Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 03.05.2019 18:17

... i weź tu człowieku o coś zapytaj :|
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.05.2019 19:09

Na stronach zarządcy można sprawdzić to raz

Dwa to nie wiem jakich algorytmów używa google do obliczania tras , trzeba by do nich napisać

Ja zawsze jezdze tak samo, Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj, Zagrzeb i do końca juz autostradą. Mimo to google juz pare razy chcialo mnje wysłać przez kukurydze zeby zaoszczędzić 5 minut.... w zeszlym roku jechalem w czerwcu w nocy i chcialo mnie w Czechach wywalić z trasy na Brno przez jakieś pipidówy bo bylo tam zwężenie z dwóch pasów na jeden. To nie kwestia mądrzenia się tylko pokazania ze musimy tez podczas drogi myśleć i nie ufać urządzeniom.

Jezeli google zmieniło z A4 na inną trase to moze akurat na bramkach byl bajzel na godzine stania ?
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 03.05.2019 20:20

sito_zabrze napisał(a):... To nie kwestia mądrzenia się tylko pokazania ze musimy tez podczas drogi myśleć i nie ufać urządzeniom...

w samo sedno :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 20:52

sito_zabrze napisał(a):Na stronach zarządcy można sprawdzić to raz

Dwa to nie wiem jakich algorytmów używa google do obliczania tras , trzeba by do nich napisać

Ja zawsze jezdze tak samo, Mikulov, Wiedeń, Graz, Macelj, Zagrzeb i do końca juz autostradą. Mimo to google juz pare razy chcialo mnje wysłać przez kukurydze zeby zaoszczędzić 5 minut.... w zeszlym roku jechalem w czerwcu w nocy i chcialo mnie w Czechach wywalić z trasy na Brno przez jakieś pipidówy bo bylo tam zwężenie z dwóch pasów na jeden. To nie kwestia mądrzenia się tylko pokazania ze musimy tez podczas drogi myśleć i nie ufać urządzeniom.

Jezeli google zmieniło z A4 na inną trase to moze akurat na bramkach byl bajzel na godzine stania ?


Miałem kiedyś podobnie. Jechaliśmy z paczką znajomych busem. Prowadziłem dłuższy czas aż do Austrii a że to był wyjazd młodych ludzi to często im się do toalety chciało więc podróż się wydłużyła :D
W końcu zmieniam się z kolegą i mówię, żeby cały czas jechał autostradą aż do Grazu a potem dopiero zjechał na Mureck. W spokoju poszedłem spać. Po jakimś czasie budzę się a tu z lewej strony kukurydza, z prawej strony kukurydza, droga max 1,5 m szerokości, przed nami sarna... What the f*** No i mówią, że im google kazało zjechać przed Grazem z autostrady bo trasa była ileś tam krótsza... Było wesoło, żeby wrócić na właściwe tory :)
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 04.05.2019 10:46

Czy ktoś miał okazję przejechać tym przejściem? Zakładam że dojeżdżam do Podlehnika standardowym objazdem M>L>P
trasa0.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2019 13:33

yabko napisał(a):Czy ktoś miał okazję przejechać tym przejściem? Zakładam że dojeżdżam do Podlehnika standardowym objazdem M>L>P
trasa0.jpg

Jechałem kilka lat temu w przeciwnym kierunku. Droga po stronie Słoweńskiej dosyć wąsa i kręta, radziłbym raczej jechać w dzień. Do Podlehnika bez problemu z Ptuj zwykłą drogą dojedziesz.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 04.05.2019 14:51

yabko napisał(a):Czy ktoś miał okazję przejechać tym przejściem? Zakładam że dojeżdżam do Podlehnika standardowym objazdem M>L>P
trasa0.jpg


tylko tak dorzucę do standardowego objazdu MLP - wg. tego co na nowej mapce z dars.si to wygląda, na to, że przejazd przez ten drugi most jest już objęty winietą i trzeba jechać tym pierwszym mostem przez centrum Ptuja?
...nie jechałem w tym roku, więc w formie pytania.
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 22:37

To objeżdżanie... opłaca się?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 05.05.2019 08:03

Na to pytanie każdy odpowiada sobie sam. 30 euro niby nie majątek, ale mnie boli wydać za taki odcinek taką kwotę, wiec objeżdżam ale innym wariantem.
https://www.google.com/maps/dir/46.6913 ... m1!2b1!3e0
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 08:07

RadamiaN napisał(a):
yabko napisał(a):Czy ktoś miał okazję przejechać tym przejściem? Zakładam że dojeżdżam do Podlehnika standardowym objazdem M>L>P
trasa0.jpg


tylko tak dorzucę do standardowego objazdu MLP - wg. tego co na nowej mapce z dars.si to wygląda, na to, że przejazd przez ten drugi most jest już objęty winietą i trzeba jechać tym pierwszym mostem przez centrum Ptuja?
...nie jechałem w tym roku, więc w formie pytania.

Chyba trzeba jechać dalej na Cvetlin bo ponoć Słoweńcy coś zamieszali z drogami i można się naciąć ostro w Ptuju.
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 05.05.2019 09:02

sviva napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
yabko napisał(a):Czy ktoś miał okazję przejechać tym przejściem? Zakładam że dojeżdżam do Podlehnika standardowym objazdem M>L>P
Załącznik trasa0.jpg nie jest już dostępny


tylko tak dorzucę do standardowego objazdu MLP - wg. tego co na nowej mapce z dars.si to wygląda, na to, że przejazd przez ten drugi most jest już objęty winietą i trzeba jechać tym pierwszym mostem przez centrum Ptuja?
...nie jechałem w tym roku, więc w formie pytania.

Chyba trzeba jechać dalej na Cvetlin bo ponoć Słoweńcy coś zamieszali z drogami i można się naciąć ostro w Ptuju.


Od tamtego roku z Ptuja już nie można było wjechać na drugi zjazd, ale skąd pomysł na winiętę na most w Ptuj?
Za mostem na rondzie w prawo i później lokalną drogą wzdłuż autostrady do Podlehnika. Tak jak poniżej na mapce.
ptuj.jpg
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2019 09:25

W którymś moim poście ileś tam wstecz cytowalem Dars, że most będzie na nowo włączony w system opłat:

Till September 2018 the vignette is not obligatory for motorway section Hajdina – Ptuj (Puchov most) in both direction. Because of the reconstruction of most čez Dravo.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 05.05.2019 10:42

Pik71 napisał(a):...wiec objeżdżam ale innym wariantem.

Niby spoko ale na rondzie przy autostradzie przed Maribor obowiązuje winieta, więc ryzykujesz mandat.
Jednak to nie ten wątek, doczytaj sobie w temacie objazd M-L-P
swpiotr1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.05.2019
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) swpiotr1 » 05.05.2019 10:58

Dzień Dobry, z uwagi na mój pierwszy post na forum, chciałbym się przywitać.

Trafiłem tutaj szukając właśnie ominięcia płatnych odcinków na Słowenii. Wybieram się 1 czerwca z Warszawy do - KRK, myślałem własnie nad trasą jaką zaproponował Pik71. Czy da się ominąć te rondo, na którym obowiązuje ta winieta? Ta trasa przez Bad Radkersburg i Ormoż wydaje mi się nie po drodze w przypadku mojej destynacji. A może ktoś jechał inną trasą do KRK i może polecić?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 232
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 05.05.2019 11:12

corsarz napisał(a):
Pik71 napisał(a):...wiec objeżdżam ale innym wariantem.

Niby spoko ale na rondzie przy autostradzie przed Maribor obowiązuje winieta, więc ryzykujesz mandat.
Jednak to nie ten wątek, doczytaj sobie w temacie objazd M-L-P

Ten wątek, bo odpowiedź dotyczyła zapytania czy się opłaca, a trasa wklejona jak przykład innego wariantu.
Drugi temat na forum oczywiście znam i śledzę. Status ronda jest mi znany, jednak jadę jak zaplanowałem. Sprawa była też gdzieś opisywana, ale dziękuję za ostrzeżenie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 243
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone