Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.06.2019 12:41

String napisał(a):[...] choć ja lecę w tym roku 6 czy 7 raz [..]


No to jak lecisz to korki Ci nie straszne :P
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2019 12:42

Pik71 napisał(a):Cześć.
Proszę o informacje czemu ten wariant jest mało popularny ? Czasowo podobny, a jakość drogi dobra.
https://tiny.pl/tcp31


Rondo Pesnica - które według Słoweńców należy do autostrady i trzeba mieć tam winietę.
Wiem, że to mało logiczne, ale słoweńska policja lubi tam stać...
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.06.2019 12:43

endryu napisał(a):Twoja propozycja trasy jest pewną "nowością". Trzeba nią przejechać i później podyskutować. :idea: No i jest rondo Pesnica... :?: :D


Wcale ona taką nowością nie jest. Z tego co pamiętam z forum niektórzy z nas nią nawet jechali.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2019 14:10

marekkowalak napisał(a):
Pik71 napisał(a):Cześć.
Proszę o informacje czemu ten wariant jest mało popularny ? Czasowo podobny, a jakość drogi dobra.
https://tiny.pl/tcp31


Rondo Pesnica - które według Słoweńców należy do autostrady i trzeba mieć tam winietę.
Wiem, że to mało logiczne, ale słoweńska policja lubi tam stać...


Nie trzeba mieć winiety jeżeli nie zamierza się korzystać z autostrady i nie policja a pracownicy DARS i tak - rondo jest częścią autostrady. Dobrodošli v Sloveniji :mrgreen:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2019 16:47

Pääkäyttäjä napisał(a):
Nie trzeba mieć winiety jeżeli nie zamierza się korzystać z autostrady i nie policja a pracownicy DARS i tak - rondo jest częścią autostrady. Dobrodošli v Sloveniji :mrgreen:


Akurat ja na tym rondzie widywałem patrole policji, a nie DARS - a przejeżdżałem tamtędy ze 4 razy. Miałem winietę na szybie,. więc mnie nie zatrzymywali.

I nie - według zdrowego rozsądku, przepisów ruchu drogowego i znaków - to rondo nie jest częścią autostrady. Może będziesz miał okazję tamtędy jechać, to sam sprawdzisz, a jeśli nie, to spójrz na SV, w których miejscach są znaki informujące o wjeździe na autostradę i konieczności posiadania winiety, jak również w których miejscach są znaki informujące o końcu autostrady. Więc według wszelkich prawideł RONDO PESNICA NIE NALEŻY DO AUTOSTRADY i nie powinna na nim obowiązywać winieta.
Niestety, słoweńska policja (i DARS też) twierdzi inaczej - a przypuszczam, że nikomu nie chciało się z nimi kłócić.

Dobrodošli v Sloveniji :mrgreen:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.06.2019 18:07

marekkowalak napisał(a):
Akurat ja na tym rondzie widywałem patrole policji, a nie DARS - a przejeżdżałem tamtędy ze 4 razy. Miałem winietę na szybie,. więc mnie nie zatrzymywali.

I nie - według zdrowego rozsądku, przepisów ruchu drogowego i znaków - to rondo nie jest częścią autostrady. Może będziesz miał okazję tamtędy jechać, to sam sprawdzisz, a jeśli nie, to spójrz na SV, w których miejscach są znaki informujące o wjeździe na autostradę i konieczności posiadania winiety, jak również w których miejscach są znaki informujące o końcu autostrady. Więc według wszelkich prawideł RONDO PESNICA NIE NALEŻY DO AUTOSTRADY i nie powinna na nim obowiązywać winieta.
Niestety, słoweńska policja (i DARS też) twierdzi inaczej - a przypuszczam, że nikomu nie chciało się z nimi kłócić.

Dobrodošli v Sloveniji :mrgreen:


Na zdrowy rozsądek masz rację. Ale co do oznaczeń do informacja o winiecie to przed rondem jest tu.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.06.2019 19:12

toomas napisał(a):
endryu napisał(a):Twoja propozycja trasy jest pewną "nowością". Trzeba nią przejechać i później podyskutować. :idea: No i jest rondo Pesnica... :?: :D


Wcale ona taką nowością nie jest. Z tego co pamiętam z forum niektórzy z nas nią nawet jechali.

Jest nowością bo od Maribora prowadzi do Rogateca. Ta nie nowa i objechana prowadzi od Maribora w kierunku Ptuja. :)
I tak czy siak jest jakąś alternatywą. :)
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2019 20:35

marekkowalak napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Nie trzeba mieć winiety jeżeli nie zamierza się korzystać z autostrady i nie policja a pracownicy DARS i tak - rondo jest częścią autostrady. Dobrodošli v Sloveniji :mrgreen:


Akurat ja na tym rondzie widywałem patrole policji, a nie DARS - a przejeżdżałem tamtędy ze 4 razy. Miałem winietę na szybie,. więc mnie nie zatrzymywali.

I nie - według zdrowego rozsądku, przepisów ruchu drogowego i znaków - to rondo nie jest częścią autostrady. Może będziesz miał okazję tamtędy jechać, to sam sprawdzisz, a jeśli nie, to spójrz na SV, w których miejscach są znaki informujące o wjeździe na autostradę i konieczności posiadania winiety, jak również w których miejscach są znaki informujące o końcu autostrady. Więc według wszelkich prawideł RONDO PESNICA NIE NALEŻY DO AUTOSTRADY i nie powinna na nim obowiązywać winieta.
Niestety, słoweńska policja (i DARS też) twierdzi inaczej - a przypuszczam, że nikomu nie chciało się z nimi kłócić.

Dobrodošli v Sloveniji :mrgreen:



Ech, na forum jest mail do mnie i jeszcze paru osób od DARS - poszukaj se... Piszą w nim, że rondo spada pod DARS, że formalnie na rondzie należy mieć winietę oraz że pracownicy (rzadziej policja) mają nakazane kontrolować tylko tych, co chcą wjechać na autobanę albo z niej zjechać, nigdy zaś nie powinni czepiać się ludzi jadących krajówką.

Tablice informacyjne o konieczności posiadania winiety raz są a raz nie albo w innym miejscu - przynajmniej na te dwa razu, które tam byłem. Co do zdrowego rozsądku, to taka czeska ambasada lojalnie ostrzega swoich obywateli, że Słoweńcy mają burdel w oznaczeniu i nic nie jest oczywiste. Dlatego ja napisałbym znów do DARS maila o to rondo, wydrukował jako dupokrytkę. W praktyce, nikogo tam nie zhaltowali a ja pałętając się tam, też nie byłem niepokojony przez DARS.

W Słowenii zatrzymany za brak winiety byłem raz i jak ma się sensowne wyjaśnienie, to włos z głowy nie spadnie. A koniec języka za przewodnika, podejrzewam że jak Czesi i Polacy zaspamują DARS pytaniami po raz n-ty o to samo, to może wreszcie se to uporządkują.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.06.2019 21:41

Pääkäyttäjä napisał(a):
Ech, na forum jest mail do mnie i jeszcze paru osób od DARS - poszukaj se... Piszą w nim, że rondo spada pod DARS, że formalnie na rondzie należy mieć winietę oraz że pracownicy (rzadziej policja) mają nakazane kontrolować tylko tych, co chcą wjechać na autobanę albo z niej zjechać, nigdy zaś nie powinni czepiać się ludzi jadących krajówką.


Masz rację - nie powinni. W praktyce rożnie to niestety bywa. Znam przykład osoby, która zapłaciła tam mandat za brak winiety, a jechała krajówką i nie zamierzała wjeżdżać na autostradę - było to w 2013 r.

Tablice informacyjne o konieczności posiadania winiety raz są a raz nie albo w innym miejscu - przynajmniej na te dwa razu, które tam byłem.


Na te 4 razy, które ja jechałem, zawsze były w tych samych miejscach. Ale już 5 lat nie byłem, może przestawili :mrgreen: :mrgreen:


Słoweńcy mają burdel w oznaczeniu i nic nie jest oczywiste.


Tu akurat pełna zgoda

Dlatego ja napisałbym znów do DARS maila o to rondo, wydrukował jako dupokrytkę. W praktyce, nikogo tam nie zhaltowali a ja pałętając się tam, też nie byłem niepokojony przez DARS.

W Słowenii zatrzymany za brak winiety byłem raz i jak ma się sensowne wyjaśnienie, to włos z głowy nie spadnie. A koniec języka za przewodnika, podejrzewam że jak Czesi i Polacy zaspamują DARS pytaniami po raz n-ty o to samo, to może wreszcie se to uporządkują.



Może to i dobry pomysł. Ja póki co nie zamierzam, bo obecnie wolę jeździć przez Węgry, więc Maribor nie jest mi do niczego potrzebny. A jak będę jechał na Istrię lub Kvarner, to będę miał winietę, bo pojadę autocestą na Koper :papa: :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2019 07:38

String napisał(a):Dla mnie MLP zostaje niezapomnianym wspomnieniem, gdyż wypadam z fanklubu ;) Szerokości.

To samo ze mną, tez już wypadłem z tego fanclubu zeszłego roku po chyba 10 latach objazdów i spodobało mi się to. Na granicy SLO/CRO byłem w niedziele o 22.00 i postój na granicy zajął mi niecałe 5 minut bo nawet dowodów nie sprawdzali. Jako, że zawsze jeżdżę w niedzielę lub poniedziałek to jest to dla mnie optymalne i bezproblemowe rozwiązanie. Pizzeria Pri Mici także pozostanie już wspomnieniem ale to tylko pizza, bardzo dobra ale nie wyjątkowa :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2019 07:55

Nigdy tamtędy nie pojadę ale pytam z ciekawości.
Czy na rondzie Pesnica dostał ktoś mandat za brak winiety ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2019 08:29

kaeres napisał(a):Nigdy tamtędy nie pojadę ale pytam z ciekawości.
Czy na rondzie Pesnica dostał ktoś mandat za brak winiety ?

Dawno temu, zaraz po wprowadzeniu winiet w Słowenii ktoś tu nawet wklejał skan takiego mandatu.
Ja też się wypisuję z fanklubu objazdu, najbardziej będzie mi brakowało pizzy w Pri Miči :wink: :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.06.2019 16:55

dids76 napisał(a):
kaeres napisał(a):Nigdy tamtędy nie pojadę ale pytam z ciekawości.
Czy na rondzie Pesnica dostał ktoś mandat za brak winiety ?

Dawno temu, zaraz po wprowadzeniu winiet w Słowenii ktoś tu nawet wklejał skan takiego mandatu.
Ja też się wypisuję z fanklubu objazdu, najbardziej będzie mi brakowało pizzy w Pri Miči :wink: :papa:


Teraz zdaje się to będziesz w Węgierskim klubie.
Ja też już dawno się wypisałem z tego klubu (MLP) jakiś dziwnych kombinacji drogowych po nocy.
Jest dużo więcej możliwości dojazdu na wakacje, dużo lepszymi drogami i to szybciej niż autostrada A-objazd MLPC-autostrad Hr.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 26.06.2019 16:59

alechandro napisał(a):
String napisał(a):Dla mnie MLP zostaje niezapomnianym wspomnieniem, gdyż wypadam z fanklubu ;) Szerokości.

To samo ze mną, tez już wypadłem z tego fanclubu zeszłego roku po chyba 10 latach objazdów i spodobało mi się to. Na granicy SLO/CRO byłem w niedziele o 22.00 i postój na granicy zajął mi niecałe 5 minut bo nawet dowodów nie sprawdzali. Jako, że zawsze jeżdżę w niedzielę lub poniedziałek to jest to dla mnie optymalne i bezproblemowe rozwiązanie. Pizzeria Pri Mici także pozostanie już wspomnieniem ale to tylko pizza, bardzo dobra ale nie wyjątkowa :wink:

Ja również od kliku lat wypisałem się z objazdu jechałem nim może z 5 do 6 razy teraz złotym środkiem na przejazd tego odcinka jak dla mnie jest kupno winety i google maps który w razie korka skieruje mnie na inne przejśćie,no i oczywiśćie jazda w każdy dzień po za sobotą.Pozdrawiam wszystkich jadących do Cro niezależnie jaką drogą.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.06.2019 17:13

Ja z objazdu skorzystałem ostatnio w zeszłym roku w drodze powrotnej. Ale objazd w wersji skróconej czyli przejazd przez Cvetlin i powrót na autostradę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 257
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone