Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Świat (...i Chorwacja) widziane z satelity !!!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Świat (...i Chorwacja) widziane z satelity !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2005 10:00

W "PC World Komputer" nr 2/2005 jest super program opracowany przez grupę naukowców z NASA dający możliwość popatrzenia z góry na cały świat. Nosi on tytuł "NASA World Wind 1.2". Np. dla terenów USA rozdzielczość pozwala na odróżnienie kolorów samochodów....
Dla mnie rewelacja i gorąco Wam polecam !!!
Pzdr
slapol
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 16.02.2005 10:22

ubierz jakąs jaskrawa kurtkę...zaraz zerkne na Wrocek:)
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 16.02.2005 10:47

Też popatrzyłam na Chorwację z góry. Wyspy wyglądają przepięknie. Rozdzielczość taka, że dokładnie widać na przykład most na wyspę Krk.
Niezła "zabawka" - to prawda.

A dla Stanów rozdzielczość jest tak niesamowita, że widać poszczególne domy.

Rzeczywiście, warto popatrzeć.

Pozdrawiam
Jola
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 16.02.2005 11:32

Slapol!
A nie podesłbyś tego programu jakąś pocztą elektroniczną lub tradycyjną?
Jakby co (dałoby się) to mojego maila masz w stopce.
pozdrawiam 8)

P.S.
Jak to działa?
Czy mając program łączy się online z kamerką zainstalowaną na satelicie czy też jest to wersja offline z płytki :?:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 16.02.2005 11:48

Programik jest też do ściągnięcia stąd: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html
Problem w tym, że to 169 MB. Modemowcy odpadają...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2005 14:30

niezawodny napisał(a):Slapol!
A nie podesłbyś tego programu jakąś pocztą elektroniczną lub tradycyjną?
Jakby co (dałoby się) to mojego maila masz w stopce.
pozdrawiam 8)

P.S.
Jak to działa?
Czy mając program łączy się online z kamerką zainstalowaną na satelicie czy też jest to wersja offline z płytki :?:

Na pierwsze pytanie odpowiedział Ci Volumen, a jeśli chodzi o działanie to jest to tak naprawdę ścieżka łączy do wielu serwerów, m.in. NASA, ich baz danych itp. nie działa to w systemie on-line, a zawiera zdjęcia z satelit robione do 2003 roku. Program ma wiele dodatkowych mozliwości jeśli chodzi o dane atmosferyczne itd. (te dane śą akurat aktualne) W PC World Komputer jest też fajny opis.
mkuba79
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkuba79 » 16.02.2005 16:20

volumen napisał(a):Programik jest też do ściągnięcia stąd: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html
Problem w tym, że to 169 MB. Modemowcy odpadają...


Ja ściągnąłem programik z tej stronki (ok.170MB), ale coś mi nie hasa :-(
Jak go uruchamiam, to mi wyskakuje, że jakiś plik mscorwks.dll nie może być załadowany.
Co jest nie tak?
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 16.02.2005 23:33

mkuba79 napisał(a): Ja ściągnąłem programik z tej stronki (ok.170MB), ale coś mi nie hasa :-(
Jak go uruchamiam, to mi wyskakuje, że jakiś plik mscorwks.dll nie może być załadowany. Co jest nie tak?

Po 4 godzinach ściągania, czyszczeniu dysku aby mieć wolne miejsce, zainstalowałem program i zadziałał od razu. Ja mam kompletny system Windows XP Prof. + SP2

Sprawdziłem moją wyspę Lastovo - jednak dokładniejsza jest mapa papierowa :)
Przy wyświetleniu np. miasta Chrzanowa i okolic na pełnym ekranie można rozpoznać przebieg głównych dróg, węzły na autostradzie. Ale nie zastosuję tego w samochodzie, bo nie mam ani laptopa ani łącza z internetem w kierownicy :wink:
Poza poświęceniem programowi kilkunastu minut na razie nie widzę zastosowania, ale możliwości są zadziwiające.

Pozdrawiam
Józek
krakowiak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 25.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakowiak » 16.02.2005 23:54

volumen napisał(a):Programik jest też do ściągnięcia stąd: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html
Problem w tym, że to 169 MB. Modemowcy odpadają...


program czadowy
mapa swiata bez kitu
trzeba doinstalować akcesoria ale sam wykrywa i ściąga prosto ob Bila G. z doliny krzemowej hehehe za fri
polecam
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 17.02.2005 09:23

A ile będzie trwało ściąganie tego programu przez Neostradę w wersji najlżejszej?
krakowiak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 25.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakowiak » 17.02.2005 20:36

niezawodny napisał(a):A ile będzie trwało ściąganie tego programu przez Neostradę w wersji najlżejszej?


u mnie około 23 minuty na stalaku

dobry serwer
NASA jak by nie było ]
dobrze podaje
k
krakowiak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 25.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakowiak » 17.02.2005 20:50

volumen napisał(a):Programik jest też do ściągnięcia stąd: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html
Problem w tym, że to 169 MB. Modemowcy odpadają...


hej volumen
czy może jest możliwość polskiego menu w tym programie

k
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2005 21:18

W gazecie, którą przytoczyłem na początku jest kilkustronicowy opis, wg mnie wystarcza do podstawowego surfowania. To numer lutowy, na pewno jest jeszcze w sklepach.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 20.02.2005 15:16

slapol napisał(a):W gazecie, którą przytoczyłem na początku jest kilkustronicowy opis, wg mnie wystarcza do podstawowego surfowania. To numer lutowy, na pewno jest jeszcze w sklepach.


A moze ktos z was udostępni mi taki opis? Nie prenumeruje "pc world komputera" i nie wiem jak sie do tego zabrać. Może jakis link z opisem, albo przynajmniej odpowiedź na pytanie - jak uzyskać tak dokładne mapy tych miejsc.
WOJKO
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WOJKO » 20.02.2005 17:29

krakowiak napisał(a):
volumen napisał(a):Programik jest też do ściągnięcia stąd: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html
Problem w tym, że to 169 MB. Modemowcy odpadają...


program czadowy
mapa swiata bez kitu
trzeba doinstalować akcesoria ale sam wykrywa i ściąga prosto ob Bila G. z doliny krzemowej hehehe za fri
polecam

WITAM WSZYSTKICH
WŁASNIE ŚCIĄGAM PROGRAM MOŻE SIĘ UDA. :P
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Świat (...i Chorwacja) widziane z satelity !!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone