Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.04.2019 14:12

corsarz napisał(a):
Noooo, tylko tam to jest zupełnie inaczej rozwiązane. Przed granicą jest zjazd z autostrady na Spielfeld i możesz granicę przekroczyć drogą krajową. :hut:

A jak przekraczasz granicę na autostradzie to za punktem opłat ( jakieś 500m) jest zjazd na Sentilj. Nie wiem czy można tam wjechać bez winiety, bo nigdy nie jechałem tamtędy :|


No wiesz patrząc tym tokiem od strony HR też można zjechać wcześniej i przekroczyć granice np. w Cvetlin. Mi się wydaje, że zjazd z autostrady w celu przejazdu drogami krajowymi darmowymi powinien być w danym kraju a nie jeszcze u sąsiada. Chyba w większości krajów tak jest, że przekraczając granicę możesz zjechać albo kupić winietę. W Słowenii jakoś to dziwnie wygląda.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.04.2019 14:33

Nemhain napisał(a):Przygotowania do wyjazdu rozpoczęte ;) W okolicach Ptuja będziemy ok. 8.00-9.00 we wtorek 25 czerwca, kierować się na przejście Macelj czy szukać alternatywy?


czerwiec, środek tygodnia...ja bym pojechał na Macelij
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 15.04.2019 23:05

Nemhain napisał(a):Przygotowania do wyjazdu rozpoczęte ;) W okolicach Ptuja będziemy ok. 8.00-9.00 we wtorek 25 czerwca, kierować się na przejście Macelj czy szukać alternatywy?


Pytasz w obawie o ew. korki ? Jeśli tak to na spokojnie , gdyż przed sezonem i w tygodniu. Szerokości :)
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 16.04.2019 08:19

Myślę, że podejmę wyzwanie i pojadę tą trasą. Mureck-Lenart Ptuj. Jadę 2 czerwca.
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 16.04.2019 10:06

To czekam na info, ja startuję 13 czerwca, w tamtym roku był znak o winietach przekreślony, na wieździe do Pohlednika. Także myślę że będzie już obowiązywał.
IMG_2335.jpg
Użytkownik usunięty
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2019 10:34

Nemhain napisał(a):Przygotowania do wyjazdu rozpoczęte ;) W okolicach Ptuja będziemy ok. 8.00-9.00 we wtorek 25 czerwca, kierować się na przejście Macelj czy szukać alternatywy?

We wtorek, w czerwcu ? Szkoda czasu na alternatywy dlatego ciśnij bezpośrednio na Macelj.
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 16.04.2019 10:56

alechandro napisał(a):We wtorek, w czerwcu ? Szkoda czasu na alternatywy dlatego ciśnij bezpośrednio na Macelj.


Ja będę na trasie w poniedziałek, to jest jakaś omijana, szybsza alternatywa dla Mureck, Lenart, Ptuj?
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 16.04.2019 11:03

yabko napisał(a):To czekam na info, ja startuję 13 czerwca, w tamtym roku był znak o winietach przekreślony, na wieździe do Pohlednika. Także myślę że będzie już obowiązywał.
IMG_2335.jpg

Zakręciłem się tą dyskusją, przecież wiadomo, że od listopada 2018 jest już płatna cała autostrada :)
Użytkownik usunięty
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2019 20:31

Grigorij napisał(a):Ja będę na trasie w poniedziałek, to jest jakaś omijana, szybsza alternatywa dla Mureck, Lenart, Ptuj?

To jedyny objazd ale zamiast na Macelj możesz jechać na Cvetlin ale droga jest wąska i bardzo zalesiona przez co bardzo łatwo można gościa na drodze spotkać, o tym już tutaj było.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 17.04.2019 21:34

alechandro napisał(a):
Grigorij napisał(a):Ja będę na trasie w poniedziałek, to jest jakaś omijana, szybsza alternatywa dla Mureck, Lenart, Ptuj?

To jedyny objazd ale zamiast na Macelj możesz jechać na Cvetlin ale droga jest wąska i bardzo zalesiona przez co bardzo łatwo można gościa na drodze spotkać, o tym już tutaj było.


Poza Cvetlinem jest jeszcze kilka alternatywnych przejść granicznych wobec Macelj. Pytanie czy Kolega Grigorij chce zaoszczędzić na winiecie, czy chce być szybciej nad Jadranem jadąc i tak w tygodniu?
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 18.04.2019 08:32

Dziękuję :) w sumie to mogłabym już jechać :D
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 19.04.2019 17:09

Natko_ napisał(a):Czy ktoś może mi wyjaśnić jedną rzecz odnośnie Podlehnika?

Informacja że służb słoweńskich z bodajże 9 stycznia (str 233) podaje, że płatna cała.
A ja jechałam 20.02 i od HR do Podlehnika nie było info że płatna - znaczek winietki pojawił się dokładnie na zjeździe na Podlehnik.... W sensie, że od tego miejsca jest opłata.
Zresztą mija drugi miesiąc i nikt jeszcze nic mi nie przysłał do zapłaty ;) (oby tak zostało :D ).

Poza tym w większości cywilizowanych krajów w miejscu granicy jest krótki odcinek, z którego można "uciec" na drogę niepłatną.

W tej sytuacji wpadając na przejściu logika by nakazywała informacje o zakupie winiety tu i teraz, NATYCHMIAST, bo wjazd na pierwsze metry by był równoznaczny z mandatem.

Jak nie mam racji, to od Słowenii jest tyle możliwości wjazdu do Chorwacji poza autostradami, że żaden objazd mi niestraszny ;)
A pizza w PriMici warta jest każdego kilometra ;)

Myślę, że po części masz rację. Nie może tak być że zaraz po przekroczeniu granicy jest obowiazek zakupu winiety. Możliwość zjadu pierwszym możliwy musi być udustepniona za darmo. Może nie aż do Podlehnika tylko wcześniej przy miejscowości Stanośina
https://www.google.com/maps/dir/46.2757 ... m2!4m1!3e0
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.04.2019 12:53

Zerkam na Dars.si i wygląda na to, że zjazd drugim mostem w Ptuj nie obędzie się bez winiety... Ktoś jechał ostatnio klasycznym objazdem MLP?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 20.04.2019 17:05

Witam Swiatecznie

Moze troche z boku - piszecie o koniecznosci posiadania winiet - ale czy obowiazkiem jest wiedziec wczesniej, czy jesli widzicie info juz po wjezdzie na autostrade/platny odcinek, to nalezy "jak najszybciej" takowa winiete nabyc (nie wiem - stacja paliw, internet, policja...)???
Czy ktos czytal przepisy DARS-u na ich stronie?

pozdrawiam
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 20.04.2019 17:26

robertms napisał(a):ale czy obowiazkiem jest wiedziec wczesniej


Jadąc do obcego kraju masz obowiązek znać przepisy obowiązujące w tym kraju. Nieznajomość prawa nie zwalnia Cię z jego przestrzegania lub nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 238
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone