Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.04.2019 18:05

alechandro napisał(a):
dids76 napisał(a):Co do samego objazdu, to coraz bardziej traci sens

Mniej więcej o taki zwrot mnie chodziło ale w danej chwili nie mogłem go odnaleźć w myślach. Myślę, że za jakiś czas objazdy całkiem stracą sens a przynajmniej Słoweńcy bardzo się o to postarają.


Dlatego napisałem, że chcę sobie skalkulować, czy taki objazd ma sens. Teoretycznie nie ma sensu myśleć o oszczędzaniu 30 euro w sytuacji, gdy ma się zaplanowane wydanie 1500 euro albo i więcej, ale... tu 30, tam 15, tam 20 i oszczędności robią się już dosyć konkretne. Można je na miejscu zamienić na przyjemności.
Dzieci mam obecnie 8 i 4 lata, więc zdrowy rozsądek nakazuje jechać autostradą. Z drugiej strony M-L-P też jeździłem z dziećmi na pokładzie i też nocą. Zawsze bez problemów.
Szukam wszystkich wad i zalet tego objazdu, aby spokojnie podjąć decyzję. Od tego ten temat jest, więc wszelkie Wasze uwagi skrzętnie notuję.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 28.04.2019 19:27

Slavko1974 napisał(a):Szukam wszystkich wad i zalet tego objazdu, aby spokojnie podjąć decyzję. Od tego ten temat jest, więc wszelkie Wasze uwagi skrzętnie notuję.


Uważam, że najważniejsze jest jak radzi sobie kierowca w trasie oraz jak to znoszą pasażerowie. Jeśli nie robi Ci specjalnej róźnicy np. 12 czy 14 godzin w trasie to decyzja jest prosta.
anharat
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anharat » 29.04.2019 10:04

Witam. Mam zamiar przejechać przez Słowenię bez winiety. Trasa z Austrii drogą nr 4 ,5 następnie 105 do przejścia granicznego w Metlice. Niby drogi bezpłatne ale w Metlice widać punkt poboru opłat. Czy ktoś jechał tą trasą ? Jakieś rady i sugestie ?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.04.2019 16:25

Jechałem rok temu przez Metlikę, co prawda miałem winietę, bo leciałem od Planicy. Ale nie widziałem, żadnego znaku o winiecie na drodze "105". Opłaty nie są tam pobierane na bramkach.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 29.04.2019 21:14

SingSing74 napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):
endryu napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Co masz na myśli pisząc "już"? Po oddaniu autostrady do granicy?
Jechałem w nocy przez Cvetlin oraz przez Rogatec. Inni też jeździli nocą przez te przejścia. Opinie są w tym temacie.


Tak, mam na myśli czas od momentu oddaniu autostrady do granicy. Ja wcześniej czasami korzystałem z tradycyjnego M-L-P i powrót na trasę. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku pojadę dalej z pominięciem słoweńskiej autostrady, ale będę jechał nocą pierwszy raz nową trasą. Pewne obawy można mieć, prawda?


Na objeździe trzymaj się przepisowych prędkości bo nawet o drugiej nad ranem chłopaki suszą zza płota, przy wjeździe w las zachowaj ostrożność i zdejmij nogę z gazu- tutaj też mieszkają zwierzaki ;)


Niedzielny turysta i zarazem niedzielny kierowca. Innymi słowy ciul Al. Doprecyzuj o jakie zwierzaki ci chodzi.

Czyli poza tym odcinkiem ma zapierdzielać ile fabryka dała?

Potem skomlenie - dostałem mandat za 3km/h. :-|. Czy mam płacić, czy jeździć przez Portugalię?


Wiesz w sytuacji, gdybyśmy się spotkali twarzą w twarz zareagowałbym bardziej zdecydowanie po tej niecenzuralnej obrazie (na co czeka Admin?) - jestem z dziada pradziada hanysem i w moich stronach na to jest tylko jedna odpowiedź...jednakże życie nauczyło mnie tolerancji do różnych form ludzkich, też takich, które wiedzą wszystko najlepiej a nie wiedzą jaka na kierowcę czyha w lesie zwierzyna - oczekiwałeś spisu zwierzyny leśnej, która może wpaść Ci na maskę samochodu? Chcesz oszacować jaką prędkość musisz rozwinąć, aby ubić np. lisa pod kołami i pojechać dalej bez szwanku? Ja trafiłem na sarnę- niestety.
Co robisz poza odcinkami z ograniczeniami prędkości Twoja sprawa. Na objeździe jest sporo ograniczeń prędkości i przyczajonych patroli plus fotoradary, które skutecznie egzekwują przekroczenia nawet o 3km/h i stąd moje "na objeździe trzymaj się przepisowych prędkości"
p.s. Jak dla mnie możesz jeździć nawet przez Sosnowiec.
anharat
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.04.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anharat » 30.04.2019 07:42

Dzięki Endrju za podpowiedź. Też widzę, że niby droga bezpłatna ale jak wklepie się w nawigację google to pokazuje, że trasa obejmuje odcinki płatne - w tym rejonie oczywiście. Stąd moje wątpliwości.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 30.04.2019 12:14

anharat napisał(a):Dzięki Endrju za podpowiedź. Też widzę, że niby droga bezpłatna ale jak wklepie się w nawigację google to pokazuje, że trasa obejmuje odcinki płatne - w tym rejonie oczywiście. Stąd moje wątpliwości.


Chorwacja - bramki
Słowenia - winiety :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 30.04.2019 16:13

anharat napisał(a):Dzięki Endrju za podpowiedź. Też widzę, że niby droga bezpłatna ale jak wklepie się w nawigację google to pokazuje, że trasa obejmuje odcinki płatne - w tym rejonie oczywiście. Stąd moje wątpliwości.

Wiele razy już napisano w różnych tematach aby weryfikować wskazania map Google. Jest dużo błędów.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.04.2019 22:36

RadamiaN napisał(a):
[b]Na objeździe trzymaj się przepisowych prędkości bo nawet o drugiej nad ranem chłopaki suszą zza płota
, przy wjeździe w las zachowaj ostrożność i zdejmij nogę z gazu- tutaj też mieszkają zwierzaki ;)

...jednakże życie nauczyło mnie tolerancji do różnych form ludzkich, też takich, które wiedzą wszystko najlepiej a nie wiedzą jaka na kierowcę czyha w lesie zwierzyna - oczekiwałeś spisu zwierzyny leśnej, która może wpaść Ci na maskę samochodu?

Co robisz poza odcinkami z ograniczeniami prędkości Twoja sprawa. Na objeździe jest sporo ograniczeń prędkości i przyczajonych patroli plus fotoradary, które skutecznie egzekwują przekroczenia nawet o 3km/h i stąd moje "na objeździe trzymaj się przepisowych prędkości"
p.s. Jak dla mnie możesz jeździć nawet przez Sosnowiec.


Mi wisi czy łamie przepisy hanys czy gorol.
Z twojej wypowiedzi moim zdaniem wynika, że nazwałeś policjantów w sposób mało kulturalny. Kiedyś też myślałem,że ostrzeganie przed kontrolami policji jest w porządku. Niestety, a raczej z doświadczenia zmieniłem zdanie.

PS. Jeśli błędnie zinterpetowałem twoją wypowiedź, to przepraszam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.04.2019 22:47

... za każdym razem łamałam przepisy od 2006 roku.
Tylko raz, a był to pierwszy raz wykupiłam winetkę tam i z powrotem.






Zdecydowanie omijam słoweńską autostradę, nigdy nie było żadnych problemów...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.05.2019 09:15

SingSing74 napisał(a):
PS. Jeśli błędnie zinterpetowałem twoją wypowiedź, to przepraszam.

Wg mnie nadinterpretujesz i za to otrzymałeś ostrzeżenie.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 14:25

@dids76 pytanie głównie do Ciebie bo Ty najbardziej obcykany w tym temacie ale jak ktoś inny wie o co chodzi to niech daje. Nie wiecie czemu dzisiaj google kazało wyznaczyło mi trasę z Wrocławia przez Kłodzko a nie standardowo A4 i A1?
https://tiny.pl/trk29
takcie coś mi dzisiaj o dziwo wujek google wyznaczył.. Coś się tam na trasie dzieje czy jak?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 03.05.2019 15:22

Bo ta trasa jest najszybsza i najkrótsza.
Jak ręcznie zmienisz na A4 i A1 to nadrobisz ponad 100 km. Co prawda niemal identyczny czas przejazdu ale wystarczy minuta różnicy i google zmieni trasę.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.05.2019 16:27

Slavko1974 napisał(a):Bo ta trasa jest najszybsza i najkrótsza.
Jak ręcznie zmienisz na A4 i A1 to nadrobisz ponad 100 km. Co prawda niemal identyczny czas przejazdu ale wystarczy minuta różnicy i google zmieni trasę.


Ja wiem, że najkrótsza bo w czasach jak nie było A1 i węzła Sośnica jeździliśmy do Chorwacji właśnie przez Kłodzko. Potem zawsze przez A1 i A4 i trasa wg google zawsze było dużo szybsza. Dzisiaj tak z nudów ponownie sobie wbiłem ją w google i się zdziwiłem, że proponuje przez Kłodzko. Dlatego zadałem pytanie czy tam autostrada zamknięta albo jakieś roboty. Jechałem niedawdno do Jastrzębia i wszystko wydawało się ok.
A co do samej trasy to wolę nadłożyć 100 km a jechać w spokoju autostradą niż rozglądać się po zaroślach czy miśki z suszarką nie stoją albo jakiś dzik nie zdecyduje się przeprawić na drugą stronę jezdni :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.05.2019 16:35

To zmień trase w google tzn przeciągnij na ekranie....
Mapa ci pokaże czy są jakieś utrudnienia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 242
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone