Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sevid i Pag-można i tak.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009
Sevid i Pag-można i tak.

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 22.01.2012 20:12

Jak zwykle przed wyjazdem.....

Na 2011 rok plan był prosty. 14 dni jak co roku. Musi być mieścina spokojna (po pobycie w poprzednim roku w Orebic'u przy głównej ulicy - nie było innej opcji). Mogą być nawet dwie mieściny. Pobyt po 7 dni w każdej, byle był spokój. Szukania sporo, ale cel uświęca środki. Znaleźliśmy miejscowość dość słabo opisaną na forum, więc raczej nie będzie przeludnienia. Okolice Trogiru w którym byliśmy już parę lat wstecz. To SEVID k. Mariny. Tylko 7 dni, ponieważ wcześniej udało się zaklepać pobyt w m.Pag. Zgranie dwóch 7 dniowych pobytów z właścicielami kwater sprawiło trochę kłopotów ale się udało.
Pag-braliśmy w ciemno, ponieważ kwatera oferowała przydomowy basen, 80 m od morza i plaży, dostęp do internetu i takie tam..Wszystko w dobrej cenie. Ale o Pagu później.

Sevid to jeden sklep, jeden kiosk przy plaży, jedna..jadłodajnia. Umrzeć z głodu się nie da.
A wypocząć można na zapas.

Połowa sierpnia. Godzina 13,00. Instrukcje dla opiekunów domu i psa. I w drogę.....
Przed Wrocławiem makabra. Zwężenie jezdni, roboty drogowe, kierowanie ruchem pulsującym zielonym światłem. Przejazd przez wioski i północne dzielnice Wrocławia trwał prawie 2 godziny !
W Międzylesiu tankowanie LPG do pełna, uzupełnienie płynu do wycieraczek, kolacja i po 40 min.wyjazd.

Stacja w Międzylesiu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W Czechach zakup winiety za 350 koron i za 50 pozostałych koron piwo.
Trasa: Cervena Voda, Bukovice, Horni Studenky, Zabreh, Mohelnice, Olomuc, Brno, Mikulov.
Trasa spokojna-bez niespodzianek. W Mikulov po lewej stronie stacja Shell z LPG (po prawej stronie też Shell, ale nie prowadzi LPG). Tankujemy, ze względu na znaną nam już ilość stacji z LPG w Austrii (płacimy kartą).
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 22.01.2012 20:29

Jestem i czekam na cd :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.01.2012 20:30

Sevid miałam kiedyś w planach, nawet kwaterę już zarezerwowałam, ale nie dotarliśmy tam więc z tym większym zainteresowaniem przysiądę tutaj.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.01.2012 20:32

Bardzo chętnie poczytam i popatrzę :D

Sevid to faktycznie spokojna miejscowość, czego nie można raczej powiedzieć o mieście Pag ;), szczególnie wieczorami, zwłaszcza w sezonie.
Ale może dla Was okazało się spokojne. Pożyjemy, zobaczymy :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.01.2012 21:03

Sevid planowałem na ten rok, więc chętnie poczytam i pooglądam :)
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 22.01.2012 21:15

Witajcie: Jacek B, Aldonka, maslinka, dids76.
Chciałem sobie darować już trochę spóźnione pisanie o ub.rocznych wywczasach, ale to co widzę za oknem jest tak irytujące, przygnębiające, że się przemogłem jak mówią niektórzy. Cudów nie będzie, ale może zrobi się nieco cieplej.
kobieta32
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobieta32 » 22.01.2012 21:26

Jak na razie czyli do Mikulowa jechaliśmy tą samą trasą - tylko miesiąc wcześniej:) W Międzylesie też oczywiście tankowaliśmy.
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 22.01.2012 21:34

My też zaliczyliśmy Sevid w lipcu 2011, ciekawi jesteśmy Waszych wrażeń. Nasze są bardzo pozytywne. Czekamy z niecierpliwością na dalszy ciąg!
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 22.01.2012 21:45

W drodze.

Poprzednie przejazdy przez Czechy, Austrię odbywały się w deszczu a nawet w strugach deszczu. Patrz: forum/viewtopic.php?t=30589&postdays=0&postorder=asc&start=0 oraz forum/viewtopic.php?t=25729&postdays=0&postorder=asc&start=0 .Tym razem zupełnie suchy przejazd w temperaturze 17-20 stopni C.
W Chorwacji do tunelu Mala Kapela pogoda wyśmienita.

Obrazek

Obrazek

Za tunelem pojawiła się mgła i przez kilkanaście km zastanawialiśmy się, czy dobrze jedziemy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 22.01.2012 21:54

Witaj: kobieta32, Belfegor.
W Międzylesiu zawsze tankujemy, ponieważ jeździmy na LPG i za sukces uważamy coroczny przejazd do Cro i z powrotem bez kropli benzyny. Tak mamy ustawione stacje po drodze.
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 22.01.2012 22:53

Ta mgła to zjawisko w Cro, przynajmniej dla mnie, nie spotykane. Fajnie, fajnie - czekam na cdn.
Pozdro
aktual
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 188
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aktual » 23.01.2012 00:14

Autostrada prawie pusta. Jechaliśmy z soboty na niedzielę. Kto miał wynajęcie od soboty, był już na miejscu. My rozpoczynaliśmy od niedzieli. Był to dobry wybór chociaż podyktowany więcej zajętością kwatery niż naszym staraniem, ze względu na drugi 7 dniowy pobyt na Pagu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 23.01.2012 07:35

Już na bieżąco śledzę relację :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2012 08:09

...czy ktos bedzie mial za zle ,ze i ja sie przysiade..? :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.01.2012 08:16

Jak to fajnie obudzić się i za oknem zobaczyć już HR.

:wink:

Cześć.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sevid i Pag-można i tak.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone