Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.06.2019 09:28

Średnia długość urlopu: 14 dni.
Średnia ilość osób: 2+1 (=3).
Cena winiety słoweńskiej: 30 €.
14 x 3 = 42 "osobo-dni".
30 / 42 = 0,71 € = 3,10 pln.
3,10 pln na "osobo-dzień".
O tyle wzrośnie koszt urlopu w Chorwacji, jeśli przestaniecie bawić się w objazdy.
Za to dojedziecie spokojniej i szybciej.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.06.2019 09:44

boboo napisał(a):Średnia długość urlopu: 14 dni.
Średnia ilość osób: 2+1 (=3).
Cena winiety słoweńskiej: 30 €.
14 x 3 = 42 "osobo-dni".
30 / 42 = 0,71 € = 3,10 pln.
3,10 pln na "osobo-dzień".
O tyle wzrośnie koszt urlopu w Chorwacji, jeśli przestaniecie bawić się w objazdy.
Za to dojedziecie spokojniej i szybciej.


Czy ja wiem :roll:
Dla mnie lepiej ze sporo rodaków wybiera objazd
Na Macelj jest mniejszy bajzel :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.06.2019 10:06

Gdybym miał jechać przez SLO w obecnym kształcie autostrady, nie kombinowałbym z objazdem, tylko kupił winietę i nie jechał w "godzinach szczytu"; ciekawie wyglądają te screeny z tymi zawijasami :lol:
I nic tu nie mają do rzeczy te wyliczenia ile wychodzi koszt takiej winiety na "osobo-dzień". Jakbym czytał oferty ubezpieczeniowe. Jeżeli jednak komuś się przyda i kogoś przekona do spokojnej i szybkiej jazdy to bardzo proszę.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.06.2019 10:09

boboo napisał(a):Średnia długość urlopu: 14 dni.
Średnia ilość osób: 2+1 (=3).
Cena winiety słoweńskiej: 30 €.
14 x 3 = 42 "osobo-dni".
30 / 42 = 0,71 € = 3,10 pln.
3,10 pln na "osobo-dzień".
O tyle wzrośnie koszt urlopu w Chorwacji, jeśli przestaniecie bawić się w objazdy.
Za to dojedziecie spokojniej i szybciej.


Kolega to potrafi dobrze kalkulować. Widać, że urodzony ekonomista, Balcerowicz do pięt koledze nie sięga. :papa:
karoljasinski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoljasinski » 17.06.2019 07:08

boboo napisał(a):Średnia długość urlopu: 14 dni.
Średnia ilość osób: 2+1 (=3).
Cena winiety słoweńskiej: 30 €.
14 x 3 = 42 "osobo-dni".
30 / 42 = 0,71 € = 3,10 pln.
3,10 pln na "osobo-dzień".
O tyle wzrośnie koszt urlopu w Chorwacji, jeśli przestaniecie bawić się w objazdy.
Za to dojedziecie spokojniej i szybciej.

A co w przypadku gdy jadę Oplem Vivaro i w sumie za kilkadziesiąt kilometrów autostrady w dwie strony muszę zapłacić 60 euro?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.06.2019 07:29

karoljasinski napisał(a):
boboo napisał(a):Średnia długość urlopu: 14 dni.
Średnia ilość osób: 2+1 (=3).
Cena winiety słoweńskiej: 30 €.
14 x 3 = 42 "osobo-dni".
30 / 42 = 0,71 € = 3,10 pln.
3,10 pln na "osobo-dzień".
O tyle wzrośnie koszt urlopu w Chorwacji, jeśli przestaniecie bawić się w objazdy.
Za to dojedziecie spokojniej i szybciej.

A co w przypadku gdy jadę Oplem Vivaro i w sumie za kilkadziesiąt kilometrów autostrady w dwie strony muszę zapłacić 60 euro?

Ekonomia vel. filozofia jest wtedy prosta, nawet może być taniej w tej formie, jak wybierasz się w 7 osób na 14dni :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.06.2019 09:10

endryu napisał(a):
Les.ek napisał(a):Ja zawsze nocuję w Podlehniku i w tym roku muszę wybrać dalszy odcinek M-L-P-P. Czy dla mnie trasa przez Rogatec będzie optymalna?

Niekoniecznie. :)
Przez Cvetlin
przez Cvetlin.png


Ja bym jechał przez Cvetlin.


Z jednym zastrzeżeniem - jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną to na odcinku Trakošćan - Gornji Macelj trzeba trochę aviomarinu. Droga bardzo przyzwoita, ale kręta jak makaron w chińskich zupkach. A dla oszczędnych jeszcze jeden myk. Po stronie chorwackiej lepiej wjechać na autostradę w Đurmanecu, bo odcinkowe ceny za przejazd autostradą Gornji Macelj - Zagreb są skalkulowane w bardzo cwany sposób. Odcinek Zagrzeb - Đurmanec (42 km) kosztuje 27 kun, a Zagrzeb - Gornji Macelj (50 km) już 48 kun. 8 km za 21 kun- można...można. Sam się w kwietniu zdziwiłem.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.06.2019 10:25

Bravik napisał(a):A dla oszczędnych jeszcze jeden myk. Po stronie chorwackiej lepiej wjechać na autostradę w Đurmanecu, bo odcinkowe ceny za przejazd autostradą Gornji Macelj - Zagreb są skalkulowane w bardzo cwany sposób. Odcinek Zagrzeb - Đurmanec (42 km) kosztuje 27 kun, a Zagrzeb - Gornji Macelj (50 km) już 48 kun. 8 km za 21 kun- można...można. Sam się w kwietniu zdziwiłem.


Ciekawe, nie wiedziałem o tym chociaż kilka razy w Dumarec opuszczałem autostradę :)
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 17.06.2019 11:22

Bravik napisał(a):
endryu napisał(a):
Les.ek napisał(a):Ja zawsze nocuję w Podlehniku i w tym roku muszę wybrać dalszy odcinek M-L-P-P. Czy dla mnie trasa przez Rogatec będzie optymalna?

Niekoniecznie. :)
Przez Cvetlin
przez Cvetlin.png


Ja bym jechał przez Cvetlin.


Z jednym zastrzeżeniem - jeśli ktoś ma chorobę lokomocyjną to na odcinku Trakošćan - Gornji Macelj trzeba trochę aviomarinu. Droga bardzo przyzwoita, ale kręta jak makaron w chińskich zupkach. A dla oszczędnych jeszcze jeden myk. Po stronie chorwackiej lepiej wjechać na autostradę w Đurmanecu, bo odcinkowe ceny za przejazd autostradą Gornji Macelj - Zagreb są skalkulowane w bardzo cwany sposób. Odcinek Zagrzeb - Đurmanec (42 km) kosztuje 27 kun, a Zagrzeb - Gornji Macelj (50 km) już 48 kun. 8 km za 21 kun- można...można. Sam się w kwietniu zdziwiłem.


Potwierdzam - odcinek Trakošćan - Gornji Macelj - moje dzieciaki przyzwyczajone do jazdy i brak choroby lokomocyjnej, a tego odcinaka nie wytrzymały :roll:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.06.2019 12:51

Jak widać odczucia są bardzo subiektywne - ja jechałem tamtędy pierwszy raz w ubiegłym roku i nikt z pasażerów nie miał niepokojących objawów. Powiedziałbym wręcz, że bardzo mi się te kręte, leśne odcinki podobały.
Oczywiście jechałem w ciągu dnia, więc widoczność była bardzo dobra i ryzyko spotkania zwierzyny mniejsze.
No i tempo spacerowe, nikogo w zakrętach nie rzucało po aucie :D
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.06.2019 12:55

Nie demonizujcie tej trasy. Przecież tam są raptem dwa spore zawijasy, jeden koło cmentarza a drugi w pobliżu budki granicznej po stronie Słoweńskiej. Reszta może nie jest prosta jak drut ale bez przesady.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.06.2019 13:19

toomas napisał(a):Nie demonizujcie tej trasy. Przecież tam są raptem dwa spore zawijasy, jeden koło cmentarza a drugi w pobliżu budki granicznej po stronie Słoweńskiej. Reszta może nie jest prosta jak drut ale bez przesady.


No nie do końca. Tu nie chodzi o te spore zawijasy, tylko o to, że na reszcie krótkich zakrętów cały czas machasz kierownicą to w prawo to w lewo. Samochodem buja jak na morzu. Ale poza tym trasa bardzo malownicza.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 17.06.2019 13:27

Bravik napisał(a):
toomas napisał(a):Nie demonizujcie tej trasy. Przecież tam są raptem dwa spore zawijasy, jeden koło cmentarza a drugi w pobliżu budki granicznej po stronie Słoweńskiej. Reszta może nie jest prosta jak drut ale bez przesady.


No nie do końca. Tu nie chodzi o te spore zawijasy, tylko o to, że na reszcie krótkich zakrętów cały czas machasz kierownicą to w prawo to w lewo. Samochodem buja jak na morzu. Ale poza tym trasa bardzo malownicza.

Panowie. Troszeczkę zmniejszyć prędkość i nie będzie kołysało i bujało. A i kierownicą wolniej trzeba będzie kręcić. To tylko 12 km. 8)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.06.2019 14:07

endryu napisał(a):Panowie. Troszeczkę zmniejszyć prędkość i nie będzie kołysało i bujało. A i kierownicą wolniej trzeba będzie kręcić. To tylko 12 km. 8)


Właśnie to miałem napisać :) Ciut wolniej i nic nie buja :)
smokehead
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.06.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) smokehead » 17.06.2019 15:42

Hej,

A powie ktoś jaką najlepiej obrać drogę, ale przy powrocie z chorwacji z ominięciem płatnej Słoweni? Które przejście najlepiej wybrać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 254
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone