Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 22.03.2009 17:32

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Tomcroek napisał(a):
To świetnie, bardzo dziękuję za informację.
Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło.
Co z psami na promach, czy nie robią z tym problemów bo nie znalazłem w cenniku opłaty za psa?
Ale przecież mieszkają na wyspach więc jakoś muszą tam dotrzeć.


To zależy od rodzaju promu. Jeśli "otwarty", jak na trasie Drvenik - Sućuraj, to masz absolutną dowolność w wyborze miejsca; jeśli zaś promy pływające na dłuższych trasach (np.Stari Grad- Split), to nie wolno Ci wprowadzić psa "do salonu" (zostaje pokład- paluba czy sun deck i ewntualnie "przejścia" pomiędzy salonami i przy klatkach schodowych - jesli takowe na danym promie istnieją, bo duże promy wyglądają bardzo różnie.). Najgorzej dla zwierzaka wygląda podróż katamaranem (klatki na dziobie na zewnątrz).

Pozdrawiam


Bardzo dziekuję.
Od początku w planie mamy w obie strony prom na trasie Drvenik - Sućuraj. Jak się uda to zaliczymy też jednodniową wycieczkę na Bol, bo z tego co wyczytałem z Jelsy "coś" tam pływa.
Myślimy też o paru dniach na Korculi, ale tam też chyba z psem nie będzie problemu, bo będziemy płynąć z Orebica.
Pozdrawiam :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.03.2009 18:02

Tomcroek napisał(a):
Bardzo dziekuję.
Od początku w planie mamy w obie strony prom na trasie Drvenik - Sućuraj. Jak się uda to zaliczymy też jednodniową wycieczkę na Bol, bo z tego co wyczytałem z Jelsy "coś" tam pływa.
Myślimy też o paru dniach na Korculi, ale tam też chyba z psem nie będzie problemu, bo będziemy płynąć z Orebica.
Pozdrawiam :wink:


Z Jelsy do Bola na Braču niestety katamaran Jadrolinji tylko... plus jakieś wycieczkowe łajby - fish picnic - ale nie sądzę, by na tego typu "zorganizowanej imprezce" czworonogi były mile widziane...; ewentualnie taxi boat (i tu piesek pod znakiem zapytania).
Poza tym na zlatni rat z pieskiem nie wolno (ta plaża ma status plaży publicznej, strzeżonej)!!!
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2009 14:21

Przerzucone z działu FAQ:
Łosiek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Łosiek napisał(a):Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)


W przewodnikach to generalnie nic nie ma...
Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....


Pogrzebałem nieco po Twoich propozycjach i faktycznie dużo skorzystałem. Jak pisałem wybieram się do Zarace a właściwie nad zatokę Zarace ale we wrześniu i parę dni sierpnia, czy w tym czasie mam jeszcze szanse na atrakcje typowe dla pełni sezonu. Konoby z muzyką na żywo, czy inne imprezy. O ile się zoriętowałem to tam gdzie się wybieram to już wrony w powietrzu zawracają, ale o to mi chodziło. Dysponuję własnym transportem i chętnie z niego korzystam. 8)


Nie powiedziałabym, że w Zaraću "wrony zawracają"; wbrew pozorom to wcale nie takie za przeproszeniem "zadupie", a w każdym razie, moim zdaniem, nie totalne... Może trochę mniej oblegane niż Milna, ale jednak dość popularne miejsce na "wczasowanie"; ciekawe miejsce do plażowania (rt Zub od Zaraća, knajpki...); w sezonie nie mam mowy o ciszy i przysłowiowym świętym spokoju. Wtedy wielu turystów stacjonujących zarówno w Hvarze, jak i w St.Gradzie przyjeżdza właśnie na "Zub" na całodniowe plażowanie. A i nie dziwota, że coraz więcej ludzi uznaje Zaraće za dogodne do stacjonowania miejsce; bo plaża pod nosem, a położenie pomiędzy St.Gradem a Hvarem (mniej więcej w połowie drogi).

Chyba, że mówimy o Zaraću w okolicach Pokrivenika i Zastražišća na północnym brzegu? To rzeczywiście inna sprawa...
Które to zatem Zaraće?

Generalnie przełom sierpnia i września to bardzo dobry czas na wakacje (według mnie).
Turyści (zwłaszcza ci z dzieciakami w wieku szkolnym) wracają do domu; ceny powoli spadają, na stolik w kafejce nie trzeba już polować (same plusy). Czy można jeszcze liczyć na atrakcje, cóż trudno powiedzieć; w zależności od tego, jakie są Wasze wymagania (jak rozumiecie słowo atrakcje)...; dużo zależy od tego, jak sezon się toczy; jak pogoda dopisuje i są ludzie, to siłą rozpędu wszystko "kręci" się jeszcze na początku września (normalka, żeby ktoś śpiewał na żywo w kajpie, muszą być ludzie; musi być dla kogo...).
Pozdrawiam
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 24.03.2009 15:48

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Przerzucone z działu FAQ:
Łosiek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Łosiek napisał(a):Witam!
Chorwację odwiedziłem dopiero 3 razy a teraz wybieram się na Hvar do Zaraca. Czy ktoś mógłby napisać parę słów o wyspie a czego nie znajdzie sie w przewodnikach. Coś w rodzaju - byłem, widziałem, polecam. Polecam się uwadze Cro-maniaków. 8)


W przewodnikach to generalnie nic nie ma...
Tyle się już tego "naskrobaliśmy"....


Pogrzebałem nieco po Twoich propozycjach i faktycznie dużo skorzystałem. Jak pisałem wybieram się do Zarace


Nie powiedziałabym, że w Zaraću "wrony zawracają";


Wygrzebałem taką ofertę w czeskim biurze podróży i do tej pory byłem przekonany że to na południowym wybrzeżu. Nie chodziło nawet o samą miejscowość Zaracze ale o kwaterę nad Zatoką Zaracze.
Co do atrakcji - to dyskoteka jest dla mnie bardziej katorgą niż atrakcją. O Koncercie Grdovica, Thompsona czy Miso Kovaca nawet nie marzę ale regularne słuchanie CroLive.com przekonało mnie że na nich nie kończy się muzyka chorwacka choć trudno o pokrewne im dusze.
Żyje już tym wyjazdem, a co to będzie do końca sierpnia.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2009 16:25

Zaraća są dwa... Warto dociec, do którego się wybierasz, bo to dwa zupełnie różne miejsca (przyjrzyj się, jak to wygląda na mapach: tu lub tu); w różnych częściach wyspy; oba miejsca to zatoki; w żadnych z tych dwóch zatok nie ma wioski; Zaraće na południowej strony wyspy ma co prawdę osadę, ale ta nie znajduje się na wybrzeżu, tylko na wzgórzu nad nową drogą St.Grad - Hvar.
Jedno między Milną a Dubovicą (południowy brzeg), a drugie bliżej Sućurja, pomiędzy Zastražišćem a Gdinjem (północny brzeg). To zasadnicza różnica.
Ponieważ, jeśli mówimy o wariancie północnym, to rzeczywiście prawie "wrony zawracają" (spokój, ale wszędzie daleko) i raczej o codziennych "kawkach" w miasteczku (którymkolwiek) nie ma mowy (forumowiczka Tymona spędziła tam swoje wakacje i opisała je w relacji); natomiast wariant południowy to względne ubocze (zwłaszcza we wrześniu), ale dość blisko "serca" wyspy.
Naprawdę dobrze byłoby wiedzieć.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 24.03.2009 22:32 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 24.03.2009 18:46

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Zaraća są dwa... Warto docieć,


Na razie wiem tyle :arrow: http://www.zakwaterowanie-chorwacja.com ... ail_codel2 a w najbliższych dniach sprawddzę jeszcze w biurze
Pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.03.2009 18:54

Łosiek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Zaraća są dwa... Warto docieć,


Na razie wiem tyle :arrow: http://www.zakwaterowanie-chorwacja.com ... ail_codel2 a w najbliższych dniach sprawddzę jeszcze w biurze
Pozdrawiam.


Pytać już nie trzeba, to Zaraće na północnym brzegu na 100% (okolice Pokrivenika, między Zastražišćem a Gdinjem).

A tu relacja Tymony, która z rodzinką "wczasowała" właśnie w tym "północnym" Zaraću.
Pozdrawiam
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 24.03.2009 19:46

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Łosiek napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Zaraća są dwa... Warto docieć,


Na razie wiem tyle :arrow: http://www.zakwaterowanie-chorwacja.com ... ail_codel2 a w najbliższych dniach sprawddzę jeszcze w biurze
Pozdrawiam.


Pytać już nie trzeba, to Zaraće na północnym brzegu na 100% (okolice Pokrivenika, między Zastražišćem a Gdinjem).

A tu relacja Tymony, która z rodzinką "wczasowała" właśnie w tym "północnym" Zaraću.
Pozdrawiam


Dzięki, dla mnie bomba :D a żona po relacji Tymony już łyka relanium :oops: Pozdrawiam 8)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.04.2009 21:06

Dla Wszystkich Miłośników Wyspy Hvar; namiastka Hvaru na Hvarze, wspólnie z Robertem M... :papa:
http://www.tvp.pl/styl-zycia/kuchnia/ma ... ja-hvar-20
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 07.04.2009 17:52

Dzięki Ci Majeczko za ten odcinek, nie potrafiłam go odnaleźć, a miasteczko Hvar jest dla mnie ukochanym miejscem od minionych wakacji - pan Makłowicz był tam "chwilę" po nas :)
Jeśli się kiedyś odważę, to może zamieszczę i moją relację z zeszłorocznego, tygodniowego pobytu w Hvarze :roll:
A tak przy okazji to można jeszcze dołączyć do klubu, bo po ilości wątków widzę, że trochę zaspałam :oops:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2009 17:57

Sysia_86 napisał(a):A tak przy okazji to można jeszcze dołączyć do klubu, bo po ilości wątków widzę, że trochę zaspałam :oops:


Klub jest otwarty dla wszystkich :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.04.2009 18:06

Witamy, Sysiu :)
I pisz relację koniecznie, czekam :D
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 07.04.2009 18:43

Sysia_86 napisał(a):...Jeśli się kiedyś odważę, to może zamieszczę i moją relację z zeszłorocznego, tygodniowego pobytu w Hvarze :roll:
... :oops:


Pisz koniecznie.W tym roku zamierzam spędzić tam kilka dni i bardzo jestem ciekaw takich relacji.Pisz,pisz,pisz każda wiadomość jest na wagę złota, wszystko się może przydać :D
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 19.04.2009 16:27

Witam!

Tak troszkę awansem chciałam się wpisać do klubu, bo najprawdopodobniej tam zawitam w czerwcu tego roku. Obiecuję wtedy relację :)


Gajus.ems napisał(a): W czerwcu br będę po niej szedł na piechotkę z plecakiem.
Fajny wątek wielce mnie interesujący, mam nadzieje że po moim powrocie z HVARU umieszę kilka zdjęć z miejsc mało znanych.
Pozdrawiam GAJUS



A kiedy tam będziesz? Mam podobne plany - plecakowo-włóczęgowskie po odludziach, mniej więcej od 7 czerwca...

pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 19.04.2009 16:47 przez Jo_Anna, łącznie edytowano 1 raz
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 19.04.2009 16:40

hassanbey napisał(a):W tym roku wybieram się TUTAJ na robinsonadę
Po wyprawie zdam relację i mam nadzieję przystąpić do Klubu Miłośników Hvaru


Ha! Będę prawie w tym samym miejscu :D Też jako ten Robinson ;) Porównamy wrażenia :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone