Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jezowce(kuchnia)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Teodor2
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.05.2005
Jezowce(kuchnia)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teodor2 » 20.06.2005 13:29

Lubie probowac rozne dziwne potrawy.
Widzialem jak Wlosi jedli jezowce.
Prosze o opinie jesli ktos go konsumowal. :D :(
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 23.06.2005 02:05

rozwalają jeżowca, wywlekają coś ze środka — jakby serce, pakują do miski i idą zżerać. Pewnie jakaś odmiana czarnej mszy. hehe wtedy zżerają z kolcami.
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 23.06.2005 07:28

W jaki sposób rozwalają te jeżowce? nigdy nie podejżewalem że to może dyć jadalne. :x
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 23.06.2005 07:43

hej, widziałem, jak to jedzą Francuzi - mają nawet takie swoje regionalne święto (jakoś tak początek wiosny chyba), kiedy całymi rodzinami jedzą jeżowce. cieszą się, jak bąki, bo tego dnia korzystają z atrakcyjnej ceny. do rozkrawania żywych zwierzątek używają specjalnych nożyco-szczypiec. otwierają sobie skorupkę, wylewają wodę i wsuwają wszystko, jak leci. smakosze twierdzili, że rozróżniają samca i samicę, mają swoje preferencje ... nie każdemu smakuje, nie każdy patrzy, co robi, ale wszyscy jedzą. smacznego, krystof
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 23.06.2005 09:09

8O 8O 8O
czy oni to jedzą NA SUROWO??
8O 8O 8O
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 23.06.2005 09:33

,,Pewnego dnia w marcu 2001 roku piłem drinka na balkonie i spoglądałem na ocean. Myślałem sobie: Ach, po drugiej stronie jest Japonia. Ciekawe, kiedy znów tam pojadę. I wtedy nagle przypomniałem sobie, że moja siostra nagrała dla mnie na wideo kilkadziesiąt najciekawszych programów z telewizji japońskiej. Wśród nich był teleturniej „Jaka to potrawa?”. Szczególnie utkwiło mi w pamięci przepysznie wyglądające danie z jeżowca i pomyślałem, że powinienem pokazać nagranie Kim Dzong Ilowi. Wiedziałem, że bardzo lubi jeżowce i zechce spróbować tę potrawę w japońskim wydaniu. I rzeczywiście, Kim zachwycił się potrawą. Zaproponowałem: Pojadę na Hokkaido i kupię jeżowce, a potem przygotuję takie samo danie. – Świetny pomysł. Jedź! – odpowiedział. I już mnie więcej nie zobaczył''
Stefek
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefek » 23.06.2005 09:39

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dżygit
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżygit » 23.06.2005 22:27

...w życiu nie wziął bym jezowca do ust !!! :D
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 24.06.2005 00:01

dżygit napisał(a):...w życiu nie wziął bym jezowca do ust !!! :D

bo nie masz cech przywódczych :D
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 24.06.2005 07:57

dżygit napisał(a):...w życiu nie wziął bym jezowca do ust !!! :D

A po rozłupaniu? :P
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.06.2005 08:45

a swińskie dupy i kurze jaja to jemy, co? :twisted:
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 24.07.2005 10:11

Krystof napisał(a):a swińskie dupy i kurze jaja to jemy, co? :twisted:


swińskie dupy i swińskie głowy !

Obrazek

no ale jak okulary gratis :lol:
Bary i swinki
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bary i swinki » 27.07.2005 23:21

Krystof napisał(a):hej, widziałem, jak to jedzą Francuzi - mają nawet takie swoje regionalne święto (jakoś tak początek wiosny chyba), kiedy całymi rodzinami jedzą jeżowce. cieszą się, jak bąki, bo tego dnia korzystają z atrakcyjnej ceny. do rozkrawania żywych zwierzątek używają specjalnych nożyco-szczypiec. otwierają sobie skorupkę, wylewają wodę i wsuwają wszystko, jak leci. smakosze twierdzili, że rozróżniają samca i samicę, mają swoje preferencje ... nie każdemu smakuje, nie każdy patrzy, co robi, ale wszyscy jedzą. smacznego, krystof



Francuzi jedzą wszystko!!!:P jak mogą zjejść ślimaka czy też najdroższą kawe przetrawiąną i wydaloną przez jeden gatunek lisa kosztującą jakieś 800$ czy nawet wiecej za filiżanke:)
sp9hzx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp9hzx » 19.02.2006 18:48

Hey Teodor,
Ja jem jezowce i wszystko z morza.
Sa dobre,nie trzeba szczypiec ,tylko nóż a je sie tylko 4 małe brązowe mięśnie
We Włoszech mozna je zamówić spaghetti con ricchi
Polecam!
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 19.02.2006 20:30

W sumie to jest tak.....
Nie je sie jezowce ae ich organi rozrodcze konkretnie ovarija samyc. Jezowce sa zwierzantamy simetricznimy i w swoim srodku oprucz niezbit rozwinientego przewodu pokarmowego kturego sie poz zadnim pozorem nie powino jesc (nie to ze jest trujanci, ale po co jesc flaki na surowo) znajduja sie 5 grubszich pasek prziszlich jaj jezowca. Samce maja testisy i one sa malutke i w somie niema nic do jedzenia. Samce natomias maja zulte lub pomoranczowe organy rozrodcze tore sie je na surowo, albo pokropione sokem citriny i o oliwkowim. Zanim zabijesz jezowca morzesz rozpoznac ktori jest samica a ktory samcem. Samice na swoje cialo zaklejaja resztki trawy morskej a nierzatko tagrze ruzne otpatki. Samce natomiast nie zaklejaja na siebie nic. Smak --nic specjalnego troche jodowy. Uwarzany za afrodizjak poprzez duza zawartosc witaminy E, ciny aminokwasoe i omega 3 i 6 wisoko niezasiconich kwasow tluszczowych.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone