Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005
..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 27.07.2009 13:05

W relacji Janusza Bajcera z tegorocznego pobytu w Turcji przeczytałem, że podobnie jak ja, krakuscity i ita ciułał przez cały rok bilon 5 złotowy :)
Uważam, że pomysł jest warty podłapania przez resztę, bo w sposób bezbolesny dla portfela, przez cały rok można uciułać ok. 20-25% ogólnych wakacyjnych wydatków. Januszowi udało się w ten sposób zebrać 800,- zł. Ja z moją Gosią też od zeszłych wakacji zbieramy do naszego ceramicznego miśka każdą "piątkę", którą dostaniemy w sklepie, jako resztę :) W moim przypadku dochodzi już do maniakalnego kombinowania, żeby zakupy, za które płacę gotówką, kosztowały tyle, żeby z dużym prawdopodobieństwem można myło przypuszczać, że wśród wydawanej reszty znajdzie się moneta 5 złotowa :) Sprawdza mi się to w 85% :)
W sobotę 8 sierpnia będzie uroczyste rozbijanie miśka, chociaż nie ukrywam, że z ciężkim bólem serca, bo przez rok był niemalże członkiem naszej rodziny ;) Po cichu liczymy na jakieś 1000,- zł (chociaż ja coś czuję, że będzie tam więcej ;)), co przy planowanym budżecie wakacyjnym na poziomie 5000 - 6000,- zł stanowi to niemały zastrzyk finansowy :)
A! No i żeby nie kusić losu, skarbonka nie może mieć otworu, przez który można ją opróżnić bez konieczności jej rozbijania. To tak, żeby nie kusić losu ;)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 27.07.2009 13:11

My jakieś 2 lata temu założyliśmy osobne konto "wakacyjne", na które przelewamy zaraz po wypłatach po 10% naszych dochodów. Mamy zrobione stałe zlecenia. Przywykliśmy już do tego i wcale nas to "nie boli". Za to tuż przed wyjazdem mamy konkretną sumę do dyspozycji. Oglądałam kiedyś na niemieckiej telewizji program, w którym jakiś mądry ktoś radził właśnie odkładać na początku miesiąca określona kwotę, mówił wtedy też, żeby codziennie wieczorem opróżniać portfele z monet i wrzucać je do skarbonki. Korzystać z niej można np idąc do kina, czy na kolację ;) .
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 27.07.2009 13:17

Pytanie się rodzi, czy od razu zamieniać na euro czy czekać do wakacji :) ?
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 27.07.2009 13:25

Ja niestety mam skarbonkę otwieraną, ale własnie od razu wymieniam na euro,
które natychmiast wkładam do koperty wyraźnie zaznaczonej WAKACJE W CHORWACJI .
Nie ruszę tego :twisted: ;)
becia25
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia25 » 27.07.2009 13:37

świetny pomysł...że też na to wcześniej nie wpadłam :?: jak tylko wrócę z Cro zaczynam składać w skarbonkę na następny wyjazd :P dzięki :P
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 27.07.2009 13:47

My też należymy do tej grupy zbieraczy pięciozłotówek z hasłem "piątka - nie pieniądz" :)
Fakt zaczęliśmy kilka dni przed tegorocznym wyjazdem na wakacje, ale zbieramy już na przyszły rok.
Polecam zakup skarbonki w Chorwacji (my właśnie taką kupiliśmy w tym roku). W sieci sklepów "Aqua" (praktycznie w każdej miejscowości można spotkać te biało-niebieskie sklepiki). Skarbonka kształtem przypomina puszkę po sardynkach, jest wysoka na ok. 12cm. Tradycyjnie dla wyrobów z tego sklepu jest biała w niebiesko-błękitne rybki. Od góry dwie dziurki do wrzucania (podpisane "na banknoty", "na gotówkę") - w obie mieszczą sie polskie pięciozłotówki :D
I co najważniejsze zamknięcie analogiczne do konserw, otworzysz tylko raz, po napełnieniu :D
Dlatego w przyszłym roku planujemy zakup ... następnej skarbonki :lol:
Miłego oszczędzania
Goszka
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.07.2009 13:53

Ja na tegoroczne wakacje odkładam już o jakiegoś czasu 100 miesięcznie:) oj uskładało się już sporo więc wakacje będą bez oszczędzania zbytniego :)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 27.07.2009 14:11

Świnka skarbonka przejrzysta nieotwieralna została zakupiona na Gwiazdkę, "piątek" w sklepie nie wydam choćby nie wiem jak ładnie prosili o drobne. Nie wolno wrzucać monet mniejszych niż 5, ale wolno wrzucać papierki :D Uroczyste rozbicie nastąpi za 3 tygodnie, bo za 5 wyjazd, więc trzeba jeszcze wymienić te piątaki. Wszyscy nasi znajomi dostali od Gwiazdora (to On nosi prezenty w Wigilię w Wielkopolsce) takowe świnki z napisem wakacje 2009. Nie wrzucają tak pieniędzy bo stwierdzili, że potem szkoda będzie rozbić - jakie to poznańskie :wink:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 27.07.2009 19:06

Ja po przeczytaniu początku tegorocznej relacji pana Janusza też zaczęłam zbierać "piątki" :) Ciekawe ile uzbieram przez miesiąc i ciut bo tyle było wtedy do naszego wyjazdu :)

Po przyjeździe też będziemy zbierać na następne wakacje :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.07.2009 19:21

My wrzucamy drobne do naszej świnki od kilku miesiecy, nie ma tam narazie dużej sumy, więc nie ruszamy świniaka. Będzie na wyjazd na narty, albo na "za rok" :) Sposób na oszczędzanie bardzo dobry i przyjemny, bo po kazdym wrzuceniu przez nas pieniążka, druga osoba musi chrumknąć, na znak, że świnka nakarmiona :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.07.2009 19:32

moondek napisał(a):W relacji Janusza Bajcera z tegorocznego pobytu w Turcji przeczytałem, że podobnie jak ja, krakuscity i ita ciułał przez cały rok bilon 5 złotowy :)

Z tym ciułaniem to było tak , 4 lata temu kupiliśmy świnkę i zaczęliśmy wrzucać piątki (i nie tylko) .
Obrazek

Rok temu przed wyjazdem do Chorwacji świnka została otwarta

Obrazek Obrazek

poukładaliśmy piątki w słupki, każdy słupek to 10 piątek

Obrazek

i uzbierało się około 4800zł

:!: :D
W połowie sierpnia ubiegłego roku kupiliśmy następną świnkę, 1/3 już jest zapełniona tylko piątkami, jak będzie full to zrobimy " świniobicie".
To jest fajna zabawa i przy okazji troszkę kasy uzbiera się na wakacje.
Super, że nie tylko Krakusy - centusie w ten sposób oszczędzają.

Życzymy wytrwałości. :wink: :!:
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 27.07.2009 19:37

Pojemna ta świnka :wink:
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 27.07.2009 19:52

krakuscity napisał(a):i uzbierało się około 4800zł

I Ty kupiłeś Qashqaia?... Ech Janusz... ;)
beatrycze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatrycze » 27.07.2009 21:36

Witam! Proszę mnie również dopisać na listę nieszkodliwych świnko-zbieraczy drobniaków. :P Zbieram od listopada ubiegłego roku. Do puszki wrzucam codziennie wszystkie drobne jakie tam są. Podobnie jak Moondek popadłam w lekką schizofrenię i codziennie staram się rozmienić jakiś banknocik i broń boże dać sprzedawczyni końcówkę drobnymi. :oops: Mąż patrzył na mnie jak na nieszkodliwą dziwaczkę , aż do wczoraj kiedy rozbiłam bank i było tam ponad 800 zł. I teraz mu łyso :lol: Braku tych drobniaków na codzień nie odczuwałam. Zbieractwem zaraziłam też koleżankę w pracy i ona również uzbierała zacną sumkę. Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2009 21:55

moondek napisał(a):W relacji Janusza Bajcera z tegorocznego pobytu w Turcji przeczytałem, że podobnie jak ja, krakuscity i ita ciułał przez cały rok bilon 5 złotowy :) .....

Hejka Moondki :lol: ...nie stresujta się ludziska, że pani w markecie zamiast piątki wydała Wam 2+2+1 :lol: Na priva podam Wam numer mojego konta, złóżcie stałe zlecenie w banku i przelewajcie tam swoje "piątaki". Po roku (po odliczeniu kosztów...hm...manipulacyjnych) oddam Wam kasiorę, a za różnicę może jaką imprezkę się zrobi :lol:
Z piętaszkowym pozdrowieniem
slapol
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
..:: SKARBONKA na 5,- zł ::..
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone