Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 23.04.2019 11:41

toomas napisał(a):
kaeres napisał(a):I tutaj cały pies pogrzebany.
Rok temu kontrolowałem sytuację ... jak i kilkuset turystów podobnych do mnie.
Efekt - 1h straty w Cvetlin.


Rozumiem ból:) Ja w 2018 wracając do PL dzięki GM zjechałem wcześniej i pojechałem na Cvetlin.


Ja w zeszłym roku kontrolowałem sytuację podczas powrotu i dzięki wcześniejszemu zjazdowi na Cvetlin byłem ok. 1,5-2h do przodu.
Nawiasem mówiąc prawie zawsze tamtędy jeżdżę i jeszcze nigdy nie żałowałem. Jak do Cro, tak i z powrotem.
Pozdrav :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2019 12:58

kaeres napisał(a):I tutaj cały pies pogrzebany.
Rok temu kontrolowałem sytuację ... jak i kilkuset turystów podobnych do mnie.
Efekt - 1h straty w Cvetlin.

W ubiegłym roku miałem podobnie, zjechałem na Cvetlin i straciłem ok 1,5h (korek zaczynał sie w okolicach cmentarza w Cvetlin).
Niestety GM nie pokazują natężenia ruchu na trasie przez Cvetlin :?
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2019 19:10

rzdrozny napisał(a):Alechandro, z jakim wyprzedzeniem rezerwujecie ten hotel Marche Draganić?

Nigdy nie rezerwuję, 3 razy tam byłem i zawsze z drogi o różnych godzinach ( 15.30, 18.00, ostatnio prawie 24.00 ) i nie zdarzyło się aby brakowało pokoi. Z tym, że ja jeżdżę niedziela/poniedziałek ( zawsze w sezonie ) więc jak jedziesz piątek/sobota to lepiej rezerwuj.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 24.04.2019 11:08

sito_zabrze napisał(a):Na objeździe zdarzyło nam się kiedyś jechać po szutrze, przez jakieś pipdówy kukurydziane z zakrętami.


Widzę, że każdy chyba to przerabiał :)
Rok temu jechałem już z winietą, ale to ze względu, że ubździłem sobie zwiedzanie Planicy i okolic :) Także wjeżdżałem do CRO w Metlika. W tym roku jadę w sierpniu i poczekam na rozwój sytuacji :twisted:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.04.2019 13:45

Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.
irekz12
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 22.04.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 24.04.2019 23:36

Cześć wariaty
w tym roku kolejny już raz,ale po raz pierwszy cisnę autostradą,jako ze jedziemy Fitem Scudo w 8 osób a Scudo łapie się na kategorię winiety A2 to autostrada wyjdzie po kosztach
powiedźcie gdzie kupić winietę po przekroczeniu granicy tak by się nie zagapić i nie przejechać bez winiety
jadę z 2-ego na 3 -ego lipca środek tygodnia ,granice w Macelj przekraczałem już pięć razy miedzy 02.00 a 04.00 w nocy i nigdy nie stałem w korku.dlatego teraz też tak pojadę, ile np od granicy mogę bezpiecznie jeszcze jechać bez winietki ,czy zaraz za granicą mam gdzie kupić czy spokojnie jeszcze mogę nie wiem 5/10 km przejechać i w tym czasie szukać stacji
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.04.2019 05:41

irekz12 napisał(a):Cześć wariaty
w tym roku kolejny już raz,ale po raz pierwszy cisnę autostradą,jako ze jedziemy Fitem Scudo w 8 osób a Scudo łapie się na kategorię winiety A2 to autostrada wyjdzie po kosztach
powiedźcie gdzie kupić winietę po przekroczeniu granicy tak by się nie zagapić i nie przejechać bez winiety
jadę z 2-ego na 3 -ego lipca środek tygodnia ,granice w Macelj przekraczałem już pięć razy miedzy 02.00 a 04.00 w nocy i nigdy nie stałem w korku.dlatego teraz też tak pojadę, ile np od granicy mogę bezpiecznie jeszcze jechać bez winietki ,czy zaraz za granicą mam gdzie kupić czy spokojnie jeszcze mogę nie wiem 5/10 km przejechać i w tym czasie szukać stacji

Tu masz ostatni punkt zakupu winiet:
https://www.google.pl/maps/@46.6850091, ... !1e3?hl=pl
Zaraz za przejściem masz po prawej Kompas Shop, pod wiatą też są punkty sprzedaży ale chyba do 22. Za to na stacji paliw jak zaznaczyłem jest całodobowo.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.04.2019 07:57

Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.


W pobliżu alternatywą jest chyba Rogatec.
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 25.04.2019 08:50

wielbiciel napisał(a):Tu masz ostatni punkt zakupu winiet:
https://www.google.pl/maps/@46.6850091, ... !1e3?hl=pl
Zaraz za przejściem masz po prawej Kompas Shop, pod wiatą też są punkty sprzedaży ale chyba do 22. Za to na stacji paliw jak zaznaczyłem jest całodobowo.


Czy ceny w Kompas Shop są standardowe czy zawyżone ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2019 09:04

toomas napisał(a):
Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.


W pobliżu alternatywą jest chyba Rogatec.


Nie Rogatec, tylko Dobovec u Rogatca, ale tak.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.04.2019 09:24

Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):
Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.


W pobliżu alternatywą jest chyba Rogatec.


Nie Rogatec, tylko Dobovec u Rogatca, ale tak.


Mi chodziło o to miejsce
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 25.04.2019 10:48

Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):
Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.


W pobliżu alternatywą jest chyba Rogatec.


Nie Rogatec, tylko Dobovec u Rogatca, ale tak.


Jechał ktoś? Wydaje się być sensownym rozwiązaniem.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2019 11:47

toomas napisał(a):
Marsallah napisał(a):
toomas napisał(a):
Koenig napisał(a):Wygląda na to, że Cvetlin w tym roku może okazać się spalony...
Zobaczymy jakie bedą pierwsze relacje z wyjazdów.


W pobliżu alternatywą jest chyba Rogatec.


Nie Rogatec, tylko Dobovec u Rogatca, ale tak.


Mi chodziło o to miejsce


A, w takim razie ok. Nie wpadłem na to, że ktoś mógłby chcieć przekraczać tam granicę, skoro obok jest lepszy Dobovec.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.04.2019 12:17

Marsallah napisał(a):
A, w takim razie ok. Nie wpadłem na to, że ktoś mógłby chcieć przekraczać tam granicę, skoro obok jest lepszy Dobovec.


W sumie masz racje...jakoś mi się wydawało, że Dobovec to przejście dla lokalnego ruchu a tak nie jest.

https://www.policija.si/eng/areas-of-work/border-matters-and-foreigners/border-crossings
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.04.2019 14:04

toomas napisał(a):
Marsallah napisał(a):
A, w takim razie ok. Nie wpadłem na to, że ktoś mógłby chcieć przekraczać tam granicę, skoro obok jest lepszy Dobovec.


W sumie masz racje...jakoś mi się wydawało, że Dobovec to przejście dla lokalnego ruchu a tak nie jest.


:lol:

No to witaj w klubie - ja tak całe lata, jeżdżąc przez Dobovec, myślałem o Rogatcu, zawsze jak mijałem to przejście o sto metrów :lol: Inna sprawa, że wygodniejsza droga do Đurmanca (porównywałem na Gmaps) jest przez Dobovec.

Rok temu w ogóle olałem Słowenię - spodobały mi się Węgry i w tym roku powtarzam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 240
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone