Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Chorwacji 07.2009 r. (Porec, Rovinj, Pula)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aprili
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2009
Wróciłem z Chorwacji 07.2009 r. (Porec, Rovinj, Pula)

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprili » 05.07.2009 18:03

witam!

Piszę po raz pierwszy, wcześniej długo czytałem forum przed moim pierwszym wyjazdem do Chorwacji. Myślę, że komuś mogą się przydać moje informacje.

TRANSPORT:
1. Łódź - Cieszyn - Zilina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor - Ljubliana - Koper - Porec
Winiety: Słowacja - 5e 7 dni, Austria 7,70e 10 dni , Słowenia - 15e 7 dni !!! - ja jeżdziłem żółtymi drogami(zjechałem z autostrady w Austrii w Spielfield) - znacznie dłużej się jedzie, ale warto ze względu ma widoki, przydrożne restauracje :), Chorwacja - podobno są bramki, jeździłem żółtymi ze względu na bardzo mały ruch na nich, ich dobry stan oraz przydrożne, charakterystyczne dla regionu smakołyki takie jak wino czy oliwki.

Powrót:
1. Porec - Koper -Ljubliana - Klagenfurt ( Kranj - Volkelmarkt) - Graz ... - Cieszyn - Łódź
Z powrotem wybrałem inną drogę, gdyż chciałem jechać przez austrackie Alpy - super widoki, wrażenia i ta niezliczona ilość górskich zakrętów

Generalnie, w Słowenii bardzo drogie są winiety, ale jak komuś się śpieszy lub jedzie z bardziej odległych miejsc w Polsce, raczej musi kupić winietę w Słowenii, gdyż zółtymi drogami jedzie się naprawdę długo.
aha, w Słowenii często łapie policja-raz mnie namierzyli wydaje mi się że jechałem o 15 km/h za szybko, ale mnie puścili, złapali następnego po mnie, więc trzeba uważać i jeździć przepisowo, nie to co u nas, znaki 70 km/h pod Tychami a każdy pruje 100-120 km/h.

CENY:
W Chorwacji nie jest tanio:) 10 kun = 7 zł.
1. Coca-cola 1l. w markecie 10 kun- 7zł, na plaży 20 kun
2. Piwo 0,5l na plaży 30 kun!!!
3. Pizza 35-50 kun
4. dobry obiad w restauracji (np. z rybą, owocami morza, truflami) 80-150 kun

WYCIECZKI

Zdecydowanie polecam zobaczyć ROVINJ - piękne miasteczko

WRAŻENIA
Byłem tam pierwszy raz i napewno jeszcze kiedyś pojadę.

pozdrawiam
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 05.07.2009 18:43

Moglbys napisac jakie sa ceny artykulow spozywczych w sklepach?
Interesuje mnie glownie cena pieczywa, masla, mleka, wedlin i warzyw.
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 05.07.2009 19:56

tgniw napisał(a):Moglbys napisac jakie sa ceny artykulow spozywczych w sklepach?
Interesuje mnie glownie cena pieczywa, masla, mleka, wedlin i warzyw.


chleb- ok 8 Kun zależy gdzie i jaki bo jest dużo rodzajów,
piwo 5-9 kun
woda mineralna 1,5l - 9kun
brykiet na grila 25kun za 3kg
wędlin, masła, warzyw nie kupujemy bo są drogie a mamy przywiezione z domu
ostatnio w promocji były arbuzy po 3kuny/kg i się objadamy bez promocji te same kosztowały 8kun
więcej towarów możesz sobie poogladać na www.konzum.hr po otwarciu kliknij na "Prelistajte katalog"
ogólnie kupujemy jeszcze wodę mineralną do herbaty i dla dzieci bo ta z kranu nam nie smakuje.
lody 5-6 kun za gałkę (wielkość gałki jest różna, w jednym lokalu jest mała w innych jest ogromniasta, więc trzeba znaleźć dobry lokal na miejscu)
tgniw
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 16.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 05.07.2009 23:16

OK! Dzieki serdeczne! :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 05.07.2009 23:51

aprili napisał(a):CENY:
W Chorwacji nie jest tanio:) 10 kun = 7 zł.


To chyba rekordowo niekorzystne przeliczenie walut.

http://stooq.pl/q/?s=hrkpln.nbp&c=1y&t=l&a=lg&b=0
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 06.07.2009 22:02

Też wróciłem niedawno z Rovinij. Te markety Konzum nie są najlepsze, w Roviniju jest Plodine, w Puli także Kaufland, tam jest większy wybór a i cenowo można zawsze coś znaleźć. Na targu w Roviniju np brzoskwinie były po 40kn a w Plodine 14kn :!:
Jinikao
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jinikao » 07.07.2009 18:37

Ja wlasnie w Rovinj kupowalem jedzenie w ten weekend i placilem np 30 kn za calego kurczaka z grilla, kajzerka 1.79, wieksza bulka 2.5 kn, woda 1.5l za 6k, PIWO Ożujsko 2L za 22kn:) Sok pomarancza 2L 15 kn
Mariusztarnow
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusztarnow » 08.07.2009 09:40

[quote="aprili"]witam!

mam pytanko : czy przekraczajac granice w Cieszynie i przez Czechy na południe droga E75 do granicy z Austria trzeba bylo wykupic winiete na terenie Czech?
z gory dziekuje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2009 11:56

Mariusztarnow napisał(a):
aprili napisał(a):witam!

mam pytanko : czy przekraczajac granice w Cieszynie i przez Czechy na południe droga E75 do granicy z Austria trzeba bylo wykupic winiete na terenie Czech?
z gory dziekuje.

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=299751#299751
padre31
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) padre31 » 02.08.2009 20:20

czesc, za kilka dni ruszamy z Łodzi do Vrsar czyli w okolice gdzie byliście . Jedziemy na 2 tygodnie, Zawsze nad polskim morzem jeździliśmy na rowerach, teraz ze wzgledu na odległosc do przejazdu wahamy sie czy je brać. Mam pytanie- czy sa tam w okolicy trasy rowerowe? jechac po normalnej drodze z 7 letnim synem troche nie bardzo sobie wyobrażam, a mam różne opinie w tym temacie. Nie bardzo mamy ochote 2 tygodnie przelezec na plazy, ale z drugiej strony jesli nie bardzo jest gdzie pojexdzic w tej okolicy, to szkoda sie meczyc z dodatkowym balastem... bardzo prosze o pomoc- rade w tym temacie. Pozdrawiam, P.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wróciłem z Chorwacji 07.2009 r. (Porec, Rovinj, Pula)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone