Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja którą miejscowość wybrać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.11.2017 14:09

Jak nie wiesz którą, zrób "powtórkę z rozrywki" :wink:
Albo np. wybierz: Primošten, Rogoźnica, Pakoštane ...
Tylko widoki inne niż na Riwierze.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.11.2017 14:19

shrek napisał(a):Jak co roku staję przed wyborem, którą miejscowość wybrać ?

Riwierę obcykałeś to jedź na wyspę (albo półwysep ;))

Ja sobie zacząłem marzyć ;) i nie wiem co wybrać, choć wyjazd małoprawdopodobny :cry: :
1) Istria (Rabac) i Alpy Julijskie (na powrocie)
lub:
2) Brac (Postira) i Jeziora Plitwickie (na powrocie)
ew.
3) Peljesac (Zuljana) i Dubrownik.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 16.11.2017 15:25

Zastanawiałem się nad wyspami, ale tam nie ma deptaka że sklepami przy plaży. Pytałem o to w tematach poświęconych wyspom.
martinezz_pl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.07.2017
Selce czy Pakostane - gdzie się wybrać pierwszym razem ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinezz_pl » 26.11.2017 09:31

Witam wszystkich,

Proszę Was o podpowiedź, którą z tych dwóch miejscowości wybrać (SELCE czy PAKOSTANE) ?

Szukaliśmy wśród wielu i padły na te dwie (szukaliśmy mniejszej miejscowości, mniej-tłocznej, z łagodnym zejściem do morza itp.)

Jakby mógł ktoś doradzić/dodać jakieś swoje sugestie/dodać zdjęcia itp. to bylibyśmy MEGA szczęśliwi.

Chcemy jechać w lipcu 2+1 (dziecko 10 lat)

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Marcin
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Selce czy Pakostane - gdzie się wybrać pierwszym razem ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.11.2017 11:24

martinezz_pl napisał(a):Witam wszystkich,

Proszę Was o podpowiedź, którą z tych dwóch miejscowości wybrać (SELCE czy PAKOSTANE) ?

Szukaliśmy wśród wielu i padły na te dwie (szukaliśmy mniejszej miejscowości, mniej-tłocznej, z łagodnym zejściem do morza itp.)

Jakby mógł ktoś doradzić/dodać jakieś swoje sugestie/dodać zdjęcia itp. to bylibyśmy MEGA szczęśliwi.

Chcemy jechać w lipcu 2+1 (dziecko 10 lat)

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Marcin

Pakostane.
Poszukaj relacji z tego miasteczka.
gaax
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaax » 03.12.2017 17:29

Chodzę, szukam i znaleźć nie mogę, zatem zapytam o pomoc - polećcie proszę miejscowość na wypad dla kilku rodzin z malutkimi dziećmi na wrzesień :hut:

Byłem już kilka razy w Chorwacji, ale nie były to rodzinne wypady i na wiele aspektów, które dziś są dla mnie ważne nie zwracałem uwagi, a teraz wszystko będzie podporządkowane dzieciom ;) A mam dość jasno sprecyzowane czego oczekuję.

Warunki konieczne:
1. Plaża przyjazna dzieciom. Nie musi być piaszczysta, drobne żwirki też wchodzą w grę, ale dzieciaki będą pełzające, raczkujące i ledwo chodzące, więc ostre krawędzie kamieni jakie można spotkać na niektórych Chorwackich plażach skreślają miejsce.
2. Relatywnie niski czas dojazdu z Polski. Podróż maluchami trzeba skracać do minimum. W związku z tym ograniczam się raczej do kontynentu, żeby nie tracić czasu na jakieś promy, nie promy i takie tam. Myślę, że dużo dalej niż Zadar nie zabrniemy, a preferuję generalnie północ Chorwacji.
3. Spokojna miejscowość. Dyskoteki, hałasy i inne tego typu zabawy z dala od nas.

Mile widziane:
1. Dobre jedzenie. Nie muszę mieć do wyboru spośród dziesiątek restauracji, ale jestem dość wybredny pod tym względem. Lokalne jedzenie na wysokim poziomie jest dla mnie częścią zagranicznych wakacji 8)
2. Dostęp do lokalnych produktów. Jakiś targ, bazarek pod ręką, na którym będzie dostępne lokalne wino, czy serek będą spełnieniem marzeń. Ja wiem że rakiję można kupić w plastikowej butelce, ale właśnie takich specjałów chcę uniknąć ;)
A może jakieś miejsce z winnicami? Krk? Istria? To bardzo dobry klucz dla mnie.
3. Atrakcje dodatkowe - dostępność jakichś wycieczek promem etc. ale to mam nadzieję jest wszędzie.

I jak? Da się coś pod to polecić? Myślałem do tej pory o Pakostane albo o Selce, ale to trochę wybór typu "palcem po mapie".
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.12.2017 20:57

gaax napisał(a):Byłem już kilka razy w Chorwacji, ale nie były to rodzinne wypady i na wiele aspektów, które dziś są dla mnie ważne nie zwracałem uwagi, a teraz wszystko będzie podporządkowane dzieciom ;) A mam dość jasno sprecyzowane czego oczekuję.

Kilka razy, znaczy ile ... i gdzie. :?: :?:

gaax napisał(a):Myślałem do tej pory o Pakostane albo o Selce, ale to trochę wybór typu "palcem po mapie".

Pakoštane nadaje się na pobyt z dziećmi.

https://www.pakostane.hr/pl/dobrze-wiedziec/plaze
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2017 08:56

Pakostane spełnia wszystkie warunki konieczne, choć we wrześniu może być tłok na plaży jeszcze. Pakostane spełnia także warunki dodatkowe - nie wypowiadam się o rakiji - nie lubię.

Możesz pomyśleć też i granicy Vodice/Srime - spełnia warunki i konieczne i dodatkowe - relacja z września 2016 z dwójką dzieci znajdziesz tu

My byliśmy 2-krotnie z dziećmi szwagra, które miały 13mcy i raczkowały i stawiały pierwsze kroki na otoczakowych plażach - nie było problemu.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.12.2017 22:24

:hut: Była już Brela, Podaca, Podgora, co teraz polecacie. Proszę o propozycje :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.12.2017 22:41

pablos77 napisał(a)::hut: Była już Brela, Podaca, Podgora, co teraz polecacie. Proszę o propozycje :papa:

Wyspy
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.12.2017 23:08

lotnikwsk napisał(a):
pablos77 napisał(a): Była już Brela, Podaca, Podgora, co teraz polecacie. Proszę o propozycje :papa:

Wyspy

Tak. 8)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 10.12.2017 08:31

A półwysep to bardziej pod co można podciągnąć? :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2017 09:01

rufus295 napisał(a):A półwysep to bardziej pod co można podciągnąć? :D

Zależy który... :oczko_usmiech:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 10.12.2017 09:26

No przecież że Peljesac :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.12.2017 09:48

rufus295 napisał(a):No przecież że Peljesac :)

Aaaa... no to zdecydowanie można podciągnąć pod tą lepszą część. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja którą miejscowość wybrać - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone