Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Delfiny

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slawo
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 22.04.2004
Delfiny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawo » 05.10.2004 08:15

Witam,
Czy ktoś z Was będąc w CRO widział gdzieś w morzu delfiny?
Słyszałem że mozna je zobaczyć na Kornati popłyneliśmy
ale niestety nic takiego po drodze nie widzieliśmy.
Slawo
BigJar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 20.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigJar » 05.10.2004 10:59

ja osobiście nie widziałem,
ale moja córka twierdzi, że podczas wycieczki statkiem na Brać widziała grzbiety wyskakujących delfinów
pływali u południowych wybrzeży wyspy.
też jestem ciekaw czy komu gdzieś przytrafiło się takie spotkanie.
pozdrawiam,
BJ
Wecol
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 16.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wecol » 05.10.2004 11:24

Potwierdzam!
Delfiny można zobaczyć w trakcie rejsu na Kornati. Osobiście widziałem 3 delfiny które pokazały piękny pokaz. Jakby na nasze życzenie. Piękne to było.
Lubin
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 20.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubin » 05.10.2004 19:05

W 2001 r widziałem jak byłem w Stomorskiej na wyspie Solta dwa razy ,rano i po południu. W tym tylko w morzu Czerwonym, koło wyspy Tiran.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.10.2004 21:22

Na początku września 2001 r. wracając z fischpikniku ( wysp Hvar i Brać ) na "wysokości" Baska Voda i Makarskiej widziałem wraz z żoną kilka pięknych delfinów. Były one jednak znacznie oddalone od statku, a zanim wyciągnąłem aparat fotograficzny zniknęły. Piękny widok.
Pozdrawiam :lol: :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.10.2004 21:28

krakuscity napisał(a):Na początku września 2001 r. wracając z fischpikniku ( wysp Hvar i Brać ) na "wysokości" Baska Voda i Makarskiej widziałem wraz z żoną kilka pięknych delfinów. Pozdrawiam :lol: :wink:

He he z tego można pomyśleć, że widziałem delfiny i żonę ale po pewnej ilości rakiji i wina wypitego na statku mogło mi się pomylić.
Napiszę inaczej : żona i ja widzieliśmy delfiny będąc na statku.
Pozdrawiam :oops:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 06.10.2004 07:55

....mam tutaj na miejscu taka prace ze czesto wyduje delfini....
delfini prawie nigdy nie plina samotnie. Sa w wiekszych liczancich kilka dziesiant sztuk stadach lub jak u nas jest czensciej w mniejszich grupkach rodzinach. S przodu pliwaja samce zazwiczas 2-3 a jakis 70-100 metrow z tylu samice z mlodszimy delfinamy. W akwatorium miendzi landem polwyspem Peljeszac i Hvarem sa dvie rodziny delfinow. Na wisokosci Makarskej a raczej Podgori i Tucepi sa tez 2-3 rodzini liczance do dziesiaciu sztuk. Natomiast przed Tribunjem nad Vodicami rok temu wydziale stado liczance kolo 70 sztuk. Dobri znak na widzenie delfinow w okolicach makarskej Podgorici i Tucepah jest kiedy rybaci za pomoca swiatla i okreznici lowia sardinki w kanale. To znaczy ze ryba weszla i ze uczte tez bendo mialy delfini ktore pliwaja za stadamy ryb ale to nie muszy bic regula bo czensto delfini wybieraja rybakom z sieci rybe. Wlasnie jeszcze 40 lat temu kiedy sieci bile droge i malo wyczimale bo z materi organicznej a nie plastiku delfini niszczyli siecie i bili uwarzani za szkodnika. Za zabitego delfina dostawalo sie nagrode (tak bilo prawie na calim morzu Srudziemnim). Teras delfini sa chronione choc czasami robia duze szkody przedewszistkim rybakom w zatoce Novigradsko more (za Zadarem ). Osobiscie delfini lubie i staram sie w szrodowisku rybakow usprawiedliwiac ich a rybakow edukowac ze by potrafili zyc z delfinamy ktorich i tak nie jest duzo.
Slawo
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawo » 06.10.2004 09:29

Witam,
Dzięki Leon teraz będę wiedział gdzie ewentualnie można spotkać delfiny będąc w CRO.
Ale powiedz czy są jakieś określone pory dnia kiedy Delfiny pokazują się na powierzchni mnorza czy to zależy od ich humoru.
Slawo
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.10.2004 09:40

Jak się pewnie domyślasz ja delfiny widziałem przed zachodem słońca ok. 18.30 bo wpłynęliśmy do Baska Voda zaraz po 19.00.
Teraz dopiero wiem , że można je spotkać w okolicach Makarskiej a myślałem wtedy, że to przypadek. Leon mi wszystko wyjaśnił.
Pozdrawiam :lol:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 06.10.2004 12:03

one na powieszni sa ciogle poniewaz sa sakami i musza odichac a czy ich sie zobaczy to jest kwestija szczenscia
Slawo
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawo » 06.10.2004 12:07

Leon tyle to wiem ale chodzi mi o to czy maja jakieś swoje zwyczaje.
Ale dzieki za wyjasnienia. Teraz już wiem gdzie i jak ich szukać.
Pozdrawiam
Slawo
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 06.10.2004 18:57

Mnie niestety nie udało się zobaczyć delfinów. A bardzo na to liczyłem. Może nie tyle ja, co mój synek. Przed wyjazdem do Chorwacji wiele razy ogladaliśmy atlasy zwierząt, pokazywałem mu jakie zwierzęta spotkamy, których ma się bać (głównie jezowce i meduzy), a których nie. Najbardziej podobały mu się oczywiście delfiny i bardzo chciał je spotkać na żywo. To był jeden z boźców rejsu na Kornati. Niestety, akurat delfinki były na urlopie ;-)
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 06.10.2004 22:01

sorrki za ignorancje : a jaka jest róznica w wygladzie miedzy delfinem a morświnem ? one sa bardzo podobne nie ?
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 06.10.2004 22:15

saturn3 napisał(a):sorrki za ignorancje : a jaka jest róznica w wygladzie miedzy delfinem a morświnem ? one sa bardzo podobne nie ?

Niczym się nie różnią. No, może tym, że morświny są w Bałtyku, a delfinów brak. Więcej tu: http://morswin.net4.pl/daneg.htm
Madlen
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madlen » 07.10.2004 10:31

A mi jest dziś bardzo smutno bo nie widziałam delfinów i tak jakoś zatęskniłam za kochaną Chorwacją :(
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone