Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Trzecie koty..."-Powrót na Pag

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008
"Trzecie koty..."-Powrót na Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2010 07:50

"Trzecie koty za płoty"? Brzmi to lekko byle jak, ale jako nawiązanie do poprzednich relacji w tytule chyba może być.

Nigdy nie zdarzyło nam się jeszcze być za granicą na wakacjach 2 razy w tym samym miejscu i wcale nie planowaliśmy czynić tego w tym roku. Pag? Owszem, kiedyś chcieliśmy wrócić, ale nie tak szybko, cóż, życie jednak pisze swoje własne scenariusze i czasem potrafi nieźle namieszać.

Całą zimę czytałam książki o Toskanii, szperałam w sieci w pogoni za informacjami o jeziorze Garda i Wenecji, taki był plan... niestety choroba mamy nagle odsunęła wszelkie plany w daaaaleką przyszłość. Gdy mama wreszcie wyszła ze szpitala i okazało się, że można odetchnąć i coś tam na wakacje zaplanować, koniec roku zbliżał się wielkimi krokami i nie miałam już czasu na przygotowanie trasy, planowanie zwiedzania i całą resztę.

Wtedy napisałam maila do naszej gospodyni z zeszłego roku. Szybko przyszła odpowiedź, dni 20-31 lipca mogliśmy spędzić w Mandre. Nic nie musiałam planować, wyspę poznaliśmy dość dobrze w zeszłym roku, będziemy się lenić na plaży, pojedziemy szybko z noclegiem w Grazu w obie strony i już. Zero przygotowań strategicznych i zwiedzania... luz... rok był ciężki, zasłużyliśmy na wielkie nicnierobienie...

Im bliżej jednak było wyjazdu, tym bardziej korciło mnie aby jednak w tym leniwym wypoczywaniu ciut chociaż namieszać :wink:

Na Pagu mieliśmy być dopiero we wtorek, szkoda więc było czekać, gdy można było wyruszyć już niedzielę. Tak więc zamiast w Grazu, zarezerwowałam nocleg w małej bawarskiej miejscowości o miło brzmiącej nazwie Aicha vorm Wald.
Tu, 20 km od Passau zaczęły się nasze wakacje:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 03.08.2010 07:54

Zasiadam do czytania :lol:
ulkajk
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulkajk » 03.08.2010 08:04

również się dopisuję i na Pag chętnie wrócę dzięki Twej relacji :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2010 08:10

I ja się odmeldowuję w czytelni :)
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 03.08.2010 08:20

I ja się zgłaszam czekając nowości z Pagu :) Pojedziemy w tym roku również drugi raz,co było planowane, bo po tygodniowym pobycie dwa lata temu pozostał wielki niedosyt.
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 03.08.2010 10:26

Jako Cro i Pago maniak :wink: również zapisuję sie do czytelni :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.08.2010 10:28

Ja też chętnie z Tobą poleniuchuję na Pagu :D
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 03.08.2010 10:37

Jak Pag, to się zgłaszam :)
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 03.08.2010 10:47

maslinka napisał(a):Ja też chętnie z Tobą poleniuchuję na Pagu :D


Ze mną ? :D :oops:
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 03.08.2010 11:17

oooo Pag :) też sobie poczytam, jeśli pozwolisz :)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2010 12:59

:lol: :lol: witam wszystkich serdecznie. Na Pag będziecie musieli troszkę poczekać ;).

Przed wyjazdem prześledziłam przebieg naszej planowanej trasy przez Niemcy i Austrię w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego miejsca w niedalekiej odległości od autostrady. Tak padło na Passau, poszukiwanie noclegu w sieci trochę trwało ale jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i na bank jeszcze tam wrócimy na jakiś długi weekend lub krótki urlop.

Passau (Pasawa) jest przez większość osób jadących przez Niemcy do Chorwacji pomijane, podobnie jak najczęściej pomija się w zwiedzaniu Słowenię. A szkoda, miasto jest malowniczo położone u zbiegu 3 rzek: Dunaju, Inn i Ilz. Właśnie miejsce spotkania tych rzek jest największą atrakcją miasta. Każda z nich jest w innym kolorze, a na pierwszym odcinku, gdy płyną już jednym korytem, widać jak się ich wody łączą.
Zdjęcie z internetu:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Doskonałym punktem widokowym jest Veste Oberhaus, twierdza górująca nad miastem. Wartą odwiedzenia jest Stephansdom, katedra, która posiada największe organy katedralne świata z 17.774 piszczałkami i 233 rejestrami. Niestety podczas naszej wizyty fasada katedry była w renowacji.
Zdjęcie z sieci:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Starówka zajmuje trójkątny półwysep pomiędzy dwoma rzekami i jest cudowna. Klimat zupełnie nie niemiecki, spacerując wąskimi uliczkami można odnieść wrażenie, że jest się gdzieś nad Morzem Śródziemnym, wrażenie to potęgują jeszcze stojące w wielu miejscach w donicach palmy i oleandry, mieszkańcy nazywają Pasawę "bawarską Wenecją". Można się zagubić zaułkach, zjeść coś lokalnego i zrelaksować.

Zapraszam na krótki spacer po Passau.

Veste Oberhaus, widok na rzeki i stare miasto Passau:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok na ratusz:
Obrazek

W następnym odcinku pójdziemy uliczkami starego miasta:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio edytowano 04.08.2010 13:42 przez helen, łącznie edytowano 3 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2010 13:09

Na Twoich zdjęciach też dobrze widać oba łączące się nurty rzek.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2010 16:00

Widać Jacku, ale tylko dwie rzeki, trzeci nurt było trudno dojrzeć.

W Passau byliśmy w niedzielne popołudnie i bardzo dziwiło mnie to, że w tak ładnym miejscu jest tak niewielu turystów. Dziwiło, ale broń Boże nie martwiło, uliczki mieliśmy niemalże na wyłączność:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niektóre uliczki oznakowane były czerwono-białym szlakiem, który dochodził czasem do przyozdobionych drzwi, nad tymi uliczkami wisiały też piękne lampiony, bądź coś w tym rodzaju, niestety nie udało nam się ustalić co to mogło być, jakiś projekt artystyczny, coś w rodzaju karnawału? Szkoda, że nie zapytałam kogoś
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po spacerze uliczkami można przysiąść w jednej z kawiarni bądź restauracji
Obrazek

i odpocząć zajadając np. taką ziemniaczaną kluchę:
Obrazek
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 03.08.2010 17:21

Helen, juz jesteś ??? :)
jak ten czas leci...wiesz jak lubie Twoje relacje, także zasiadam w pierwszym rzędzie..miasteczko cudne, faktycznie klimat jakiś taki śródziemnomorski :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.08.2010 22:38

Witaj, Helen :)

No to zapisuję się i ja :lol:
Cudne to miasteczko, klimatyczne wąskie uliczki, którymi nas prowadzisz przywodzą na myśl uliczki Pag-u, więc jesteśmy w domu :wink:

A na relację z Pag-u czekam i przebieram nogami :lol: To jak porównanie swoich odczuć z innymi (choć jakoś łatwo mi zgadnąć, jak dobre będą te Twoje :D )
Ja się tymczasem rozpędzam w moim wątku :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Trzecie koty..."-Powrót na Pag
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone