Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.02.2020 20:34

amatus1 napisał(a):
grab56 napisał(a):
kaliszanka napisał(a):2 lata temu byliśmy na wyspie Pag,nie wszyscy ją kochają,ale my tak,zwiedziliśmy tam 4 plaże,gdzie w sumie na każdej można było znaleźć miejsce tylko dla siebie (...) I właśnie teraz myślałam o okolicach Splitu,Makarskiej.

To niestety o plażach tak pustych jak na Pagu musiałabyś zapomnieć. Widoki będą piękne, ale na plażach tam gorzej niż we Władysławowie :lol:

Nie wiem skąd te spostrzeżenia. Mieszkam 17 km od Ustki, we Władku bywałem wiele razu i nie sądze aby na Rivierze Omis wszędzie panowały takie tłumy jak we wspomnianych miejscowościach nad Bałtykiem chodź znam miejsca w Ustce gdzie można odpocząć i spokojnie plażować:). Jeżdżę nad Adriatyk od kilku lat i jestem zwolennikiem miejsc spokojnych, kameralnych a takie jeszcze się trafiają:).

Ale, nie w Splicie, czy w Makarskiej.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.02.2020 20:47

elka21 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
grab56 napisał(a):
kaliszanka napisał(a):2 lata temu byliśmy na wyspie Pag,nie wszyscy ją kochają,ale my tak,zwiedziliśmy tam 4 plaże,gdzie w sumie na każdej można było znaleźć miejsce tylko dla siebie (...) I właśnie teraz myślałam o okolicach Splitu,Makarskiej.

To niestety o plażach tak pustych jak na Pagu musiałabyś zapomnieć. Widoki będą piękne, ale na plażach tam gorzej niż we Władysławowie :lol:

Nie wiem skąd te spostrzeżenia. Mieszkam 17 km od Ustki, we Władku bywałem wiele razu i nie sądze aby na Rivierze Omis wszędzie panowały takie tłumy jak we wspomnianych miejscowościach nad Bałtykiem chodź znam miejsca w Ustce gdzie można odpocząć i spokojnie plażować:). Jeżdżę nad Adriatyk od kilku lat i jestem zwolennikiem miejsc spokojnych, kameralnych a takie jeszcze się trafiają:).

Ale, nie w Splicie, czy w Makarskiej.

Nie wyobrażam sobie wypoczynku w Splicie a jeszcze bardziej plażowania
tre_k
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 15.02.2020 16:10

Zaliczyłem już Makarską, Marusici. Szukam zalesionej plaży poleci ktoś coś ?
Agulek777
Cromaniak
Coś podobnego do Podgory, Tucepi w okolicach Trogiru:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 18.02.2020 10:43

Witajcie,
powoli zaczynamy planowanie wakacji, byliśmy w Cro już 6 razy, zawsze na Makarskiej Riwierze; raz w Baśka Voda, 2x w Tucepi, 3x Podgora. Wiem, wiem...ktoś powie jak można tyle razy w to samo miejsce, ale z małymi dziećmi w ciemno to zawsze była bezpieczna alternatywa - znaliśmy miejsca, wiadomo było co i gdzie szukać:) W tym roku chcemy pojechać wyżej, gdzieś w okolice Primosten - Trogir - Split. Chodzę chłopkiem po mapach Google i szukam i znaleźć nie mogę:( Chciałabym znaleźć miejsce podobne do Podgory czy Tucepi pod tym względem, że:
- plaża - płaska żwirkowa z łagodnym zejściem, gdzie dzieci mogą się przy brzegu pluskać i stosunkowo długo będzie płytko,
- bliskość promenady - aby dzieciaki mogły wyskoczyć po lody a my na kawkę i nie koniecznie pakować cały majdan, dodatkowo wieczorami można będzie pospacerować, kupić owoce czy rakijkę :)
- bliskość zabudowań, żeby nie trzeba było dojeżdżać samochodem 8O
- i żeby to nie było całkowite zadu..ie - lubimy spokój umiarkowany na zasadzie Tucepi ok, Makarska już nie
Jak myślicie uda nam się znaleźć podobne miejsce na linii Primosten - Trogir - Split? Możecie nam coś polecić? Będę wdzięczna :oops:
anakin
Administrator
Re: Coś podobnego do Podgory, Tucepi w okolicach Trogiru:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.02.2020 11:05

I to wszystko ma być na raz?

Jeśli tak to chyba tylko Trogir.
Tyle, że znów z plażami słabo.
Polecałbym Primošten, Rażanj - Varos, ale gdzie tam promenadę uświadczysz... :?

Odcinek Trogir - Split sobie daruj.
Jak dla mnie Kaštele to słabe miejsce na urlop.

Coś za coś - albo fajne plaże, albo promenada i rzut beretem do miasteczka. :wink:
robines
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 18.02.2020 11:48

Zerknij może na Rogoznice :)
shrek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.02.2020 20:42

Agulek777 napisał(a):Witajcie,
powoli zaczynamy planowanie wakacji, byliśmy w Cro już 6 razy, zawsze na Makarskiej Riwierze; raz w Baśka Voda, 2x w Tucepi, 3x Podgora. Wiem, wiem...ktoś powie jak można tyle razy w to samo miejsce, ale z małymi dziećmi w ciemno to zawsze była bezpieczna alternatywa - znaliśmy miejsca, wiadomo było co i gdzie szukać:) W tym roku chcemy pojechać wyżej, gdzieś w okolice Primosten - Trogir - Split. Chodzę chłopkiem po mapach Google i szukam i znaleźć nie mogę:( Chciałabym znaleźć miejsce podobne do Podgory czy Tucepi pod tym względem, że:
- plaża - płaska żwirkowa z łagodnym zejściem, gdzie dzieci mogą się przy brzegu pluskać i stosunkowo długo będzie płytko,
- bliskość promenady - aby dzieciaki mogły wyskoczyć po lody a my na kawkę i nie koniecznie pakować cały majdan, dodatkowo wieczorami można będzie pospacerować, kupić owoce czy rakijkę :)
- bliskość zabudowań, żeby nie trzeba było dojeżdżać samochodem 8O
- i żeby to nie było całkowite zadu..ie - lubimy spokój umiarkowany na zasadzie Tucepi ok, Makarska już nie
Jak myślicie uda nam się znaleźć podobne miejsce na linii Primosten - Trogir - Split? Możecie nam coś polecić? Będę wdzięczna :oops:

Byłem w tych samych miejscach i wiem dokładnie o co ci chodzi.
My znaleźliśmy takie miejsce i był to Gradac
Jest trochę bardziej na południe, ale było warto.
Byliśmy w trzy rodziny 12 osób z dziećmi i
wszyscy byli bardzo zadowoleni
Jest plaża, góry, deptak, knajpki i sklepiki.
Dokładnie w tym samym miejscu plażowaliśmy, po obiedzie szliśmy na plażę z drugiej strony kościoła. Tam po południu były fajne fale.

JoankaUK
Globtroter
Zadrzewione plaze z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoankaUK » 18.02.2020 21:14

Witam.
Szukamy miejscowki na pierwsza polowe lipca. Po raz pierwszy wybieramy sie z nowym czlonkiem rodziny, czyli ze szczeniakiem.
W Chorwacji bylismy na wyspie KRK w Basce i bylo cudownie, ale tamtejsze plaze nie byly w zaden naturalny sposob zacienione, teraz szukamy miejsca z plazami bardziej zarosnietymi, zeby dawaly naturalny cien.

Gdzie szukac? Jakie okolice bylyby najlepsze?

Gdyby ktos mial przy okazji namiary na lokum przyjazne dla zwierzat i dla 3 osob, to prosze sie podzielic. Zalezy nam na spokojnych plazach, niekoniecznie w centrum, ale niedaleko, zeby mozna bylo wieczorami pojsc na jakies promenady na drinka czy lody.
Agulek777
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 23.02.2020 15:07

anakin napisał(a):I to wszystko ma być na raz?

No wiem, że wiele chcę, ale pomyślałam, że skoro na Makarskiej Riwierze jest kilka takich miejsc to może i wyżej się znajdzie:)
Chciałam konkretnie w tej linii bo byliśmy w Cro już 6 razy a oprócz jednego wypadu do Splitu, nie wiedzieliśmy ani Trogiru ani Primosten, generalnie nic w tym regionie. Teraz gdy dzieci trochę starsze to za cel sobie postawiłam więcej pozwiedzać i choć kocham Makarską to jednak ciut daleko, a na jeden dzień za dużo do zwiedzenia.

No nic, szukam dalej, faktycznie Rogoznica wydaje się ciekawa:)
Agulek777
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 23.02.2020 15:29

Byłem w tych samych miejscach i wiem dokładnie o co ci chodzi.
My znaleźliśmy takie miejsce i był to

Znam Gradac, byliśmy tam przejazdem, chyba nawet dwa razy, fajne miejsce i faktycznie podobne klimatem do Tucepi czy Podgory. Natomiast my chcemy tym razem jechać wyżej, żeby mieć bliżej do Trogiru, Primostem i Splitu, żeby nie spędzać pół dnia w samochodzie.
shrek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 24.02.2020 01:32

Ja również szukam czegoś w tym rejonie. Tylko mam obawy, czy po pobycie w Tucepi, Podgora, Brela, Gradac znajdę miejscowość która będzie podobna.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.02.2020 09:51

Agulek777 napisał(a):No nic, szukam dalej, faktycznie Rogoznica wydaje się ciekawa:)
Myślę, że możesz mieć tu problem z wymogiem dot. plaży. W Rogoznicy jest ich sporo, ale żwirowa jest jedna czy dwie i pewnie ciężko z noclegami w ich okolicy. Przejrzyj wątek o Rogoznicy tu na forum, jest dość konkretny.

Z Twojej lini Promosten -Trogir:
Primosten - zatłoczony, dla mnie mega, tak samo plaże, choć spełni Twoje wymagania. Ceny spore....
Rogoznica - jw
Kastele - małe miejscowości, mnie odstrasza tam woda, bo to jednak zatoka i to w pobliżu portu, choć jest sporo zwolenników tych miejscowości
Może popatrz na Murter? Trochę wyżej niż Twoja linia, ale fajne miejsce. Ważne też kiedy chcesz jechać.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.02.2020 13:44

Nie rozumiem problemu.
Wpadaj do Primostenu.
Spełnia wszystkie Twoje wymagania poza promenadą.
Ale od promenady wymagasz że możesz sobie kawcie wypić podczas kąpieli dzieciaków.
Więc masz plaże Raduca, przy której masz kawiarenki.
shrek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 25.02.2020 00:09

W moim przypadku promenada, czy deptak musi być obowiązkowo. Praktycznie każdego wieczoru spacerowaliśmypo po straganach z pamiątkami i knajpkach.
kawa62
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 03.05.2020 22:51

Pirovac,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019