Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.09.2009 19:34



KOCHANI WSZYSTKIE FOTY DOSTĘPNE POD LINKIEM:



http://cro-mania.blogspot.com/2013/02/relacja-pag-korcula-peljesac.html



"Istnieje legenda, ze Bóg stwarzając świat, zapomniał o Chorwacji. Kiedy jakiś Chorwat upomniał się o u Boga w tej sprawie, ten dał mu piękny kawałek ziemi, który chciał zatrzymać dla samego siebie..."

Następny rok i znów wakacje w Cro..to juz nasz 6 pobyt w CRo, co rok zarzekamy się , że zrobimy sobie przerwę i jakos nie wychodzi - chyba jesteśmy uzależnieni.. :)
Mamy zamiar wreszcie odwiedzić okolice Zadaru i księżycową wyspę Pag, zieloną Korculę, która jedynie liznęliśmy 2 lata temu oraz nasz wspaniały i dziki płw.Peljesac..no to ruszamy.. :)


1września 2009r.

Wyjazd o godz.11 z Warszawy.Jak zwykle chcemy dojechać do Słowenii, gdzie zazwyczaj nocujemy w Hotelu Roskar w Ptuju. Jedziemy już drugi raz drogą na Mureck (bardzo malownicza trasa). Do Ptuja docieramy po 24, podroż mija nam dość przyjemnie. Szybciutko zasypiamy.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 30.06.2013 22:32 przez ines, łącznie edytowano 2 razy
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 23.09.2009 19:41

Mimo, że niewiele tego na początek, ale już "w ciemno" się zapisuję...
Znając Ines z poprzednich relacji, na pewno nie będę żałował :D No i też w tym roku byłem na Peljescu i Korculi, więc chętnie tam "wrócę" poprzez wspomnienia Ines.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2009 19:43

Uwaga forumowa piękność nadaje.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 23.09.2009 20:29

Skromny ten początek... :wink: :lol:
Jestem i czekam :)

pozdr
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.09.2009 20:32

2września 2009r.
7.30 pobudka, śniadanie po 9.30 wyjeżdżamy z Ptuja, tu jak zwykle próbujemy dobrze kierować się na niepłatną drogę, myślę, że nam to wychodzi;do granicy dojeżdżamy ok11. Jakie jest nasze zdziwienie jak widzimy korek..hmm..wrzesień a tu tyle aut, okazuje się , że obsługuje tylko jeden strażnik, bardzo wolno to trwa..po ok. 30min przekraczamy granicę, kierujemy się na Krapinę i potem autostradą na Zadar.W tym roku wreszcie mamy zamiar zobaczyć sławną księżycowa wyspę Pag. Zawsze omijaliśmy okolice Zadaru, w tym roku się to zmieni.
Na Pagu chcemy zatrzymać się w Mandre lub Povljanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na wyspę wjeżdzamy mostem, przed nami rozpościera się piękny księżycowy krajobraz, granatowy Jadran cudownie wygląda wśród białych skał..rzeczywiście krajobraz iście księżycowy..bardzo mi się podoba…Jednak wjeżdżając w głąb wyspy zaczyna robić się bardziej zielono :) dużo traw, kamieni i owiec :)

Obrazek

Obrazek

Povljana jest na początku wyspy więc podjeżdżamy najpierw do niej. Wcześniej wyczytałam na forum, że to typowe miasteczko z nowymi willami, bez klimatu. Rzeczywiście w miasteczku królują piękne nowe wille, jedziemy do osiedla Dubrovnik i tu zaczepia nas starszy facet. Pokazuje swój dom, przy samej plaży, apartamenty do wyboru, 30E. Jest godzina 15, oglądamy apartamencik, nowy, ładnie urządzony i ten widok na same morze i żwirową plaże...zaczynamy się zastanawiać czy jest sens szukać dalej..
Obrazek

mieliśmy jechać do Mandre, chwilka namysłu..decyzja zostajemy w Povljanie, nie jest tak źle, na 4dni pobytu na wyspie będzie ok.

Obrazek

nasz apartament-przedostatnie piętro

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozpakowujemy bagaże i po 16 idziemy na plaże…plaża żwirowa, która dalej przeradza się w takie niby skałki..wzdłuż ciągną się sosny..woda bardzo długo jest płytka...sympatyczny widok, pogoda piękna 30st, brak chmur..palmy..zaczynamy czuć chorwacki klimat.

Obrazek
Obrazek

Wieczorem postanawiamy coś zjeść, obok plaży są dwie knajpy, okazuje się ze są tam same fasfoody, nawet pizzy brak..do centrum miasteczka kawałek, nie chce nam się iść na piechotę (oczywiście jesteśmy już po kilku kieliszkach wina). Niedaleko nas w innej willi znajduje się restauracja..jest bardzo elegancko i przyjemnie, zamawiamy mix mięs..dość smaczny..jemy na powietrzu, oglądając piękne widoki, Jadran - zachodzące słonce ..ah :) po kolacji krótki spacer promenadą nadmorską..Szybciutko zasypiamy...
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 23.09.2009 21:06

Ines-Twojej relacji wypatrywalam juz od dluzszego czasu.Wiec teraz zasiadam w wygodnym fotelu i czekam na cd.
Pozdravki! :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.09.2009 21:17

miejski, Basiulinek, zebik, janusz.w. bardzo mi miło, że jesteście ze mną w mojej podroży :)
Serdecznie Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.09.2009 21:48

Witam
Jestem i czytam.

My także w tym roku nie ominęliśmy rejonu Zadaru, a Pag kilka dni przed Waszym przyjazdem udało nam się przejechać tam i z powrotem.

W dniu Waszego przyjazdu oglądałem sobie natomiast wyspę ze szczytu Sveto Brdo w Velebicie. :wink:

Czy ta droga wśród trzcin to droga do Povljany?

Z niecierpliwością będę też czekał na następne dwa etapy Waszej podróży, by powspominać i zobaczyć miejsca naszego ubiegłorocznego urlopu.

Pozdrawiam!
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 23.09.2009 22:06

ines, pieknie piszesz i piekne zdjecia. 8)

czytam z nieciepliwoscia :P
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 23.09.2009 22:36

I ja chętnie poczytam, bo Pag chodził mi długo po głowie i ostatecznie przegrał z Ugljanem, który leży wszak nie tak daleko.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.09.2009 23:15

Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag..2009 r.

Zaczynamy czytać od Księżycowego Pagu :D i słuchamy piosenki
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 24.09.2009 04:49

A czy mógłbym prosić o namiary na apartament?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.09.2009 06:41

Mając w pamięci poprzednie opisy siadam i nie gadam.
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 24.09.2009 06:55

Następna relacja -super :D :D :D ,z góry wiadomo,że będzie niesamowita!!!!!!!Czekam...
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.09.2009 07:31

Cześć, Ines - dopisuję się. :wink: I dopytuję - czy apartament ma swoją www? K.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone