Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.12.2017 19:13

Casian napisał(a):Napiszcie mi który rejon Rogożnicy (ulice) trzeba brac pod uwagę aby być w miarę blisko tych plaż i deptaku ? Czy Rogoznica ma teren płaski czy pagórkowaty ?


https://loverogoznica.eu/pl/
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.12.2017 19:51

Casian napisał(a):Napiszcie mi który rejon Rogożnicy (ulice) trzeba brac pod uwagę aby być w miarę blisko tych plaż i deptaku ? Czy Rogoznica ma teren płaski czy pagórkowaty ?

Nad wodą bez większych przewyższeń. Dalej od brzegu różnie - wyspa w centrum to górka. Typowy deptak głównie na starówce na wyspie w zatoce
https://www.google.pl/maps/@43.5270231, ... 312!8i6656
jest też spokojna ścieżka prawie dokoła wysepki.
Dojdziesz też wzdłuż zatoki do mariny Frapy, a nawet dalej.
Przejdź sobie tę drogę na street view.
Dla małych dzieci dojście do starówki z okolic niektórych plaż odpowiednich dla dzieci może być wyczerpujące, starsze sobie poradzą. Przykładowa plaża dla dzieci:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... h-sepurina
Są też inne oczywiście. Zobaczysz w linku Janusza
https://loverogoznica.eu/pl/plaze/
Ja plażowałam z 4- i 7-latkiem tu:
https://loverogoznica.eu/pl/plaza-racice/
co miało ten plus, że do deptaku na starówce było ok. 400-500m, ale za to pod górkę/z górki, chyba że dokoła wyspy.
Inne szczegóły i propozycje plaż w wątku o Rogoźnicy podanym przez Beatę.
Czytaj.
Ostatnio edytowano 13.12.2017 20:16 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.12.2017 20:10

Co do Rabu - baaardzo podobało mi się miasto Rab, prześliczne. Nie mam pojęcia jakie są plaże w okolicy, choć wiele plaż na samej wyspie jest ponoć idealnych dla dzieci, sporo piaszczystych. Są wątki o wyspie - poczytaj. Np.
wyspa-rab-miasto-rab-t10623.html
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 14.12.2017 00:59

Casian napisał(a):Witam

Szukam pomysłów na wakacje 2018 rok. Może podpowiecię coś bo im więcej czytam i oglądam tym co raz głupszy jestem. Jest parę zależnych, mianowicie, pobyt z dziećmi więc plaża żwirowa z łagodnym zejściem, deptak aby móc wieczorami uskuteczniać spacery z dziećmi, jakieś knajpki aby było gdzie piwo i kolacje zjeść. Niestety byłem juz w kilku miejscach a nie chciałbym czegoś powtórzyć. Do tej pory zwiedziłem..
* Baska Krk
* Pakostane
* Tribunj, Vodice, Srima
* Primosten
* Trogir, okrug gornij i donji
* Spli
* Omis
* Brela, Baska Voda, Makarska , Tucepi
* Celina, lova Rogoznica

Myślałem nad Bibinje, Sukosan, Rogoznica, Podstrana, wyspa Rab, Pag ale nie wiem która z tych miejscowości spełniła by moje oczekiwania. Z góry dziękuję na każdą informacje.


Zostały Ci jeszcze
Podgora i Gradac
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 16.12.2017 19:50

Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi bardzo się przydadzą.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 17.12.2017 15:21

DagmaraLijewska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.12.2017
Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) DagmaraLijewska » 29.12.2017 00:12

Witajcie. Jeśli powtarzam wątek prosze o link jakis z odpowiednim postem :) 30.08.2018- 10.09.2018 mamy zamiar wybrać się (już z Mężem :D ) na podróż poślubną. Jako środek transportu na 90% wybieramy samolot. Jesli chodzi o rejon Chorwacji zalezy Nam na tym najbardziej ciepłym, tropikalnym (palmy itp). Jakie miasta ( takie w których mozna odpoczac, troche pozwiedzac ), miejsca (apartamenty ) możeice polecic? Dziękuje z góry za pomoc.
ps. trocha chaotyczny post ale pierwsza taka podróż nie wiem jak sie do tego zabrać :))) :D :D
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 29.12.2017 00:18

Brela - romantyczne spacery promenadą wieczorem, Hvar - romantyczne zwiedzanie miasteczek (też może być wieczorem:) Co do zasady: najlepiej mieć samochód - nie jest tak daleko. Jeżeli samolotem - to Dubrownik albo Split. Wszystkiego dobrego :papa:
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 30.12.2017 10:04

Ja w podobnym terminie wybieram się z dziewczyną i znajomymi do Chorwacji również 1 raz, od kilku dni wertuje, przekopuje fora posty galerie i wybór padł na Riwierę Makarską, jest przepiękna, w okolicy pełno pięknych plaż, promenad, miejsc do których możecie zawędrować. :D
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 30.12.2017 10:26

badboytcz napisał(a):Ja w podobnym terminie wybieram się z dziewczyną i znajomymi do Chorwacji również 1 raz, od kilku dni wertuje, przekopuje fora posty galerie i wybór padł na Riwierę Makarską, jest przepiękna, w okolicy pełno pięknych plaż, promenad, miejsc do których możecie zawędrować. :D


Jaki termin ?
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 30.12.2017 10:39

na 99% 24/25.08-7/8.08
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 30.12.2017 10:46

Jeśli interesuje Was Ciovo a dokładnie Okrug Gornji , to moge dać namiar na sprawdzony , nie drogi apartament .
badboytcz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.12.2017
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) badboytcz » 30.12.2017 10:53

my jedziemy do Makarskiej ;-)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Pierwsza podróż do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 30.12.2017 11:22

Myślałam ,że może jeszcze wchodzi w grę inne miejsce
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017
Brela, Baska Voda, Makarska co dla 2+ małe dziecko ;]]

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.12.2017 15:28

Hej wszystkim!!

Szukamy jakiegoś noclegu w Cro w terminie 02.06-16.06, czyli absolutny początek sezonu.
Dodam, zę przejrzałem juz setki stron tego forum i zawęziłem dzięki temu obszar gdzie pojedziemy - a mianowice do Riviery makarskiej.
Rok temu byliśmy pierwszy raz w CRO na kempingu Zaton i tym razem, szukamy odmiany w postaci zarezerwowania jakiejś kwatery praywtnej, choć na kepmingu było ok.


Jedziemy dwoje dorosłych i córka 3 lata i 8 miesięcy w czasie pobytu. Wahamy się między trzema miejscami, tj. Brela, Baska Voda i Makarska.


Czy ktoś z doświadczonych Cro maniaków mógłby nas nakierować, która z tych miejscowości będzie najlepsza/najatrakcyjniejsza na pobyt ze stosunkowo małym dzieckiem?
Nasze priorytety to:


- ładne widoki :)
- ciekawe rzeczy w miejscowości do oglądania podczas spacerów
- fajna plaża pod kątem naszej małej
- sensowny market/y z normalnymi cenami w miasteczku

W tym okresie raczej tłumów nie będzie, upałów też nie, więc powinno być ok. Wycieczki oczywiście również bierzemy pod uwagę, ale tutaj akurat każda z tych trzech lokalizacji wypada podobnie, bo są blisko siebie.

dzięki za info
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone