Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 26.04.2019 17:13

Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.04.2019 19:55

Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Co masz na myśli pisząc "już"? Po oddaniu autostrady do granicy?
Jechałem w nocy przez Cvetlin oraz przez Rogatec. Inni też jeździli nocą przez te przejścia. Opinie są w tym temacie.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 26.04.2019 20:04

Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Ja tak, jak pewnie wielu forumowiczów i obserwatorów tego wątku ;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 26.04.2019 20:47

endryu napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Co masz na myśli pisząc "już"? Po oddaniu autostrady do granicy?
Jechałem w nocy przez Cvetlin oraz przez Rogatec. Inni też jeździli nocą przez te przejścia. Opinie są w tym temacie.


Tak, mam na myśli czas od momentu oddaniu autostrady do granicy. Ja wcześniej czasami korzystałem z tradycyjnego M-L-P i powrót na trasę. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku pojadę dalej z pominięciem słoweńskiej autostrady, ale będę jechał nocą pierwszy raz nową trasą. Pewne obawy można mieć, prawda?
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 26.04.2019 20:54

Witam. Jutro jadę do Makarskiej. Coś sie zmienilo jesli chodzi o autostrady na Sloweni w tym roku? Na cos mam uważać? Chca ominac autostradę jadąc trasa podana już w tym wàtku przez Murska Sobotę na Svaljkovec?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.04.2019 21:01

Slavko1974 napisał(a):
endryu napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Co masz na myśli pisząc "już"? Po oddaniu autostrady do granicy?
Jechałem w nocy przez Cvetlin oraz przez Rogatec. Inni też jeździli nocą przez te przejścia. Opinie są w tym temacie.


Tak, mam na myśli czas od momentu oddaniu autostrady do granicy. Ja wcześniej czasami korzystałem z tradycyjnego M-L-P i powrót na trasę. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku pojadę dalej z pominięciem słoweńskiej autostrady, ale będę jechał nocą pierwszy raz nową trasą. Pewne obawy można mieć, prawda?

E tam. :) Nie ma co się stresować. Zrób wcześniej wycieczkę po mapie GSV. :)
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 27.04.2019 14:52

Slavko1974 napisał(a):
endryu napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Co masz na myśli pisząc "już"? Po oddaniu autostrady do granicy?
Jechałem w nocy przez Cvetlin oraz przez Rogatec. Inni też jeździli nocą przez te przejścia. Opinie są w tym temacie.


Tak, mam na myśli czas od momentu oddaniu autostrady do granicy. Ja wcześniej czasami korzystałem z tradycyjnego M-L-P i powrót na trasę. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku pojadę dalej z pominięciem słoweńskiej autostrady, ale będę jechał nocą pierwszy raz nową trasą. Pewne obawy można mieć, prawda?


Na objeździe trzymaj się przepisowych prędkości bo nawet o drugiej nad ranem chłopaki suszą zza płota, przy wjeździe w las zachowaj ostrożność i zdejmij nogę z gazu- tutaj też mieszkają zwierzaki ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 27.04.2019 22:25

RadamiaN napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):
endryu napisał(a):
Slavko1974 napisał(a):Czy ktoś z Was jechał już z Ptuja na Rogatec albo Cvetlin nocą?

Co masz na myśli pisząc "już"? Po oddaniu autostrady do granicy?
Jechałem w nocy przez Cvetlin oraz przez Rogatec. Inni też jeździli nocą przez te przejścia. Opinie są w tym temacie.


Tak, mam na myśli czas od momentu oddaniu autostrady do granicy. Ja wcześniej czasami korzystałem z tradycyjnego M-L-P i powrót na trasę. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku pojadę dalej z pominięciem słoweńskiej autostrady, ale będę jechał nocą pierwszy raz nową trasą. Pewne obawy można mieć, prawda?


Na objeździe trzymaj się przepisowych prędkości bo nawet o drugiej nad ranem chłopaki suszą zza płota, przy wjeździe w las zachowaj ostrożność i zdejmij nogę z gazu- tutaj też mieszkają zwierzaki ;)


Niedzielny turysta i zarazem niedzielny kierowca. Innymi słowy ciul Al. Doprecyzuj o jakie zwierzaki ci chodzi.

Czyli poza tym odcinkiem ma zapierdzielać ile fabryka dała?

Potem skomlenie - dostałem mandat za 3km/h. :-|. Czy mam płacić, czy jeździć przez Portugalię?
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.04.2019 09:07

Jeżdżę zgodnie z prawem, szczególnie za granicą. Nie po to planuję zaoszczędzić 30 e, żeby w jakieś wiosce zostawić 100 albo 200.
W moim pytaniu chodziło mi o to, czy na tych trasach są jakieś potencjalne niebezpieczne miejsca, czy drogi są przejrzyście oznakowane, jakieś gorsze dziurawe odcinki itp. Zwierzyna leśna to rzecz zrozumiała, wszędzie może się trafić. Będę jechał pierwszy raz nową trasą, z dwójką dzieci na pokładzie, i chcę skalkulować, czy warto. Czas mnie nie będzie gonił, więc warto pomyśleć.
Wyluzujcie trochę.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 09:27

Slavko1974 napisał(a):W moim pytaniu chodziło mi o to, czy na tych trasach są jakieś potencjalne niebezpieczne miejsca, czy drogi są przejrzyście oznakowane, jakieś gorsze dziurawe odcinki itp. Będę jechał pierwszy raz nową trasą, z dwójką dzieci na pokładzie, i chcę skalkulować, czy warto.


Tego nikt nie przewidzi, drogi są roznie oznakowane podobnież stan dróg. Zawsze możesz wybrać się na wirtualną wycieczkę Street View.

Nie wiem, ile lat mają dzieci ale osobiście raczej nie jezdziłbym wtedy opłotkami.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 10:02

Ten objazd MLP na starych zasadach był jedynym sensownym rozwiązaniem, te przez jakieś Cvetliny i inne twory to już totalny bezsens. Pierdzielić się z dziećmi drogą na 3 metry szerokości przez busz to już zboczenie turystyczne bo inaczej tego nazwać nie można. Jeżeli ktoś kupuje winiety ( jak ja w ostatnich latach ) i obawia się sytuacji na granicy SLO-CRO to może jechać z Maribora na Lublanę lub na Celje. Droga co prawda dłuższa ale sensownymi drogami bez niepotrzebnego pakowania się w problemy.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.04.2019 11:13

alechandro napisał(a):Ten objazd MLP na starych zasadach był jedynym sensownym rozwiązaniem, te przez jakieś Cvetliny i inne twory to już totalny bezsens. Pierdzielić się z dziećmi drogą na 3 metry szerokości przez busz to już zboczenie turystyczne bo inaczej tego nazwać nie można. Jeżeli ktoś kupuje winiety ( jak ja w ostatnich latach ) i obawia się sytuacji na granicy SLO-CRO to może jechać z Maribora na Lublanę lub na Celje. Droga co prawda dłuższa ale sensownymi drogami bez niepotrzebnego pakowania się w problemy.

Ale drogi przez Cvetlin czy Rogatec to odpowiedniki naszej wojewódzkiej, powiatowej. Przez miejscowości, pola, troszkę zagajników, itd. Jak na każdej drodze należy dostosować się do warunków na niej. Jeżeli ktoś preferuje drogi główne (autostrady, ekspresowe, krajowe, itd.) to powolna jazda wymienionymi może im się nie podobać.
Na tych drogach (Cvetlin, Rogatec) jedzie się "lajtowo" (moja opinia). Ruch na nich jest niewielki i spokojnie szerokość pozwala na mijanie się samochodów.
Każdy wybiera co mu odpowiada względem swoich preferencji, planów, doświadczenia za kierownicą, pogody, pory dnia, itd. :)
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 11:45

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Jednak poprzedni objazd standardowy to strata czasu w stosunku do drogi "prostej" chyba godzinę. Jadąc przez Cvetlin jeszcze więcej to już chyba lepiej jechać właśnie prostu zakładając, że komuś nie szkoda tych 30 E. Ja nie stałem dłużej na granicy przy wjeździe do cro niż 10 minut więc pisze to ze swego doświadczenia...jeżeli ktoś jeździ piątek/sobota to już inna historia.
Bardzo często właściciele w cro piszą mi, że przyjmują rezerwacje od soboty do soboty, wtedy grzecznie dziękuję z wiadomych względów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.04.2019 11:49

endryu napisał(a):Ale drogi przez Cvetlin czy Rogatec to odpowiedniki naszej wojewódzkiej, powiatowej. Przez miejscowości, pola, troszkę zagajników, itd. Jak na każdej drodze należy dostosować się do warunków na niej. Jeżeli ktoś preferuje drogi główne (autostrady, ekspresowe, krajowe, itd.) to powolna jazda wymienionymi może im się nie podobać.
Na tych drogach (Cvetlin, Rogatec) jedzie się "lajtowo" (moja opinia). Ruch na nich jest niewielki i spokojnie szerokość pozwala na mijanie się samochodów.
Każdy wybiera co mu odpowiada względem swoich preferencji, planów, doświadczenia za kierownicą, pogody, pory dnia, itd. :)

Powiem więcej, po przejechaniu ostatnio naszą DK1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Trybunalski twierdzę że ich nawierzchnia jest nawet lepsza niż na niektórych naszych "krajówkach" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Co do samego objazdu, to coraz bardziej traci sens, chyba że komuś się naprawdę nie spieszy i godzina w jedną czy drugą stronę nie robi różnicy. Ja sam będę omijał, ale ja omijam też część autostrad w Chorwacji :oczko_usmiech: :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2019 17:16

dids76 napisał(a):Co do samego objazdu, to coraz bardziej traci sens

Mniej więcej o taki zwrot mnie chodziło ale w danej chwili nie mogłem go odnaleźć w myślach. Myślę, że za jakiś czas objazdy całkiem stracą sens a przynajmniej Słoweńcy bardzo się o to postarają.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 241
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone