Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.09.2017 00:25

christtoph napisał(a):[...]
Dodam, ze wracajac, byl problem kilka razy ,poniewaz budowano wszedzie ronda i bardzo duzo objazdow, czesc byla nawet na autostradzie , na ktorej wykluczono oplaty. Jako , ze pierwszym byl wlasnie zjazd na autostrade, stracilem jakies 10 minut na krazenie zanim polapalem sie o co kaman.
[...]

Możesz to jakoś rozwinąć? Co prawda, do kolejnych wakacji jeszcze sporo czasu, ale nie zrozumiałem tego fragmentu. Gdzie te ronda? Między Gruškovje i Ptujem?
Bo jedzie się przez ronda, ale w Austrii-od węzła Shrick w stronę Czech.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.09.2017 09:59

Po raz pierwszy nie jechałem objazdem przez Słowenię i chyba zmieniam wyznanie :P

Jedna rzecz mnie interesuje - wiem, że to nie jest może odpowiedni wątek, ale nie wiem, gdzie indziej można by to pytanie zadać: na słoweńskiej autostradzie (Sentilj-Ptuj) jest (przynajmniej w stronę północną, czyli wracając z Chorwacji) takie jedno miejsce, gdzie trzeba zwolnić i przejechać przez miejsce, gdzie (chyba) sczytywane są winiety. Problem w tym, że się zagapiłem, pojechałem za jakimś gościem, który zrobił to samo co potem zrobiłem ja: pojechał lewym pasem, nad którym widniał czerwony X (jak na nieczynnych bramkach na autostradach w Chorwacji). Czy mogę się liczyć z jakimiś przykrymi konsekwencjami tegoż?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2017 10:14

Marsallah napisał(a):Po raz pierwszy nie jechałem objazdem przez Słowenię i chyba zmieniam wyznanie :P

Jedna rzecz mnie interesuje - wiem, że to nie jest może odpowiedni wątek, ale nie wiem, gdzie indziej można by to pytanie zadać: ...

To jest wątek dyskusyjny - więc pytanie w dobrym miejscu.
Odpowiedzi nie udzielę, bo nie jeżdżę trasą z tym objazdem.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 19.09.2017 14:13

W tej Słowenii na bocznych drogach pełno tych saren. Ja też cudem uniknąłem uderzenia. W nocy/wieczorem przez Słowenię nie pojadę już bokami, wolę 15 E na winietke niż naprawiac auto
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.09.2017 08:15

bledzik napisał(a):W tej Słowenii na bocznych drogach pełno tych saren. Ja też cudem uniknąłem uderzenia. W nocy/wieczorem przez Słowenię nie pojadę już bokami, wolę 15 E na winietke niż naprawiac auto


Wiele zależy od prędkości pojazdu i sarny oraz jej wagi ;). Subiektywnie jechałem za szybko jak na panujące warunki.
Dla odmiany w Czechach jadąc przez Brzecław przed maską śmignął mi dzik - więc i tak uważam, że miałem farta.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 20.09.2017 08:28

Mnie w tym roku w sierpniu, nocą, sowa w moją boczną szybę uderzyła. Wystraszylismy się z małżonką niemiłosiernie. Widać tylko było nadlatujacy cień i huk. Ale na szczęście szyba cała, trochę pierza zostało :)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 24.09.2017 16:05

W środę (27 wrz) jadę do Słowenii, konkretnie do miejscowości Ukanc nad jez Bohinjsko, w środę rano będę wyjeżdżać z Mszany, wracam w niedzielę.
Zależy mi na tym żeby w miarę sprawnie i szybko dojechać. Zarówno googl jak i ViaMichelin podpowiadają mi drogę która nigdy nie jechałam tzn. przez:
- Klagenfurt, Karawankentunnel,
-później E61 i zjazd z autostrady na wysokości Bledu

Pytania mam takie:
1. czy to faktycznie o tej porze roku jest najbardziej optymalna trasa? Bo zastanawiałam się, czy nie lepiej jechać przez Maribor-Lublana -Ukanc? Nie jestem niedzielnym kierowcą, kiedyś dużo jeździłam, ale w ostatnich latach raczej rzadko robię długie trasy mniej i zastanawiam się która trasa w moim wypadku będzie lepsza?

2. Jeżeli jednak trasa Kalgenfurt - Karawankenn, to rozumiem, że wyjazd z tunelu w Słowenii jest już w Jesenicach i tam można kupić winietę?

Będę wdzięczna za odp :)

3. Czy po wyjeździe z tunelu można od razu wjechać na taką drogę, która nie jest płatna? np droga 452? W sumie mam do przejechania mały odcinek przez Słowenię i zastanawiam się czy jest sens kupować winietę
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 24.09.2017 16:50

Winietę możesz kupić przed Karawanken.
Z tego co pamiętam to opłata za Karawanken dotyczy przejazdu do pierwszego zjazdu. Jak kilka lat temu jechałem do Bledu to zjechałem w Jasenicach z autostrady i pojechałem równolegle do autostrady. Oszczędziłem na winecie.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 24.09.2017 19:04

franki napisał(a):Winietę możesz kupić przed Karawanken.
Z tego co pamiętam to opłata za Karawanken dotyczy przejazdu do pierwszego zjazdu. Jak kilka lat temu jechałem do Bledu to zjechałem w Jasenicach z autostrady i pojechałem równolegle do autostrady. Oszczędziłem na winecie.


Ok, dziękuję, właśnie się zastanawiałam jak to jest z tą opłatą za tunel - w sumie to logiczne rozwiązanie.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2017 20:06

Malowa napisał(a):1. czy to faktycznie o tej porze roku jest najbardziej optymalna trasa? Bo zastanawiałam się, czy nie lepiej jechać przez Maribor-Lublana -Ukanc? Nie jestem niedzielnym kierowcą, kiedyś dużo jeździłam, ale w ostatnich latach raczej rzadko robię długie trasy mniej i zastanawiam się która trasa w moim wypadku będzie lepsza?


Tak. Choć mnie trafił się ruch wahadłowy "tam" w ramach czyszczenia tunelu i stanie na 30 minut.

2. Jeżeli jednak trasa Kalgenfurt - Karawankenn, to rozumiem, że wyjazd z tunelu w Słowenii jest już w Jesenicach i tam można kupić winietę?

Będę wdzięczna za odp :)


Tak. Autostrada po słoweńskiej stronie zaczyna się jakieś 500 metrów od wylotu z tunelu a najbliższy punkt sprzedaży winiet jest 3 km od tunelu ;) Pierwsza stacja po lewej stronie. Generalnie NIKT w tamtą stronę winiet nie sprawdzał.

3. Czy po wyjeździe z tunelu można od razu wjechać na taką drogę, która nie jest płatna? np droga 452? W sumie mam do przejechania mały odcinek przez Słowenię i zastanawiam się czy jest sens kupować winietę


W Jesenicach możesz zjechać ale moje doświadczenie z ich trzycyfrowymi drogami są średnie - czasem wąsko, dziurawo, kręto. Jadąc nad Bled nie kupiłem winiety ale w drodze powrotnej, na bramkach facet z DARS pytał, dlaczego jej nie mam i skąd jadę. Marudził, ale jak mu pokazałem fakturę za pobyt nad Bledem, to odpuścił.

Chcesz jechać całkowicie za darmo to z Klagenfurtu kieruj się na Ferlach i Podljubelj - przez Loibltunnel - ruch odrobinę mniejszy ;) Żadna winieta na Słowenię ani opłata 7 EUR w jedną stronę za Karawankentunnel ;)
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 24.09.2017 20:24

Pääkäyttäjä napisał(a):
Malowa napisał(a):1. czy to faktycznie o tej porze roku jest najbardziej optymalna trasa? Bo zastanawiałam się, czy nie lepiej jechać przez Maribor-Lublana -Ukanc? Nie jestem niedzielnym kierowcą, kiedyś dużo jeździłam, ale w ostatnich latach raczej rzadko robię długie trasy mniej i zastanawiam się która trasa w moim wypadku będzie lepsza?


Tak. Choć mnie trafił się ruch wahadłowy "tam" w ramach czyszczenia tunelu i stanie na 30 minut.

2. Jeżeli jednak trasa Kalgenfurt - Karawankenn, to rozumiem, że wyjazd z tunelu w Słowenii jest już w Jesenicach i tam można kupić winietę?

Będę wdzięczna za odp :)


Tak. Autostrada po słoweńskiej stronie zaczyna się jakieś 500 metrów od wylotu z tunelu a najbliższy punkt sprzedaży winiet jest 3 km od tunelu ;) Pierwsza stacja po lewej stronie. Generalnie NIKT w tamtą stronę winiet nie sprawdzał.

3. Czy po wyjeździe z tunelu można od razu wjechać na taką drogę, która nie jest płatna? np droga 452? W sumie mam do przejechania mały odcinek przez Słowenię i zastanawiam się czy jest sens kupować winietę


W Jesenicach możesz zjechać ale moje doświadczenie z ich trzycyfrowymi drogami są średnie - czasem wąsko, dziurawo, kręto. Jadąc nad Bled nie kupiłem winiety ale w drodze powrotnej, na bramkach facet z DARS pytał, dlaczego jej nie mam i skąd jadę. Marudził, ale jak mu pokazałem fakturę za pobyt nad Bledem, to odpuścił.

Chcesz jechać całkowicie za darmo to z Klagenfurtu kieruj się na Ferlach i Podljubelj - przez Loibltunnel - ruch odrobinę mniejszy ;) Żadna winieta na Słowenię ani opłata 7 EUR w jedną stronę za Karawankentunnel ;)



Damian - wielkie dzięki, teraz już chyba wszystko wiem. Pozostaje mi trzymać kciuki, żeby się chociaż ze dwa dni bez deszczu w Julijskich trafiły :)
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2017 20:42

Malowa napisał(a):Damian - wielkie dzięki, teraz już chyba wszystko wiem. Pozostaje mi trzymać kciuki, żeby się chociaż ze dwa dni bez deszczu w Julijskich trafiły :)


Trzymam kciuki za pogodę ;) Podjazd pod Ljubelj jest średnio wymagający, zjazd po drugiej stronie jest łagodniejszy.
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 25.09.2017 09:55

Właśnie wróciłem z Cro i mam takie spostrzeżenie. Słoweńcy mocno zaawansowali prace związane z dociągnięciem autostrady do granicy z Cro. Zastanawiam się czy jeżeli oddadzą ją do użytku w przyszłym roku to skończy się objazd? odcinek do pierwszego zjazdu powinien być za darmo, ale gdzie będzie pierwszy zjazd (może ten w Ptuj). Co myślicie?
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 25.09.2017 10:17

Jak skończy się ten objazd to trzeba będzie ciągnąc bokiem na Cvetlin
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2017 10:36

pankufur napisał(a):Właśnie wróciłem z Cro i mam takie spostrzeżenie. Słoweńcy mocno zaawansowali prace związane z dociągnięciem autostrady do granicy z Cro. Zastanawiam się czy jeżeli oddadzą ją do użytku w przyszłym roku to skończy się objazd? odcinek do pierwszego zjazdu powinien być za darmo, ale gdzie będzie pierwszy zjazd (może ten w Ptuj). Co myślicie?


One nigdy nie są za darmo - vide mój wcześniejszy post. Słoweńcy w tej kwestii nikomu nie odpuszczą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone