Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007
Primosten 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.06.2009 10:35

Jak obiecałam to i zaczynam realację :)

Primosten 13-25 czerwca 2009

Dzień 1 Bielsko-Biała - Primosten
W końcu nadszedł 13 czerwca, czyli termin wyjazdu na upragniony urlop do Primosten. W sumie do 2 tygodni przed wyjazdem nie wiedzieliśmy czy będziemy jechać sami, czy w większej grupie. Ostatecznie na urlop pojechaliśmy jednym autkiem, które pomieściło 4 osoby i 2 tony bagażu wszelakiego. Tutaj pokłony dla właściciela, który niemożliwe uczynił możliwym i wszystko się pomieściło a nawet kupione po drodze 3 dodatkowe zgrzewki wody ( w sumie jechało z nami 5 zgrzewek).
W planie było 11 noclegów w Primosten i 1 w okolicach Jezior Plitwickich w drodze powrotnej. W związku z tym, że noclegów mieliśmy dopiero szukać (celowaliśmy z przyjazdem na miejsce na godzinę ok. 8 rano) z Bielska-Białej wyjechaliśmy po godzinie 17. Trasa przez Czechy, Słowację (tańszy autogaz niż w Czechach), Austrię i Słowenię obyła się bez większych przygód. Jedynie na objeździe w Słowenii samobójstwo pod kołami naszego samochodu chciały popełnić kolejno: sarna i lis. Całe szczęście udało się w ostatnim momencie gwałtownie zahamować, choć jadąc nocą można dostać zawału, gdy nagle z krzaków przed maskę wyskakuje wielgachny potwór z racicami.

Dzień 2 - Primosten
Na miejscu o 7 rano powitała nas przepiękna pogoda i parkingowy zdzierca, który liczył sobie 10kn za godzinę, ale gdzieś trzeba było zaparkować na czas poszukiwania kwatery). Do otwarcia informacji turystycznych mieliśmy trochę czasu więc pochodziliśmy po Primostenie w poszukiwaniu miejsca, gdzie chcielibyśmy się zakotwiczyć ;) oraz właścicieli żądnych turystów. Niestety o 7 rano w niedziele przed sezonem widok właściciela napędzającego turystów na swoją kwaterę jest rzadkością - i tak w ciągu godziny spotkaliśmy 3 osoby w tym: 2 Panów, którzy nie wiedzieli jaka cena bo żony tym się zajmują a ich w tej chwili nie ma oraz jedną Panią, która odpowiadając opryskliwym tonem chciała po 25E od pary za pokój bez kuchni ;). Wszystkim podziękowaliśmy, ale miejsce potencjalnego pobytu zostało upatrzone.
Punkt ósma wkroczyliśmy do informacji turystycznej i tam Pani mówiąc 'że tanio (kwoty nie podawała), okazja dla Polaków specjal promocja' wykonała jeden telefon i po 5 minutach zjawił się właściciel. Jaka była nasza radość jak starszy Pan nas wywiózł dokładnie w to miejsce, gdzie chcieliśmy mieć kwatery, jak zobaczyliśmy widok z balkonu to nas zatkało ;) a jak właściciele podali cenę (biuro niby chce 50E ale im starczy 45E za 4 osoby) za apartament 2 sypialnie z balkonikami, łazienka, kuchnia w pełni wyposażona z wyjściem na kolejny jakby tarasik to już mieliśmy wielkie banany na twarzach. Decyzja podjęta w 3 sekundy 'BIERZEMY!'. Położenie domku jakies 5 minut piechotą od plazy nad Jadranką (wolimy ładne widoki niż plazę z turystami 10m od okna).

OT: Generalnie późniejszy pobyt na tej kwaterze potwierdził słuszność naszej decyzji. Pokoje urządzone nie po nowoczesnemu (nam to w ogóle nie przeszkadza), ale bardzo schludne, wszystko zadbane i czyste. W kuchni to co potrzeba czyli kuchenka, lodówka pełne wyposażenie. Właściciele Jere i Milka - starsze małżeństwo bardzo sympatyczni, uśmiechnięci, zawsze służyli pomocą, oraz przynosili na spróbowanie różne smakołyki (rakiję, orzechówkę czy domowej roboty słodkości).

Po błyskawicznym wypakowaniu strojów kąpielowych, i zjedzeniu śniadanka o 9.30 wylądowaliśmy na plaży ;) a w drugiej połowie dnia poszliśmy na długi spacer zapoznawczy.

Widoczek z balkonu w dzień
Obrazek

Pierwszy spacer po Primostenie
Obrazek

Pierwszy spacer po Primostenie
Obrazek

Pierwszy spacer po Primostenie
Obrazek

Widoczek z balkonu o zmierzchu
Obrazek

Widoczek z balkonu nocą (sami widzicie że byliśmy zachwyceni ;)
Obrazek
Ostatnio edytowano 02.07.2009 05:56 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.06.2009 11:58

Widoki z okna - pierwsza klasa.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 30.06.2009 12:09

Zaczyna się fajnie więc czekam na cd.
Pozdrav
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 30.06.2009 12:11

Super zdjęcia, pisz i wklejaj :P 8)
maciek k.
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek k. » 30.06.2009 12:21

Napisz proszę kiedy wracałeś i jaką trasą . Interesuję mnie sytuacja na drogach w kontekście powodzi .
pozdrawiam
Maciek
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 30.06.2009 12:28

Bardzo ładnie....miło się czyta.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.06.2009 12:56

Super się zapowiada :D
W Primostenie zakochałam się rok temu, więc z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy i kolejne zdjęcia :lol:

pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.06.2009 13:03

maciek k. napisał(a):Napisz proszę kiedy wracałeś i jaką trasą . Interesuję mnie sytuacja na drogach w kontekście powodzi .
pozdrawiam
Maciek


Wracaliśmy 25/26 czerwca. Tą trasą którą przyjechaliśmy (Słowenia, Austria, Slowacja, i obwodnica Cieszyna w Czechach) - jedyne oznaki wiekszych deszczów były w Murecku na granicznej rzece Słowenia-Austria, która wylała z obu stron po ok 10 m.
maciek k.
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 26.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek k. » 30.06.2009 13:14

CinnamonGirl napisał(a):
maciek k. napisał(a):Napisz proszę kiedy wracałeś i jaką trasą . Interesuję mnie sytuacja na drogach w kontekście powodzi .
pozdrawiam
Maciek


Wracaliśmy 25/26 czerwca. Tą trasą którą przyjechaliśmy (Słowenia, Austria, Slowacja, i obwodnica Cieszyna w Czechach) - jedyne oznaki wiekszych deszczów były w Murecku na granicznej rzece Słowenia-Austria, która wylała z obu stron po ok 10 m.

dzięki za odpowiedź , a czy roboty drogowe w Zylinie już zakończone?
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 30.06.2009 14:03

Wasza kwaterka to nie była przypadkiem na ulicy Ivana Gondulic :?: , bo zdjęcia z tarasu naszej zeszłorocznej to mam prawie identyczne :D .
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 30.06.2009 14:23

Zapowiada się super relacja :lol: :lol: :lol:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 30.06.2009 14:37

Ja także byłem w Primosten w 2008 więc chętnie poczytam i popatrzę co się przez rok zmieniło, zwłaszcza że relacja bardzo fajna i w miarę obszerna. Dzięki CinnamonGirl za możliwość powspominania pobytu w Primosten. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2009 14:45

I ja dopisuję się do czytelni, jak Kevlar sprawdzę co się zmieniło przez rok. Mam nadzieję że moje marne wskazówki na coś Ci się przydały. pozdrawiam czekam na ciąg dalszy
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 30.06.2009 15:06

I ja pilnie śledzę relację bo już za niecały miesiąc zamierzam zawitać do Primostenu.Cena 45 euro za apartman jest bardzo obiecująca ale za miesiąc chyba podrożeje.Czekam na cd. :D :boss:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 30.06.2009 18:54

Lechu67 napisał(a):Wasza kwaterka to nie była przypadkiem na ulicy Ivana Gondulic :?: , bo zdjęcia z tarasu naszej zeszłorocznej to mam prawie identyczne :D .


Bardzo bliziutko - na ulicy Glavicica jakies 20 m przed tą ulicą wspomnianą przez Ciebie. Włśanie widząc te twoje zdjęcia chcieliśmy cos w tamtych rejonach.

Generalnie Relacje z podróży i mnóstwo waszych przydatnych rad dot. Primostenu (kwater, cen, plaży itp.) i tego co zwiedzić w Chorwacji przyczyniło sie do wspaniałego urlopu.

szary779 - sami byliśmy mile zaskoczeni bo przed wyjazdem zakładalismy max 50E za apartament i troche się obawialiśmy czy coś znajdzemy w tej cenie. Generalnie patrząc po balkonach obsadzone było moze jakies 10%-20% kwater. A to ze wstrzeliliśmy się za pierwszym razem dokładnie w 'dziesiątkę' to uśmiech losu :)

A cd jutro ;)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone