Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parasailing - nuda.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sowiq
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.04.2010
Parasailing - nuda.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowiq » 13.09.2010 20:45

Witam,
chciałbym podzielić się z forumowiczami moimi wrażeniami z modnej ostatnio atrakcji jaką jest parasailing. Na początku bardzo się na nią napaliłem, bo lubię trochę adrenaliny i mocnych wrażeń, a wysokość oglądana z brzegu robiła wrażenie. W końcu poleciałem i muszę powiedzieć, że niestety się zawiodłem. Prędkości odczuwanej podczas siedzenia na łodzi ciągnącej spadochron nijak nie czuć w górze. Nie ma żadnego punktu odniesienia, więc wydaje się, że prędkość jest minimalna. Jedyna atrakcja to spora wysokość.

Większą frajdę sprawiłoby mi chyba siedzenie na bananie albo oponie ciągniętej za tą samą łódką, a już na pewno Jet Ski. No ale niestety na wszystko nie starczyło funduszy :) Ale tak czy siak cieszę się, że spróbowałem, chociaż trochę się wynudziłem dyndając pod spadochronem :)

A jakie są wasze wrażenia?

Pozdrawiam,
KS
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 14.09.2010 13:51

Tu chyba bardziej chodzi o widoki :wink:

A widoki nie zawiodły?
sowiq
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sowiq » 14.09.2010 22:01

@Laks,
widoki nie zawiodły :) Cieszę się, że spróbowałem, ale na drugi raz wybiorę 'bardziej dynamiczną' rozrywkę :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 14.09.2010 22:17

A mnie się bardzo podobało i mimo - faktycznie - nieodczuwalnej predkości, nie żałuję i mogłabym jeszcze raz polatać :)
Pozdrawiam!
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 14.09.2010 22:43

Nasza familia zaliczyła różne takie wodno- powietrzne atrakcje i bardzo nama się podobało. Rafting też super. :P
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 15.09.2010 09:17

Ja byłam zachwycona parasailingiem - urzekł mnie właśnie ten spokój w górze, rzec by można - błogi spokój :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.09.2010 11:12

lubię trochę adrenaliny i mocnych wrażeń


może trzeba się było odciąć? :wink:
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 15.09.2010 11:48

Krystof napisał(a):może trzeba się było odciąć? :wink:


Yhmmm... Niekiedy samo się urywa. W tym sezonie, w pewnej urokliwej miejscowości takowe zdarzenie miało miejsce. Szczęściem w nieszczęściu było to, że był nim jeden z chłopaków obsługujących te sporty a nie przypadkowy turysta. Dla zainteresowanych... żyje ;) Jedyna strata to Ray-Bany za 1000 Kn. Wrażenia nieopisane. I zaręczam, nudno nie było.
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 15.09.2010 16:14

a ja sobie parasailing zostawiłam na ostatnie dni pobytu (10.09 Brela)
ale pogoda nie dopisała (lało i duży wiatr) i nie poleciałam :twisted:
czy ktoś z was zabrał aparat fotograficzny ze sobą :?:
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 15.09.2010 16:38

zadie napisał(a):czy ktoś z was zabrał aparat fotograficzny ze sobą :?:


A i owszem 8)
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 15.09.2010 21:03

No pewnie :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lelon
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 24.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelon » 16.09.2010 22:26

ja w tym roku leciałem 2-gi raz, rzeczywiście jakiś mega emocji nie ma.


Najwięcej emocji dostarczyła mi pękająca/rozpruwająca się lina i metalowy zaczep, który kilka razy hałaśliwie "przeskoczył" i czuć było wyraźne szarpnięcie. Widać, że sprzęt już wyeksploatowany bo 2 lata temu na tej samej łódce/spadochronie tego nie było.
paulina_gn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulina_gn » 21.09.2010 11:20

Podzielam powyższe zdanie. W tym roku wreszcie udało się nam pofrunąć na "spadochronie" z maxymalną liną 500m. Koszt spory, a emocji niezbyt wiele. Fajne, ale bez rewelacji. Dla mnie stosunek jakości do ceny niezadowalający. Widoki wspaniale, ale równie ładne były z innych stacjonarnych miejsc :)


Chociaż przed nami Polacy wysiadali strasznie rozemocjonowani :) więc pewnie wszystko zależy od osobistych preferencji.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.09.2010 11:48

W tym roku też spróbowałem tej atrakcji.

Jak dla mnie super , wrażenia niesamowite i widoczki na Adriatyk przepiękne.
Dopiero w górze daje się poznać różną kolorystykę wody.

W sumie dla samego widoku poleciałbym z chęcią jeszcze raz.

Żałowałem że nie wziąłem aparatu w górę i zdjęcia mamy tylko robione z motorówki.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 21.09.2010 13:54

Mam takie same wrażenia jak sowiq. Spodziewałem się czegoś innego. Zero w tym ekstremalności czy adrenaliny. Choć niektórzy (choćby moja żona) panikowali jak przed skokiem na bungy. Najlepsze z tego wszystkiego to chyba samo płynięcie motorówką.
Zaliczyłem raz i w kolejnych latach byłem już tylko pasażerem na motorówce z kamerą w dłoni dla mojej żony i córki, którym się to podoba. Dla mnie: raz zaliczyć fajnie, więcej razy - pieniądze wyrzucone w błoto.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone