Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak ominąć Wrocław?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005
Jak ominąć Wrocław?

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 29.06.2005 15:27

Słyszałem ,że w lipcu szykuje się we Wrocławiu dużo objazdów związanych z robotami drogowymi izamknięciem mostu.Chciałbym uniknąć korków(przejazd w godzinach przedpołudniowych)Jadąc z Poznania na Boboszów,jaką drogą byłoby najlepie ominąć miasto?Z góry bardzo dziękuj za pomoc ipozdrawiam. :papa:
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 29.06.2005 18:16

Moim zdaniem praktycznie niewykonalne,ale może ktoś ma pomysł?
Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 29.06.2005 19:09

No to może przez Niemcy :?: Kilometrów trochę więcej, ale na pewno szybciej, a w Niemczech autostrady masz free
Pzdr
anka
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 03.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka » 29.06.2005 20:38

Tylko w nocy :twisted: :D
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 29.06.2005 20:51

Ominąć się za bardzo nie da, ale można posłuchać dobrych rad Wrocławian i spróbować przejechać w miarę bezkolizyjnie.
Tutaj:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=6965&postdays=0&postorder=asc&start=30
opisana jest bardzo dokładnie trasa przejazdu przez Wrocław.
Sam mam zamiar skorzystać... :D

PozdraV
J.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2005 21:29

Wrocek dostał sporo kasy z Unii na drogi i chce to wykorzystać ...stąd takie zamieszanie....może Wasze wnuki na trasie będą tu miału luz i blues... :lol: ...narazie można trafić na spore korki....ale jak ktoś będzie sie wybierał w podróż niech odpowiednio wcześniej da znać, a na pewno wrocławianie pomogą w "przeprawie"...nie dalej jak przedwczoraj z przyjemnością "holowałem" przyjaciela-cromaniaka przez miasto...szkoda tylko, że nie miał czasu na piwko w Rynku..... :lol: :lol:
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 29.06.2005 21:49

slapol napisał(a):Wrocek dostał sporo kasy z Unii na drogi i chce to wykorzystać ...stąd takie zamieszanie....może Wasze wnuki na trasie będą tu miału luz i blues... :lol: ...narazie można trafić na spore korki....ale jak ktoś będzie sie wybierał w podróż niech odpowiednio wcześniej da znać, a na pewno wrocławianie pomogą w "przeprawie"...nie dalej jak przedwczoraj z przyjemnością "holowałem" przyjaciela-cromaniaka przez miasto...szkoda tylko, że nie miał czasu na piwko w Rynku..... :lol: :lol:
Na pewno skorzystam.Jadę 2 08.Jak będzie bliżej wyjazdu to się odezwę.Dziękuję i pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2005 22:11

....no cóż...2.08 to ja będe raczej na Peljesacu i pomóc nie będę w stanie, ale jak zainwestujesz w mapę Wrocka to wcześniej podam Ci sposób przejazdu (opcjonalnie)...
pzdr
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 29.06.2005 22:58

slapol napisał(a):....no cóż...2.08 to ja będe raczej na Peljesacu i pomóc nie będę w stanie, ale jak zainwestujesz w mapę Wrocka to wcześniej podam Ci sposób przejazdu (opcjonalnie)...
pzdr
Mapę Wrocka już mam,tak że czekam na wytyczne.
anka
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 03.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka » 30.06.2005 06:33

Dzisiaj jechałam prawie całą trasą którą będziesz jechał (pl. Grunwaldzki-Bielany) - jeśli spróbujesz dotrzeć tu przed 7 rano to w pół godziny do 40 minut będzie po wszystkim.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2005 23:32

staniław napisał(a):
slapol napisał(a):....no cóż...2.08 to ja będe raczej na Peljesacu i pomóc nie będę w stanie, ale jak zainwestujesz w mapę Wrocka to wcześniej podam Ci sposób przejazdu (opcjonalnie)...
pzdr
Mapę Wrocka już mam,tak że czekam na wytyczne.


Witaj Stanisławie,
jeśli masz NOWĄ mape Wrocka to podaję przejazd najszybszy przy założeniu, że nie ma nadmiernych korków. Jest to przejazd bez uwzglednienia Centrum (takie opcje podali inni w wątku cytowanym powyżej przez Jacunia).

Najszybsza trasa:
Wjazd z kierunku Poznań-ulica Sułowska, potem Żmigrodzka, po minięciu po lewej zakładów Fagor-Wrozamet na światłach w prawo, w ul. Bałtycką- na drugich swiatłach w prawo na ul. Osobowicką i po przejechaniu pod wiaduktem, w prawo wjazd ślimakiem na przyczółek Mostu Milenijnego-przejazd mostem nad Odrą-dalej prosto ul. Na Ostatnim Groszu i po skrzyżowaniu z ul. Bystrzycką wjazd na estakadę nad torami kolejowymi- następnie ul. Klecińską, ul. Hallera- na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śl. w prawo i cały czas prosto przez Al. Karkonoską na południe (kierunek Kłodzko- Kudowa Zdr.)

OPCJE powyższej trasy i miejsca "krytyczne":

1. Wjeżdżamy Sułowską i po minięciu po lewej stronie zakładów farmaceutycznych HASCO-LEK jest korek, wtedy korek będzie też na ul. Bałtyckiej - jedziemy w prawo (ul. Paprotna), potem w lewo, w ul. Obornicką- w prawo (Bezpieczna)- w lewo (Jugosławiańska)- w prawo (Czeska) i w prawo - wyjazd na Osobowicką - dalej j.w.

2. Po przejechaniu Mostu Milenijnego nad Odrą, mijamy 4 skrzyżowania ze światłami i wjeżdżamy na estakadę: korki tworzą sie od zjazdu z estakady, przez całą ul. Klecińska i dalej przez Hallera:

- I sytuacja, gdy po minięciu 4 świateł (ostatnie z ul. Bystrzycką) wjeżdzamy na estakadę i na jej szczycie już jest korek - to dalej może być już tylko gorzej - wtedy proponuję zjazd z estakady w prawo- kierunek Nowy Dwór/Lotnisko i przejazd ulicami: Strzegomską, Mińską,Stanisławowską, Avicenny, Wiejską, Karmelkową, Czekoladową i po minięciu po prawej stronie TESCO (to już Bielany Wrocławskie), na światłach w lewo, a na następnych w prawo i jesteśmy za Wrockiem na kierunku Kłodzko.

- II sytuacja, gdy na szczycie estakady jest OK, ale zjeżdzamy w dół i widzimy dłuuuugi korek (a za późno jest już na w/w zjazd w prawo w kierunku lotniska) to na pierwszych swiatłach po zjeździe skrecamy w prawo (ul. Szkocka) potem dojazd do Strzegomskiej, w lewo i dalej jw.

3. Zjechalismy bez bólu z estakady, przejechaliśmy Klecińską, potem przejazd kolejowy, lekkim łukiem w lewo i jesteśmy na światlach (skrzyżowanie z ul. Grabiszyńską) - jesli za skrzyżowaniem jest już korek i widać, że nie da sie tam jechać - skręcamy w prawo (Grabiszyńska) i cały czas prosto - Karmelkowa- Czekoladowa - Tesco - patrz wyżej

4. Minęliśmy Grabiszyńską jedziemy ulicą Hallera w kierunku ul. Powstańców Śl. i po minięciu po prawej stronie CARREFOURA jest korek: wtedy na pierwszych światłach za Carrefourem skrecamy w prawo (Gajowicka) potem ul. Orlą i prosto do skrzyżowania z Powstańców Śl. w prawo i dalej na poludnie.

5. Jeśli na samym wylocie południowym (ul. Karkonoska) są korki to są 2 możliwości:

- I - jest wypadek i trzeba przeczekać trochę, za chwilke się pojedzie,

- II - ma się szczególnego pecha (nie zapłaciło się myta za przejazd przez Wrocek), wtedy telefon do slapola - ten podjeżdza, holuje na piekny wrocławski Rynek (PIWOO!!!), i po zapadnieciu zmierzchu jeden trzeźwy kierowca wycieczki rusza bez przeszkód nad Jadran... :wink: :wink:

No i koniec tej opowieści.....nie martwcie się...w rzeczywistości nie jest aż tak źle. Jesli ktoś ma plan miasta, te opcje pomogą uciec z krytycznych miejsc, jesli czas przejazdu to nie godziny szczytu - polecam też alternatywne trasy przez centrum, gdzie link podał Jacunio....no i jak będę jeszcze na miejscu to mozecie liczyć na bieżące wskazówki.......
Pozdrawiam
slapol
Ostatnio edytowano 09.07.2005 16:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 01.07.2005 08:43

Dziękuję Ci bardzo,z tymi informacjami żaden Wrocek mi nie straszny.Pozdrawiam.Staniław.
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 01.07.2005 10:58

slapol: brawo brawo
dodam tylko, że zaczął się remont ważnego skrzyżowania ul. Piłsudskiego ze Swidnicką oraz remont trasy WZ, mogą one powodować niezłe zamieszanie w centrum więc trasa przez Klecińską może faktycznie okazać się najszybsza
canoee
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) canoee » 31.07.2005 03:01

jako wrocławianka zdecydowanie odradzam ul. Klecińską - pracuję dokładnie na skrzyżowaniu Grabiszyńska/Klecińska - to co się tam dzieje to istny horror...
Generalnie cały Wrocław obecnie jest trudno przejezdny - i lepiej omijać z daleka
A objechać Wrocław się da..
od wschodniej strony:
Oleśnica-Bierutów- Oława (można spróbować przez Jelcz-Laskowice)-Strzelin - jest to nadłożenie drogi.. ale biorąc pod uwagę czas stania w korkach
zresztą można sprobować z Oławy pojechać na Brzeg na inne przejście graniczne
canoee
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) canoee » 31.07.2005 03:12

Przepraszam :oops: : Jelcz-Laskowice nalezy wyrzucic z opisu :) w glowie mi sie przesunely troche za bardzo na wschód...
Ale generalnie ja bym jechala na Oławę, potem na Nysę i na Głuchołazy
Tylko że nie wiem jak droga tam dalej wygląda

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone