Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Boboszów - Brno - którędy szybciej/lepiej?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 15.06.2005 15:28

many: nie wiem jak często jedziesz przez Wrocław, ale powiem Ci, że przejazd Klecińską (jeżdżę codziennie) to nieporozumienie. Do tego Kolego, jak na pierwszych dwóch światłach skręcać będziesz w prawo to wylądujesz na Obornickiej i najwyżej do Obornik śl na basen dojedziesz, a nie do Cro :) (jak już to pierwsze w prawo, potem następne prosto i kolejne w prawo (w ul. Osobowicką wzdłuż Odry do mostu Milenijnego) Rajkub 100% racji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2005 23:18

....dla niewtajemniczonych.....many to krzyżak z podwójnym obywatelstwem (pochodzi z Wrocka)....tak, że topografię miasta ma w genach..... :lol: ....mam nadzieję many, że nie bedziesz mi miał za złe podania tej informacji.....co do reszty danych ...podpisuję się pod tym co napisał Rajkub.....Most Milenijny i odcinek Klecińskiej dobrze się przejeżdża o......2 w nocy.....w innych przypadkach Klecińska to zupełna kicha.....w ostatnia sobotę, w południe...korek siegał tam 2 kilometrów!!!! .....tak więc rano w sobotę przejazd przez centrum moze okazać się szybszy......
No i jak mam podac jeszcze kilka ciekawostek...to Wam powiem, że duży wkład w projektowanie przejazdów przez Wrocek ma ....BRUNO!!!!....jest autorem paru ważnych rozwiązań drogowych w naszym mieście...... i jak będziecie sie gorąco modlić o jego zdrówko....oraz postawicie kilka(naście) flaszek.....to niedługo przejazd przez Wrocek...to będzie bułka z masłem......(ja te flaszki mogę Brunowi zawieźć jak je zbierzemy :lol: )....
Pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2005 23:23

Maćku......od czego ma się przyjaciół......w razie kłopotów.......(0501) 242955 i jestem do pomocy...
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.06.2005 15:18

dzięki dzięki ;) numer do Ciebie mam :wink: zabłądzić nie powinienem ale jakieś pozdrowionka się wyśle :lol:
many
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) many » 16.06.2005 22:43

slapcio spoko--najwazniejsze zachowales w pamieci swej czyli adresy panienek;-) ale powaznie to kolego piotrs radze czytaj dokladnie--to sa moje tereny lowieckie i znam tam kazdy kamien--jak napisalem na kolejnych drugich, to tak napisalem i nie wciskaj mi i inym ciemnoty w usta...co do uwagi slapcia nie dyskutuje--byc moze w poludnie klecinska jest kiszka ale panowie...cieszcie sie z tego co macie bo inne miasta czekaja na cos takiego latami...a ze nie od razu krakow....co do planow biur projektowych....no podyskutowalbym choc bruno mi juz niejeden wyklad uczynic zdolal. w kazdym razie aby wszem wiadomym bylo wroclaw znam chyba lepiej niz bydgoszcz--sorrki bruno i reszta;-) ale sam klne na czym swiat stoi jak sie przeciskam "kolo uniwerku" czy to w lewo czy prawo -- jedna kicha, na tzw. poludnie do autostrady. klecinska jest tylko malym kawalkiem calkiem juz niezlej trasy...a co chcecie od hallera? co tam nie pasi? niech taka bedzie na placu dominikanskim szczegolnie od strony proponowanego przejazdu z mostow mlynskich. jak zaczynam stac w korku na moscie trzebnickim (!) to wlasciwie tak idzie z malymi przerwami do uniwerku i dalej do k.wielkiego... no ale de gustibius...szkoda nafty na spory, kazdy niech jezdzi jak uwaza byle calo, szybko i tanio, czego wszystkim i sobie zycze. slapcio jak piwo?
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 16.06.2005 23:50

Many: polowałeś przy cmentarzu :D
że Cię tak zacytuję:
...wiec macieju pierwsze swiatla we wrocku i na nich w prawo. na drugich znow w prawo i w zasadzie wiecej pamietac nie trzeba....autostrada slonca (jak na polskie warunki) prowadzi sama a Ty wcinasz batona...i podziwiasz widoki na najpiekniejsze miasto polski...

pogrubienia moje :)
może mam kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, a to podobno czwarta klasa podstawówki, ale przynajmniej ktoś potwierdził mi, że przyszło mi mieszkać w najpiękniejszym mieście w Polsce - respect Many, ale z ciemnotą wpychaną Tobie i innym (jakim??) to troszku Cię poniosło

kruszyć kopii o trasę nie będę (choć moim zdaniem przejazd od mostów młyńskich jest po kilku wrocławskich remontach duuuużo szybszy niż kiedyś - tranzyt raczej Pułaskiego, część jedzie Podwalem, część ucieka na Powstańców itd) z pewnością Twoja trasa jest alternatywą dla naszej (i tu i tu dużo dwupasmówek, a dla porównania policzyłem ilość "świateł" (tylko czasem na obu trasach synchronizowanych - trudne słowo;) ) Twoja: coś koło 21 (plus przejazd kolejowy), nasza coś koło 24 więc to woda na Twój młyn, kilometrowo nasza krótsza, ale cóż to jest przy tych 1500 do pokonania i dlatego myślę, że ten przejazd przez Wrocek to taka metafora - jeszcze trudniejsze słowo ;) - różnych dróg do Cro, każdy ma jakąś ulubioną. Pozdrawiam serdecznie, jak będziesz kiedyś we Wrocku to wcisnę Ci ;) może jakieś piwko, które wypijemy za
najpiekniejsze miasto polski...

Piotr
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 17.06.2005 00:06

i jeszcze jeden plusik naszej drogi, co prawda dopiero za rok, ale może warto będzie się wtedy zatrzymać we Wrocku na noc
http://www.wroclaw.pl/m3375/p40983.aspx
idelanie przy naszej drodze :)
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 17.06.2005 09:02

Nie mam niestety (a własciwie na szczęście) telefonu komórkowego:-).
Dla osób , które obawiają sie przejazdu przez naprawdę piekny Wrocław podaję adres swojej skrzynki, po skontaktowaniu podam numer telefonu stacjonarnego i służę pomocą przy przejeździe, a w przypadkach kompletnego zagubienia postaram się podjechać swoim autem i popilotowac na "wylotówkę".

- do ul.Hallera nic nie mam, więcej takich w mieście :-), wpisałem tylko dlatego, bo nie wiem jakie piękne widoki można na niej oglądać (Carrefour?), w odróżnieniu od przejazdu przez centrum.
- Piotr, Klecińska ma przecież jeszcze jedną super atrakcję oprócz nałogowych korków, PRZEJAZD KOLEJOWY, wrażenie przy przejeżdżaniu porównywalne jedynie z rwaniem zęba trzonowego bez znieczulenia:-)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 17.06.2005 22:40

Slapcio..i reszta wrocławiakowców :D
"podobno" :D Plac 1 Maja ups...teraz to go przemianowali...ostatnio
Wam otworzyli:)))...ładniutki???...no zeznawać proszę ...a i fotki mile widziane :))))....to samo z Osobowickiej...i bez krytykowania mi tutej :))
pozdraweczki
Bruno
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 18.06.2005 08:59

Witaj :)
Przecinałem w poniedziałek pl.(były:) )1-go Maja w osi Św.Mikołaja-Legnicka. Dojazd od Mikołaja był jeszcze ograniczony do prawego pasa, podobno szynowce jeszcze nie jeździły przez plac (sam też nie zauważyłem), tylko samochody.Prowizoryczne objazdy od Sokolniczej już były wyłączone ( trwały roboty przy torowisku), tymczasowy podział pasów na placu i początku Legnickiej anulowany.Przejazd od Drzewnej do Nabycińskiej już tylko prawym pasem.
Rozwiązanie skrzyżowania przed Mostem Osobowickiem ( rzadko podobają mi sie wysepki pomiędzy pasami, ta akurat bardzo mi pasuje ;) ) skutecznie wyeliminowalo większość cwaniaków, ktorzy jechali Bałtycką prawym pasem "olewając frajerów" stojących na lewym pasie, po to żeby wcisnąc się przed nich tuz przed samym mostem. Zresztą sam Most Milenijny ściągnął na siebie caly tranzyt na Zieloną Górę i Legnicę. Jeden babol ( moim zdaniem i paru znajomych) to rozwiązanie świateł przed samym wjazdem na most. Jest tam sygnalizacja świetlna i przejście dla pieszych. O ile dla samochodów jadących od strony Osobowic jest to jak najbardziej uzasadnione, to dla wjeżdżających na most mija się raczej z celem. Pieszych tam praktycznie nie ma i powstaje sztuczne hamowanie ruchu, Po prostu sygnalizacja na tym pasie powinna być "na żądanie" a nie automatycznie sprzężona z drugim pasem.
Pozostaje tylko czekać na połaczenie ze Żmigrodzką ( na placu hurtowym przy Obornickiej już panika, że mają ich "likwidować" bo tamtędy pójdzie trasa ) ale o jej przebiegu to Ty nam możesz coś powiedzieć więcej :)
Sam most już dużo poprawił w bałaganie komunikacyjnym, czyli czekamy niecierpliwie na resztę.

To tak "na gorąco"

Pozdrawiam, Rajkub
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2005 16:07

Bruno napisał(a):Slapcio..i reszta wrocławiakowców :D
"podobno" :D Plac 1 Maja ups...teraz to go przemianowali...ostatnio
Wam otworzyli:)))...ładniutki???...no zeznawać proszę ...a i fotki mile widziane :))))....to samo z Osobowickiej...i bez krytykowania mi tutej :))
pozdraweczki
Bruno

Oczywiście fotki pstryknę....ale trochę poczekam, aż wszystko uporządkują, trawę pomalują na zielono...i takie tam.....
Jeśli chodzi o pomoc przy przejeździe przez Wrocek zaproponowaną Maćkowi wyszło tak......w nocy siedziałem na croczacie...a kiedy Maciej przejeżdzajac przez Wrocław wysłał mi rano smsa z zyczeniami nawet się nie obudziłem :oops: ....kiedy sie obudziłem i oddzwoniłem do Niego był już w Ząbkowicach Śl. :lol: .....całe szczęście że dobrze zna nasze miasto i nie potrzebował pomocy..... :wink:
Komu następnemu mogę pomóc????
:oops: :oops: :oops:
jacek__
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek__ » 18.06.2005 22:43

Czy możnaby uzupełnić opis przejazdu przez Wrocław o nazwy ulic <ulica>? Dziękuję.

Rajkub napisał(a):...Do Wrocławia wjedziesz od strony Trzebnicy ul.Żmigrodzką,...będzie to ok. 200 m ul.Łokietka....
Przejedź mosty a przed samym uniwersytetem skręć w LEWO <ulica>.
Miniesz pierwsze światła po prawej ręce ( na których i tak nie można skręcić) i dopiero na nastepnych ... skręć w prawo <ulica>.
Dalej jedź cały czas prosto, przejedziesz przez spory plac ( Pl Dominikański)... Miniesz kolejne skrzyżowanie z sygnalizacją ... i dojedziesz do następnych świateł, przy tych światłach twój i sąsiedni pas ruchu będą skręcać pod kątem prostym w prawo <ulica>, a po kilkudziesięciu metrach ( znowu światła) jezdnia znowu skręci pod kątem prostym ale w lewo <ulica>...
Rajkub
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rajkub » 19.06.2005 09:59

Potrzebujesz, masz :)
Do Wrocławia wjedziesz od strony Trzebnicy ul.Żmigrodzką, jedź cały czas prosto ( nie zwracasz teraz uwagi na tablice kierunkowe z napisem m.innymi Kudowa) - , "zaliczysz" pierwsze mosty nad Odrą, wjedziesz na ul.Trzebnicką, przejedziesz pod wiaduktem kolejowym i dalej cały czas prosto, aż do świateł ,poprzedzonych małym łukiem w prawo (na Pl.Św. Macieja). Na tych światłach skręć w lewo tak jak jest oznaczona "droga główna"- będzie to ok. 200 m ul.Łokietka.
Po przejechaniu jej zobaczysz przed sobą ( w oddali, za kolejna odnogą Odry) gmach Uniwersytetu Wrocławskiego.
Przejedź mosty a przed samym uniwersytetem skręć w LEWO(ul.Grodzka).
Miniesz pierwsze światła po prawej ręce ( na których i tak nie można skręcić) i dopiero na nastepnych ( po lewej ręce będzie zabytkowy most stalowy) skręć w prawo(ul.Piaskowa, dalej przechodzi w ul.Św.Katarzyny).
Dalej jedź cały czas prosto, przejedziesz przez spory plac ( Pl Dominikański, po lewej ręce będziesz mijał centrum handlowe -Galeria Dominikańska-wyłożone czerwoną cegłą), po minięciu placu trzymaj się prawego pasa(ul.Piotra Skargi). Miniesz kolejne skrzyżowanie z sygnalizacją ( po obu stronach będzie widoczna fosa miejska) (skrzyżowanie z ul. Podwale, wjedziesz w przedłużenie Piotra Skargi - ul.Kołłątaja) i dojedziesz do następnych świateł, przy tych światłach twój i sąsiedni pas ruchu będą skręcać pod kątem prostym w prawo(ul.Kościuszki), a po kilkudziesięciu metrach ( znowu światła) jezdnia znowu skręci pod kątem prostym ale w lewo(ul.Stawowa). Dalej droga już będzie praktycznie prosta. Nie skręcasz już na żadnych światłach.Od ostatniego zakrętu "zaliczysz" przejazdy pod dwoma wiaduktami ( w odległości ok 3 km od siebie -ul.Ślężna, za drugim wiaduktem ul.Wyścigowa)i dotrzesz na wylotową trasę obok cmentarza oficerów radzieckich ( "ozdobiony" czołgami T34 na postumentach).
Przy tym cmentarzu "twoja" trasa" lekkim łukiem w lewo łączy się trasą wylotową(ul.Karkonoska), dalej już wylatujesz za Wrocław. Tak jak pisałem w poprzednim poście, przejeżdżasz wiaduktem nad autostradą i nie skręcając w kierunku widocznych po prawej stronie centrów handlowych jedziesz prosto przez miejscowość Bielany i dalej w kierunku na Kudowę, Kłodzko.

Tylko obawiam się, czy dodanie tylu ulic nie "zaciemnia" opisu :wink:

Pozdrawiam, Rajkub
jacek__
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek__ » 19.06.2005 16:49

Tylko obawiam się, czy dodanie tylu ulic nie "zaciemnia" opisu
Chcę się przygotować wcześniej z planem miasta - na wypadek, gdybym pomylił się z liczeniem świateł... :D
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 06.07.2005 15:23

Wrócę do tematu, gdyż w tym roku przetestowałem trasę z Boboszowa na Brno przez Ołomuniec jak również w odwrotnym kierunku.
Wcześniej jeździłem przez Svitavy.
Test wypadł pomyślnie - przez większośc drogi z Brna "czeska autostrada" - (żeby u nas chociaż takie były) czyli po dwa pasy w każdym kierunku jazdy, można spokojnie popędzić autko i nadrobić czasowo te 45 km ponad długość drogi przez Svitavy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Boboszów - Brno - którędy szybciej/lepiej? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone