Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Postoja i Predjamski Grad po drodze

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TomASS
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.06.2005
Postoja i Predjamski Grad po drodze

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomASS » 25.06.2005 13:25

Witam.

Jak juz pisałem, zatrzymuje się na noclegu gdzieś w okolicach Klagenfurt (Austria) - Lubljana (Słowenia). Po drodze do Rijeki mam zamiar oglądnąć Jaskinie w Postojnej i Zameczek (Predjamski Grad).

Mam kilka pytan. Czy trudno jest dojechac do tychże miejsc? Ile czasu trzeba liczyć na ich zwiedzenie? Ile takie przyjemnośći kosztują? Ktoś wie w jakiej miescowości leży ten Predjamski Grad? (moze jakie www:) ) Warto się zatrzymywać przy nich, tracić czas i wydawać pieniądze?

pozdrawiam serdecznie
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.06.2005 13:27

TomASS napisał(a):Witam.

Jak juz pisałem, zatrzymuje się na noclegu gdzieś w okolicach Klagenfurt (Austria) - Lubljana (Słowenia). Po drodze do Rijeki mam zamiar oglądnąć Jaskinie w Postojnej i Zameczek (Predjamski Grad).

Mam kilka pytan. Czy trudno jest dojechac do tychże miejsc? Ile czasu trzeba liczyć na ich zwiedzenie? Ile takie przyjemnośći kosztują? Ktoś wie w jakiej miescowości leży ten Predjamski Grad? (moze jakie www:) ) Warto się zatrzymywać przy nich, tracić czas i wydawać pieniądze?

pozdrawiam serdecznie


Witam
Ja też jestem zainteresowany takimi informacjami
Pozdr
BitHunter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BitHunter » 25.06.2005 15:19

Jaskinia w Postojnej jest moim zdaniem przereklamowana. Tłum turystów i jazda kolejką jak w metrze, czysta komercja. W zamian polecam zwiedzanie jaskini w Skocjanske Jame. Jeżeli nie widzieliscie jaskini w której mogłaby zmiescić się niejedna katedra to tam trzeba być.
Wiecej informacji np na:
http://www.polandembassy.si/pol/informacje/skocjan.htm

Miłosnicy pieknych koni mogą też po drodze odwiedzić Lipicę, gdzie mieści się znana na cały swiat hodowla koni (tzw. lipicanery ukochane przez cesarza Franciszka Józefa) i mozna tam obejrzeć trening ujeżdżeniowy tych pieknych stworzeń.
BitHunter
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BitHunter » 25.06.2005 15:21

Sorki, link mi sie popsuł, tutaj jest poprawiony:
http://www.poland-embassy.si/pol/informacje/skocjan.htm
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 25.06.2005 15:31

A mnie sie wydaje jednak ,że warto zobaczyć Postojną a juz na pewno jest to duża atrakcja dla dzieci ,trzeba liczyć się z tym ,że jesli się przyjedzie w miarę rano/np ok.godz.9/i nie bedzie kolejki do wejścia t0 zwiedza się ok .3godz. :D
W Predjamskim Gradu nie byłem także trudno mi cokolwiek powiedzieć.


W Skocjamske Jame jeszcze nie byłem ale oczywiście mam w planie.

pzdr :papa: :papa:
kniesp
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 25.06.2005 18:09

W zeszłym roku spędziłem 2 dni na zwiedzaniu jaskiń w Słoweni.
Zdecydowanie bardzej polecam Skocjańską.
Dużo większa, tańsza i zdecydowanie bardzej atrakcyjna.
Całośc zwiedza się na piechotę, ponad 2 godziny.

http://www.park-skocjanske-jame.si/
http://www.gov.si/parkskj/

:wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.06.2005 14:37

Zamek Predjama- 9 km od Postojnej. Siedziba ichniego Janosika Erazma - warownia na urwistej 123 metrowej skale . Czynne latem od 10 -19 godziny . Bilet ok 8 euro zamek + jaskinia pod zamkiem. Jaskina w Postojnej też piękna - warto- 20 km podziemnych labiryntów. To też trzeba zobaczyć !
TomASS
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomASS » 27.06.2005 14:41

w którym kierunku?
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 27.06.2005 16:13

W kierunku Predjamy ;-)
Sa trzałki, w zasadzie nie ma się jak zgubić gdy wyjeżdzasz z parkingu przy grocie to skręcasz w prawo, mijasz wjazd do kempu Korana, jedziesz przez las potem wioskę i ze 2 duże skręty i jesteś na parkingu pod zamkiem. Co do zbója to nie pamiętam ale mnie zapadło że to były austiackie koszary...

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Postoja i Predjamski Grad po drodze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone