Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fuerteventura

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.11.2011 12:02

mariusz-w napisał(a):
woka napisał(a): Dla mnie tak jest najlepiej.

... tak, tak wiem/pamiętam ... że tak lubisz ! :)

Przepraszam. Nie skojarzyłem, że Ty piszesz obszerniej.
Pozdrawiam. Pozdrowienia dla małżonki.
:D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.11.2011 12:18

woka napisał(a):
mariusz-w napisał(a):
woka napisał(a): Dla mnie tak jest najlepiej.

... tak, tak wiem/pamiętam ... że tak lubisz ! :)

Przepraszam. Nie skojarzyłem, że Ty piszesz obszerniej.
Pozdrawiam. Pozdrowienia dla małżonki.
:D

... ale co Ty ... za co przepraszać !!!

... u mnie przecież, to wystarczy tylko szybciej stronę przewinąć ... i po sprawie. ;)

... pozdrowienia przekażę ... dziękuję ! :) 8)

Pozdrawiam
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.11.2011 12:52

no mi też się zdarza pisać obszerniej ... ale jak jest o czym :roll:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.11.2011 00:46

Krystof napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):WOW!!!
Ktoś stąd jednak jeszcze poszedł w te góry!


wiesz, no głupio umniejszać, ale to tylko 807 m npm i 3 godziny spacerkiem :roll: :wink:

ale widoki ... daje po łbie ... pionowo w dół ... pięknie!


No wiesz... za mojego pobytu, to miałem wrażenie, ze jestem jakiś wariat, który rezygnuje z wspaniałych plaż i lezie w te suche i gorące góry. Nikt poza mną w tych górach chyba nie był- poza kozami. :lol:

Z tych 3 godzin (rozumiem, że startowałeś z Morro Jable z osiedla?) pierwsza to Sahara, druga to podejście na wysokość, a trzecia zdobywanie szczytu...?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.11.2011 08:13

Fatamorgana napisał(a):No wiesz... za mojego pobytu, to miałem wrażenie, ze jestem jakiś wariat, ....

Hmmmmm, nie znam Cię osobiście więc nie potwierdzam i nie zaprzeczam. :lol: :wink: :wink:
(jakby co .... żartuję) :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.11.2011 08:35

Fatamorgana napisał(a):Z tych 3 godzin (rozumiem, że startowałeś z Morro Jable z osiedla?) pierwsza to Sahara, druga to podejście na wysokość, a trzecia zdobywanie szczytu...?


startowałem z Jandii - zza centrum handlowego Ventura (psia jego mać), na wysokości około latarni, później po lewej mijało się pole golfowe i sru do góry

Sahary więc nie było :roll:
podejście było
szczyt był ...

tak się tylko zastanawiam, czy mówimy o tej samej górze? bo tam jest - zdaje się - tylko jedno podejście? muszę sprawdzić na mapce ...
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.11.2011 08:42

zatem tak:

1. podejście jedno

Obrazek

2. oficjalnie 3.20 od początku trasy (i tyle w sumie wyszło z przystankami na robienie zdjeć roślinkom i kozom)

Obrazek

3. odległości takie

Obrazek

Obrazek

:wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.11.2011 10:43

Aaaaa... i wszystko jasne. Rzecz w tym, ze u mnie na mapach wszędzie jest Punta de Jandia jako najwyższy szczyt...
A to ta Zarza...
Jak znalazłeś te tabliczki w mieście?
Bo ja kurde jakoś nie umiałem ich namierzyć. Polazłem z samego centrum do bocznej (sąsiedniej) doliny, powyżej nowej szkoły. Ze zdjęć widziałem tę trasę obok pola golfowego- jest tam nawet coś jak szutrówka dla 4x4, ale miałem po prostu bliżej z miejsca gdzie byłem przez "kozią dolinkę"..
Obrazek

Miałem pecha, jak wylazłem powyżej doliny na grań, to akurat najwyższy masyw schował się w gęstych chmurach. Zero widoków, ostra grań, strome skały. A piździawa jak nie wiem co!!!
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 04.11.2011 11:10

- tabliczki były dopiero za miastem
- o trasie opowiedział mi pracownik hotelu
- jak pytałem o dojście kirowcęautobusu i jakiegoś tubylca, który mi sięw autobusie napatoczył, to obaj kierowali mnie na końcowy przystanek Morro Jable i jakąś ścieżkę stamtąd - nie dałem się jednak zbałamucić i ruszyłem - zdaje się - prawidłową :wink:
- faktycznie - 3/4 drogi szliśmy trasą dostępną dla quadów (terenówek)
- grań ... czy tam była ścieżka? jeśli tak, to pewnie mega niebezpieczna ... górka niewysoka, ale spaść z ok. 600 metrów w dół to taka sobie przygoda :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Fuerteventura - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone