Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.06.2012 08:59

kulka53 napisał(a):Małgosia rzeczywiście czerwiec ma trochę "wyjęty z życiorysu" , dlatego też nie możemy w tym czasie planować wyjazdów. Taki los tych zwykłych śmiertelników, którzy muszą pracować :wink: .

... to i tak dobrze, że tylko czerwiec ! ;)
Są tacy co mają gorzej ! :)

kulka53 napisał(a):... godziny sjesty nie są jak widać najlepsze do zwiedzania.

Przyznam się , że sjesta nam też czasami przeszkadza.
No ale "co kraj to .... " . :)

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.06.2012 09:08

kulka53 napisał(a):Taki los tych zwykłych śmiertelników, którzy muszą pracować :wink: .

Spoko, My też, czasami, schodzimy z Olimpu ;)


:lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.06.2012 10:37

kulka53 napisał(a): ale to dopiero początek spaceru 8O :wink:


Uffff, ja tu dopiero zaczęłam z Wami spacerować - przecież jeszcze dwa główne punkty sienskiego programu (przynajmniej w mojej klasyfikacji), do których na 100 % dotrzecie - bo się inaczej nie da :wink:

pozdrawiam
:)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2012 11:03

mariusz-w napisał(a):... to i tak dobrze, że tylko czerwiec ! ;)
Są tacy co mają gorzej ! :)

Ja mam lepiej... ja mogę zawsze :wink:
Przynajmniej w tej kwestii :cool:

mariusz-w napisał(a):Przyznam się , że sjesta nam też czasami przeszkadza.
No ale "co kraj to .... " . :)

W Grecji nam to szczególnie nie przeszkadzało... no ale tam nie ma aż tyle do zwiedzania :)

weldon napisał(a):Spoko, My też, czasami, schodzimy z Olimpu :wink:

Całe szczęście :D
Bez Was cro.pl nie byłoby takie samo :cool:

Tymona napisał(a):jeszcze dwa główne punkty sienskiego programu (przynajmniej w mojej klasyfikacji), do których na 100 % dotrzecie - bo się inaczej nie da :wink:

Rzeczywiście, nawet jakby się chciało to się nie da nie dotrzeć... nie sposób nie dać się porwać przez pędzącą rzekę turystów wypełniającą odpowiednie uliczki :wink: .

Pozdrawiam :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.06.2012 18:52

kulka53 napisał(a):Ja mam lepiej... ja mogę zawsze :wink:


Też tak miałem :!:

Siena super.

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2012 20:38

longtom napisał(a):Siena super.


To super :) .... bo "w realu" też tak jest :idea:




Zatem jeszcze trochę Sieny na dziś :)

Pokręciliśmy się trochę po bocznych sieneńskich uliczkach, mimo ogromniej liczby mieszkańców i turystów były zwykle zupełnie puste. Starówka naprawdę jest bardzo pojemna :lol: . Wszystkie te uliczki wyglądały dość podobnie - zwykle nieotynkowane, średniowieczne, wysokie kamienice z ciemnej cegły przypominały trochę Górny Śląsk, trochę jakieś spichlerze... tak naprawdę były dość ponure.

A dość ciekawe było to, że można w wielu miejscach zauważyć, że okna w tych kamienicach przez wieki zmieniały swoje położenie, rozmiar, kształt.... No i także to, że przy tych przebudowach nie zawsze działali prawdziwi fachowcy, albo nawet jeżeli, to za mocno się nie przykładali :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak doszliśmy w okolice Uniwersytetu. Na pierwszym zdjęciu kościół San Vigilio przylegający do jego gmachu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Loggia del Papa

Obrazek

Zaskakujące było dla nas to, że po tych wąskich uliczkach dość sprawnie poruszają się niewielkie busy komunikacji miejskiej. Jeden taki widać na zdjęciu powyżej. Zwykle były prawie całkiem puste a przystanki miały właściwie co chwilę, można by rzec że prawie na każde żądanie :) . Nie tylko w Sienie tak było, pamiętam je także z Lukki.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:17 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2012 20:40

Kościół San Martino

Obrazek

Takie półokrągłe budynki były dowodem, że znajdujemy się już bardzo blisko półokrągłego Campo 8O :) .

Obrazek

A oto i ono... Campo, czyli chyba najbardziej oryginalny rynek świata... a już na pewno z tych, na których byliśmy :D .

Obrazek

Ja to bym sobie posiedział chwilkę na tych podobno wygrzanych słońcem cegłach... nie miałem szans, Małgosia już ustawiała się w kolejce 8O do wejścia na wieżę Ratusza, czyli Palazzo Publico :wink: (z przełomu XIII i XIV wieku, zresztą jak wszystkie otaczające plac kamienice).

Torre Mangia jest wyjątkowo wysoka, mierzy aż 102 metry. Wejście nie jest tanie, kosztuje 8 euro, ale na szczęście nie trzeba długo na nie czekać. Okazuje się, że do środka wpuszczane są spore grupy oczekujących którzy muszą pozostawić w specjalnych szafkach wszystkie torby, plecaki itp, a czas przebywania na wieży jest limitowany do bodajże 15 minut. To niewiele jak dla nas.... no ale skoro trzeba :roll: :? .

W oczekiwaniu na wejście.... :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byliśmy początkowo pewni, że podobnie jak w Weronie, tak i tu we wnętrzu wieży zainstalowano windę. Nic z tego, wysokość trzeba pokonać pieszo. Zatem będziemy się wznosić dość powoli :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:17 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.06.2012 20:49

Okna, oknami, ale ciekawe, co z pomieszczeniami, które musiały się przemieszczać za oknami ... albo odwrotnie, za którymi te okna wędrowały.

Nie ma siły - migracja okien musiała postępować w rytm przebudowy wewnętrznej i stąd ten, pozorny, chaos :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2012 08:32

weldon napisał(a):Nie ma siły - migracja okien musiała postępować w rytm przebudowy wewnętrznej i stąd ten, pozorny, chaos :)

Niewykluczone. Może na tych akurat zdjęciach tego aż tak nie widać, na wcześniejszych było lepiej ale tam nie wspomniałem o tym.
W naszych, poniemieckich kamienicach też bardzo zmieniał się układ mieszkań, często z obszernych apartamentów bogaczy robiono komunalne klitki dla ... powiedzmy nie elit :wink: . Ale okna często wybija się w ścianach szczytowych, taka możliwość jest gdy sąsiednie budynki zostały zniszczone a nowe pomieszczenia potrzebują światła :) .




No a my w tym czasie wspięliśmy się już na 102 metr Torre Mangia :) .

Trochę trwało to wejście, zwłaszcza że im wyżej, tym było chłodniej i wiał mocniejszy wiatr i, dlatego zapobiegliwie wróciliśmy się do plecaków po cieplejsze okrycia. Niektórzy z naszej grupy już wracali podczas gdy my dopiero wchodziliśmy :wink: . W efekcie, gdy byliśmy już na górze, prawie nikogo oprócz nas nie było :D .... potem już zupełnie nikogo :cool: .

Siena u naszych stóp...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:19 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2012 08:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:19 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2012 08:35

Rozpoczęta a nigdy nie ukończona nawa główna sieneńskiej katedry... na fasadę zwaną il Facciatone można wejść i jak widać robi tak wiele turystów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:20 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2012 08:35

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To było naprawdę wspaniałe przeżycie... prawie jak dawniej na górskich szczytach :roll: . Można tak było siedzieć i podziwiać świat z góry, przyglądać się miejscu niezmienionemu od setek lat. No ale też znów się okazało, że wszystkiego to my z dołu nie obejrzymy, za dużo tego jest... w Sienie można by chyba spędzić ze dwa dni :roll: .

"Nasi" dawno już poszli, a nowa grupa się nie pojawia... 15 minut minęło dawno... może czekają tam na nas na dole? Nie bardzo mi się w to chce wierzyć, ale i tak spędziliśmy tu już wystarczająco dużo czasu. Schodzimy, jak się okazuje niepotrzebnie bo po pierwsze nikt nie zauważył naszej przedłużonej obecności na górze a po drugie musimy się przeciskać z tymi którzy jednak wchodzą :? .

Kamienne schody, niemi świadkowie tysięcy wydeptujących je ludzi...

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 25.06.2012 08:21 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 21.06.2012 09:13

Piękne!
Nie miałem okazji widzieć Sieny z tej perspektywy.

Krzysztof
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.06.2012 09:23

Schody wyglądają jakby ludzie na tyłkach zjeżdżali :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.06.2012 09:37

No to ja już wiem, że w kolejce na tą wieżę w przyszłym roku się ustawię :P

Cudne widoki :hearts:
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone