Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Łukasz789
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 22.05.2020 08:22

W sumie te potwierdzenia dla Chorwacji rewelacyjna sprawa - nikt nieprzyjedzie na dziko ,nikt nie przyjedzie w ciemno. Moim zdaniem to ograniczenie zostanie na długo.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.05.2020 08:57

Dla niektórych właśnie to dodawało smaczku.
Niewiadoma - gdzie i czy. Taki "wędrowny" urlop.
daszma2
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 22.05.2020 09:07

Czaputowicz potwierdził że Polska popiera podejscie przez Komisję Europejską, które przewiduje stopniowe znoszenie kontroli na granicach wewnętrznych.

During the meetings, Polish Minister Jacek Czaputowicz informed his interlocutors that Poland supports the approach proposed by the European Commission, which envisages a gradual lifting of internal border controls based on objective criteria, noting that the assessment of the current epidemiological situation remains crucial.

https://www.schengenvisainfo.com/news/1 ... nd-travel/
Łukasz789
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 22.05.2020 09:44

boboo napisał(a):Dla niektórych właśnie to dodawało smaczku.
Niewiadoma - gdzie i czy. Taki "wędrowny" urlop.

Też miałem taki plan , nawet w tym roku ( do momentu jak nie przeczytałem o tych restrykcjach zpotwierdzeniem) o wyjeździe podjętej w ostatniej chwili nie rzucającym sie w oczy, niewielkim kamperem i jak czegoś nie zajdę to na dziko gdzieś. A tak się nie da :D Ale dla Chorwatów to lepiej.
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.05.2020 10:53

^^
Spokojnie :)
Przecież ta szopka jest tylko po to aby Chorwaci mieli pretekst aby wpuścić turystów i nikt nie zarzucił, że wpuszczają ludzi w ciemno.
Wystarczy tylko trochę pomyśleć jak to obejść bez żadnych kosztów jeśli ktoś ma zamiar jechać tak jak dotychczas w ciemno.
W ciągu chwili od razu przychodzi mi do głowy kilka pomysłów.
Nikt na granicy nie będzie Wam kazał okazywać jakiś specjalnych druków podbijanych przez różne urzędy czy będzie mieć listę turystów ze zezwoleniem :)

Bardziej bym się martwił o ewentualne podejście polskiego rządu do kwarantanny/wyjazdów oraz naszych najbliższych sąsiadów SK i CZ.
Jeśli tylko po 15 czerwca będzie się dało dotrzeć samochodem do Chorwacji to wsiadam i jadę nawet kosztem koła przez DE A SLO.
Flayszakal
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 22.05.2020 11:05

ziemniak napisał(a):^^

Bardziej bym się martwił o ewentualne podejście polskiego rządu do kwarantanny/wyjazdów oraz naszych najbliższych sąsiadów SK i CZ.
Jeśli tylko po 15 czerwca będzie się dało dotrzeć samochodem do Chorwacji to wsiadam i jadę nawet kosztem koła przez DE A SLO.

Mam taki sam plan
Tylko te zaświadczenie badań na granicy A mi się nie podoba.
Nie wiem co to dokładnie ma być. No i na powrót musiałbym robić je ponownie w Chorwacji ...
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.05.2020 11:09

Mam nadzieję, że po 15 czerwca to zginie lub będą obowiązywały korytarze turystyczne.
leswac
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 22.05.2020 11:33

NO WŁASNIE
bo też nie do końca skumałem albo nie do końca usłyszałem w tv.
badania na granicy w austrii to co mamy mieć wynik na covid ? czy oni tam robią jakieś badania ???
bo już głupi jestem.... :roll: :roll: :roll:
welna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 22.05.2020 11:44

leswac napisał(a):NO WŁASNIE
badania na granicy w austrii to co mamy mieć wynik na covid ? czy oni tam robią jakieś badania ???

Austriacy na granicy żadnych badań nie robią. Na chwile obecną wjechać mogą tylko ci, którzy tu (At) pracują, bądź jadą tranzytem i mają na to papiery. Ale te ograniczenia już powoli są luzowane, np. otwierane są mniejsze przejście graniczne na razie z Niemcami. Od połowy czerwca mają być otwarte dla wszystkich. Tak przynajmniej mówi się w mediach.
jober19
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jober19 » 22.05.2020 11:59

welna napisał(a):

Austriacy na granicy żadnych badań nie robią. Na chwile obecną wjechać mogą tylko ci, którzy tu (At) pracują, bądź jadą tranzytem i mają na to papiery. Ale te ograniczenia już powoli są luzowane, np. otwierane są mniejsze przejście graniczne na razie z Niemcami. Od połowy czerwca mają być otwarte dla wszystkich. Tak przynajmniej mówi się w mediach.

O jakich papierach mowa na granicy z Austrią? Mam potwierdzenie zarezerwowanego apartamentu od właściciela z Chorwacji - wystarczy?
welna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 22.05.2020 12:14

jober19 napisał(a):
welna napisał(a):

O jakich papierach mowa na granicy z Austrią? Mam potwierdzenie zarezerwowanego apartamentu od właściciela z Chorwacji - wystarczy?

W tym przypadku masz info gdzie, od kiedy do kiedy i kto. Ja bym Cię przepuscił.
pääkäyttäjä
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pääkäyttäjä » 22.05.2020 12:46

Cesta z Chorvatska autem? Plynulá jízda, testy uděláte doma Czesi piszą, jak wygląda jazda do i z Chorwacji.

Ještě před dvěma týdny byla představa cesty z Chorvatska do Česka téměř utopií. Současné uvolňování opatření proti nemoci covid-19 ale způsobilo, že jediné komplikace na vás momentálně čekají na hranicích s Českem. Jak ale ukázala reportáž CNN Prima News, cestu z Chorvatska do Česka můžete absolvovat bez testování na koronavirus.

Przed dwoma tygodniami, podróż z Chorwacji do Czech była utopijną wizją. Obecne podnoszenie obostrzeń przed zachorowaniami na COVID-19 spowodowało, że na razie trudności możemy się spodziewać na granicy z Czechami. Z drugiej strony, reportaż CNN Prima News udowodnił, że drogę z Chorwacji do Czech można pokonać bez testów na koronawirusa.

W telegraficznym skrócie:
- do Chorwacji można wjechać tylko z dokumentem potwierdzającym opłacony pobyt
- nadal w mocy obowiązuje posiadanie negatywnego testu na koronawirusa (ten można zrobić w Chorwacji w prywatnych labach ale może to kosztować trzy razy więcej, niż w Czechach)

Podróż do domu bez testu (reporter TV pojechał tam i nazad):
- chorwacko-słoweńską granicę przejechał bez problemu
- na granicy słoweńsko-austriackiej wypełnił oświadczenie, że przez Austrię jedzie tranzytem i nigdzie nie zamierza się zatrzymywać; w Austrii obowiązuje zakaz zatrzymywania się na stacjach benzynowych
- granica austriacko-czeska: przy kontroli dostaje się info z zaleceniem, że należy iść na kwarantannę i wykonać testy w ciągu 72h od wjechania do kraju
- po 24h powinno się otrzymać testy; negatywny wynik kończy kwarantannę

Jak podaje TV i gazeta, obecne komplikacje mogą się wkrótce skończyć, obowiązek wykonywania testów z krajów niskiego ryzyka miałby się, wg władz, zakończyć 8 czerwca. W związku z tym, za tydzień planowane jest pełne otwarcie granic z Austrią i Słowakami oraz wyrywkowe kontrole na przejściach granicznych. Wtedy także, zakończy się obowiązek przedstawiania wyniku testu.
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 22.05.2020 13:24

No i pieknie !
leswac
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 22.05.2020 14:39

Damiano dzięki - cenne wiadomości
czekać cierpliwie na rozwój stytuacji w moim przypadku i tyle.
wyjazd mam dopiero 5 sierpnia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 22.05.2020 15:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020 - strona 334
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019