Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.05.2011 13:37

Franz napisał(a):Sibiu - Curtea de Arges - Brasov

Hmm... trasa 7C :cool: :wink:
Franz napisał(a):To i owo udalo się zobaczyć.

Nie wątpię :cool:

Żeby wspomnienia nie ulotniły się z pamięci, relację zacznij od razu. Tydzień, i 3 dni masz opisane :cool: , a i my odświeżymy wspomnienia...
Co prawda chronologia byłaby nieco zaburzona, ale chyba najlepiej byłoby wspomnienia dołączyć do Wyryp :roll:

Franz napisał(a):Na granicy słowacko-czeskiej - 1C. Brrr...

Wczoraj, żeby wrócić z działki do domu musiałem odśnieżyć auto :lol:

Franz napisał(a):Jakiś pozytywny skutek mojego pobytu na forum jest. ;)

:D

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.05.2011 13:46

kulka53 napisał(a):Żeby wspomnienia nie ulotniły się z pamięci, relację zacznij od razu.

Spróbujemy wstecznie nagrać na gorąco co nieco.
Na razie zrobię sobie przerwę w moich rumuńskich wspomnieniach i będę czytał Wasze. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2011 09:02

Franz napisał(a):będę czytał Wasze. :)

Jeszcze troszkę miejsc i dróg przed nami, zatem.... ruszamy dalej :D


Żeby dojść na przełęcz Saua Tigailor trzeba stracić nieco wysokości. Gdy tam dotarliśmy, postanowiliśmy troszkę odpocząć i coś zjeść. Niestety, chmur i mgieł było bardzo dużo :? , za to skały wyłaniające się zza nich, miały iście bajkowe kształty :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.02.2012 23:03 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2011 09:05

Oczywiście nie chcieliśmy odpuścić sobie zdobycia najwyższego szczytu tych gór. Po ponad półgodzinnej dość stromej wędrówce stanęliśmy na nim, na wysokości 1956 m . Pierwszy najwyższy szczyt jednych z jakże licznych rumuńskich górskich pasm zaliczony :idea: :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.02.2012 23:04 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2011 09:06

Nie byliśmy tam sami. Oprócz naszych znajomych z początku trasy było też trochę innych osób, które dotarły tu innymi drogami, głownie tą najpopularniejszą, z parkingu przy schronisku Muntele Rosu ponad miejscowością Cheia. No ale tłumu nie było, a gdybyśmy byli tu nie w weekend, zapewne bylibyśmy sami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 21.02.2012 23:05 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.05.2011 09:08

kulka53 napisał(a):za to skały wyłaniające się zza nich, miały iście bajkowe kształty :D

Faktycznie bajkowo ... a chmury jeszcze podkreślają ten klimat !

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.05.2011 13:42

Coś kolano mnie boli od wczoraj, ale jakoś nadążam. :wink:

pzdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2011 17:51

mariusz-w napisał(a):chmury jeszcze podkreślają ten klimat !

No może i tak :roll: , ale my mimo wszystko wolelibyśmy trafić na piękną, słoneczną pogodę i jedynie białe obłoczki na niebie :wink: :lol:
longtom napisał(a):Coś kolano mnie boli od wczoraj, ale jakoś nadążam. :wink:

Nawet z dwoma bolącymi kolanami, za nami nadążać nietrudno :wink: , a niektórym pewnie wyprzedzić by się nas udało :cool:

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.05.2011 18:14

kulka53 napisał(a):Oczywiście nie chcieliśmy odpuścić sobie zdobycia najwyższego szczytu tych gór. Po ponad półgodzinnej dość stromej wędrówce stanęliśmy na nim, na wysokości 1956 m . Pierwszy najwyższy szczyt jednych z jakże licznych rumuńskich górskich pasm zaliczony :idea: :D

Brawo! :D 8)

A chmur mieliście i tak mniej ode mnie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 05.05.2011 19:57

Czytając relacje Twoje, Franza i jeszcze paru innych osób na forum coraz bardziej kusi mnie by rozpocząć swoją przygodę z górami. Poza tym, jak zwykle w Twoich relacjach świetne fotki.

P.S Nie chcę Ci zaśmiecać wątku, ale wspominałeś o Kastori w jednej z relacji - mógłbyś powiedzieć słówka, jeżeli nie tu to w wątku o Grecji. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 05.05.2011 22:56

Franz napisał(a):Brawo! :D 8)

Dzięki :D
Franz napisał(a):A chmur mieliście i tak mniej ode mnie. ;)

Pamiętam, że pogodę miałeś dość nieciekawą..... co w przypadku Twoich podróży nie jest zbyt częste :lol: . Tylko trasę trochę bardziej rozbudowaną :wink:
Mimo to, jak widać nawet chmury nie przeszkodziły nam by docenić pewną osobliwość tych gór i także się tam wybrać :D
Pamiętam nawet jak to było.... jak przygotowywaliśmy się do wyjazdu to czytałem relację, poszukałem w sieci mapę, sprawdziłem jeszcze przewyższenia i odległości i mówię do Małgosi żeby podeszła i popatrzyła na te widoki czy podobają się jej na tyle, by chciała się tam wybrać - od razu powiedziała że tam pójdziemy :D

piter83pl napisał(a):Czytając relacje Twoje, Franza i jeszcze paru innych osób na forum coraz bardziej kusi mnie by rozpocząć swoją przygodę z górami. Poza tym, jak zwykle w Twoich relacjach świetne fotki.

Fajnie że Ci się podobają nasze zdjęcia :D
Góry są piękne, tylko trzeba umieć to piękno dostrzec i chcieć ponosić pewne wyrzeczenia by móc je podziwiać. Takie trasy jak ta nasza w Ciucas czy wcześniej w g. Rodniańskich są praktycznie dla każdego. Zresztą.... właściwie wszystkie w tym wątku takie są :lol: . Trochę doświadczenia, trochę zdrowego rozsądku, trochę przygotowania i ..... w drogę :D


piter83pl napisał(a):wspominałeś o Kastori w jednej z relacji

To prawda, byliśmy w Kastorii parę lat temu podczas jednodniowego wypadu z Macedonii. Miasto bardzo się nam spodobało, jest ładnie położone u nasady półwyspu wcinającego się w jezioro. Wyższa część półwyspu jest zielona, porośnięta krzakami, jedyna droga do góry prowadzi do wieży, chyba TV. W całym mieście tzn w jego starej części, jest ogromna ilość kościółków, czasami tak niepozornych, że przypominają zwykłe garaże czy szopy. W mieście jest promenada nad jeziorem wzdłuż której jest sporo gwarnych restauracji. Wody jeziora są bardzo czyste, przynajmniej tak wtedy nam się wydawało, wokół całego półwyspu biegła wąska uliczka wzdłuż której co kawałek stali wędkarze. Turystów tam nie zauważyliśmy, ale pewnie czasem się zdarzają bo kościółki są dobrze oznakowane tabliczkami z informacją. Poza tym miasto składa się z typowych dla greckich miast wąskich ulic z jasnymi domami otoczonymi balkonami. Byliśmy tam kilka godzin, jako że to była nasza pierwsza wizyta w Grecji wszystko nas ciekawiło i było nieznane, nowe.... fajne uczucie :D

A co do zaśmiecania.... w tym wątku o Grecji już 2 razy była mowa, więc pytanie jak najbardziej w temacie :D

Kilka zdjęć z Kastorii, jakość taka sobie bo część pochodzi z naszej pierwszej cyfrówki HP a część to skany z analogowej kliszy :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21.02.2012 23:06 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 06.05.2011 00:18

Faktycznie bardzo ładne miejsce! Ja właśnie próbuje wymyślić jakiś sensowny plan trampingu po Albanii, Macedonii i Grecji (tym razem lecimy a nie jedziemy) :) i zastanawiam się czy zrezygnować z Beratu i wrócić szybko i wygodnie Grecją, czy jednak z Sarandy skoczyć "na górę". Mam jeszcze miesiąc. O dziwo udało mi się znaleźć nawet orientacyjne czasy busów :)
P.S Podoba mi się w Twoich fotkach b.fajne kadrowanie i brak tzw. śmietnika i chaosu w kadrze.
Pozdrawiam!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.05.2011 00:25

kulka53 napisał(a):
Franz napisał(a):Sibiu - Curtea de Arges - Brasov

Hmm... trasa 7C :cool: :wink:

7C o tej porze roku jeszcze zamknięta. Była zwykła Siódemka (chociaż z krótkim wariantem CC), a potem 73C. Oczywiście, w międzyczasie małe boczne wyskoki, typu 67. ;)

kulka53 napisał(a):
Franz napisał(a):To i owo udalo się zobaczyć.

Nie wątpię :cool:

Widziałem m.in. to wiosło, o które pytał Jacek. W akcji. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.05.2011 09:44

Piter, czytałem o tych planach które masz jeszcze kiedyś... przyznaję, dość śmiały to pomysł :D . Na pewno wymyślisz sobie fajną trasę, tylko wiesz.... czasem trzeba z czegoś będzie zrezygnować, jeżeli plan będzie zbyt napięty :roll:
No i z Beratu bym nie rezygnował... to najfajniejsze miejsce w jakim byliśmy w AL, chociaż, prawdą jest, że nie byliśmy wszędzie. Warto też przejechać przez albańską rivierę, od Sarandy w górę czy jak kto woli od Llogary w dół :D
Epir jest całkiem ciekawy a i na wyspę którąś można skoczyć.... ciekawe jak to wszystko się poukłada :D

Wojtek, masz rację, zapomniałem że ta trasa otwarta jest tylko przez krótki letni czas... :oops: . Ale "siódemką" też całkiem ładnie się jedzie, choć dołem.
67 mówisz.... domyślam się celów :cool:, choć może nie wszystkich. Całkiem fajną traskę jak widać zaplanowałeś.
I tylko z tym wiosłem chyba coś przegapiłem :roll:

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.05.2011 09:47

Chętnie posiedzielibyśmy sobie na szczycie ale coraz gorsza pogoda nie pozwoliła nam na to. Gdy gdzieś w oddali, nad Bucegami, usłyszeliśmy odgłosy burzy, rozpoczęliśmy odwrót..... Pod koniec wędrówki zaczął padać niewielki na szczęście deszcz, który nie przemoczył nas wcale.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 21.02.2012 23:06 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 144
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone