Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mieszkać w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kancia
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.06.2008
Mieszkać w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kancia » 21.09.2008 23:49

Byłam już 3 raz w Chorwacji i szczerze mówiąc jestem zakochana w tym kraju! :) Może jest ( a na pewno się ktoś taki znajdzie) ktoś z forumowiczów, kto tam mieszka. Interesuję mnie obszar Dalmacji oraz Istrii. Chciałabym wiedzieć czy jest dużo załatwiania z tym aby tam mieszkać, czy jest ciężko żeby rozkręcić jakiś biznes - myślę, że wynajem pokoi to chyba strzał w 10), ale mnie by interesowało również projektowania ogrodów przy villach oraz przy hotelach oraz inne założenia zieleni, które są potrzebne. :) Może ktoś jest w stanie opisać mi swoje doświadczenia z mieszkania w Chorwacji. Będę baardzo wdzięczna, bo męczy mnie to już 2 lata i chciałabym jakieś konkretne działania podjąć w tym kierunku, ale najpierw chce się dobrze ego przygotować.
Dziękuję z góry i pozdrawiam tych, którzy uwielbiają ten kraj :)

ps. P.Mariuszu za błędy przepraszam i już je poprawiam :) każdy z nas zalicza małą wpadkę, pozdrawiam i nie życzę wpadek, więcej uśmiechu ;)
Ostatnio edytowano 22.09.2008 00:08 przez kancia, łącznie edytowano 2 razy
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 21.09.2008 23:54

Możecie mnie zjechać za ten komentarz, ale ranię sobie oczy czytając takie coś.

Czy Ty mieszkasz też NA Polsce, że chciałbyś mieszkać NA Chorwacji??
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.09.2008 00:15

Cześć, tu podobny temat
forum/viewtopic.php?t=17510&highlight=

Nt. otwarcia działalnosci gospodarczej:
http://www.hitro.hr/

A tu znajdziesz najważniejsze przepisy dotyczące pobytu obcokrajowców w RH
http://www.mup.hr/47.aspx
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 22.09.2008 07:10

Mariusz_M napisał(a):Możecie mnie zjechać za ten komentarz, ale ranię sobie oczy czytając takie coś.
Czy Ty mieszkasz też NA Polsce, że chciałbyś mieszkać NA Chorwacji??


Widzę, że Kancia już poprawiła swój błąd :D

Mariusz, faktycznie, czepiłeś się!
A może Kancia mieszka gdzieś w hrubieszowskim lub białostockim?
Bo tam są naleciałości wschodnie.
W języku ruskim się mówi:
"ja żywu na Horwakii" lub "na Ukrainie", "na Belorusji" itp.
ale z kolei się mówi:
"ja żywu w Pol'sze" lub "W Sowestskom Sojuze" itp
.. i "czjort ih znajet" czemu tak mówią i jak jest poprawnie...? 8O

Kancia, powiem ci szczerze, że pomysł mi się twój podoba wielce. Sam bym sobie tam pojechał mieszkać, głównie ze względów klimatycznych, bo czuję się tam bosko.
Będę śledził ten wątek
kancia
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kancia » 22.09.2008 10:34

Dziękuje p. Kasiu linki i zaraz sobie poczytam ;), a Jannikowi za obrone ;) hihi szczerze mówiąc u mnie zawsze się mówi na Chorwacji, ale co tam :) co do klimatu to właśnie między innymi następny powód mojego pomysłu o przeprowadzce :)
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 22.09.2008 22:08

Witam.Jeśli przeczytalaś pierwszy link Kasi to sporo juz wiesz. Ale jesli moge ci slużyc pomocą to pytaj
kancia
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kancia » 23.09.2008 17:04

Witajcie raz jeszcze ;)
Przeczytałam linki p.Kasi i jej pamiętnik na obczyźnie ;) Twoje posty Gandaliela również. Widzę, że niesamowicie Cię pociągnęło do Chorwacji ;) Faktycznie odwiedzając ten kraj na wakacjach wszystko się wydaje piękne i takie proste, ale to chyba wszędzie tak jest. Opis załatwiania wszystkiego legalnie, walka z urzędami to faktycznie masakra. Codzienne życie też nie takie kolorowe ;) Można się zniechęcić. Ale tak patrząc na to z drugiej strony to obcokrajowcy, którzy do nas przyjeżdżają również tak rekreacyjnie też są zachwyceni, ale gdy się decydują na dłuższy pobyt to chyba zaczynają się schody i trudności. Dla każdego mieszkanie w obcym państwie jest trudne i można się do tego przyzwyczaić, nauczyć się współżyć z otoczeniem albo i nie. U mnie sprawa wygląda ciut inaczej ;) Jestem jeszcze studentką, więc studia postaram się skończyć w Polsce (ale dziękuje p.Kasi za naprowadzenie na uczelnie z architekturą krajobrazu), a męża to mam nadzieje, ale przywiozłabym sobie z Polski ;) Też połknął bakcyla na Cro :D . On tylko czeka na hasło:"Pakujemy się" :) Mam nadzieję, że się uda w niedalekiej przyszłości spełnić marzenia :).No chyba,że się przyspieszą i trzeba będzie komuś ogród albo jakiś większy obszar zaprojektować, nie potrzebuje nikt? :D
Gandalielo jak Tobie się teraz żyje w Chorwacji, byłaś tak zafascynowana tą przeprowadzką, a teraz jak jest? Fascynacja nadal czy już trochę gorzej? Jestem ciekawa ... :lol:
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 23.09.2008 20:47

kancia
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 23.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kancia » 23.09.2008 22:04

Dziekuje ;)
mirnie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirnie » 23.09.2008 23:39

Dziękujmy...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.09.2008 12:24

Mariusz_M napisał(a):Możecie mnie zjechać za ten komentarz, ale ranię sobie oczy czytając takie coś.

Czy Ty mieszkasz też NA Polsce, że chciałbyś mieszkać NA Chorwacji??



Zaraz Cię Opier...lę, skoro sobie tego życzysz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.09.2008 10:30

darek1 napisał(a):...Zaraz Cię Opier...lę, skoro sobie tego życzysz.

serio, serio :?:
lanni
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lanni » 27.07.2011 07:50

Witam.Temat się urwał a ciekawi mnie jak skończyły się plany przeprowadzki do Chorwacji.Zrealizowane?
Agata777
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agata777 » 30.04.2018 08:58

witajcie. czy ktoś z was się wyprowadził juz do Chorwacji ? albo zamierza ? razem razniej. ja chce.tylko.soe.przeprowadzić bo pracuje w internecie wiec nie ma problemu z praca. proszę o kontakt na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.04.2018 17:21

Dlaczego Chorwacja?
Proponuję Norwegię!

sastystyka
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone