Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Internet w Chorwacji 2010

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010
Internet w Chorwacji 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 05.06.2010 08:13

Proponuję podzielić się najnowszymi informacjami o miejscach gdzie w chorwackich miejscowościach można skorzystać z internetu. Na pewno wielu forumowiczów zastanawia się nad wzięciem lub nie laptopa ze sobą lub posiada telefony z wifi. Informacja gdzie można skorzystać z netu może być pomocna.

Właśnie wróciłem z Chorwacji, tu krótka relacja:
forum/viewtopic.php?p=540318#540318

Ogólnie z dostępem do netu nie jest bardzo łatwo, ale nie jest to niemożliwe. W desperacji warto popytać w punktach informacji turystycznej, choć najczęściej jest to płatne (ok. 15 kun za 1h). W części knajp dostęp do netu też jest oferowany i to za darmo. Lecz ta usługa nie jest powszechna, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Czasami na dworcach też można coś złapać :-).
Ostatnio edytowano 05.06.2010 13:53 przez kubap1, łącznie edytowano 1 raz
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 05.06.2010 08:23

A oto lista miejsc w których korzystałem z internetu w maju 2010.

Zagrzeb
pizzeria Karijola - Kranjčevića 7. Wszystko super, zarówno darmowe wifi, jak i pizza, najlepsza w stolicy.

Zadar
Półwysep Puntamika - kawiarnia Gigacaffe, tuż obok Konzuma. Dostęp gratis i miła obsługa, która przyciszała mjuzikę, gdy korzystałem ze skypa :-).


Sibenik
Wifi na dworcu autobusowym


Primosten
Info turystyczne przy bramie prowadzącej na stare miasto - płatne 15 kun/h. Komputery stacjonarne, ale można podpiąć kabel do swojego.


Trogir
Nic nie znalazłem, choć nie szukałem zbyt intensywnie

Split
Dworzec kolejowy
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2010 13:12

http://www.t-com.hr/privatni/internet/h ... kacije.asp
Pozdrawiam
P.S. Błagam, popraw w temacie "na" na "w"...
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 05.06.2010 14:31

Bardziej chodziło mi o miejsca sprawdzone osobiście przez tych co byli w Chorwacji w tym roku. W wielu miejscach wymienionych na stronie T-mobile jest wifi, ale np niedostępny dla nie zameldowanych w hotelu (Hotel Kolovare w Zadarze, gdzie nocka kosztuje lekko licząc 400 - 500 zł). W części podanych miejsc nie ma już, albo nigdy nie było możliwości korzystania z netu, ale nikt tego nie weryfikuje.
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 09.06.2010 11:34

Jaki internet na kartę można kupić w Chorwacji ?
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 09.06.2010 11:51

Witam wie ktos gdzie jest HotSpot w Trogir bo na stronie T Com jest tylko ta nazwa plus nr telefonu ulicy brak ACI marina 021/881-544
pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 09.06.2010 12:45

matrix02 napisał(a):Witam wie ktos gdzie jest HotSpot w Trogir bo na stronie T Com jest tylko ta nazwa plus nr telefonu ulicy brak ACI marina 021/881-544
pozdrawiam

Pewnie przy marinie ;) :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.06.2010 13:15

ACI Trogir

Trogir - w Trogirze
Pozdrawiam
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 09.06.2010 15:48

matrix02 napisał(a):Witam wie ktos gdzie jest HotSpot w Trogir bo na stronie T Com jest tylko ta nazwa plus nr telefonu ulicy brak ACI marina 021/881-544
pozdrawiam

Szukaj tam gdzie dużo jachtów. Choć obecność na liście T-Mobile nie gwarantuje dostępu do netu. Ja w Trogirze nie znalazłem darmowego wirelessa. Ale byłem tylko 2 dni przed sezonem.
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 09.06.2010 15:50

agneess napisał(a):Jaki internet na kartę można kupić w Chorwacji ?

Jak jedziesz na dłużej to może dobrze kupić prepaida w którejś sieci?
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 09.06.2010 17:36

Jadę na dwa tygodnie.
Planuje kupić modem bez simlocka a kartę w Chorwacji,czy to dobry i korzystny plan? :lol:
Jeszcze jedno czy taka kartę uruchomię bez problemu?

Tak w ogóle to od jutro będę mieć laptopa,więc nie bardzo wiem co i jak.
Może macie jakieś rady?
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 09.06.2010 18:23

agneess napisał(a):Jadę na dwa tygodnie.
Planuje kupić modem bez simlocka a kartę w Chorwacji,czy to dobry i korzystny plan? :lol:
Jeszcze jedno czy taka kartę uruchomię bez problemu?

Tak w ogóle to od jutro będę mieć laptopa,więc nie bardzo wiem co i jak.
Może macie jakieś rady?

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy to będzie najlepsze rozwiązanie, a przynajmniej nie wiem jakie są możliwości nabycia karty do modemu w Chorwacji. Jeżeli będziesz mieć Lapka do którego możesz wsadzić kartę sim to modem nie jest potrzebny i prepaida kupisz bez problemu. Lepiej korzystać z WiFi, albo za darmo, albo płacąc (ok 10-15 kun za h)
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 09.06.2010 20:25

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):ACI Trogir

Trogir - w Trogirze
Pozdrawiam


Dzieki ale promenada rozległa i biegać po marinie za sygnałem to spale minimum ze 4 browary :lol:
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 09.06.2010 20:53

kubap1 może jaśniej napisz mi o WiFi ,bo wiesz ja zielona w tym temacie. :lol:
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 09.06.2010 21:24

To takie ustrojstwo które bez kabelka połączy cię z internetem, czy to w apartamencie, czy na ulicy (każdy lap dziś to ma). Warunkiem jest to, by ktoś kto ma internet np w Trogirze pozwolił z niego skorzystać (czyli nie zabezpieczył hasłem sygnału). wtedy Twój komputer sam się z takim źródłem sygnału połączy. Takie miejsca to kawiarnie czy główne centra miast gdzie administracja publiczna umożliwia korzystanie z netu (hotspot). I to jedyne sensowne rozwiazanie na wyjazd zagraniczny na 2 tyg. Czyli reasumując bierzesz laptopa jedziesz do miejsca X otwierasz go i sprawdzasz czy jest sygnał. Ktoś musi Ci to pokazać osobiście jak działa :-).
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone