Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaskinie w Słowenii?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ellka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2004
Jaskinie w Słowenii?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellka » 04.07.2004 10:30

W tym roku jadę po raz pierwszy do Cro. Wybrała drogę przez Słowację i Węgry, ale wracam przez Słowenię i Austrię. Słyszałam, że w Słowenii są piękne jaskienie. Czy ktoś z Was tam był i może coś o tym napisać? :roll:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.07.2004 10:46

Owszem, dobrze słyszałaś. Szczególnie jaskinia Postojna Jama jest popularna. 2 godziny zwiedzania wewnątrz poruszasz sie w zasadzie "pociągiem" tzn. dojazd do miejsca chyba najdalszego, później juz na piechote jakby w kierunku wyjścia do jakiegoś tam miejsca. Samo wyjście równiez "pociągiem" (to taka kolejka wąskoorowa). Nalezy wziąść z soba jakiś polar. Wewnatrz chłodno. Wrażenia cudne. Polecam.
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 04.07.2004 11:11

Polecam również jaskinię Skocjańską,jadąc od Cro jest ona przed Postojną.Widziałem obie ,jednakowo piękne ale inne- super widoki i wrażenie zwłaszcza kanion w Skocjańskiej i niesamowity szum płynącej przezeń rzeki REKA,czas zwiedzania 1,5 godz.,w necie trzeba sprawdzić godziny zwiedzania -nieco rzadsze odstępy między poszczególnymi turami.Zyczę miłego zwiedzania.
pogodna
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pogodna » 04.07.2004 11:38

Oczywiście , warto zobaczyć. Gdy będziesz w Postojnej to warto podjechać 12 km do Predjamskiego Gradu (Zamek osadzony w grocie na skałach )
Wirtualnie możesz go zobaczyć tu: http://www.burger.si/Predjama/Predjama.html
są tam inter aktywne mapy do poruszania się po zamku , podobna mapa jest z postolną http://www.postojnska-jama.si/

Zwiedzanie od godz. 9 do 18 ,wejścia co godzinę, cana biletu dorośli 3390 SIT , młodzierz(6-14 lat) 1990 SIT, studenci 2190 SIT , można płacić kartą

Ceny Predjamski grad
ODRASLI 1000
OTROCI (od 6 do 14 let) 600
ŠTUDENTJE 700
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 04.07.2004 13:26

Pod Predjamskim Gradem....jest jaskinia...(jak sama nazwa wskazuje)....miejsce jak w bajce....to trzeba zobaczyć

Poza tym Pivka Jama....fajna jaskinia mniej ludzików bardziej kameralnie zejście do jaskini w samym środku kempu...na kempie oprócz namiotów bungalowce (nie tanie ale zawsze alternatywa) jest też malutki basenik (odpłatny).....w pivkiej jamie przewodnik (sympatyczny gość) pozwolił na video-foto (wiem bo pytałem :))

Pzdr
Ellka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellka » 04.07.2004 13:42

Bardzo dziękuję za info.
Czytam forum od chwili gdy zdecydowałam się na wypad do Cro, dzięki Wam nie boję się tego wyjazdu, mimo że to moja pierwsza tak długa eskapada. Czuję się niemalże tak jak bym już przemierzyła Cro wzdłuż i w szerz.
Pozdrawiam wszytkich :lol:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.07.2004 17:26

Pomysł z Jaskiniami w Słoweni po drodze jest boski.Muszę z tego skorzystać!
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 05.07.2004 08:50

Skocjańska Jama jest czynna codziennie, a w okresie od czerwca do września wejścia są od godz 10, później pamiętam że o 13, 14, 15, 16 i 17. Cena biletu 2000 tolarów lub 9 Euro, dzieci do 6 lat gratis. Na starsze dzieci była chyba zniżka. Przejście mostem ( w środku jaskini) nad rzeka REKA jest niezapomniane - osobiście nie spotkałem jeszcze tak głębokiej (od dna rzeki po strop) jaskini.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 05.07.2004 10:16

W pobliżu Postojnej jest jeszcze jaskinia Pivka i Czarna (wejscie na kempingu w Postojnej. Cena za wejście chyba 7Euro do obu jaskiń.
Maciej Janowski
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Janowski » 09.07.2004 10:08

Knicz Mirosław napisał(a):Skocjańska Jama jest czynna codziennie, a w okresie od czerwca do września wejścia są od godz 10, później pamiętam że o 13, 14, 15, 16 i 17. Cena biletu 2000 tolarów lub 9 Euro, dzieci do 6 lat gratis. Na starsze dzieci była chyba zniżka. Przejście mostem ( w środku jaskini) nad rzeka REKA jest niezapomniane - osobiście nie spotkałem jeszcze tak głębokiej (od dna rzeki po strop) jaskini.

Dzieciaki powyżej 6 - 800 tolarów
Nie daleko jest jeszcze jaskinia Dimnice ( też ciekawa ), no i Triest bliziutko ;-)

Pzdr Maciej
Mafus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 22.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mafus » 09.07.2004 10:25

JAk już mowa o jaskiniach to chciałem zapytać czy ktoś był w Grocie Giganta niedaleko Triestu. Słyszałem, że to wspaniale wygląda, chciałem nawet tam jechać, ale niestety nie trafiłem :cry: :cry: :cry: Wprawdzie nie miałem duzo czasu na szukanie bo zasuwałem do Wenecji, ale to już inna sprawa.
Maciej Janowski
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Janowski » 09.07.2004 11:50

Mafus napisał(a):JAk już mowa o jaskiniach to chciałem zapytać czy ktoś był w Grocie Giganta niedaleko Triestu. Słyszałem, że to wspaniale wygląda, chciałem nawet tam jechać, ale niestety nie trafiłem :cry: :cry: :cry: Wprawdzie nie miałem duzo czasu na szukanie bo zasuwałem do Wenecji, ale to już inna sprawa.


Poznany Słoweniec ( speleolog ) - twierdził że szczególnie ciekawa to ona nie jest - nic oprócz dużego wejścia ( coś jak Mamutowa pod Krakowem )

Pzdr Maciej

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone