Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biagggio
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 07.05.2019 16:33

@tommyl
Ale nie wjedziesz na drogę w punkcie A (druga mapka)
Foxtrot
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 07.05.2019 16:39

Na mapie czytam tę drogę: https://wego.here.com/?map=46.26636,15. ... ,satellite
Chodzi o to przejście: https://www.google.pl/maps/@46.2662352, ... 312!8i6656

Ale to, że mogę to przeczytać na mapie nie oznacza, że nie ma tam jakiegoś ograniczenia. Dlatego potrzebny mi głos kogoś, kto jechał tą trasą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2019 18:54

To jest zamknięte przejście i droga...
Pik71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 07.05.2019 19:03

Foxtrot napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Czyli rondo dalej płatne i można załapać się na mandat.

Proszę Panów, ponownie tylko zaznaczę, że rondo Pesnica nie jest administrowane przez DARS, lecz przez inną agencję - DRSI. Rondo jest skrzyżowaniem w ciągu dróg regionalnych 437 i 449, dlatego kontrolerzy DARS nie mogą go nadzorować i mogą prowadzić kontrole tylko na drogach kategorii A i H. Jeśli zatem wjeżdżacie na rondo i wyjeżdżacie z niego korzystając z dróg 437 i 449 włos z głowy Wam spaść nie może. Testuję rokrocznie od ponad 20 lat.

Wszystko jest doskonale widoczne na załączonej mapce (ze strony DARS).

Co do nowego mostu w Ptuju - winieta w dalszym ciągu nie jest wymagana, z tym że na rondzie tuż za nim należy zjechać pierwszym zjazdem w prawo. Od tego ronda obowiązują już winiety.

Powiem tak, bardzo bym chciał żebyś miał rację. Jadę w tym roku przez to rondo niezależnie od tego czy jest płatne czy nie, ale odpowiedź parę postów wyżej przeczy Twojemu rozumowaniu. Use of vignette is obligatory for motorway section Šentilj – Pesnica (E59) and for rondo Pesnica".
tommyl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 07.05.2019 19:07

No to już się robi 79 km i ok 1.40h zamiast 60km i 35 min za 65zł

79 km i ok 1.40h
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:40 przez tommyl, łącznie edytowano 1 raz
Pik71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 07.05.2019 19:14

Co miała przedstawiać mapka ?? Trasa jest zaznaczona przez "nasze" rondo więc nie wnosi nic nowego.
tommyl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 07.05.2019 19:41

Pik71 napisał(a):Co miała przedstawiać mapka ?? Trasa jest zaznaczona przez "nasze" rondo więc nie wnosi nic nowego.

poprawione
pawel_nowy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_nowy » 07.05.2019 19:58

m@rek i yabko - dziękuję za cenne rady. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2019 20:15

Pik71 napisał(a):Powiem tak, bardzo bym chciał żebyś miał rację. Jadę w tym roku przez to rondo niezależnie od tego czy jest płatne czy nie, ale odpowiedź parę postów wyżej przeczy Twojemu rozumowaniu. Use of vignette is obligatory for motorway section Šentilj – Pesnica (E59) and for rondo Pesnica".

Winieta na rondzie Pesnica jest Ci potrzebna jedynie w przypadku wjezdżania na autostradę jak i gdy się z niej zjeżdża... W innym przypadku nie.
Foxtrot
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 07.05.2019 23:45

@Pik71: Rok temu dostałem odpowiedź z DARS. Kluczowy fragment w naszym języku brzmi:
Foxtrot napisał(a):"...korzystanie z drogi płatnej po wyjeździe i przed wjazdem na rondo Pesnica podlega nadzorowi kontrolerów DARS d.d. Dlatego kontrolerzy DARS d.d. nie prowadza kontroli opłaty na samym rondzie Pesnica - w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Kontrolerzy opłat nakładają kary na sprawców wykroczeń, którzy wjeżdżają na rondo z płatnej autostrady i zjeżdżają z niej na drogę bezpłatną lub przejeżdżają przez rondo z drogi bezpłatnej na płatną. Oficjalnie winieta na rondo Pesnica jest wymagana, ale nasi kontrolerzy nie karzą kierowców, którzy przejeżdżają z bezpłatnej drogi 437 na bezpłatną drogę 449".

To tyle jeśli idzie o "duże rondo".
Ponawiam pytanie o miejsce przekraczania granicy SLO-HR i obowiązek winietkowy. Wiecie dobrze, tak jak ja, że kontrolerzy DARS lubią przejście graniczne w Spielfeld (tuż przy bramkach). Myślę, że w Gruškovje też się ustawią - chyba, że tuż przed granicą od ostatniego węzła obowiązek posiadania winiety został zniesiony.

Tak jak zaznaczyłem wyżej, wszyscy tutaj (łącznie ze mną) jako doswiadczeni kierowcy sumiennie przygotowujemy się do podróży i czytamy mapy. Zależy mi na głosie kogoś, kto w tym roku jechał tą trasą i może (chce) podzielić się obserwacjami i doświadczeniem.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 23:57 przez Foxtrot, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.05.2019 23:56

Foxtrot napisał(a):Zależy mi na głosie kogoś, kto w tym roku jechał tą trasą i może (chce) podzielić się obserwacjami i doświadczeniem.

W tym roku o tej porze to jeszcze mało osób jechało.
Może w czerwcu będzie więcej.
Foxtrot
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 08.05.2019 00:05

@Janusz: Tak, wiem. Miałem nadzieję, że ktoś wybrał się nad Jadran na majówkę. A jeśli nie, to trzeba będzie przeprowadzić "rozpoznanie ogniem"! I poradzić sobie! Nie pierwszy i nie ostatni raz!
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2019 00:16

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2019 09:02

Foxtrot napisał(a):Ponawiam pytanie o miejsce przekraczania granicy SLO-HR i obowiązek winietkowy. Wiecie dobrze, tak jak ja, że kontrolerzy DARS lubią przejście graniczne w Spielfeld (tuż przy bramkach). Myślę, że w Gruškovje też się ustawią - chyba, że tuż przed granicą od ostatniego węzła obowiązek posiadania winiety został zniesiony.

Dorabiasz do tego niepotrzebna dziure w calym. W obu przypadkach, kupujesz winiete w pierwszym mozliwym punkcie - w przypadku Slowenii jest to ten punkt poboru oplat na granicy (w ktorym z regulu nikogo nie ma...) albo zjezdzasz zaraz na stacje benzynowa i kupujesz winiete. Ile razy bylem w Slowenii tak ani razu po przekroczeniu granicy tego pieknego kraju, nikt nie przyczepil sie, ze nie mam jeszcze winiety. Za to jak wracalem z Bledu i Lublany - to tak, sprawdzali mi winiete a w przypadku powrotu z Bledu pytali, gdzie wjechalem na autostrade, ze nie mam winiety...

Jak chcesz uniknac placenia winiet i kontaktu z DARS, jedz bocznymi drogami...

:roll:
tommyl
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 08.05.2019 13:50

Jest jeszcze opcja objazdu przez Węgry zjad sporo przed Grazem do Zagrzebia: 3h20min 235km Trasa objazd Węgry

W porównaniu do objazdu przez Słowenię (też 3h23min i 234km) różnica w czasie i odległości zerowa.
Trasa objazd Słowenia odcinek w AT cz.1: 52min 88km Trasa objazd Słowenia cz.2: 1h40 80km i Trasa objazd Słowenia odcinek CRO cz.3: 42min 66km

Płacąc za autostradę w Słowenii (trasa) pojedziemy 2h10min i 221 km. Godzina oszczędności, dystans 15km krótszy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja - strona 247
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019