Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 07.05.2019 16:33

@tommyl
Ale nie wjedziesz na drogę w punkcie A (druga mapka)
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 07.05.2019 16:39

Na mapie czytam tę drogę: https://wego.here.com/?map=46.26636,15. ... ,satellite
Chodzi o to przejście: https://www.google.pl/maps/@46.2662352, ... 312!8i6656

Ale to, że mogę to przeczytać na mapie nie oznacza, że nie ma tam jakiegoś ograniczenia. Dlatego potrzebny mi głos kogoś, kto jechał tą trasą.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2019 18:54

To jest zamknięte przejście i droga...
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 07.05.2019 19:03

Foxtrot napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Czyli rondo dalej płatne i można załapać się na mandat.


Proszę Panów, ponownie tylko zaznaczę, że rondo Pesnica nie jest administrowane przez DARS, lecz przez inną agencję - DRSI. Rondo jest skrzyżowaniem w ciągu dróg regionalnych 437 i 449, dlatego kontrolerzy DARS nie mogą go nadzorować i mogą prowadzić kontrole tylko na drogach kategorii A i H. Jeśli zatem wjeżdżacie na rondo i wyjeżdżacie z niego korzystając z dróg 437 i 449 włos z głowy Wam spaść nie może. Testuję rokrocznie od ponad 20 lat.

Wszystko jest doskonale widoczne na załączonej mapce (ze strony DARS).

Co do nowego mostu w Ptuju - winieta w dalszym ciągu nie jest wymagana, z tym że na rondzie tuż za nim należy zjechać pierwszym zjazdem w prawo. Od tego ronda obowiązują już winiety.

Powiem tak, bardzo bym chciał żebyś miał rację. Jadę w tym roku przez to rondo niezależnie od tego czy jest płatne czy nie, ale odpowiedź parę postów wyżej przeczy Twojemu rozumowaniu. Use of vignette is obligatory for motorway section Šentilj – Pesnica (E59) and for rondo Pesnica".
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 07.05.2019 19:07

No to już się robi 79 km i ok 1.40h zamiast 60km i 35 min za 65zł

79 km i ok 1.40h
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:40 przez tommyl, łącznie edytowano 1 raz
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 07.05.2019 19:14

Co miała przedstawiać mapka ?? Trasa jest zaznaczona przez "nasze" rondo więc nie wnosi nic nowego.
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 07.05.2019 19:41

Pik71 napisał(a):Co miała przedstawiać mapka ?? Trasa jest zaznaczona przez "nasze" rondo więc nie wnosi nic nowego.

poprawione
pawel_nowy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 26.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 07.05.2019 19:58

m@rek i yabko - dziękuję za cenne rady. :)
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2019 20:15

Pik71 napisał(a):Powiem tak, bardzo bym chciał żebyś miał rację. Jadę w tym roku przez to rondo niezależnie od tego czy jest płatne czy nie, ale odpowiedź parę postów wyżej przeczy Twojemu rozumowaniu. Use of vignette is obligatory for motorway section Šentilj – Pesnica (E59) and for rondo Pesnica".


Winieta na rondzie Pesnica jest Ci potrzebna jedynie w przypadku wjezdżania na autostradę jak i gdy się z niej zjeżdża... W innym przypadku nie.
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 07.05.2019 23:45

@Pik71: Rok temu dostałem odpowiedź z DARS. Kluczowy fragment w naszym języku brzmi:
Foxtrot napisał(a):"...korzystanie z drogi płatnej po wyjeździe i przed wjazdem na rondo Pesnica podlega nadzorowi kontrolerów DARS d.d. Dlatego kontrolerzy DARS d.d. nie prowadza kontroli opłaty na samym rondzie Pesnica - w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Kontrolerzy opłat nakładają kary na sprawców wykroczeń, którzy wjeżdżają na rondo z płatnej autostrady i zjeżdżają z niej na drogę bezpłatną lub przejeżdżają przez rondo z drogi bezpłatnej na płatną. Oficjalnie winieta na rondo Pesnica jest wymagana, ale nasi kontrolerzy nie karzą kierowców, którzy przejeżdżają z bezpłatnej drogi 437 na bezpłatną drogę 449".


To tyle jeśli idzie o "duże rondo".
Ponawiam pytanie o miejsce przekraczania granicy SLO-HR i obowiązek winietkowy. Wiecie dobrze, tak jak ja, że kontrolerzy DARS lubią przejście graniczne w Spielfeld (tuż przy bramkach). Myślę, że w Gruškovje też się ustawią - chyba, że tuż przed granicą od ostatniego węzła obowiązek posiadania winiety został zniesiony.

Tak jak zaznaczyłem wyżej, wszyscy tutaj (łącznie ze mną) jako doswiadczeni kierowcy sumiennie przygotowujemy się do podróży i czytamy mapy. Zależy mi na głosie kogoś, kto w tym roku jechał tą trasą i może (chce) podzielić się obserwacjami i doświadczeniem.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 23:57 przez Foxtrot, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 23:56

Foxtrot napisał(a):Zależy mi na głosie kogoś, kto w tym roku jechał tą trasą i może (chce) podzielić się obserwacjami i doświadczeniem.

W tym roku o tej porze to jeszcze mało osób jechało.
Może w czerwcu będzie więcej.
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 08.05.2019 00:05

@Janusz: Tak, wiem. Miałem nadzieję, że ktoś wybrał się nad Jadran na majówkę. A jeśli nie, to trzeba będzie przeprowadzić "rozpoznanie ogniem"! I poradzić sobie! Nie pierwszy i nie ostatni raz!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2019 00:16

Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2019 09:02

Foxtrot napisał(a):Ponawiam pytanie o miejsce przekraczania granicy SLO-HR i obowiązek winietkowy. Wiecie dobrze, tak jak ja, że kontrolerzy DARS lubią przejście graniczne w Spielfeld (tuż przy bramkach). Myślę, że w Gruškovje też się ustawią - chyba, że tuż przed granicą od ostatniego węzła obowiązek posiadania winiety został zniesiony.


Dorabiasz do tego niepotrzebna dziure w calym. W obu przypadkach, kupujesz winiete w pierwszym mozliwym punkcie - w przypadku Slowenii jest to ten punkt poboru oplat na granicy (w ktorym z regulu nikogo nie ma...) albo zjezdzasz zaraz na stacje benzynowa i kupujesz winiete. Ile razy bylem w Slowenii tak ani razu po przekroczeniu granicy tego pieknego kraju, nikt nie przyczepil sie, ze nie mam jeszcze winiety. Za to jak wracalem z Bledu i Lublany - to tak, sprawdzali mi winiete a w przypadku powrotu z Bledu pytali, gdzie wjechalem na autostrade, ze nie mam winiety...

Jak chcesz uniknac placenia winiet i kontaktu z DARS, jedz bocznymi drogami...

:roll:
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 08.05.2019 13:50

Jest jeszcze opcja objazdu przez Węgry zjad sporo przed Grazem do Zagrzebia: 3h20min 235km Trasa objazd Węgry


W porównaniu do objazdu przez Słowenię (też 3h23min i 234km) różnica w czasie i odległości zerowa.
Trasa objazd Słowenia odcinek w AT cz.1: 52min 88km Trasa objazd Słowenia cz.2: 1h40 80km i Trasa objazd Słowenia odcinek CRO cz.3: 42min 66km


Płacąc za autostradę w Słowenii (trasa) pojedziemy 2h10min i 221 km. Godzina oszczędności, dystans 15km krótszy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 247
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone