Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 25.09.2017 09:42

Pääkäyttäjä napisał(a):One nigdy nie są za darmo - vide mój wcześniejszy post. Słoweńcy w tej kwestii nikomu nie odpuszczą.


to byłoby chore, muszę mieć możliwość zjechania z płatnej drogi jeśli nie chcę płacić. Wydawało mi się, że tak jest we wszystkich państwach. Albo zjeżdżasz, albo kupujesz winietę na pierwszej stacji paliw. Do tego miejsca nie musisz mieć winiety. 8O
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2017 09:56

pankufur napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):One nigdy nie są za darmo - vide mój wcześniejszy post. Słoweńcy w tej kwestii nikomu nie odpuszczą.


to byłoby chore, muszę mieć możliwość zjechania z płatnej drogi jeśli nie chcę płacić. Wydawało mi się, że tak jest we wszystkich państwach. Albo zjeżdżasz, albo kupujesz winietę na pierwszej stacji paliw. Do tego miejsca nie musisz mieć winiety. 8O


Ale w Słowenii właśnie tak nie jest i raczej wątpię, by węzeł w Ptuju był bezpłatny - bo niby dlaczego ma być? To nie jest ani początek ani koniec autostrady ani tym bardziej obwodnicą a la Maribor czy Lublana. Od znaku oznaczającego początek autostrady, ma być winieta i już. W praktyce, na początku trasy nikt nikomu łba nie ukręci ale pracownicy DARS są bardzo drobiazgowi :)
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 25.09.2017 10:01

Pääkäyttäjä napisał(a): Od znaku oznaczającego początek autostrady, ma być winieta i już.



Chyba znak autostrady musi mieć info o początku płatnej drogi, płatnej poprzez winietę lub bramki. Sam znak autostrady nie zmusza do wnoszenia opłat. Taki znak chyba jest zaraz za zjazdem na Ptuj od strony Cro. Musi być możliwość zjazdu z płatnej drogi. Jak się mylę to mnie poprwacie. Pytanie gdzie będzie pierwszy zjazd i czy to będzie miało jeszcze sens ;)
Dariusz2617
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz2617 » 25.09.2017 11:19

franki napisał(a):Jak skończy się ten objazd to trzeba będzie ciągnąc bokiem na Cvetlin


Nie mogą zrobić tylko drogi płatnej bez alternatywnej( bez oplat )
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 25.09.2017 11:33

Pääkäyttäjä napisał(a):
pankufur napisał(a):Właśnie wróciłem z Cro i mam takie spostrzeżenie. Słoweńcy mocno zaawansowali prace związane z dociągnięciem autostrady do granicy z Cro. Zastanawiam się czy jeżeli oddadzą ją do użytku w przyszłym roku to skończy się objazd? odcinek do pierwszego zjazdu powinien być za darmo, ale gdzie będzie pierwszy zjazd (może ten w Ptuj). Co myślicie?


One nigdy nie są za darmo - vide mój wcześniejszy post. Słoweńcy w tej kwestii nikomu nie odpuszczą.


Jestem przekonany, że znajdziemy sposób na ominięcie płatnej "nowej" części - "Polak potrafi" :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.09.2017 11:41

RadamiaN napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
pankufur napisał(a):Właśnie wróciłem z Cro i mam takie spostrzeżenie. Słoweńcy mocno zaawansowali prace związane z dociągnięciem autostrady do granicy z Cro. Zastanawiam się czy jeżeli oddadzą ją do użytku w przyszłym roku to skończy się objazd? odcinek do pierwszego zjazdu powinien być za darmo, ale gdzie będzie pierwszy zjazd (może ten w Ptuj). Co myślicie?


One nigdy nie są za darmo - vide mój wcześniejszy post. Słoweńcy w tej kwestii nikomu nie odpuszczą.


Jestem przekonany, że znajdziemy sposób na ominięcie płatnej "nowej" części - "Polak potrafi" :)


Płatny będzie ciąg autostrady "starej" do Ptuja (węzeł Draženci) i od Ptuja do Macelj. Wjeżdżając na ten węzeł będziemy musieli mieć winietę.
Objazd nie płatny w dalszym ciągu będzie przez Cvetlin lub Rogatec, itd.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.09.2017 12:10

Po oddaniu do użytku, musi nastąpić certyfikacja, żeby wprowadzili opłaty, to po pierwsze.

Po drugie, nie trzeba wjeżdżać na E59, żeby korzystać z objazdu. Ci z objazdowiczów, którzy (jak ja) robią PEŁNY objazd, a nie tylko M-L-P i huzia na Macelj, mają to przerobione. Jedziesz:
1. na Videm i dalej w kierunku Cvetlina
ALBO
2. na Tržec i dalej przez Žetale na przejście w Rogatcu (lub w Dobovcu)
ALBO
3. na Ptujską Gorę i Majsperk i dalej na przejście w Rogatcu (lub w Dobovcu)

Jest także możliwe, że wykupisz słoweńską winietę (2x15€), "bo na całą długość już się będzie opłacać" :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.09.2017 18:37

Marsallah napisał(a):
Jest także możliwe, że wykupisz słoweńską winietę (2x15€), "bo na całą długość już się będzie opłacać" :lol:

"Będzie się opłacać" jak Chorwacja będzie w strefie "Schengen". :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jak będzie autostrada od Ptuj do Macelj to ja wybieram trasę na Bad Radkersburg i Ormož.
Ps. Tylko co wtedy z pizzą w "Pri Miči"? :oczko_usmiech: :mrgreen:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.09.2017 18:58

dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):
Jest także możliwe, że wykupisz słoweńską winietę (2x15€), "bo na całą długość już się będzie opłacać" :lol:

"Będzie się opłacać" jak Chorwacja będzie w strefie "Schengen". :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jak będzie autostrada od Ptuj do Macelj to ja wybieram trasę na Bad Radkersburg i Ormož.
Ps. Tylko co wtedy z pizzą w "Pri Miči"? :oczko_usmiech: :mrgreen:

Zmieniasz Ormož na Cvetlin lub https://www.google.pl/maps/dir/46.68826 ... 086282!3e0 :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.09.2017 19:54

dids76 napisał(a):[...]
Ps. Tylko co wtedy z pizzą w "Pri Miči"? :oczko_usmiech: :mrgreen:

Byliśmy tam dwa razy. Rok temu i w tym.
W zeszłym nawet nam smakowało a w tym-było gorzej, zdecydowanie gorzej :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.09.2017 20:41

endryu napisał(a):Zmieniasz Ormož na Cvetlin lub https://www.google.pl/maps/dir/46.68826 ... 086282!3e0 :)

Wiem że tak można, ale ja zawsze jeżdżę przez Ilz i Feldbach więc naturalnie trasa prowadziła by na Omrož. Wybierałem Lenart i Ptuj z powodu pizzy :oczko_usmiech: :mrgreen: .
Ps. Jem tam od 2012 roku i zawsze mi smakowało.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.09.2017 07:39

Czołem, Mariusz!

dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):
Jest także możliwe, że wykupisz słoweńską winietę (2x15€), "bo na całą długość już się będzie opłacać" :lol:

"Będzie się opłacać" jak Chorwacja będzie w strefie "Schengen". :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jak będzie autostrada od Ptuj do Macelj to ja wybieram trasę na Bad Radkersburg i Ormož.
Ps. Tylko co wtedy z pizzą w "Pri Miči"? :oczko_usmiech: :mrgreen:


Większość (także objazdowicze) i tak jeździ na Macelj, nawet w sobotnie poranki w szczycie sezonu. Czyli generalnie woli stać parę h na "pewnej" drodze niż objechać 45 min. "niepewną".

A poza tym, nie każdy jeździ w soboty (tudzież w pełni sezonu). Mnie się w tym roku opłaciło kupić winietę - dzięki temu:
1) uniknąłem "rzygoprzystanków" (dzieciaki)
2) miałem czas na zakupy na lądzie
3) zdążyłem na popołudniowy prom
:mrgreen:

A stołuję się już od dawna w Chorwacji w "autostradowej" sieci Marche. Jakoś tak bardziej obiadową porą tam jesteśmy, taniej...a poza tym, jak słyszę "Pri Mici", to mi się nóż w kieszeni otwiera. Pamiętam, jak autentycznie chciałem zamordować tam kiedyś obsługę. W podróży nie ma miejsca na półtoragodzinny popas :evil:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.11.2017 15:24

https://www.dars.si/Novice/Podravski_av ... _1652.aspx

Kawałek autostrady już skończony :)
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 24.11.2017 16:18

wspaniała informacja - ciekawe czy w sezonie wpłynie to na przepustowość obleganego przejścia granicznego.
poczekamy -zobaczymy
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 25.11.2017 22:21

No i zaraz, można spodziewać się tysiąca pytań, jedno po drugim, czy ten oddany odcinek, już jest płatny, czy można po nim przejechać jeszcze za darmo.
Założę się, że jedna rzeczowa odpowiedź, potwierdzona jakimś linkiem do strony internetowej nie wystarczy. Temat wałkował się będzie do końca przyszłorocznych wakacji 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 128
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone