Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane wzdłuż i wszerz

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pan od ciasteczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 31.12.2011
Igrane wzdłuż i wszerz

Nieprzeczytany postnapisał(a) pan od ciasteczek » 31.12.2011 18:03

Witam. To moja pierwsza relacja i zarazem pierwszy post na tym wyjątkowym forum. Forum które od kilku lat jest dla mnie kopalnią wiedzy ale przede wszystkim odskocznią od codzienności. Oknem, które otwieram gdy tylko zmęczy mnie jesienno-zimowa aura. To okno wygląda dokładnie tak.

Obrazek

Długo zastanawiałem się czy jest sens zamieszczać zdjęcia gdy fotograf ze mnie żaden a wszyscy byli już wszędzie i widzieli wszystko. Jednak to jak postrzegamy te same miejsca i wydarzenia, jest indywidualną cechą każdego z nas, dzięki temu oglądanie n-tej pozornie podobnej relacji sprawia mi za każdym razem przyjemność. A skoro ja to tak odbieram, to może i moja relacja poprawi komuś nastrój albo zainspiruje do odwiedzenia tych miejsc. A na pewno pozwoli mi jeszcze raz zanurzyć się w chorwackim słońcu. Szczególnie o tej porze roku.
Pierwszy raz w Chorwacji byłem jakieś 10 lat temu. Była to spontaniczna wyprawa w ciemno, bez konkretnych planów, prawie bez pieniędzy. Nie było autostrad, nie było klimy w samochodzie . Za to miałem dwadzieścia parę lat i to, że pot ścieka mi po nogach do butów a załadowany punciak dzwoni zaworami na każdym dłuższym podjeździe zupełnie mi nie przeszkadzało. Z rozpędu dojechaliśmy do Dubrovnika i zaczęliśmy eksplorację wybrzeża. Mieszkając po kilka dni na różnych polach namiotowych, żywiąc się bułkami z pomidorem, dotarliśmy przez Omis, Split, Trogir, Primosten do Biogradu. Tam za ostatnie kuny kupiliśmy jednodniową wycieczkę na Kornaty. Tam pierwszy raz widziałem delfiny i pływałem w towarzystwie ośmiornicy. Tak zaczęła się moja fascynacja Chorwacją. Od tamtego czasu spędzałem wakacje różnych miejscach ale wybrzeże Chorwacji ma nr 1 na mojej liście. I chyba tak już zostanie.

Wyjazd do Igrane miał miejsce we wrześniu 2010 roku. Dla mnie to był powrót po latach, dla mojej rodziny pierwsza wizyta w tym kraju. Igrane wybrałem z jednej prostej przyczyny. A właściwie dwóch. Po pierwsze jako miłośnik zadupi, obcujący z zadupiem na co dzień chciałem mieć spokój i ciszę. Po drugie miałem w pamięci obrazy górskich zboczy obmywanych przez lazurową wodę Adriatyku i malowniczych miasteczek wciśniętych w skaliste wybrzeże.

A wszystko zaczęło się od tego widoku.

Obrazek

Igrane za zakrętem
Obrazek


Zamieszkaliśmy w uroczym, otoczonym zielenią kamiennym domku, z widokiem na zatoczkę i wyspę Hvar.

Obrazek[/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

cdn...
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 31.12.2011 18:44

dawaj dalej :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.12.2011 18:51

Bardzo fajnie czyta się to, co napisałeś. Z zazdrością przeczytałam o podróży sprzed lat... to musiało być coś niesamowitego, Chorwacja 10 lat temu też pewnie była inna... szkoda, że wcześniej jej nie odkryłam.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 31.12.2011 18:53

dawaj, też chętnie poczytam :)
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 31.12.2011 19:08

Czekam na cd
Będziemy w lipcu bardzo blisko Igrane :D
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 31.12.2011 19:10

no to jedziesz :wink:
Mario 1975
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario 1975 » 31.12.2011 19:16

Super się zaczęło, prosimy o ciąg dalszy. :roll:
Adrian34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 06.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian34 » 31.12.2011 19:37

Początek super.
Dawaj dalej.... :lol:
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 31.12.2011 19:51

zapisuję się na listę :)
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 31.12.2011 19:54

Też chętnie poczytam
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 31.12.2011 20:06

Pewnie na imprezę sylwestrową już się wybrał i na ciąg dalszy trochę poczekamy :D
pan od ciasteczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pan od ciasteczek » 31.12.2011 20:09

Jako że wysiadujemy drugiego synka, który kończy dziś 3 tygodnie to Sylwester nam nie straszny i mogę jechać dalej. Uzupełnię tylko płyny rozweselające.

Tutaj zdjęcie załogi, stan osobowy na wrzesień'10.

Obrazek

Igrane. Urokliwa mieścinka, w której wszystkie uliczki poza tą w porcie są mniej lub bardziej spadziste. Dzięki temu zejście centrum goroda jest wspomagane przez grawitację co jest wygodne przy posiadaniu dziecka w wózku :) Gorzej z powrotem, człowiek wypoci całe Karlovacko i trzeba wracać. Im wyżej wejdziemy, tym lepsze widoki.

Dachy Igrane, w tle Hvar i Peljesac a nie Korcula :)

Obrazek

A z drugiej strony zatoczki i Brac na horyzoncie.


Obrazek
Ostatnio edytowano 02.01.2012 16:19 przez pan od ciasteczek, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 31.12.2011 20:36

Witam sąsiada.
Stary, kamienny, chorwacki dom, dom z duszą, piękny.
pan od ciasteczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pan od ciasteczek » 31.12.2011 20:50

Czas płynie tu leniwie, nikt się nie spieszy. A po drodze na plażę można buchnąć winogronko, jak tata nie patrzy.

Obrazek

Do plażowania wybraliśmy małą, osłoniętą zatoczkę na prawo od portu, w zasadzie to już koniec Igrane.

Tak wygląda przejście z plaży do miasta.

Obrazek

A tak sama plaża z łagodnym zejściem do wody i charakterystycznym kamolem. W sezonie pewnie jest tu ciężko o miejsce.

Obrazek

Ale najciekawsze są korzenie drzew, które robią co mogą żeby wczepić się w skalisty grunt.

Obrazek

W połowie września woda miała jakieś 20 stopni, co jak się okazało, było zbyt małą temperaturą dla mojej żony. Natomiast nam, twardzielom, w zupełności wystarczyło do szczęścia. Tutaj akurat uzbrajam pistolet na wodę, niezbędne wyposażenie każdego plażowicza.

Obrazek

Żeby jednak nie było tak sielankowo, to musicie wiedzieć, że na plaży wytrzymuję jakieś 15 minut. Potem szukam sobie jakiegoś zajęcia, pół biedy gdy pod ręką jest dobra książka. Albo chociaż przewodnik po Chorwacji. Zatem już następnego dnia byliśmy w drodze do Trogiru i Primostenu, musiałem odwiedzić starych znajomych.
Ale o tym w następnym odcinku.
Ostatnio edytowano 01.01.2012 01:27 przez pan od ciasteczek, łącznie edytowano 1 raz
pan od ciasteczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 31.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pan od ciasteczek » 31.12.2011 22:38

Życzę wszystkim odwiedzającym i pozostałym forumowiczom, szampańskiej zabawy i spełnienia wakacyjnych marzeń w nadchodzącym roku !
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Igrane wzdłuż i wszerz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone