Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.06.2012 07:49

mariusz-w napisał(a):Przecież pisałem "spodobały się bardzo" ... a że wybrałem jedną ... to tak by Was ze wszystkich nie "ogołacać". ;)

Zdjęć mamy aż za dużo... jak zawsze :wink: , i jeszcze trochę będzie. Małgosia twierdzi, że czuje niedosyt toskańskich widoków, ale tak naprawdę nie było ich aż tak mało :) . Tylko, że niektóre zabrały nam te zasłaniające wszystko chmury :? .

mariusz-w napisał(a):Właśnie jestem w połowie kolejnej włoskiej podroży z Frances Mayes ... tym razem w "Bella Toskania".

Film "na bardzo odległych motywach" :wink: książki pooglądaliśmy. A skoro jest jeszcze jedna... czuję że będzie prędko nabyta przez Małgosię :wink: :lol: .



Auto mniej więcej wygląda, pogoda zachęcająca - ruszamy więc dalej :idea: .





Przy jakiej miejscowości spędziliśmy tę noc i która była tak zawzięcie fotografowana? .
To Montalcino :idea: :D

Po chwili wjeżdżamy do niewielkiego miasteczka i parkujemy tuż przy centrum. Mimo porannej przygody wciąż jeszcze jest wcześnie, na ulicach dopiero rozpoczyna się jakikolwiek ruch. A my w świetnych nastrojach rozpoczynamy spacer po pustych uliczkach starówki :) .

Obrazek

I na zupełnie puste uliczki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ratusz, czyli Palazzo Comunale. Podobno jest miniaturą tego w Sienie, ale nie doszukaliśmy się jakiegokolwiek podobieństwa :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piazza del Poppolo, ratusz i pomnik wilczycy.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:52 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.06.2012 07:50

Nieco pod górkę z Piazza del Poppolo stoi montalcińska katedra.

Obrazek

Obrazek

My jednak na razie zaglądamy do innego kościoła (by nie trzeba było chodzić pod górę :wink: ) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy dalej.

Obrazek

Ktoś uważnie nas obserwuje :wink: :D

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:53 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.06.2012 07:52

Montalcino nie jest duże, już za chwilę doszliśmy do wybudowanej w chyba najwyższym punkcie miasteczka twierdzy. Zbudowano ją w 1571 roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na terenie Fortezzy znajduje się tzw enoteca, czyli sklep z winami, zapewne ze słynnym montalcińskim Brunello. O tej porze jeszcze był zamknięty.

No to idziemy dalej. Tłumów wciąż nie ma :)

Obrazek

Obrazek

Zaglądamy na podwórze jednego z pałaców.

Obrazek

To katedra, totalnie pod słońce, dlatego nie doczekała się wielu zdjęć :? . Zbudowano ją dopiero w pierwszej połowie XIX wieku na miejscu średniowiecznego, romańskiego kościoła.

Obrazek

Obrazek

Nieopodal wznosi się klasztor SantAgostino z XIV wiecznym kościołem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tuż obok, w ogródku, rosną dorodne karczochy :) .

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:54 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.06.2012 07:56

No to do śniadania "montalcińskie"Brunello.
Super- taki ranny spacerek, ja byłem wieczorem i było trochę tłoczno.
Pewnie ok. południa lub wieczorem będzie okazja wypić (zakupić) Nobile z innego Monte.
..... pulciano mi się rozchodzi :idea:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.06.2012 06:33

Torac napisał(a):Super- taki ranny spacerek, ja byłem wieczorem i było trochę tłoczno.
Pewnie ok. południa lub wieczorem będzie okazja wypić (zakupić) Nobile z innego Monte.
..... pulciano mi się rozchodzi :idea:

Kto rano wstaje.... :wink:
...chodzi niewyspany, wiem :lol: , ale nie tylko :)

Wiem, bo przeczytałem :) , że Tobie najbardziej spodobało się to, co na "Mont" się zaczyna :cool: . To drugie jeszcze będzie, ale największe wrażenie wywarły na nas jednak inne miejsca :)

Skończmy zatem pierwsze z naszych "Mont..."



Montalcino c.d.


Powoli wracamy, uliczką z widokiem :) .

Obrazek

Na tyle wąską, że do posesji trzeba dojeżdżać tyłem by nie mieć kłopotu z nawracaniem :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:56 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.06.2012 06:33

Doszliśmy do położonego nieco na uboczu starówki, na bocznym ramieniu wzgórza, sporego kompleksu, kiedyś zapewne był tu klasztor karmelitanek, albo szpital przez nie prowadzony. Bo teraz, jak się okazało, mieści się tu właśnie miejski szpital.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:57 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.06.2012 06:34

Kościół zamieniony na izbę przyjęć (albo coś podobnego).

Obrazek

Widoki na Montalcino sprzed szpitala.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:D

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:58 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.06.2012 06:36

Jeszcze trochę toskańskich widoczków z tej części miasta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natrafiamy na jedną z średniowiecznych bram wjazdowych, teraz zupełnie na uboczu...

Obrazek

Pora wracać... ale zaglądamy jeszcze do położonego poza murami miasta jeszcze jednego kościoła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni rzut oka na okolicę z montalcińskiego wzgórza :)

Obrazek

Całkiem sympatyczne miasteczko zwiedziliśmy sobie o poranku :) . Mi bardzo się podobało, Małgosi nieco mniej... chyba była jeszcze wciąż pod wrażeniem Sieny :wink: . Jeszcze nie wiedziałem, ale ona zamiast przyglądać się kolejnym zabytkom, już tęskniła za bardziej rozległymi widokami :wink: .

Montalcino to kolejny dowód na to, że o tej porze roku w nieco mniej rozreklamowanych miejscach Toskanii można znaleźć spokój, ciszę, pozwiedzać bez nadmiaru innych turystów, prawie w samotności :idea: .

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 06:59 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 27.06.2012 08:11

kulka53 napisał(a):
Montalcino to kolejny dowód na to, że o tej porze roku w nieco mniej rozreklamowanych miejscach Toskanii można znaleźć spokój, ciszę, pozwiedzać bez nadmiaru innych turystów, prawie w samotności :idea: .

c.d.n.


Chyba się ze mną zgodzisz, że majowy weekend to idealna pora na zwiedzanie Śródziemnomorza.
Ciepło, nie za gorąco, mało ludzi.
A przede wszystkim zieleń, kwiaty, zapachy. Miesiąc później już tego nie ma - spalone słońcem, pożółkłe.

Widzę, że u Was w rodzinie ze zdjęciami jest podobnie jak u nas.
Po równo, albo z przewagą kobiecego autorstwa.

Po zdjęciach z Montalcino widzę, że musimy planować Toskanię-bis.


Krzysztof
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.06.2012 08:18

kw napisał(a):Chyba się ze mną zgodzisz, że majowy weekend to idealna pora na zwiedzanie Śródziemnomorza.
Ciepło, nie za gorąco, mało ludzi.
A przede wszystkim zieleń, kwiaty, zapachy. Miesiąc później już tego nie ma - spalone słońcem, pożółkłe.


Ja się zgodzę, chociaż w innym terminie nie byłem - więc: Niech żyją dłuuuugie weekendy :!:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.06.2012 08:21

kulka53 napisał(a):Całkiem sympatyczne miasteczko zwiedziliśmy sobie o poranku :) . Mi bardzo się podobało, Małgosi nieco mniej... chyba była jeszcze wciąż pod wrażeniem Sieny :wink: . Jeszcze nie wiedziałem, ale ona zamiast przyglądać się kolejnym zabytkom, już tęskniła za bardziej rozległymi widokami :wink: .

Montalcino to kolejny dowód na to, że o tej porze roku w nieco mniej rozreklamowanych miejscach Toskanii można znaleźć spokój, ciszę, pozwiedzać bez nadmiaru innych turystów, prawie w samotności :idea: .


Nie widzę na fotkach Sanktuarium Św. Antyma z IXw - na swoich też nie widzę, bo po prostu go nie znalazłem. Czyżby Wam to też uciekło :?:
Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.06.2012 08:46

kw napisał(a):Chyba się ze mną zgodzisz, że majowy weekend to idealna pora na zwiedzanie Śródziemnomorza.
Ciepło, nie za gorąco, mało ludzi.
A przede wszystkim zieleń, kwiaty, zapachy. Miesiąc później już tego nie ma - spalone słońcem, pożółkłe.

Torac napisał(a):Ja się zgodzę, chociaż w innym terminie nie byłem - więc: Niech żyją dłuuuugie weekendy :idea:


Majowy weekend - jak najbardziej, choć ze względu na specyficzną formę noclegów :wink: , było nam trochę chłodno rankami, 5 stopni to nie jest zbyt komfortowa temperatura, a to z kolei powoduje pewne perturbacje w organizacji całej podróży. No ale może to było coś wyjątkowego w tym terminie i w tym rejonie. Może za rok będzie cieplej :) .
Poza tym my lubimy jednak nie tylko zwiedzać, ale i korzystać z ciepłego morza a w tym czasie nie ma na to szans. Ale rzeczywiście, budząca się do życia przyroda ma coś w sobie... i tak sobie tym co piszę uświadomiłem że tak naprawdę byliśmy po raz pierwszy tak daleko na południe o tej porze roku. Dlatego myślę, że na zwiedzanie, jak najbardziej, na jedyne wakacje w roku - już niekoniecznie.

Długi weekend bywa też w czerwcu :) , dwukrotnie byłem w tym czasie w Chorwacji i wciąż były tam jeszcze akceptowalne pustki. Ale woda - tragedia, ledwo udawało mi się zanurzyć :? . Na razie jednak ze względów zawodowych wspólne wyjazdy w tym czasie nie są możliwe :? .

Dla mnie wyjazd w sezonie to porażka. Zwiedzanie staje się męczarnią, nad wodą tłumy, a żeby ich nie było trzeba się nieźle naszukać. Byliśmy w środku sezonu w Rumunii, Grecji i wprawdzie przeżyliśmy, ale łatwo nie było, chociażby ze względu na brak klimy w aucie.

Pod wieloma względami idealny jest dla nas wrzesień. Minusy to krótki już dzień i przyroda w zaniku. Ale za to mnóstwo tanich owoców :)

kw napisał(a):Widzę, że u Was w rodzinie ze zdjęciami jest podobnie jak u nas.
Po równo, albo z przewagą kobiecego autorstwa.

Po zdjęciach z Montalcino widzę, że musimy planować Toskanię-bis.

Rzeczywiście :) większość zdjęć wykonała moja Pani. Ja zapełniłem 2x po 2 GB, ona chyba ze 4x więcej :lol: .

Co do powrotu - jest nas już coraz więcej w klubie :wink: :)

Torac napisał(a):Nie widzę na fotkach Sanktuarium Św. Antyma z IXw - na swoich też nie widzę, bo po prostu go nie znalazłem. Czyżby Wam to też uciekło :?:

No wiem właśnie że tam nie trafiłeś. A u nas nie widzisz, bo jeszcze tam nie dojechaliśmy :wink: . Ale dojedziemy - już całkiem niedługo :)

Pozdrawiam :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.06.2012 07:04

3 maja, czwartek c.d.

Z sympatycznego Montalcino kierujemy się teraz dalej na południe. Pogoda dopisuje, temperatura jest coraz wyższa, ale oczywiście jak to we Włoszech, upału nie ma :wink: . Zakres 20 - 25 stopni jest przecież bardzo komfortowy do zwiedzania :) .

Jedzie się pięknie tą boczną dróżką wśród zieleni pól i łąk, wśród łagodnych wzgórz. Takie podróże, takie trasy zawsze, od lat lubiłem najbardziej.

Obrazek

Opactwo SantAntimo noszące miano najpiękniejszego klasztoru Toskanii :wink: nie było ważnym celem, ale tak ułożyła się nam podróż, że mieliśmy przejechać tuż obok niego. Będzie więc można wstąpić :) . Pierwszy kościół powstał tu już w IX wieku, obecny, wzniesiono niewiele później bo w 1118 roku, oczywiście w stylu romańskim.

Już z drogi bardzo ładnie je widać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opactwo leży bardzo blisko miasteczka Castelnuovo dellAbate.

Obrazek

Obrazek

Skręcamy w boczną dróżkę

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:02 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.06.2012 07:05

Przy opactwie jest spory parking, w niedziele i święta zapewne wypełnia się samochodami odwiedzających, teraz stoi tu zaledwie kilka aut, w tym polskie busy. Parking jest rzecz jasna płatny :wink: , no ale w tym miejscu nie mamy zamiaru się tym przejmować :) . Idziemy pooglądać opactwo.

Obrazek

Obrazek

Rośnie tu wiele starych oliwek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:02 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.06.2012 07:07

Zaglądamy na chwilkę do środka, wstęp chyba jest bezpłatny, przynajmniej tak było gdy my byliśmy. Surowe wnętrze i sącząca się z głośników średniowieczna muzyka nadają temu miejscu niezwykłą atmosferę. Podoba się nam tu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzyż na pobliskim wzgórzu

Obrazek

To było ładne i spokojne miejsce, warto było się zatrzymać :) .

c.d.n.
Ostatnio edytowano 30.07.2012 07:04 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone