Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 23.03.2019 21:03

Tą trasę macie na myśli?
https://goo.gl/maps/AqDoqyH73AH2
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.03.2019 21:17

Grigorij napisał(a):Tą trasę macie na myśli?
https://goo.gl/maps/AqDoqyH73AH2
To znana trasa M-L-P-C. Od wskazanej trasy można ominąć centrum w Ptuj-u https://www.google.com/maps/dir/Mureck, ... b1!2b1!3e0
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 23.03.2019 23:14

Tak z czystej ciekawości. Czy aktualnie wątek jest kontynuowany ze względu na szybkość przejazdu granicy Slo-Cro czy oszczędność kasy? Zaznaczam, że moje pytanie nie jest podyktowane złośliwością, tylko się zastanawiam, czy jak wreszcie Cro będzie w strefie Schengen to ludzie będą dalej korzystać z M-L-P ?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.03.2019 23:43

pancezary napisał(a):Tak z czystej ciekawości. Czy aktualnie wątek jest kontynuowany ze względu na szybkość przejazdu granicy Slo-Cro czy oszczędność kasy? Zaznaczam, że moje pytanie nie jest podyktowane złośliwością, tylko się zastanawiam, czy jak wreszcie Cro będzie w strefie Schengen to ludzie będą dalej korzystać z M-L-P ?
Na pewno z obu powodów. Frustracja może być znaczna po zakupie winiety (szczególnie na krótki odcinek przejazdu) i długim staniu w korku na przejściu granicznym w Macelj :( . Po wejściu HR do Schengen też będzie ruch na M-L-P np. z powodów oszczędnościowych :) . Co kto woli :D .
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 24.03.2019 01:30

Mnie zwyczajnie denerwuje koszt przejazdu. Tak zwykła, ludzka złośliwość by nie dać się rżnąć.
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 24.03.2019 10:23

pancezary napisał(a):czy oszczędność kasy


Żadna oszczędność ale zamiast zapłacić 30€ za przejazd wolę w drodze powrotnej w Sivej Czapli zjeść dobry obiad :oczko_usmiech: za te pieniądze. Dodatkowo przyda się chwila jazdy po lokalnej drodze, taka odskocznia od monotonnej jazdy autostradą.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.03.2019 10:37

cromanT napisał(a):
pancezary napisał(a):czy oszczędność kasy


Żadna oszczędność ale zamiast zapłacić 30€ za przejazd wolę w drodze powrotnej w Sivej Czapli zjeść dobry obiad :oczko_usmiech: za te pieniądze. Dodatkowo przyda się chwila jazdy po lokalnej drodze, taka odskocznia od monotonnej jazdy autostradą.


Z tą odskoczą to różnie bywa :) Jadąc lokalną drogą też można trafić na korek a wtedy nerwy skaczą podwójnie :) Pamiętam jak kiedyś pisał ktoś z forowiczów jak to pojechał objazdem przez Cvetlin aby było szybciej a tu na granicy korek od cmentarza :).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.03.2019 10:44

toomas napisał(a):
Z tą odskoczą to różnie bywa :) Jadąc lokalną drogą też można trafić na korek a wtedy nerwy skaczą podwójnie :) Pamiętam jak kiedyś pisał ktoś z forowiczów jak to pojechał objazdem przez Cvetlin aby było szybciej a tu na granicy korek od cmentarza :).

To pisałem ja :mrgreen: tylko że na autostradzie korek do przejścia kończył się za zjazdem na Durmanec.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 24.03.2019 10:46

dids76 napisał(a):To pisałem ja :mrgreen: tylko że na autostradzie korek do przejścia kończył się za zjazdem na Durmanec.


Tak coś mi się wydawało :) Ale tak czy inaczej z objazdami różnie bywa. Wszystkim się wydaje, że jak pojada objazdem to będzie sielanka i szybko przejadą a niestety czasami objazdy też są zatłoczone i zakorkowane:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.03.2019 10:54

toomas napisał(a):
dids76 napisał(a):To pisałem ja :mrgreen: tylko że na autostradzie korek do przejścia kończył się za zjazdem na Durmanec.


Tak coś mi się wydawało :) Ale tak czy inaczej z objazdami różnie bywa. Wszystkim się wydaje, że jak pojada objazdem to będzie sielanka i szybko przejadą a niestety czasami objazdy też są zatłoczone i zakorkowane:)

Dlatego w tym roku oczywiście omijam autostradę w Słowenii ale będę starał się ominąć okolice "dużego" przejścia granicznego. Wiele osób widząc korek na granicy stara się ją ominąć najbliższym przejściem granicznym co w czasach GM nie jest trudne :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 24.03.2019 11:01

toomas napisał(a):Z tą odskoczą to różnie bywa :) Jadąc lokalną drogą też można trafić na korek a wtedy nerwy skaczą podwójnie


Korek zdarzyć może się wszędzie ale to nie powód do nerwów, trzeba odczekać swoje i tyle. W korku można poczytać książkę, pooglądać TV lub zwyczajnie odpocząć od "szaleńczej" jazdy :hut: , która często zdarza się naszym rodakom. Jechałem i objazdem i autostradą i zdecydowanie objazd bardziej mi pasuje, no i ten obiad 8O też mnie kusi. A czas nadrabiam w Niemczech.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 24.03.2019 11:43

cromanT napisał(a):
pancezary napisał(a):czy oszczędność kasy


Żadna oszczędność ale zamiast zapłacić 30€ za przejazd wolę w drodze powrotnej w Sivej Czapli zjeść dobry obiad :oczko_usmiech: za te pieniądze. Dodatkowo przyda się chwila jazdy po lokalnej drodze, taka odskocznia od monotonnej jazdy autostradą.

Smaczny obiad zawsze jest dobrym argumentem do zmiany trasy :oczko_usmiech:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.03.2019 13:17

W ubiegłym roku w końcu zaglądnąłem do Siwej Czapli. Skusiliśmy się na jakieś droższe dania (typu mięsna płyta - już nie pamiętam nazwy). Przyznam, że trochę byłem negatywnie zaskoczony, bo jedzenie było ewidentnie odgrzewane - i to chyba nie raz. Nie powiem że nie było smaczne, ale chyba już tam więcej się nie zatrzymam.
Nic za to nie pobije jedzenia w Restoran Kruševo, tylko że to w Bośni, a nie po drodze do Cro. Zajechaliśmy tam przypadkiem w drodze do Mostaru. Z zewnątrz może nie wzbudza dużego zaufania, ale jedzenie pierwsza klasa. Ogromne porcje, bardzo smaczne, a ceny niższe niż w Cro - nie mówiąc już o samym Mostarze.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.03.2019 13:24

Koenig napisał(a):W ubiegłym roku w końcu zaglądnąłem do Siwej Czapli. Skusiliśmy się na jakieś droższe dania (typu mięsna płyta - już nie pamiętam nazwy). Przyznam, że trochę byłem negatywnie zaskoczony, bo jedzenie było ewidentnie odgrzewane - i to chyba nie raz. Nie powiem że nie było smaczne, ale chyba już tam więcej się nie zatrzymam.
Nic za to nie pobije jedzenia w Restoran Kruševo, tylko że to w Bośni, a nie po drodze do Cro. Zajechaliśmy tam przypadkiem w drodze do Mostaru. Z zewnątrz może nie wzbudza dużego zaufania, ale jedzenie pierwsza klasa. Ogromne porcje, bardzo smaczne, a ceny niższe niż w Cro - nie mówiąc już o samym Mostarze.

Ja na trasie objazdu M-L-P mogę z czystym sumieniem polecić pizzerię Pri Miči. Naprawdę bardzo dobra pizza a do tego mają dosyć spory teren z placem zabaw dla dzieci, boiskiem itp. Gdzie można trochę rozprostować kości w trasie :wink:
W tym roku chcę zmienić trasę dojazdu do Chorwacji i ominiecie tego punktu stanowi dla mnie największy problem, był to nasz stały punkt postojowy w obie strony . :papa:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 25.03.2019 13:31

dids76 napisał(a):Ja na trasie objazdu M-L-P mogę z czystym sumieniem polecić pizzerię Pri Miči. Naprawdę bardzo dobra pizza a do tego mają dosyć spory teren z placem zabaw dla dzieci, boiskiem itp. Gdzie można trochę rozprostować kości w trasie :wink:
W tym roku chcę zmienić trasę dojazdu do Chorwacji i ominiecie tego punktu stanowi dla mnie największy problem, był to nasz stały punkt postojowy w obie strony . :papa:


To jest tu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 236
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone