Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stara Baska - KRK 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Stara Baska - KRK 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 22.01.2008 00:04

Witam.
Na Starą Baśkę trafiliśmy dzięki temu forum. Muszę powiedzieć że było wspaniale. Senne miasteczko ale nie w sezonie :) Jeśli ktoś się tam wybierze to proponuję szukanie alternatywnych plaż za parkingiem kończącym drogę. Niestety pogada się niespisała bo przez 7 dni z 14 było deszczowo i zimno. Zresztą zamiast ględzić może niech zdjęciamówią same za siebie. Dodam że robione komórką :)
Pozdrawiam.

Trajano

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 22.01.2008 20:29

Zdjęcia mówią, że raz było słoneczko, a raz nie.
Może jednak " po ględziłbyś"? Wrzuć tu małą relację. 8)
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 22.01.2008 23:28

No cóż.
Wyjechaliśmy w sobotę w nocy o godzinie duchów. Trasa przez Czechy, AUstrię, Słowenię i Chorwacja. Postojów mieliśmy sporo bo jechaliśmy z 2 letnią córeczką :) Pogoda była piękna tak więc posróż minęła w zasadzie bez niespodzianek. Troszeczkę byłem zdegustowany odcinkiem przez Słowenię, ale na szczęście nadrobiłem straty po Chorwackiej stronie. Zamurowało nas gdy zbliżyliśmy się do KRKu. Widoki przepiękne, nawet rafinerja w Rijece zrobiła na nas piorunujące wrażenie. Jednak najlepsze było przed nami. Końcowego odcinka do Starej Baski nie zapomne do koca życia, nigdy nie jechałem tak piękną drogą (chodzi głównie o widoki). Na miejscu troszkę spanikowałem, bo okazało się że nie ma miejsc a my pojechaliśmy na "krzywy ryj", ale jednak udało nam się, i trafiliśmy pokój zdaje się że w najpiękniejszym miejscu. Zresztą nieźle wszystko było wyposażone a i cena do przetrawienia (27 euro za noc). Pierwsze 7 dni było cudownych, pogoda dopisała. Jednak od poniedziałku coś zaczęło się psuć. gdy spadł grad miałem złe przeczucia ale nie chciałem zapeszać. Niestety obawy się spełniły. Przez kolejnych 5 dni lało, temperatura spadła tak, że bez polara i dżinsów nie obyło się, o wycieczkach mogliśmy zapomnieć a nawet w restauracji było totalnie pusto. Skóciliśmy pobyt o jeden dzień iniestety zadziałało prawo Murphyego. W dniu wyjazdu słońce wróciło, niebo rozbłysło a my wściekli jak cholera wracaliśmy do domu. Oczywiście po Wiedniem dogoniliśmy ulewę a nawet nieco ja wyprzedziliśmy, co zaowocowało tym, że do samogo Sosnowca jechaliśmy w deszczu.
W Chorwacji zwiedziliśmy Cres (piękny ale niestety tylko zza szyb samochodu z powodu deszczu i zimna), Rijekę i kilka okolicznych ciekawostek.
Niezbyt udana pogoda była chyba ewenementem, jednak w tym roku postanowiliśmy zmienić azymut i jedziemy do Hiszpanii.
Jednak nie żałuję wyprawy, Chorwacja jest jednorazowa i niepowtarzalna :) ale zalecam jechać w lato, gdy pogoda jest gwarantowana.
Zapomniałbym, my byliśmy na przełomie sierpnia i września.
Pozdrawiam i mam nadzieję że nie zanudziłem, nie mam niestety talentów krasomówczych a i esseje niekoniecznie mi wychodzą.

Pozdrawiam

Trajan, Beata i Julcia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2008 10:23

trajano napisał(a):......ale zalecam jechać w lato, gdy pogoda jest gwarantowana.....

Niekoniecznie :wink: W 2006 (przełom VII/VIII) byłem 2 tygodnie na Krk z tych 14 dni dało się na plaży posiedzieć 4 reszta albo lało albo było zimno. Podobna pogoda w tym momencie była od Lazurowego Wybrzeza po Chorwację. Wyjeżdzając z HR do domu jak włączyłem wycieraczki w samochodzie na Krk to wyłączyłem pod domem :roll: Niestety klimat zaczyna się powoli robić nieprzewidywalny to nie to co "naście" lat temu - wtedy to było 100 % jak sie jechało na południe.
Ale....i tak bardziej jest ta pogoda przewidywalna u nich jak u nas, czym zachęcam do wyjazdu do HR :lol:
Pozdrav :papa:
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 23.01.2008 19:23

Pytanko do trajano.
Jak dostaliście się na Cres tz. skąd był prom, jaka była jego cena i ile czasu zajęło wam zwiedzanie wyspy ? :papa:
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 24.01.2008 17:50

Jeżeli chodzi o Cres to prom wypływa z miejscowości Valbiska. Nie pamietam dokładnie godzin ale prom pływa dość regularnie w godz. od 5 do 20. Rejs trwa około pół godziny. Koszt to 108 kun za samochód osobowy (w tej cenie zawarty jest koszt biletów także dla dwóch dorosłych osób)
Nie jest możliwe zwiedzenie całej wyspy w ciągu jednego dnia. My byliśmy głównie w miejscowości Cres i tzw. '' starej Jugosławii''
Wyspa godna polecenia, widoki jak z bajki, bardzo dobre drogi, chociaż trzeba uważać na boczne drogi - są wąskie i leży tam dużo kamieni.

To jest miejscowość CRES

Obrazek

Obrazek

To jest miasteczko (nie pamiętam nazwy) o którym znajomy mówił że czas się tam zatrzymał i wygląda jak "Stara Jugosławia" :)

Obrazek

coś w tym jest bo na każdym (prawie) podwórku stoji przynajmniej jedno Renault 4 hi hi hi ;) I tu ciekawostka, większość jeździ.

Obrazek

... i na koniec jedno z ładniejszych zdjęć zrobione na pożegnanie z Cresem

Obrazek
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 30.01.2008 13:32

Piotrek_B napisał(a):
trajano napisał(a):......ale zalecam jechać w lato, gdy pogoda jest gwarantowana.....

Niekoniecznie :wink: W 2006 (przełom VII/VIII) byłem 2 tygodnie na Krk z tych 14 dni dało się na plaży posiedzieć 4 reszta albo lało albo było zimno. Podobna pogoda w tym momencie była od Lazurowego Wybrzeza po Chorwację. Wyjeżdzając z HR do domu jak włączyłem wycieraczki w samochodzie na Krk to wyłączyłem pod domem :roll: Niestety klimat zaczyna się powoli robić nieprzewidywalny to nie to co "naście" lat temu - wtedy to było 100 % jak sie jechało na południe.
Ale....i tak bardziej jest ta pogoda przewidywalna u nich jak u nas, czym zachęcam do wyjazdu do HR :lol:
Pozdrav :papa:


u mnie podobnie 1lipiec 2006 - 10 lipiec
lało i świeciło, głownie od gór chmury przychodziły
Z Jaworzna - KRK czas jazdy 16godz ( przerwy ok.2/3 godz)

dlatego myśle jechanić na południe , tam raczej pewniejsza pogoda
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 30.01.2008 14:24

Do "TRAJANO"
Znam tę kwaterę z widzenia, lecz w sieci nigdzie nie mogę jej namierzyć. Jeśli możesz, podeślij jakikolwiek kontakt
marcin.kurylowicz@op.pl
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 30.01.2008 15:05

Witam. Co miałeś na myśli pisząc , że Chorwacja jest jednorazowa.? pozdrav
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 31.01.2008 08:42

Myślałem o znaczeniu "niepowtarzalna". :)
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 28.03.2008 14:54

Też mam pytanie odnośnie promów na Cres. Czy w sezonie konieczna lub wskazana byłaby wcześniejsza rezerwacja biletu jeśli chce się "przepromować "autem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2008 16:34

peligrosa napisał(a):Też mam pytanie odnośnie promów na Cres. Czy w sezonie konieczna lub wskazana byłaby wcześniejsza rezerwacja biletu jeśli chce się "przepromować "autem?

nie potrzeba rezerwacji to są promy wahadłowe - wsiadasz i płyniesz
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 18.02.2009 11:22

Znalazłem w sieci numery telefonów do kwater i apartamentów na Starej Baśce i nie tylko :)

Adresy apartamentów Stara Baśka i nie tylko ;)

A tutaj filmiki z moich wypraw (między innymi do Chorwacji)
http://www.youtube.com/user/trajanz

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Stara Baska - KRK 2007
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone