Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 30.06.2008 11:20

Witajcie,

Właśnie wróciłem z Ciovo.

W Chorwacji byłem czwarty raz z rzędu i przez ostatnie trzy lata nie zauważyłem takich problemów jakie miałem w tym roku.

Zawsze jeździłem przez zachodnie Węgry (droga 86) więc zaliczam dwie autostrady w Chorwacji:
-Grorican - Zagrzeb
-Zagrzeb - Split.

I oto w tym roku spotkały mnie następujące problemy:

1. Trasa do Chorwacji. Jadę tradycyjnie drogą 86 przez zachodnie Węgry. W Słowenii tankuje, więc w Chorwacji nie opłaca mi się wjeżdzać na autostradę w Gorican, więc wjeżdżam na węźle Varazdin. Pod bramkami w Zagrzebiu o 6 rano kolejki, dwie bramki otwarte, daje gościowi bilet i pieniądze, dostaje paragon i reszte, odjeżdzam żeby nie robić korków kawałem dalej jestem bardzo zdziwiony, że zapłaciłem za przejazd od węzła Gorican...

2 Droga powrotna - Trogir - Zagrzeb. Mam 200 kun, nic drobnych - sobota. Ponieważ informacje drogowe (HR2) podają że do tunelu SV Rok od południa kolejka 2km postanawiam jechać starą drogą, więc opuszczam autostradą w Zadarze (opłata za odcinek 36 kun). Daje gościowi 200 kun a on oddaje mi resztę do 100. Dopiero po kilku prośbach oddał brakujące 100, paragonu nie dał i robił głupie oczy że niby się pomylił. Na szczęście nauczony poprzednim doświadczeniem sprawdziłem resztę.

Nie dajcie się poganiać gościom na bramkach i sprawdzajcie za co płacicie bo chyba lubią robić w bambuko kierowców na zagranicznych rejestracjach.

Pozdrawiam i życzę braku podobnych kłopotów.
MS
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008
Re: Uwaga na próby oszust na autostardach w Chpowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 30.06.2008 11:33

Najlepiej płacić kartą kredytową :wink:
Ostatnio edytowano 30.06.2008 13:04 przez j_w, łącznie edytowano 1 raz
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 30.06.2008 12:06

Hej MateuszS
Ja z tydzień jadę na Ciovo. Zastanawiam sie nad trasą - albo Węgry, albo Austria/Słowenia.
Napisz jak długo jechałeś Swoją trasą, ile stałeś.
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 30.06.2008 12:22

Właśnie miałem zacząć podobny wątek. To trzeba nagłośnić !
Mnie także okradli w tym roku na autostradach. Na szczęście tylko na 2 kuny, ale moich znajomych jadących po raz pierwszy z nami zrobili na 50 kun! Następnych na 10 kun.
Zatrzymałem się na następnej bramce i poszedłem na policję, a facet mi mówi, że trzeba liczyć pieniądze... Ja mu na to, że nie wyobrażam sobie, że w moim kraju idę na pocztę gdzie pani w okienku masowo rżnie petentów, a on na to, że to nie jego region i trzeba zgłaszać tam, gdzie problem zaistniał.
Tej sprawy nie zostawię swoim biegiem i skontaktuję się z ambasadą aby wystosowali protest, lub cokolwiek.
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 30.06.2008 12:33

W zeszłym roku mieliśmy dokładnie te same problemy na bramkach pod Zagrzebiem. Nie pamietam dokładnie na ile nas oszukał pan bramkowy, ale nie było to mało. Wykorzystują fakt, że ludzie często są zmęczeni i nie przeliczają reszty.
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 30.06.2008 13:02

Witam mnie w zeszłym roku na 6 euro na zjeździe do Zadaru wycyckał .
Była noc i kilka autek za mną a gosciu taki z sumiastym wąsem wysypał dużo w drobnych eurocentach i nie liczyłem dałem żonie z paragonem kiedy policzyła byliśmy 5 km dalej i 6 euro w plecy. 8O Od tamtego czasu daje wyliczone trochę dłużej to trwa ale bez wyrzutów że ktoś mnie naciągną ! :oops:
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 30.06.2008 13:33

tomaszc_r4 napisał(a):Hej MateuszS
Ja z tydzień jadę na Ciovo. Zastanawiam sie nad trasą - albo Węgry, albo Austria/Słowenia.
Napisz jak długo jechałeś Swoją trasą, ile stałeś.


Absolutnie nie sugeruj się tym co tu napisze. Jedziesz o innej porze w inny dzień. O trasie którą ja jeżdże napisano tu wiele (trasa przez zachodnie węgry).
Do tej pory robiłem ją cztery razy (trzy razy wrzesień, teraz pierwszy raz czerwiec)
Do Chorwacji daje radę zrobić tą trasę na raz, spowrotem nawet nie próbuje. Jeżdże z dwójką małych dzieci. Żonie nie daje prowadzić w nocy. Nie lubie robić przerw. Jak bierze mnie spanie staje na parkingu i kimam. I tak:

1 Gliwice - Ciovo

Wyjazd piątek 13.06 - godz 20.30, Cieszyn, Cadca, Zylina,
Piescany - Tesko (po drodze pierwszy postój - małe zakupy i krótki odpoczynek) - autostradą do Rajki (przejście graniczne SK-H), drogą 86 aż do granicy ze słowenią, w słowenii tankowanie (chyba koło 5 rano, świtało) - paliwo tańsze niż w PL, potem Cakowiec, Varazdin i na autostrade, bramki przed Zagrzebiem (Sv.Helena) 6:36 - Ciovo koło 11 - mały korek przed wyjazdem)

2 Powrót Ciovo- Zalakaros - Gliwice
Wyjazd z Ciovo w sobote 21.06 z kwatery o 10. Plażowanie w Slatine do 14 i na Wegry, poniewaz radio podaje korki w tunelu SV. Rok jade starą drogą co jest dobrą decyzją, przyjazd na węgry okolo 21.

Polecam w HR włączyć trafic info albo nasłuchwać HR2 - traffic info "każde w pół do" po chorwacku, niemiecku i angielsku, i jak podadzą informacje o korkach przed tunelami, zjechać z autostrady.

Nie stałem nigdzie.

Pozdrawiam
t.kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kurzy » 30.06.2008 14:16

A tak się zapytam przy okazji tych oszustw i zapobieganiu nim - czy na bramkach w Chorwacji można płacić kartami płatniczymi i czy na wszystkich bramkach mają terminale .
Jeśli ktoś posiada taką informację niech sie podzieli nią . Nie chce od razu jak wjadę w Chorwację szukać od razu bankomatu i wypłacać kasę aby na bramkach płacić .
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 30.06.2008 16:11

Dzis wrócilem.Na tarsie od granicy Słoweni do Zagrzebia oszukał mnie jakis czarny chorwacki złodziej..Za bardzo byłem zmęczony żeby sie od razu zorientowac.
asiakc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiakc » 30.06.2008 18:31

Nas z kolei na bramce gdzie do zapłaty było 16 euro z hakiem, pan w budce zaokrąglił sobie do 20 euro, różnicę wyrównał dopiero po mojej interwencji. Co do pytania o płatność kartą na bramkach po widziaam bramki z napisem CARDS i na dodatek nigdy nie było do nich kolejek, za każdym razem za późno się orientowałam i nie miałam juz możliwości zjazdu. :?
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 30.06.2008 19:02

Darmar, ja rozumiem wzburzenie. Ale weź pod uwagę, że Ty też mogłeś się pomylić, i że mogłeś kogoś urazić stwierdzeniem "czarny chorwacki złodziej". A wniosek z tego jeden-pilnujmy się. A jak ktoś jest za bardzo zmęczony to powinien wypocząć, a nie siedzieć za kierownicą, bo wiadomo czym to grozi.
paypal
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) paypal » 30.06.2008 19:19

Wszedzie mozna płacic kartą - najwygodniej i nie pociulają. BVramki z napisem Card słuzą do samoobsługi i płaci sie na nich wyłacznie kartą, ale ja wolałem podjechac i zeby gosc nabił - wygodniej i szybciej niz bym sie zorientował co wcisnąć gdzie i jak :lol:
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 30.06.2008 19:31

themoon w każdym wypadku można kogoś obrazić, oprócz tego...
paypal
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) paypal » 30.06.2008 19:51

Niestety uwazac trzeba wszedzie, opłaca sie płacic kartą, mnie kurs wyszedł 0,48 wiec Oki. W samej Makarskiej gdzie byłem kurs kantorowy to o zgrozo 7,10, raz trafiłem 7,14.
Nawet na granicy gdzie zawsze było bardzo miło tym razem było nie za ciekawie. Nie bede sie wdawał w szczegóły, byłem w Chorwacji trzeci raz, ale musze przyznac najmniej mi sie podobało i na pewno zrobie sobie przerwe kilka lat.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 30.06.2008 19:54

Placic karta lub miec wyliczone ;).A kombinatorzy sa wszedzie ;), czy Chorwat, czy to Polak, a nawet Austriak ;).Nie rozumiem tylko, skad te zdziwienie, ze oto wlasnie Chorwat orznal nas kasie ;)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Uwaga na próby oszustw na autostradach w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone