasę o jakieś pół godziny. Wasza średnia prędkość na całej trasie wyniosła ok. 80km/h. I tego nie przeskoczycie. Jeśli podróż zajęła wam aż 20 godzin, to może lepiej zastanowić się nad noclegiem gdzieś po drodze? W Chorwacji jechaliście autostradami czy Jadranką?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.07.2019 20:59

Justynka133 napisał(a):Jestesmy obecnie w Omis przyjechalismy w poniedzialek. Jechalismy busem 9 osobowym na ktorego winieta na Slowenie wynosila ok 60e. Postanowilismy objechac autostrade trasa M-L-P zgodnie z opisami tu na forum. I to byl wielki blad. Jechalismy pierwszy raz takim objazdem w nocy, mnostwo zakretow i dzikich zwierzat dramat... zaoszczedzilismy 60 e a trasa 1500km trwala ponad 20h bez noclegow z 3 postojami 15 minutowymi. Teraz na powrocie kupujemy winiete i jedziemy autostrada. Nie polecam objazdow na dodatek w nocy gdzie max predkosc wynosila 30km/h


Zmieńcie kierowcę. Jechaliśmy busem 2x. Oba wesołe autobusy pełne studentów. Za każdym razem objeżdżaliśmy autostradę w Słowenii a objazd wypadał na noc. Nigdy nie jechaliśmy 20h!
Popox
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.04.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Popox » 06.07.2019 22:41

Osobiście cyrklowałem tak żeby być z Warszawy pod gradacem ok 11 rano więc objazd Słowenii wypadł mi nad ranem. Faktycznie zakrętów sporo ale trasa bardzo dobra. Nawierzchnia w dobrym stanie a jazda taką serpentynką pobudza jak trzeba :) zaiszczedzilem 60€ i jestem bardzo zadowolony
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 06.07.2019 23:19

Justynka133 napisał(a):Jestesmy obecnie w Omis przyjechalismy w poniedzialek. Jechalismy busem 9 osobowym na ktorego winieta na Slowenie wynosila ok 60e. Postanowilismy objechac autostrade trasa M-L-P zgodnie z opisami tu na forum. I to byl wielki blad. Jechalismy pierwszy raz takim objazdem w nocy, mnostwo zakretow i dzikich zwierzat dramat... zaoszczedzilismy 60 e a trasa 1500km trwala ponad 20h bez noclegow z 3 postojami 15 minutowymi. Teraz na powrocie kupujemy winiete i jedziemy autostrada. Nie polecam objazdow na dodatek w nocy gdzie max predkosc wynosila 30km/h


Nie chcę krytykować, bo ja również się nakręciłem kierownicą podczas tego objazdu, a tym bardziej, że 9-osobowy bus to troszeczkę inaczej się prowadzi jak zwykły osobowy samochód. Ale jadąc zgodnie z przepisami na tym objeździe można stracić maksymalnie godzinę. Jadąc autostradą przez Słowenię, przy założeniu braku korka w Macelj, do Omiś dojechalibyście w 19 a nie 20 godzin. Tyle krytyki o jedną straconą godzinę?
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.07.2019 10:17

W czerwcu przećwiczyłem dwa warianty objazdu autostrady słoweńskiej. Jadąc do Splitu sprawdziłem trasę Ilz (66, 69) Bad Radkersburg, Ljutomer (230), Ormoz, Varazdin (obwodnica), Lucko. Bardzo przyjemna widokowo trasa 66 w Austrii i 230 w Słowenii, żadnych szalonych serpentym na skraju przepaści itp :) Jako relaksująca odmiana po nudnych autostradach sprawdza się świetnie. Noclegi tym razem planowałem niedaleko Ormoz w Cvetkovici więc dla mnie to zwiedzanie było dojazdem do kwatery, nie miałem presji czasu i wizji kolejnych 6 godzin jazdy do Splitu. Drogę powrotną również z międzylądowaniem w Cvetkovici wybrałem jako mix sentymentalny starego objazdu M-L-P z dodanym przejazdem przez granicę w Ormoz. Podziwialiśmy po drodze zmiany w Lenart (nowe ronda i strefa 30km/h w centrum), zakończenie wymiany nawierzchni na drogach 229 i 433 a po drodze mijaliśmy takie kwiatuszki.
Ten wariant będzie moją trasą przejazdową w przyszłym roku, autostrada A9 do Graz w Austrii, mimo kilku ograniczeń do 100km/h, bardziej przypadła mi do gustu niż wariant Ilz - Bad Radkenzburg. Mój wybór dotyczy jednak przejazdów poza sezonem (czerwiec, wrzesień), kiedy autostrady jeszcze nie są zatłoczone.
Ostatnio edytowano 07.07.2019 12:24 przez AdamZ, łącznie edytowano 2 razy
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.07.2019 11:21

AdamZ napisał(a):W czerwcu przećwiczyłem dwa warianty objazdu autostrady słoweńskiej. Jadąc do Splitu sprawdziłem trasę Ilz (66, 69) Bad Radkersburg, Ljutomer (230), Ormoz, Varazdin (obwodnica), Lucko. Bardzo przyjemna widokowo trasa 66 w Austrii i 230 w Słowenii, żadnych szalonych serpentym na skraju przepaści itp :) Jako relaksująca odmiana po nudnych autostradach sprawdza się świetnie. Noclegi tym razem planowałem niedaleko Ormoz w Cvetkovici więc dla mnie to zwiedzanie było dojazdem do kwatery, nie miałem presji czasu i wizji kolejnych 6 godzin jazdy do Splitu. Drogę powrotną również z międzylądowaniem w Cvetkovici wybrałem jako mix sentymentalny starego objazdu M-L-P z dodanym przejazdem przez granicę w Ormoz. Podziwialiśmy po drodze zmiany w Lenart (nowe ronda i strefa 30km/h w centrum), zakończenie wymiany nawierzchni na drogach 229 i 433 a po drodze mijaliśmy takie kwiatuszki.
Ten wariant będzie moją trasą przejazdową w przyszłym roku, autostrada A9 do Graz w Austrii, mimo kilku ograniczeń do 100km/h, bardziej przypadła mi do gustu niż wariant Ilz - Bad Radkenzburg. Mój wybór dotyczy jednak przejazdów poza sezonem (czerwiec, wrzesień), kiedy autostrady jeszcze nie są zatłoczone.


Cześć, mam prośbę. Możesz podesłać na priv trasę objazdu w google maps. Objeżdżałem Słowenię 3 razy ale zawsze w godzinach nocnych, pogubić się nie pogubię ale chcę porównać Twoją wersję z tą, którą sobie sam wyznaczyłem w GM. Z góry dzięki!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 261
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone