Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Komary

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.05.2006 22:30

komary sa,
najwiecej ich jest w lecie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2006 23:08

goska_owl napisał(a):Czy w Chorwacji sa komary? Jeśli tak to w jakim terminie jest ich najwiecej?

Komary zarówno w Chorwacji, jak i w innym miejscu są niegrożne.
Najbardziej grożne są komarzyce :wink:
http://www.komary.com.pl/
O komarach w Cro było trochę tu:
forum/viewtopic.php?t=7020&sid=7
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.05.2006 07:12

to prawda,
jak rozroznić komara od komarzyce????
jak ugrizie, to komar!!
jak ugryzła to komarzyca!!
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 24.05.2006 11:36

W ubiegłym roku w sierpniu w okolicach Zadru były komary.Musieliśmy kupować różne środki, żeby nas nie pożarły.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 24.05.2006 12:52

dagarts napisał(a):W ubiegłym roku w sierpniu w okolicach Zadru były komary.Musieliśmy kupować różne środki, żeby nas nie pożarły.

A ja byłem w czerwcu w okolicach Zadaru i nie widziałem ani 1 komara :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2006 16:22

Byłem w Chorwacji kilkukrotnie, zawsze spałem na kempingach pod namiotem w różnych regionach: Istria, Kvarner, Dalmacja (od riwiery Zadar do riwiery Makarska)-przeważnie na przełomie lipca/sierpnia i żadna komarzyca mnie nie ugryzła, i chmary komarzyc i komarów nie widziałem na żadnym kempingu (być może te komarzyce wolą pomieszczenia i gryzą w apartamentach :wink: )
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 24.05.2006 20:46

W zeszłym roku pod koniec sierpnia w okolicy Zadaru było mnóstwo komarów. Najpierw walczyliśmy z nimi mechanicznie, ale biała ściana apartamentu strasznie na tym cierpiała. Potem zastosowaliśmy chemię w postaci preparatu Raidd (chyba tak to się pisze) wkładanego do kontaktu. Pomagało, tylko że co dwa dni trzeba było wymieniać wkłady. W tym roku zabierzemy sprzęt komarobójczy z Polski...
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 24.05.2006 21:21

hehe ale się uśmiałam
i znowu płeć żeńska wszytskiemu winna :lol:

a teraz na poważnie czy lampa na komary wystarczy na kempingu :?: :?: :?: cz\y jednak trzeba się dodatkowo smarować :?: :?:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.05.2006 22:05

Komay - "Chorwackie" są troche inne niż w Polsce, mniejsze ale bardziej upirdliwe.
Nazwijmy że jest to szczep podobny do moskitów (ale prosze sie nie denerwować nie roznoszą malarii), ponieważ byłem kilka razy w afryce więc wypróbowałem środek na ten szczep nazywa sie MUGGA prod szwajcarskiej można to kupić bez problemów w slepach dla podróżników, jest super działa ok 6 godzin polecam w rolce najbardziej wydajny, przyjemny zapach. cena ok 20zł. Gorąco polecam.
W Chorwacji działałbardzo dobrze.
Ps. nadmieniam że nie jestem dytrybutorem tego prodyktu, a tylko dość mocno uczulonym człowiekiem na to świństwo.
tomala
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomala » 25.05.2006 23:45

Bylem w na chorwackich campach na przelomie czerwca i lipca i w sierpniu nie spotkalem zadnych komarow i nie bylo zadnych problewmow z inymi latajacymi stworami tylko cykady wszechobecne na ktore po kilku gdz nie zrwaca sie juz uwagi. przebywalem na srodkowym wybrzezu okolice Zadaru i trogiru i oludnie Dubrownik
Malenna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malenna » 26.05.2006 09:01

W ubieglym roku w Rogoznicy (niedaleko Promostenu) komary pierwszej nocy bardzo pogryzly naszego synka. Ale wystarczylo posmarować go kazdej nocy środkiem homeopatycznym wypróbowanym na Mazurach, gdzie otaczały nas całe chmary komarów... i juz żaden nie odważył się zbliżyć. Sama też stosowałam i polecam... żel nazywa sie Dapis czy Daspis, oś w tym stylu...
A wspomnaine komary towarzyszyly nam kazdej nocy w apartamencie w terminie 15.07-1.08.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 28.05.2006 12:33

"Bo z komarami nigdy nie wie, oj nie wie się..." :) Tak naprawdę, to wszystko zależy od tego, gdzie się jest... Na Rabie nie było pół komara, za to koło Zadaru zatrzesienie :( Ja przezornie zabieram już z Polski wtyczki do kontaktu z Raidem i Offa do smarowania:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2006 13:07

moondku-gdzie dokładnie koło Zadaru było zatrzęsienie komarów, bo mnie w Zatonie żadna komarzyca nie ugryzła :lol:
Ostatnio edytowano 05.07.2008 13:00 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 28.05.2006 13:11

Byłem w ubiegłym roku we wrześniu i może nie było ich wiele ,ale wystarczą 2 sztuki aby zepsuc pół nocy.W tym roku obowiązkowo biorę środki przeciw komarom

pozdr
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 28.05.2006 13:40

Janusz Bajcer napisał(a):moondku-gdzie dokładnie koło Zadaru było zatrzęsienie komarów, bo mnie w Zatoni żadna komarzyca nie ugryzła :lol:


Januszku, w Petrcane, czyli przysłowiowy rzut beretem od Zatonu :) Czyli dobrze mówię, że "z komarzycami niegdy nie wie, oj nie wie się" :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Komary - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone