Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.12.2018 22:25

lotnikwsk napisał(a):Mi by się nie chciało tyle pisać 8O

Krzysiu, bo kobity tak czasem mają, że se muszą pogadać... :mrgreen: Facet tego nie pojmie. :lol: :wink:
Ale dzięki. :smo:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.12.2018 22:48

Mikromir napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Mi by się nie chciało tyle pisać 8O

Krzysiu, bo kobity tak czasem mają, że se muszą pogadać... :mrgreen: Facet tego nie pojmie. :lol: :wink:
Ale dzięki. :smo:

Chyba masz rację :roll:
Moja młodsza córka ma zawsze tyle do powiedzenia że jak by tak zebrać całe forum cro pl :roll:
to i tak by wszystkich zagadała :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 15.12.2018 23:07

Ale żeby nie było że nie pomagam :lol:
Zygi007 napisał(a):1. Czy między takim miasteczkiem jak Omis a małymi miejscowościami są duże różnice w cenach? Czy w małych miejscowościach zawsze jest minimum jedna knajpka i supermarket? Pytam bo na wczasach nie lubię jeździć autem za każdym drobiazgiem wolę poleniuchować bo od tego mam wczasy :)

W okolicy Omiś każda wioska ma sklep i przynajmniej jedną knajpkę ....czasem dwie lub trzy :D
tak że auta ruszać nie musisz .......a ceny? jeśli to rzeczywiście drobiazg to szkoda paliwa i czasu gdzieś jechać
Zygi007 napisał(a):2. Gdzie w Chorwacji są najpiękniejsze woda i plaże(kamieniste)?

Kamieniste ? zależy jak duże kamienie chce żona i jaki piasek miałeś w Omisiu :roll:
......ale żonie chyba chodzi bardziej o plaże żwirkowe :roll: to od Omisia do Czarnogóry wszystkie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.12.2018 13:46

Zygi007 napisał(a):1. Czy między takim miasteczkiem jak Omis a małymi miejscowościami są duże różnice w cenach? .
Różnie z tym bywa.... Np. w Bratuś będzie sporo drożej niż w Omiś, a w Zivogosce będzie taniej (porównuję ten sam okres czyli ceny w lipcu). Jeśli myślisz o Wrześniu to popatrz na Tucepi: cień na plaży, promenada na spacerowanie, sklepy i knajpy są, plac zabaw za pewne też... A już będzie spokój....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.12.2018 14:41

Na pewno cena jest chodz akurat jesli chodzi o wyspy to moze byc troskę drozej, jednak we wrześniu masz juz duzy wybor i mozliwosc targowania. U mojego gospodarza na pewno byla by w tym okresie konkurencyjna gdyz to mala miescina
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.12.2018 07:48

greenrs napisał(a):
shrek napisał(a):Jakieś propozycję ?

Twoje wymagania spełnia jakieś 90% miejscowości wzdłuż chorwackiego wybrzeża z małą przerwą w rejonie Kvarneru bo tam do gór nieco dalej :roll:

Podaj chociaż 2 propozycję takich miejscowości, gdzie byłeś osobiście i możesz je polecić.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.12.2018 09:34

shrek napisał(a):
greenrs napisał(a):
shrek napisał(a):Jakieś propozycję ?

Twoje wymagania spełnia jakieś 90% miejscowości wzdłuż chorwackiego wybrzeża z małą przerwą w rejonie Kvarneru bo tam do gór nieco dalej :roll:

Podaj chociaż 2 propozycję takich miejscowości, gdzie byłeś osobiście i możesz je polecić.

Widzę, że do tej pory jeździłeś wyłącznie na południe Dalmacji, w okolice Makarskiej. Może warto zmienić kierunek?

W tym roku byłem w Vinišće w pobliżu Trogiru. Góry tam sporo niższe niż Biokovo ale mimo, że to mała i senna mieścina jest promenada, kilka straganów, sklepów, piekarni, knajp i lodziarni - czyli to, na czym Ci zależy. Jeśli wolisz coś większego i bardziej ruchliwego to może Rogoźnica, Primošten, okolice Omiša (sam Omiš tłoczny i woda niezbyt czysta).
Nie wiem czy te góry to tylko po to, żeby było gdzie wzrok zawiesić czy jakieś wędrówki też Cię interesują? Jeśli tak, to może jeszcze bardziej na północ - np. wyspa Pag (Mandre, Šimuni) lub coś na lądzie (Starigrad) - stąd masz rzut beretem do gór Velebitu i parku narodowego Paklenica, gdzie można skorzystać z uroku górskich wędrówek.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.12.2018 10:33

Góry przy samym morzu to zwykle ograniczenia w zakwaterowaniu, najczęściej bardzo strome i wąskie dróżki dojazdowe no i często "wysokie" zejścia do plaży". Rzeczywiście, okolice Rogoznicy, Primosten albo Sibenika są atrakcyjniejsze po tym względem. Dla mnie największym hardcorem były kwatery na południu Hvaru i Peljesacu, każdy zjazd/wyjazd był mocno stresogenny.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.12.2018 11:29

arturescu napisał(a):Góry przy samym morzu to zwykle ograniczenia w zakwaterowaniu, najczęściej bardzo strome i wąskie dróżki dojazdowe no i często "wysokie" zejścia do plaży". Rzeczywiście, okolice Rogoznicy, Primosten albo Sibenika są atrakcyjniejsze po tym względem. Dla mnie największym hardcorem były kwatery na południu Hvaru i Peljesacu, każdy zjazd/wyjazd był mocno stresogenny.

Byłem w Mimicach, tuż obok Pisaka. Na Pelješacu też byłem, a na Hvar dopiero się wybieram. Nigdzie się nie stresowalem, ale "hardcorowość" południowego Hvaru muszę przemyśleć. :oczko_usmiech:
Tak na poważnie, góry "schodzące" do morza, to dla mnie jedna z większych atrakcji turystycznych w Chorwacji. :D
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 18.12.2018 11:53

Mimice to jeszcze lajcik.Też tam byłem. Mieliśmy apartament przy plaży, a parking nad apartamentem przy samej jadrance, więc problemu w wyjazdem nie było Za to Dingac Borak i Podobuce na Peljesacu i Zavala na Hvarze to już osób o nieco silniejszych nerwach. Ponoć do niedawna zjazd do Dingac był po betonowych płytach.

Widoki są piękne, ale jak się tam codziennie zjeżdża nowym autem, to już gorzej, w Mimicach przy przystani widziałem nowe Volvo na czeskich blachach z całym przyszorowanym bokiem ;)

Byliśmy kiedyś w Ohridzie w Macedonii, apartament na starym mieście, miejsce parkingowe wymagało kilkunastu cofek przód/tył, a wyjazd do miasta był albo uliczką o nachyleniu prawie 20% albo drugą wzdłuż brzegu, gdzie trzeba było składać lusterka.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.12.2018 12:48

W sumie do zavali nie zjeżdżałem tylko do ID ale też niektórzy rozpisywali się że przejazd hardcorowy, zwłaszcza dojazd do tunelu pitvie.
I powiem szczerze że oczekiwałem większych emocji.
Oczywiście przejazd wymaga skupienia na drodze być może większego niż normalnie ale nie są to jakieś wielkie wyzwania znowu.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.12.2018 18:23

arturescu napisał(a):Byliśmy kiedyś w Ohridzie w Macedonii, apartament na starym mieście, miejsce parkingowe wymagało kilkunastu cofek przód/tył, a wyjazd do miasta był albo uliczką o nachyleniu prawie 20% albo drugą wzdłuż brzegu, gdzie trzeba było składać lusterka.

No to jest uciążliwa miejscówka, szczególnie, kiedy często - jak w naszym przypadku - korzysta się z samochodu.
tranquilo napisał(a):W sumie do zavali nie zjeżdżałem tylko do ID ale też niektórzy rozpisywali się że przejazd hardcorowy, zwłaszcza dojazd do tunelu pitvie.
I powiem szczerze że oczekiwałem większych emocji.
Oczywiście przejazd wymaga skupienia na drodze być może większego niż normalnie ale nie są to jakieś wielkie wyzwania znowu.

Czy mogę przyjąć, że Ivan Dolac nie jest taki "hardcorowy". :?: :wink: A może na bazę wypadową wybrać miejscowość na północy wyspy (Vrboska, Jelsa)?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.12.2018 19:41

Ivan Dolac, Zavala drogi hardkorowe ? 8O
Ludzie, jeździecie samymi autostradami ?
Kurcze dla mnie te drogi były komplenie normalne, takie zwykłe szutrówki, ani tam spadków nie było czy przepaści 8)
Co tam takiego strasznego ?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.12.2018 20:01

Wiolek, trzeba wziąć pod uwagę, ze są kierowcy albo ich żony ;), którzy nie wyobrażają sobie, żeby jeździć nieutwardzonymi drogami, z dziećmi na pokładzie, 1500km od domu, gdzieś na wyspie na Adriatyku.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.12.2018 20:14

arturescu napisał(a):Widoki są piękne, ale jak się tam codziennie zjeżdża nowym autem, to już gorzej

a mi się wydawało że starym jest gorzej jechać :roll: bo nowe to ma tyle systemów wspomagających jazdę że prawie samo jedzie :lol:
arturescu napisał(a):w Mimicach przy przystani widziałem nowe Volvo na czeskich blachach z całym przyszorowanym bokiem ;)

stare też można porysować :roll: i to jest tak jak wdowi grosz (może dla kogoś to stare auto to prawie cały majątek) i bardziej będzie rozpaczał jak Czech nad nowym volvo na które na pewno ma polisę autocasko itp :D

wiolek_lp napisał(a):Ivan Dolac, Zavala drogi hardkorowe ? 8O
Ludzie, jeździecie samymi autostradami ?
Kurcze dla mnie te drogi były komplenie normalne, takie zwykłe szutrówki, ani tam spadków nie było czy przepaści 8)
Co tam takiego strasznego ?

Ooooo ....i kobieta Wam to mówi :mrgreen: :mrgreen:
to już nie muszę nic pisać :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone