Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.03.2019 13:45

toomas napisał(a):
To jest tu?

Tak
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2019 10:48

Sam mogę potwierdzić, że Pizza Pri Mici to był tez mój stały punkt postojowy, przynajmniej w jedną stronę ale w zeszłym roku akurat jechałem autostradą pierwszy raz w życiu ( w Słowenii ). Nie wiem jak będzie w tym roku, w zeszłym roku droga autostrada poszła migiem bez korków na granicy a zależy mi aby jak najszybciej dojechać do hotelu Draganić. W każdym razie jeżeli ktoś ma wybór pomiędzy Czapla a Pri Mici to polecam to drugie bo pizza bardzo dobra. I jak to napisał kolega, nie bez znaczenia jest plac dla dzieci. Ja pewnie dopiero jadąc przez Austrię podejmę decyzje czy omijam czy jadę prosto :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 31.03.2019 12:05

Dobra bo nie ogarniam. W Chorwacji byłem ostatni raz w 2016 roku (łącznie 4 x). Zawsze to była trasa: https://tiny.pl/t7hwl
Teraz gdzieś czytam, że Słoweńcy otworzyli autostradę do samej granicy więc objazd do Ptuja nie zdaje egzaminu.
Może ktoś poinstruować jak tą Słowenię objechać? I tak na chłopski rozum czy warto? :)
Taki objazd zda egzamin?:
https://tiny.pl/t7hw2

Objazd uzupełniony przez Cvetlin moją trasą to 1360 km i 14 godz. 30 min.
Droga bez objazdu:https://tiny.pl/t7hw6: 1340 km i 13:11 min.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2019 23:25

Wróć do strony 233 i na spokojnie oraz powoli przeczytaj raz jeszcze.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.04.2019 12:22

sviva napisał(a):Dobra bo nie ogarniam. W Chorwacji byłem ostatni raz w 2016 roku (łącznie 4 x). Zawsze to była trasa: https://tiny.pl/t7hwl
Teraz gdzieś czytam, że Słoweńcy otworzyli autostradę do samej granicy więc objazd do Ptuja nie zdaje egzaminu.
Może ktoś poinstruować jak tą Słowenię objechać? I tak na chłopski rozum czy warto? :)
Taki objazd zda egzamin?:
https://tiny.pl/t7hw2

Objazd uzupełniony przez Cvetlin moją trasą to 1360 km i 14 godz. 30 min.
Droga bez objazdu:https://tiny.pl/t7hw6: 1340 km i 13:11 min.

Zanim dostaniesz bólu głowy z tym objazdem i remontami to sobie sprawdź ten objazd, który uskuteczniłem rok temu i zmieniam od tego czasu trasę do Chorwacji i z powrotem na ten właśnie.
https://goo.gl/maps/vWBE4J4y8Sw
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.04.2019 13:17

kaeres O której godzinie wyjeżdżasz z domu w trasę?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.04.2019 12:28

Ja jeżdżę z samego południa Polski tuż przy granicy w Chałupkach.
Wyjeżdżam ZAWSZE na noc - 21:00-22:00
olozbyl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.03.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) olozbyl » 04.04.2019 19:41

w zeszłym roku nocowałem W Maribor i jakoś tak wyszło, że mnie nawigacja pokierowała na przejście Dobovec pri Rogatcu, Słowenia. Przed nami 1 ( jeden) samochód około godz. 10.00, trasa fajna.
Ale napisałem w lutym do informacji turystycznej w Mariborze i tak mi odpisali:
Spoštovani,
zahvaljujemo se za poslano povpraševanje.
Peljete se po lokalni cesti, ne po avtocesti.
Lep pozdrav,
Zala Dietner
po przetłumaczeniu
Dziękujemy za przesłanie zapytania.
Jechać wzdłuż drogi lokalnej, a nie na autostradzie.
Z poważaniem,
Zala Dietner
Maribor Centrum Informacji Turystycznej - TIC Maribor

Może Wam się przyda.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.04.2019 20:18

olozbyl napisał(a):w zeszłym roku nocowałem W Maribor i jakoś tak wyszło, że mnie nawigacja pokierowała na przejście Dobovec pri Rogatcu, Słowenia. Przed nami 1 ( jeden) samochód około godz. 10.00, trasa fajna.
Ale napisałem w lutym do informacji turystycznej w Mariborze i tak mi odpisali:
Spoštovani,
zahvaljujemo se za poslano povpraševanje.
Peljete se po lokalni cesti, ne po avtocesti.
Lep pozdrav,
Zala Dietner
po przetłumaczeniu
Dziękujemy za przesłanie zapytania.
Jechać wzdłuż drogi lokalnej, a nie na autostradzie.
Z poważaniem,
Zala Dietner
Maribor Centrum Informacji Turystycznej - TIC Maribor

Może Wam się przyda.

Przewertuj ten temat i na pewno znajdziesz informacje i dywagacje o przejściu Dobovec pri Rogatcu. Obok jest też Rogatec. :) Te i inne przejścia są co roku "gorącym" tematem. O wszystkim jest napisane w tym temacie.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 12.04.2019 17:13

Czy ktoś może mi wyjaśnić jedną rzecz odnośnie Podlehnika?

Informacja że służb słoweńskich z bodajże 9 stycznia (str 233) podaje, że płatna cała.
A ja jechałam 20.02 i od HR do Podlehnika nie było info że płatna - znaczek winietki pojawił się dokładnie na zjeździe na Podlehnik.... W sensie, że od tego miejsca jest opłata.
Zresztą mija drugi miesiąc i nikt jeszcze nic mi nie przysłał do zapłaty ;) (oby tak zostało :D ).

Poza tym w większości cywilizowanych krajów w miejscu granicy jest krótki odcinek, z którego można "uciec" na drogę niepłatną.

W tej sytuacji wpadając na przejściu logika by nakazywała informacje o zakupie winiety tu i teraz, NATYCHMIAST, bo wjazd na pierwsze metry by był równoznaczny z mandatem.

Jak nie mam racji, to od Słowenii jest tyle możliwości wjazdu do Chorwacji poza autostradami, że żaden objazd mi niestraszny ;)
A pizza w PriMici warta jest każdego kilometra ;)
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2019 19:38

Pisałem też wcześniej, że np. ambasada Czech lojalnie ostrzega swoich obywateli o tym, że w Słowenii oznakowanie płatnych dróg jest, lekko mówiąc, chaotyczne. Skoro przedstawiciel DARS mówi "płatna" to wolałbym nie ryzykować.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 15.04.2019 12:16

Natko_ napisał(a):A ja jechałam 20.02 i od HR do Podlehnika nie było info że płatna - znaczek winietki pojawił się dokładnie na zjeździe na Podlehnik....


Też mnie to ciekawi w sytuacji wjazdu od strony chorwackiej. Zdecydowanie powinno się dać dojechać bez opłat do pierwszego zjazdu z autostrady. Google pokazuje, że jest to wcześniejszy zjazd niż Podlehnik a mianowicie wieś Stanosina ( na mapie DARS ten zjazd ma nazwę "Zakl" ).
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 15.04.2019 12:58

corsarz napisał(a):
Natko_ napisał(a):A ja jechałam 20.02 i od HR do Podlehnika nie było info że płatna - znaczek winietki pojawił się dokładnie na zjeździe na Podlehnik....


Też mnie to ciekawi w sytuacji wjazdu od strony chorwackiej. Zdecydowanie powinno się dać dojechać bez opłat do pierwszego zjazdu z autostrady. Google pokazuje, że jest to wcześniejszy zjazd niż Podlehnik a mianowicie wieś Stanosina ( na mapie DARS ten zjazd ma nazwę "Zakl" ).


Ale od Austrii też chyba nie ma możliwości zjazdu z autostrady słowińskiej. Przekraczasz granice i pierwsze co masz to punkt zakupu winiet :)
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015
Re: Które przejście SLO/CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 15.04.2019 14:02

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęte ;) W okolicach Ptuja będziemy ok. 8.00-9.00 we wtorek 25 czerwca, kierować się na przejście Macelj czy szukać alternatywy?
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 15.04.2019 14:08

toomas napisał(a):Ale od Austrii też chyba nie ma możliwości zjazdu z autostrady słowińskiej. Przekraczasz granice i pierwsze co masz to punkt zakupu winiet :)


Noooo, tylko tam to jest zupełnie inaczej rozwiązane. Przed granicą jest zjazd z autostrady na Spielfeld i możesz granicę przekroczyć drogą krajową. :hut:

A jak przekraczasz granicę na autostradzie to za punktem opłat ( jakieś 500m) jest zjazd na Sentilj. Nie wiem czy można tam wjechać bez winiety, bo nigdy nie jechałem tamtędy :|
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 237
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone