Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2012 07:56

Wtorek, 20 września

Wiedziałem że kiedyś to musi nastąpić. Deszcz :? .

Już późnym wieczorem zerwał się silny wiatr ale wciąż było bardzo ciepło. To podejrzane zestawienie, tym razem już się sprawdziły przypuszczenia o zmianie pogody. Rano wciąż bardzo silnie wiało, daleko na horyzoncie niebo rozświetlały błyskawice a my staliśmy bardzo blisko brzegu, jednak na szczęście nie tak blisko :lol: .

Mimo to do śmiechu nam nie było. Gdy wstał dzień, widać było na niebie ołowiane, niskie chmury, ale wtedy na trochę przestało lać. Mogliśmy wyjść z auta, poprzebierać się i zjeść śniadanie. Kończyliśmy w pośpiechu, znów lunęło :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co tu robić.... :? , wyjęliśmy wszystkie przewodniki i urządziliśmy sobie samochodową czytelnię. Potem na trochę zasnęliśmy, a potem... znów przestało lać :D .
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:51 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2012 07:57

Wyglądało na to, że tym razem na trochę dłużej. Wiało jednak bardzo mocno, na tyle mocno, że ponieśliśmy pewną stratę. Wydrukowana mapka Kefalonii leżała sobie za przednią szybą, przez pootwierane drzwi wpadł jakiś podmuch wiatru i wywiał ją na zewnątrz 8O . Nie mieliśmy szans jej złapać, poleciała hen, w morze, i się utopiła :( .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co było robić, nie będziemy tu przecież siedzieć cały dzień, i tak minęła już 10. Skoro już jesteśmy na tej wyspie, trzeba ten czas jakoś wykorzystać i coś zobaczyć. Wracamy więc do Zoli i głównej drogi i kierujemy się w stronę Lixouri.

W pewnym momencie skręcamy w prawo, zwłaszcza, że droga wygląda zachęcająco. Co prawda na mapie się kończy... ale co nam szkodzi zaglądnąć :wink: . Wczoraj z daleka w tym rejonie widzieliśmy ładną plażę o nazwie Fteri, może tędy uda się tam dojechać. Jednak dobra asfaltówka kończy się... wysypiskiem śmieci :? , kawałek wracamy i kontynuujemy prosto, na północ. Zmieszany z ziemią szuter po ulewach jest grząski, zresztą niedługo i tak droga kończy się płotem. Do wybrzeża nie jest daleko, może pół km i nie jesteśmy wysoko, ale rezygnujemy z dotarcia na tę plażę. Może gdyby była piękna pogoda, to owszem, ale teraz, nie ma to sensu.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:50 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2012 07:58

Głęboka zatoka, dzieląca Kefalonię niemal na dwie osobne wyspy jest bardzo wzburzona 8O

Obrazek

Obrazek

Drogowskazy ładnie kierują nas na inną znaną, bardzo popularną na wyspie plażę, Petani. Bardzo stromo trzeba na nią zjechać, ale nie robimy tego. Wystarczył nam widok z góry na liczne przyplażowe zabudowania by uznać, że nie ma po co tam jechać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:50 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.01.2012 10:40

kulka53 napisał(a):Niestety, widoczność jest bardzo kiepska :? .

Obrazek

Nie było tak źle.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 27.01.2012 10:47

kulka53 napisał(a):Wtorek, 20 września

Wiedziałem że kiedyś to musi nastąpić. Deszcz :? .


My ten punkt programu załatwiliśmy w pierwszy dzień wakacji ! ;) :lol:

... ale deszczowe zdjęcia super ... robią wrażenie !


Wiem, wiem ... mnie dobrze tak mówić siedząc w suchym ! ;)

Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.01.2012 10:58

kulka53 napisał(a):Obrazek


Jakby Turner malował.

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.01.2012 21:10

Franz napisał(a):Nie było tak źle.

Dobrze też nie...
A Małgosia jak trzeba to potrafi ze zdjęciami różne czary mary robić :wink: :lol:

mariusz-w napisał(a):My ten punkt programu załatwiliśmy w pierwszy dzień wakacji ! :wink: :lol:

Nam przypadł w udziale jeden z ostatnich... ale na szczęście tylko jeden :D

mariusz-w napisał(a):... mnie dobrze tak mówić siedząc w suchym !:wink:

Aż tak źle nam nie było... choć żałowaliśmy oczywiście czasu i miejsc które mogliśmy podziwiać przy słonecznej aurze.

Kiedyś, gdy podczas porządnego deszczu wracaliśmy z Pelistera, do wnętrza swego "wozu" czyli pochodzącego pewnie z lat 60-tych Renaulta zaprosił nas zjeżdżający z góry młody Macedończyk. Karoseria była tak zardzewiała, że gdzieś z tyłu, przy tylnej klapie, kapało do wnętrza auta.... Skoda jeszcze jest szczelna :D

longtom napisał(a):Jakby Turner malował.

Może też kiedyś uwiązł był w jakimś zaparowanym i deszczem zalanym powozie - to wiedział co maluje :wink: :lol:

Swoją drogą, lubię takie obrazki...

Pozdrawiam
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 28.01.2012 17:57

kulka53 napisał(a):Wtorek, 20 września

Wiedziałem że kiedyś to musi nastąpić. Deszcz :? .



Nas to załamanie pogody spotkało w okolicach Makarskiej. Woda lała się strumieniami z nieba :-(

Pzdr
K2
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 29.01.2012 10:34

kulka53 napisał(a):
Franz napisał(a):Nie było tak źle.

Dobrze też nie...
A Małgosia jak trzeba to potrafi ze zdjęciami różne czary mary robić :wink: :lol:



No nie takie moje czary mary a możliwości pentaxa i dwóch programów za free irfanview i xnview. Ostatni pozwala wypróbować dwa sposoby automatycznego kontrastu i poziomu oraz wyrównania i normalizacji. W przypadku zdjęć zamglonych i robionych w ponurych warunkach można coś odzyskać.

Obrazek
Oryginalne zdjęcie prosto z aparatu.


Obrazek
Fragment tego zdjęcia po obróbce. Wiatraczki całkiem ładnie widoczne.
Ostatnio edytowano 20.02.2012 20:11 przez Lidia K, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.01.2012 11:42

Pierwsze do przeżycia; drugie do skasowania, wg mnie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 29.01.2012 12:01

FUX napisał(a):Pierwsze do przeżycia; drugie do skasowania, wg mnie.


Tak się kończy zbyt mocne poprawianie zwykłymi programami.
Dlatego w relacji są zdjęcia bez tak dramatycznej obróbki tego co "wyszło" z aparatu. :)

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.01.2012 12:11

K2 napisał(a):Nas to załamanie pogody spotkało w okolicach Makarskiej. Woda lała się strumieniami z nieba :-(


Cześć Krzysiek :D

Na szczęście załamanie było dość krótkotrwałe :D
Ale mimo to zawsze trzeba się z czymś takim liczyć wyjeżdżając w drugiej połowie września...



Nie zważając na przeciwności pogodowe jedziemy dalej :D


Wtorek, 20 września c.d.


Przez malutkie wioski, krętymi, wąskimi dróżkami kierujemy się do kolejnego celu. Pogoda się nie poprawia, wszędzie jest mokro po porannej ulewie i w sumie dość chłodno bo jedynie 22 stopnie. Jedziemy tak trochę na czuja, mapki już nie mamy :? a normalna mapa drogowa zupełnie nie oddaje rzeczywistości. Na szczęście czasem przy drodze stoi jakiś drogowskaz :wink: i teraz jedziemy już szutrem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po niespełna dwóch kilometrach droga kończy się niedużym parkingiem:

Obrazek

Pod nami ONA.... Platia Ammos 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głównie dla tej plaży przyjechaliśmy na Kefalonię. Oczywiście nie tylko... ale tu po prostu musieliśmy się znaleźć. I znaleźliśmy się, szkoda tylko, że przy tak kiepskiej pogodzie :roll: :( .
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:49 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.01.2012 12:13

Plaża Platia Ammos oficjalnie jest plażą zamkniętą, o tym fakcie informuje mała tabliczka w miejscu gdzie zaczyna się zejście. Oczywiście się tym nie przejmujemy :D , jak zresztą pewnie nikt z tych którzy tu trafiają. A zejście na dół to, trzeba przyznać, wyczyn nie lada :roll: 8O .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:48 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.01.2012 12:13

Zeszliśmy :D

Kiedyś trzeba będzie wejść... ale na razie nie myślimy o tym. Na razie mamy prawie całą Platię
Ammos dla siebie. Prawie, bo oprócz nas jest jeszcze 3-osobowa czeska rodzina :cool: Brak ludzi, niby fajnie, ale to z pewnością z powodu takiej pogody... już dużo bardziej wolelibyśmy, żeby jednak było słonecznie :? .

Przycupnęliśmy sobie pod skałką, opalać się nie poopalamy, zresztą, nawet rozebrać się nie da, jest za chłodno. Ja w taki sposób nie wysiedzę zbyt długo, wziąłem aparat i powędrowałem na sam koniec plaży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:48 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.01.2012 12:14

Przepięknie tu jest, nawet w taką pogodę jestem tym miejscem zachwycony, nawet nie chcę myśleć jak byłoby tu w bezchmurny dzień. Pod nogami małe lub większe, białe okrągłe kamyczki, niekiedy tak drobne że przypominają piasek. Są wspaniałe, ale chodzi się po nich trudno, zapadają się, trzeba z głęboka wyciągać nogi. Wracam do Małgosi, spacer już był, teraz czas na kąpiel :cool: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Było REWELACYJNIE :idea:

Woda była znacznie cieplejsza niż powietrze, dodatkowo chłodzone jeszcze dość silnym wiatrem, gdybym mógł, siedziałbym w tym morzu w nieskończoność. Nie mogłem. Zaczęło padać :? .

Próby schowania się pod jakimiś skałkami nie miały sensu. Nie wiadomo było jak długo będzie padać, zresztą, ile można wysiedzieć w jakiejś dziwnej pozycji pod jakimś kamieniem :? . Pozbieraliśmy rzeczy i może nie w strugach, ale jednak w deszczu ruszyliśmy pod górę. Schodki w kość dają 8O , trzeba przyznać, nie dość, że strome, to jeszcze wysokie :? . Lefkadzką plażę Egremni było jednak łatwiej opuścić... :wink: .
Ostatnio edytowano 23.02.2012 09:47 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 232
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone