Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria 2008 - powrót do źródeł.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 15.04.2009 18:56

Janusz, mam nadzieję, na nowe spotkanie na grillu u mnie, dziękuję za KK.

uz pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2009 22:16

mirko napisał(a):Janusz, mam nadzieję, na nowe spotkanie na grillu u mnie,


Jeśli jeszcze kiedyś pojawię się na Istrii, to Cię odwiedzę na pewno. :lol:
Tym razem skuszę się na kalmary, jeśli je "mistrz od grilla" przyrządzi. :lol:

Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2009 22:28

Wybory Miss i Mistera kempingu Valkanela

Kemping Valkanela i inne duże podobne kempingi na swoich obiektach oferują gościom tzw. animację wolnego czasu.
Są to różne zabawy i konkursy dla dzieci, zawody sportowe,
a wieczorem darmowa dyskoteka dla wszystkich bez względu na wiek.
Dyskoteki odbywały się codziennie na kempingu oraz przy basenie hotelowym od 20 do 23.

Obrazek

Do tańca przygrywały różne lokalne zespoły muzyczne mające w repertuarze znane stare przeboje, śpiewane były po angielsku i włosku, niestety mało było mojej ulubionej muzyki chorwackiej.

Np takiej:

Po ko zna koji put-Boris Ostric&Ribari

Dalmatinko-Pino&Denis

Necu-Zlatko Pejakovic

Kilka razy w dyskotece na kempingu lub przy hotelu braliśmy udział:
bierny słuchając muzyki lub czynny tańcując na parkiecie

Obrazek

Na zdjęciu tańcuje jako pierwsza jedna nasz para, natomiast furorę na parkiecie robiło starsze małżeństwo (tak przypuszczam) w wieku ok.70 lat, tańczyli tak jakby za młodych lat byli zawodowymi tancerzami. Naprawdę przyjemnie było patrzeć na taniec w ich wykonaniu, bardzo często dostawali brawa, kiedy wracali do stolika.
(nie miałem odwagi pstryknąć im zdjęcia)

W ramach takiej animacji wolnego czasu wybory Miss i Mistera kempingu Valkanela odbyły się ostatniego dnia
(a w zasadzie ostatniego wieczora) naszego wakacyjnego pobytu w Funtanie
.

Wybory te organizowane są od kilku lat co roku, pamiętam że odbyły się też już podczas mojego pierwszego pobytu na Valkaneli w 1997 roku. Oprawa wtedy była skromna, wybierano tylko Miss kempingu ze zgłaszających się chętnych dziewcząt (startowała jedna nasza rodaczka), jurorów wybierano spośród publiczności.

W 2008 roku wybory miały charakter bardziej profesjonalny, kandydatki i kandydaci oraz jurorzy byli już wcześniej wyselekcjonowani (a miałem ochotę się zgłosić do jury, gdyby było wybierane z publiczności)

Całość imprezy prowadziły (w języku chorwackim i angielskim) dwie konferansjerki.

Obrazek

na scenie przed prezentacją kandydatek na Miss i kandydatów na Mistera grał zespól muzyczny

Obrazek

oraz występowały tancerki,

Obrazek

Obrazek


Przebieg imprezy filmowany był kamerą, a uczestniczki i uczestnicy walczyli o cenne nagrody.

Za zajęcie pierwszego miejsca nagrodą był tygodniowy pobyt w hotelu Funtana z osobą towarzyszącą.
za 2 i 3 miejsce przewidziane były nagrody rzeczowe - zestawy kosmetyków.

W konkursie wystartowało 9 dziewcząt (jedna Holenderka, dwie Rosjanki, trzy Włoszki i trzy Austriaczki)

Obrazek

oraz 11 chłopców - byli wśród nich przedstawiciele Czarnogóry, Słowenii, Serbii, Włoch, Niemiec , Austrii
(nie pamiętam dokładnie ilu z poszczególnych krajów).

Obrazek

Jak widać pośród startujących w wyborach nie było żadnej Polki i Polaka, jak również przedstawicieli gospodarzy, czyli Chorwacji.

Prezentacja rozpoczęła się od występów w strojach dowolnych , każda kandydatka i kandydat losowali karteczki, na których mieli wypisane zadanie do wykonania, było to np. zaśpiewanie jakiejś piosenki.

Śpiewa dziewczyna z Holandii
Obrazek

oraz jedna z Rosjanek
Obrazek

Śpiew wylosował któryś z chłopców
Obrazek

Oprócz zaśpiewania kandydaci i kandydatki mogli wylosować taniec i wykonać go solo lub z partnerem (głównie tango),
mogli też wykonać jakaś dowolną prezentację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najgorzej wychodziło wszystkim śpiewanie, taniec solo u niektórych chłopaków jako tako, gorzej było z tradycyjnym tangiem.

Najlepiej w tańcu zaprezentowała Włoszka (nr 6)

Obrazek

Obrazek

oraz Austriaczka (nr 9) (najstarsza uczestniczka - 26 lat)

Obrazek

Obrazek

Natomiast inna Włoszka (nr 2) pokazała piękny pokaz gimnastyki artystycznej.

Obrazek

Obrazek

Wśród dziewcząt startujących w konkursie była jedna mężatka (reprezentantka Włoch)

Obrazek

Po tych występach kandydatki i kandydaci wystąpili na scenie w strojach kąpielowych (tak jak na prawdziwych wyborach Miss).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeńskiej części publiczności podobali się chłopcy z Serbii i Czarnogóry za niekonwencjonalne występy w stroju kąpielowym.

Obrazek

Obrazek

Po zakończeniu prezentacji ponownie wystąpił zespół muzyczny i tancerki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a jury udało się na naradę i po kilkunastu minutach wydało werdykt.

Trzecie miejsce wśród dziewcząt zdobyła Włoszka (nr 2), drugie miejsce przypadło Austriaczce (nr 9)

Natomiast wśród chłopców trzecie miejsce zdobył przedstawiciel Czarnogóry,drugie miejsce przypadło reprezentantowi Słowenii.

Miss Valkanela 2008 została Włoszka (Martina nr 6}- wg mnie zasłużenie, ładna dziewczyna, pięknie tańczyła
(gdybym był w jury, też bym jej dał I miejsce :lol:)

Misterem Valkanela 2008 został też Włoch (Daniele nr 1)- tu się nie wypowiadam, czy zasłużenie, nie znam się na męskiej urodzie. (gdybym był w jury, miałbym trudny wybór :wink: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udało mi się na youtube znaleźć krótki filmik z ogłoszenia wyników wyborów - trochę nie najlepszej jakości (tak jak moje zdjęcia) ale zamieszczam.

KLIK

Na zakończenie wyborów ok. godz. 24 odbył się piękny kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.
Race były wystrzeliwane ze statku zakotwiczonego w zatoce na wprost miejsca wyborów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokaz sztucznych ogni zbiegł się z moim 10 pobytem w Chorwacji,
miałem więc piękny ostatni wieczór na zakończenie 10 wakacji. :lol: :lol: :lol:

(ja wytrwałem do końca, żona nie czekała na wyniki wyborów, a znajomi w ogóle wyborów nie oglądali)

C.D. czyli zakończenie nastąpi.

PS: Wybory Miss i Mistera kempingu Valkanela 2009 odbędą się 14 sierpnia
(od kilku lat są one organizowane zawsze w drugi piątek sierpnia)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 07:23

Szkoda, że mój komputerek coś szwankuje i znowu mam dużo krzyżyków ale 7 mam 8O - berzydal....
Ostatnio edytowano 16.04.2009 21:46 przez Vjetar, łącznie edytowano 2 razy
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 16.04.2009 08:45

Widać, że Misski i Missy są Januszowi bardzo bliskie. Ja nie widzę żadnych krzyżyków, za to widzę wszystkie zdjęcia w komplecie. Takiej dokumentacji z wyborów powinni Ci pozazdrościć gospodarze imprezy. Z wielkim rozmachem zrobiona impreza. I te sztuczne ognie na koniec.

Dyskoteki przypomniały nam nasze tańce na dyskotekach w Rowach odbywających się co wieczór w namiocie za rzeczką. Piwko też było.

Wracam do wcześniejszych opisów. Miło się z Tobą spaceruje po Istrii. Czego nie zobaczyliśmy osobiście mogliśmy zobaczyć dzięki Tobie. Najbardziej podobał mi się Rovinj z daleka, koloseum z bliska w Puli i bazylika w Porecu. Jak zatęsknię za Istrią będę tu wracać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2009 15:03

JacYamaha napisał(a):Szkoda, że mój komputerek coś szwankuje i znowu mam dużo krzyżyków ale 7 mam 8O - berzydal....


Czy komputerek dalej szwankuje i ciągle tylko 7 widzisz :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2009 15:18

Lidia K napisał(a):Widać, że Misski i Missy są Januszowi bardzo bliskie. Ja nie widzę żadnych krzyżyków, za to widzę wszystkie zdjęcia w komplecie. Takiej dokumentacji z wyborów powinni Ci pozazdrościć gospodarze imprezy. Z wielkim rozmachem zrobiona impreza. I te sztuczne ognie na koniec.

Wracam do wcześniejszych opisów. Miło się z Tobą spaceruje po Istrii. Czego nie zobaczyliśmy osobiście mogliśmy zobaczyć dzięki Tobie. Najbardziej podobał mi się Rovinj z daleka, koloseum z bliska w Puli i bazylika w Porecu. Jak zatęsknię za Istrią będę tu wracać.


Dziękuję Lidio :lol:

Wybory Miss i Mistera faktycznie miały ładną oprawę, grzech było tej imprezy nie oglądać.

Na Istrię zawsze warto wracać, bo też ma swoje uroki :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2009 21:46

Janusz Bajcer napisał(a):Czy komputerek dalej szwankuje i ciągle tylko 7 widzisz :?:

Ten Pan z "7"
Na domowym obejrzałem wszystko jeszcze raz - tym razem w całej okazałości.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.04.2009 21:52

Pan z numerem 7 reprezentował Serbię, jednak strój na jury nie zrobił wrażenia :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 17.04.2009 11:45

Oj to jury to mocno zaspane było :wink: przegapili także świetny strój techniczny Pana nr6.
pozdrawiam
:D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 17.04.2009 13:31

Tymona napisał(a):Oj to jury to mocno zaspane było :wink: przegapili także świetny strój techniczny Pana nr6.
pozdrawiam
:D


Bo w jury nie było polskich kobiet. :wink: :lol: Od razu wiedziałyby kogo wybrać. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2009 16:30

Niestety nie pamiętam :oops: jaki kraj reprezentował chłopak z nr 6
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2009 21:48

Widzę, że kolega Darek1 wylądował i po forum "lata" :lol: ciekawe czy na wybory Miss wpadnie :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2009 20:29

Zakończenie

Ponieważ wszystko ma swój początek i koniec, tak więc przyszła pora na zakończenie wakacji i relacji.

Po ostatnim pięknie zakończonym wieczorze na kempingu, następnego poranka nastąpiło zwijanie namiotu, zapłacenie należności za pobyt w recepcji kampingu i wyjazd w drogę powrotną do domu.
Jak już wcześniej pisałem, po naradzie postanowiliśmy skrócić o jeden dzień pobyt, aby nie wracać w sobotę i uniknąć ewentualnych korków na bramkach autostradowych.
Zwijanie namiotu, pakowanie samochodu i śniadanie zajęło nam ok. 3 godzin.

W czasie załatwiania na recepcji formalności związanych z zapłatą, pewna Pani płacąca wcześniej miała ogromne pretensje o wczorajszy wieczór i naruszenie ciszy nocnej.
Panie z recepcji mówiły jej, że jednorazowo w sezonie, kiedy odbywają się wybory Miss i Mistera kempingu, cisza nocna jest tego wieczora tradycyjnie o ok. 2 godziny zakłócona, ale Pani nie przyjęła tego do wiadomości i zażądała książki skarg i życzeń, aby zrobić stosowny krytyczny wpis.

Ja natomiast po zapłaceniu również poprosiłem o książkę i dokonałem wpisu pochwalnego. :lol:

Ok. godz.10 opuściliśmy kemping Valkanela i hotel Funtana.

Drogę powrotną zaplanowałem istarskim ypsilonem do tunelu Ucka, a następnie odcinkami autostrad A7 (Rupa - Rijeka) A6 (Rijeka - Zagrzeb) i A4 (Zagrzeb - Gorican)
W okolicach Rijeki z łezką w oku pożegnałem się z widokiem Jadranu, z nadzieją zobaczenia go znowu w 2010 roku.

Obrazek

Trasa przez Węgry prowadziła autostradą M7 od granicy chorwacko - węgierskiej w Gorican do miasteczka Koroshegi

Obrazek

czyli do miejsca naszego postoju na nocleg, który znajdował się mniej więcej w połowie drogi do domu.

Koroshegi to niewielka miejscowość pomiędzy autostradą M7 a Balatonem, z autostrady zjeżdża się do niej ślimakiem z dużego wiaduktu o tej samej nazwie.

Obrazek

Klik-klik

Miejsce na nocleg tranzytowy w tym miasteczku polecały na forum osoby z niego korzystające, podając namiar telefoniczny do Pani Teresy Bodo.
Pani Teresa to Polka, która wyszła na mąż za Węgra, mieszka już kilkadziesiąt lat w Koroshegi i w swoim domu wynajmuje pokoje, głównie dla Polaków jadących tranzytem przez Węgry do Chorwacji i wracających z Chorwacji.
Rezerwację noclegu dokonałem jeszcze przed wyjazdem na wakacje, ale w związku ze skróceniem pobytu o jeden dzień, nie nocowałem u Pani Teresy.
Dzwoniłem do niej podczas zwiedzania Rovinj, że skracamy pobyt o jeden dzień i czy w związku z tym jest możliwość wcześniejszego przyjazdu, ale ponieważ miejsce noclegowe już miała zajęte dla Polaków jadących do Chorwacji, załatwiła nam lokum na spanie w domu obok.
Przyjechaliśmy na miejsce ok. godz.17-tej, Pani Teresa czekała na nas na podwórku u sąsiadów, oni z kolei poczęstowali nas na przywitanie zgodnie z powiedzeniem:
Polak, Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki - mocną, domowej produkcji palinką.

Obrazek

a ponieważ na ten dzień był już koniec jazdy, chętnie kilka kieliszków wypili kierowcy - Marek, Bogdan i Janusz.

Obrazek

Nasze Panie - Danuta, Irena i Anna też trochę palinki spróbowały.

Z Koroshegy do Balatonu jest ok. 3 km, więc nie ma spijających krew komarzyc :wink: mniej więcej tyle samo jest do autostrady, więc nie słychać odgłosów ruchu autostradowego :lol:

Polecam to miejsce na nocleg, a Pani Teresa prosiła wszystkim przekazać, że serdecznie zaprasza

Koszt noclegu 11 euro/osoba - telefon do Pani Teresy Bodo (+36 306 181 679) - adres na zdjęciu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do Pani Teresy i jej sąsiadów łatwo trafić, bo domy położone są przy charakterystycznej restauracji.

Obrazek

Kwatera u sąsiadów Pani Teresy okazała się bardzo przyjemna, w pełni wyposażonej w kuchni przyrządziliśmy sobie kolację, w trakcie której oglądaliśmy fragmenty Olimpiady w Pekinie.

Obrazek

Wieczorem poszliśmy na piwko do widocznej czardy na zdjęciu, a później na ostatnie spanie w nie swoim łóżku podczas wakacji.

Obrazek

Obrazek

Takie widoki na wiadukt jak powyżej były popołudniu z balkonu i podwórka naszej kwatery.

Po wczesnym śniadaniu pojechaliśmy na chwilkę nad Balaton, akurat tego ranka wiał wiatr i pokazał wątpliwej jakości urok jeziora ......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po pamiątkowym zdjęciu z rybakiem i szczupakiem :wink:

Obrazek

ruszyliśmy w stronę wiaduktu Koroshegi, który został oddany do użytku w 2007 roku, budowany był w latach 2004-2007, ma długość 1872m, szerokość 23,8 m, wysokość 88m., kosztował 43 miliardy HUF = 172 milionów Euro, Jest to obecnie najdłuższy most w Europie Środkowej kilka zdjęć z pod jego filarów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wjeździe na wiadukt pomknęliśmy autostradą M7 do Budapesztu, przejazd przez miasto odbył się bez korków, następnie wjechaliśmy na autostradę M3 i M30 do Miszkolca
Były to ostatnie odcinki autostrady na trasie powrotu, dalsza droga była taka sama jak przy wyjeździe, tylko w kierunku odwrotnym.
Na granicy w Mniszku n/Popradem dokonałem tradycyjnego zakupu alkoholowych produktów, które dołączyły do wcześniejszych, dokonanych w Chorwacji i na Węgrzech.

Obrazek

Obrazek

Około godziny 18-tej przyjechaliśmy szczęśliwie do domu.

Krótkie podsumowanie

1. Wakacje 2008 były udane :lol: , pogoda dopisała :lol: , było słonecznie :lol: , woda w Jadranie ciepła :lol: delikatny deszcz popadał dwa razy w nocy.

2. Kemping Valkanela dalej piękny i warty pobytu (jak będzie okazja, chętnie po raz piąty tam pojadę :lol:).

3. Zwiedziłem ponownie miejsca, które widziałem wcześniej :lol: (ale są jeszcze na Istrii miejsca, których mimo czwartego na niej pobytu nie zobaczyłem.)

4. Spotkałem się z Mirko :lol: (i mam nadzieję, że jak jeszcze kiedyś pojadę na Istrię, to znowu Go odwiedzę - tym bardziej, że już dziś mam zaproszenie) :lol: :lol:

5. Znajomi, którzy byli pierwszy raz w Chorwacji, wrócili zadowoleni z pobytu i może w 2010 roku uda mi się ich namówić na kolejne wakacje w Chorwacji. Może znowu na Istrii , albo gdzieś w innym regionie.

I to by było na tyle, teraz mogę się przygotowywać do relacji wakacji TURCJA 2009 - Kemer i okolice :lol:

Dziękuję wszystkim czytający i komentującym, mam nadzieję, że nie zanudziłem, szczególnie wątkiem piwnym.

Gdyby ktoś miał pytania odnośnie pobytu na kempingu Valkanela i na Istrii, chętnie opowiem w tym lub w innym wątku.

Lot na Istrią

Pozdrav svima
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2009 21:56

Witam Januszu!

Dopiero dziś, na zakończenie tutaj dotarłem. Jutro przejdę na początek :D .

Pytań na razie nie mam, ale jest jedna mała prośba:
Przekonaj moją żonę, że Istria to jednak też jakby nie było też fragment Chorwacji... :D :D :D

Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Istria 2008 - powrót do źródeł. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone