Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 08.09.2018 10:41

chorwamar napisał(a):
anlama napisał(a):Ja w tym roku jechałem 1 raz z winietą przez Slo i wniosek jeden- nigdy więcej objazdów. Za te 30 ojro wg mnie nie warto. A droga przez Slo super. Pozdrawiam.

Dla Ciebie nie warto, dla innego warto - to jedno.
Ważniejsze jednak jest, że jadąc autostradą i płacąc za to możesz w efekcie jechać dłużej niż objazdem...
Możliwe, że w twoim przypadku nie było korka, ale wielu czeka na granicy po 2 godziny i więcej na głównej trasie, wszystko oczywiście zależy od tego kiedy się tam jedzie. Kiedy cała autostrada będzie oddana i być może powiększą ilość przejść/pasów/celników lub Chorwacja wejdzie do Schengen to będzie inna bajka :)



Dlatego napisałem że według mnie. Tak wiem i zdaje sobie z tego sprawę doskonale że najwięcej zależy od dnia. Sam zawsze jeździłem w piątek i sobotę objazdem. W tym roku wyjazd w niedzielę na noc i drogi puste, Austria, Słowenia puściutko. Granica Slo Cro 2 auta :)
mraneczka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.09.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mraneczka » 08.09.2018 12:32

Czołem,
Jedziemy 15.09. do Chorwacji. Trasa od Grazu.
Czytałam ze od jesieni 2018 ma być oddany i płatny odcinek Podlehnik-granica. Jak to wygląda obecnie? Warto się wbijać na autostradę w Podlehnik czy lepiej już omijać ja całkowicie?
Termin "od jesieni" jest trochę nieprecyzyjny ;)
Jaki polecacie całkowity objazd autostrady w Słowenii? Czytałam o opcji przekroczenia granicy w Cvetlin.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2018 15:38

mraneczka napisał(a):Czołem,
Jedziemy 15.09. do Chorwacji. Trasa od Grazu.
Czytałam ze od jesieni 2018 ma być oddany i płatny odcinek Podlehnik-granica. Jak to wygląda obecnie? Warto się wbijać na autostradę w Podlehnik czy lepiej już omijać ja całkowicie?
Termin "od jesieni" jest trochę nieprecyzyjny ;)
Jaki polecacie całkowity objazd autostrady w Słowenii? Czytałam o opcji przekroczenia granicy w Cvetlin.

Czołem.
Nie ma jeszcze informacji o ukończeniu autostrady.
Lektura przed wyjazdem >>> objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 09.09.2018 08:29

Warto w Podlehnik się wbić w autostradę.
pietrek.krk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrek.krk » 10.09.2018 13:13

czy ktoś jechał / wracał może w ten weekend ?

W czerwcu jechałem przez Podlehnik i było ok, pytanie kiedy otworzą ostatni odcinek?

Planuje wyjazd w czwartek i zastanawiam sie jak jest....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2018 13:16

Nie ma jeszcze informacji o którą pytasz.
pietrek.krk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrek.krk » 11.09.2018 09:24

Dzieki.

Generalnie jeżdze tam często ale popredniu uruchomienie odbyło sie z dnia na dzień bez wiekszych informacji dlatego lepiej mieć wiadomości z pierwszej ręki :)

Dzieki
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2018 09:43

anlama napisał(a):
chorwamar napisał(a):
anlama napisał(a):Ja w tym roku jechałem 1 raz z winietą przez Slo i wniosek jeden- nigdy więcej objazdów. Za te 30 ojro wg mnie nie warto. A droga przez Slo super. Pozdrawiam.

Dla Ciebie nie warto, dla innego warto - to jedno.
Ważniejsze jednak jest, że jadąc autostradą i płacąc za to możesz w efekcie jechać dłużej niż objazdem...
Możliwe, że w twoim przypadku nie było korka, ale wielu czeka na granicy po 2 godziny i więcej na głównej trasie, wszystko oczywiście zależy od tego kiedy się tam jedzie. Kiedy cała autostrada będzie oddana i być może powiększą ilość przejść/pasów/celników lub Chorwacja wejdzie do Schengen to będzie inna bajka :)



Dlatego napisałem że według mnie. Tak wiem i zdaje sobie z tego sprawę doskonale że najwięcej zależy od dnia. Sam zawsze jeździłem w piątek i sobotę objazdem. W tym roku wyjazd w niedzielę na noc i drogi puste, Austria, Słowenia puściutko. Granica Slo Cro 2 auta :)


A my po raz pierwszy jadąc na wyspę Krk, zapłaciliśmy 15E i pojechaliśmy płatną Słowenią do przejścia Rupa. Szybko, bez stresu, płynnie, bez kolejki na granicy i odliczając opłatę za HR autostrady, finansowo na jedno wyszło a czasowo szybciej :)
pietrek.krk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrek.krk » 11.09.2018 09:53

Generalnie tak, ale jezdząc ta trasą 3-4 razy do roku i jadąc na południe niestety całkowicie sie nie kalkuluje jazda ta trasą.

Jeżdząc poza weekendowymi szczytami to granica 15-min i tez nie ma problemu.

A jako ciekawostka na przyszłość Słowenia planuje zmiany w winietach zmiana 7 dniowej na dłuższą tak aby wyjazd tygodniowy nie skutkował zakupem dwóch winiet a co za tym idzie więcej osób zacznie jeździć autostradami a nie objazdami.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2018 10:14

pietrek.krk napisał(a):Generalnie tak, ale jezdząc ta trasą 3-4 razy do roku i jadąc na południe niestety całkowicie sie nie kalkuluje jazda ta trasą.

Jeżdząc poza weekendowymi szczytami to granica 15-min i tez nie ma problemu.

A jako ciekawostka na przyszłość Słowenia planuje zmiany w winietach zmiana 7 dniowej na dłuższą tak aby wyjazd tygodniowy nie skutkował zakupem dwóch winiet a co za tym idzie więcej osób zacznie jeździć autostradami a nie objazdami.


1. prawda

2. zwykle prawda ale dochodzi zawalona autostrada na sporo przed granicą, obwodnica Zagrzebia z nieszczęsnymi bramkami i dalej za nim do zjazdu chyba na Karlocac mozolna jazda

3. nie mogę się doczekać choć obstawiam, że z tych 7 zrobią z 10 a to i tak nas nie urządza ...

Temat co prawda o objeżdzaniu choć 95% tyczy sie konkretnie odcinka z Ptujem. Ja to ominąłem jadąc dalej cały kawał przez płatną Słowenię i jestem super zadowolony. Tak zadowolony, ze aż sam się sobie dziwie, że lata temu tak nie zrobiłem :) Teraz jedyny plus jaki widzę objazdu jadąc w dół na Zagrzeb to pobudka od monotonnej, autostradowej jazdy a też ceniłem to sobie jeżdząć przez MLP :)
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 26.05.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 11.09.2018 10:55

Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


I straszą przy niej straszliwie... Kiedyś nawet dzicy słoweńscy wieśniacy, przy asyście austriackich wiedźm wysadzili z auta czyjąś żonę... ale mężowi udało się uciec i wrócić na autostradę. Do tej pory im dziękuje. Za żonę i ...że nie musiał jechać dziurami.

Ludzie, nie chcecie - nie jedźcie, ale głupot nie piszcie. Trasa jest łatwa i przyjemna. Czasu stracisz trochę, ale kto Cię goni?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.09.2018 11:08

rzdrozny napisał(a):
Bianco napisał(a):Widać na filmach jak beznadziejnej jakości jest ta droga. Wąska, dziurawa, połatana byle jak....
Nie wiem, czy warto się męczyć jadąc tą trasą. Jakby ktoś jechał nocą to na dodatek wąsko i bez pobocza.
Dobre ostrzeżenie!


I straszą przy niej straszliwie... Kiedyś nawet dzicy słoweńscy wieśniacy, przy asyście austriackich wiedźm wysadzili z auta czyjąś żonę... ale mężowi udało się uciec i wrócić na autostradę. Do tej pory im dziękuje. Za żonę i ...że nie musiał jechać dziurami.

Ludzie, nie chcecie - nie jedźcie, ale głupot nie piszcie. Trasa jest łatwa i przyjemna. Czasu stracisz trochę, ale kto Cię goni?


TA droga ...

Czyli jaka bo z tekstu nie wynika a cofając się we wpisach o mięsiac też nie widzę ...
Szemik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szemik » 18.09.2018 18:20

My jechaliśmy 12.09.2018 i od Podhelnik do granicy odcinek był bezpłatny. Wracamy 21.09 mamy nadzieję że nie będzie niespodzianki... Gdyby jednak ktoś wiedział że do tego czasu coś się zmieniło to będę wdzięczny za info :)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 18.09.2018 21:55

Szemik napisał(a):My jechaliśmy 12.09.2018 i od Podhelnik do granicy odcinek był bezpłatny. Wracamy 21.09 mamy nadzieję że nie będzie niespodzianki... Gdyby jednak ktoś wiedział że do tego czasu coś się zmieniło to będę wdzięczny za info :)


Na forum skyscrapercity dostałem odpowiedź, że dopóki nie ukończą całkowicie autostrady to ten odcinek będzie bezpłatny.
Poza tym nie ma jeszcze decyzji czy autostrada będzie płatna od samej granicy z Chorwacją.
W mapach google już zaznaczyli jako płatną do granicy :)

PS 30 euro jakoś przełykałem jadąc osobówką, ale myśl zapłaty 60 euro za busika już mną zatrzęsło.
Wiele osób jest przekonanych, że z winietą za busika jest tak samo jak w Czechach i Austrii, a okazuje się, że jednak nie.
Z tego co wyczytałem to mandat, również za złą kategorię wynosi tak samo od 300 do 800 euro.
Szemik
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.09.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szemik » 19.09.2018 08:05

to trochę boli że trzeba i tak poświęcić czas i paliwo A do tego sporo zapłacić za paredziesiąt km autostrady która i tak się czasem korkuje masakrycznie,od tak. Nie wiem jak to wychodzi czasowo jadąc autostradą ale my jadąc objazdem, czas ok 1g20min z drobnym postojem,dotegodosc oszczędny diesel więc podejrzewam że i tak udaje się SPORO zaoszczędzić przy chyba niewielkiej stracie czasu. Można mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę bo kusilo mnie kupić winiete... A od Podhelnik w str granicy płatne będzie bo znaki o opłacie już stoja z tym ze jeszcze pozakrywane
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 227
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone