Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MaRc0s
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 04.08.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaRc0s » 11.06.2019 13:20

drodzy, doradźcie...
dobra droga do objazdu Słowenii?
Załączniki:
2019-06-11_14h10_33.jpg
polki-turst
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 07.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) polki-turst » 11.06.2019 17:17

Witam wszystkich
Tutaj jak widzę nic się nie zmienia od 10 lat.
Jeśli mam zły dzień to wystarczy przeczytać "Objazd autostrady w Słowenii" i wszystko wraca do normy.
Teraz już pół żartem gdyby wylać wodę gdzieś koło Graz to nie ma siły musi ona spływając w dół mapy wyznaczyć drogę i nawet Lucko ominie.
Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.06.2019 08:27

MaRc0s napisał(a):drodzy, doradźcie...
dobra droga do objazdu Słowenii?

Dla mnie lepsza niż M-L-P
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 12.06.2019 09:46

MaRc0s napisał(a):drodzy, doradźcie...
dobra droga do objazdu Słowenii?


Wybieram się w tym roku 3 raz i zaplanowałem dokładnie taką drogę, poprzednie 2 razy jechałem M-L-P, ale dało się jeszcze wjechać na E59 w Ptuju bez winiety i miało to sens, teraz patrząc na kombinację objazdu i kluczenia z Ptuj na Cvetlin, ten objazd u mnie odpada...
Ormoż-Varazadin-Zagrzeb jak najbardziej, a na dodatek nawet po wjechaniu na autostradę A4 za Varazdinem, jest ta trasa o kilka Kunek tańsza niż Maceli-Zagrzeb....
każdy niech jedzie jak chce, a na pewno dotrze do celu, a godzina w tą czy tą - przy dwóch tygodniach plażowania nie robi chyba różnicy...
....2 lata temu miałem wszystko zaplanowane, pauzy tankowania, postoje... a 2 godzinny korek po wypadku przed Brzecławiem, wziął w łeb całe moje planowanie....
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.06.2019 11:02

Mike_79 napisał(a):każdy niech jedzie jak chce, a na pewno dotrze do celu, a godzina w tą czy tą - przy dwóch tygodniach plażowania nie robi chyba różnicy...

Po mojej zeszłorocznej podróży sądzę, że ta wspomniana przez Ciebie godzinka będzie na niekorzyść jednak MLP.
Baaa, 3h :)
Mike_79
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mike_79 » 12.06.2019 12:31

źle mnie zrozumiałeś kaeres
mając na myśli godzinka różnicy miałem na myśli godzinkę w stosunku do jechania Słoweńską autostradą z winietkami
między MLP a tą drugą trasą nie mam różnicy w kilometrach i czasie


1. Tychy-Ilz- Bad Radgersburg - Ormoż - Makarska ok 1200 km czas googla 12g 30 min
https://www.google.com/maps/dir/50.1215 ... m2!4m1!3e0

zmieniając na objazd MLP
2 . Tychy - Mureck -Ptuj- Cvetlin - Trakoscan- Makarska 1205 km czas taki sam 12 g 30min
https://www.google.com/maps/dir/50.1215 ... m2!4m1!3e0

3. autostradami z winietkami przez Słowenię - tychy - makarska 1190 km czas 11g 50 min
https://www.google.com/maps/dir/50.1215 ... m2!4m1!3e0

wieć wyszło nawet 40 min różnicy.... a wypadek to już pech tak samo możesz utknąć w którymkolwiek miejscu na 1200km szans jest dużo...
a nie wiem skąd wyliczyłeś 3h
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.06.2019 12:59

Aha, bo już myślałem, ze zaczynamy rozdrabniać nawet objazdy na różnicę w kilometrach oraz w minutach :)
artury
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.04.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) artury » 14.06.2019 15:47

Co sadzicie o takim objezdzie ? Bedzie to okolo godziny 6 rano, jak z korkami?
Załączniki:
Screenshot_20190614-164245_Maps.jpg
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.06.2019 19:01

artury napisał(a):Co sadzicie o takim objezdzie ? Bedzie to okolo godziny 6 rano, jak z korkami?


Ja sądzę, że ten temat przewija się na ostatnich xxx stronach wątku i nie wiem czy ktoś Ci odpowie bo odpowiedz już jest trzeba tylko poszukać...
Les.ek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Les.ek » 14.06.2019 19:20

Ja zawsze nocuję w Podlehniku i w tym roku muszę wybrać dalszy odcinek M-L-P-P. Czy dla mnie trasa przez Rogatec będzie optymalna?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.06.2019 19:51

Les.ek napisał(a):Ja zawsze nocuję w Podlehniku i w tym roku muszę wybrać dalszy odcinek M-L-P-P. Czy dla mnie trasa przez Rogatec będzie optymalna?

Niekoniecznie. :)
Przez Rogatec
przez Rogatec.png


Przez Cvetlin
przez Cvetlin.png


Ja bym jechał przez Cvetlin.
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 15.06.2019 13:05

artury napisał(a):Co sadzicie o takim objezdzie ? Bedzie to okolo godziny 6 rano, jak z korkami?


Dzisiaj w nocy wracałem ta trasa żadnych utrudnień czy robót droga równa jak stół czas przejazdu 57 minut. A i jeszczectradycyjnie tankowanie na stacji przed wjazdem na autostradę w Austrii PB 1.20 za litr
artineo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.08.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) artineo » 15.06.2019 17:44

Hej. Wiem, że temat na pewno był poruszany ze 100 razy, ale wątek długi a czasu mało. Czy objazd Ilz > Bad Radkersburg > Ormož > Ivanec jest aktualny?
Dzięki
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 15.06.2019 20:27

endryu napisał(a):m@rek Spójrz na tą "klasyczną", bezstresową trasę M-L-P-C :D https://www.google.com/maps/dir/Mureck, ... 0?hl=pl-PL


Dałem sobie jeszcze jedną szanse i wracając pojechałem omijając Podlehnik - czyli tak jak w twoim linku.
Przyznam bez bicia że ta wersja jest lepsza i warta przemyślenia.
Być może wydała mi sie sporo lepsza gdyż teraz jechałem jak było widno.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.06.2019 21:14

Angrekoo napisał(a):
endryu napisał(a):m@rek Spójrz na tą "klasyczną", bezstresową trasę M-L-P-C :D https://www.google.com/maps/dir/Mureck, ... 0?hl=pl-PL


Dałem sobie jeszcze jedną szanse i wracając pojechałem omijając Podlehnik - czyli tak jak w twoim linku.
Przyznam bez bicia że ta wersja jest lepsza i warta przemyślenia.
Być może wydała mi sie sporo lepsza gdyż teraz jechałem jak było widno.

Ta trasa jest standardu naszej wojewódzkiej-powiatowej. Więcej razy jechałem nią w nocy niż w dzień. I w nocy był większy ruch samochodów z tablicami rej. z różnych krajów. Przejazd tą trasą nie jest trudny. Nie ma co się stresować.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 253
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone