Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.11.2010 11:10

Jolanta M napisał(a):Nad Morzem Jońskim pewnie świeciły podobnie, z tym, że okolica zdecydowanie bardziej atrakcyjna. I ta kąpiel w morzu pod gwiazdami... Pozytywnie zazdroszczę. :D

Chociaż przyznaję, że największe wrażenie robi na mnie noc pod gwiazdami w górach. Wokół czarne postrzępione szczyty i miliardy gwiazd na niebie. :hearts: Nie miałam okazji tego doświadczyć, bo zawsze na noc ściągaliśmy w doliny, ale jak to sobie wyobrażę, to... achhhh. :D


Jolu, jak miło że jesteś :D :D :D

Miejsce nad Morzem Jońskim było wyjątkowe z tego powodu, że bliskość gór ze szczytem ponad 2000 łączyło dwa w jednym - morze i całkiem wysokie góry. To pasmo górskie w dużej mierze odcinało nas od wszelkiej cywilizacji a o niej przypominały tylko ogromne promy pasażerskie wolno i dostojnie sunące gdzieś przed siebie i światła podjeżdżających na przełęcz samochodów.

Pozdr
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 09.11.2010 11:41

Lidia K napisał(a):Jolu, jak miło że jesteś :D :D :D

Mi również miło. :D :D :D

Lidia K napisał(a):Miejsce nad Morzem Jońskim było wyjątkowe z tego powodu, że bliskość gór ze szczytem ponad 2000 łączyło dwa w jednym - morze i całkiem wysokie góry. To pasmo górskie w dużej mierze odcinało nas od wszelkiej cywilizacji a o niej przypominały tylko ogromne promy pasażerskie wolno i dostojnie sunące gdzieś przed siebie i światła podjeżdżających na przełęcz samochodów.

Boooskooo!!! :hearts: :D
Powtarzam się, ale niech tam - pozytywnie zazdroszczę. :D :D :D

Serdecznie pozdrawiam
Jola
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.11.2010 12:22

Dzień ósmy, 11 września

W nocy mieliśmy naprawdę niezły spektakl rozświetlanych błyskawicami pustych nadmorskich przestrzeni tuż nad horyzontem. Fajnie wyglądały też ogromne dalekobieżne promy powoli sunące po morskiej toni, rozświetlone wyglądały bardzo dostojnie. No i dziś niestety mamy znów powtórkę z rozrywki :( :evil: , czyli kiepską pogodę, wraz z nastaniem poranka burze co prawda ustały, ale chmury w ogóle nie chciały się rozejść i padał z nich raz mniejszy, raz większy deszczyk. Takie rewelacyjne miejsce udało się nam znaleźć i nie możemy w pełni skorzystać z jego uroków :? to się nazywa mieć pecha......

Po śniadaniu zjedzonym w przerwie między kolejnymi falami opadów trochę jeszcze podsypiamy, gdy deszcz w końcu ustaje decydujemy się na spacer po naszej rozległej plaży. Jakoś żadne z nas nie ma ochoty na kąpiel w morzu :roll: . Najpierw idziemy na jej północny kraniec napotykając ciekawe roślinki, wypłukane w skałach jaskinie i oczywiście bunkry.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.02.2012 13:11 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.11.2010 12:23

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.02.2012 13:12 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.11.2010 12:25

Ciężko się chodzi po drobnym żwirku z okrąglutkich kamyczków. Małgosia zostaje na plaży na wysokości samochodu, ja idę jeszcze na jej drugi koniec, w stronę wielkiej rzecznej "delty" . Muszę się spieszyć, jest co prawda ciepło, wręcz parno, ale nad moją głowę nadciągają okropne czarne chmury....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Około 11 wyjeżdżamy pod górę. To wspaniałe miejsce na zawsze zostanie w naszej pamięci, jak się potem okaże jako właściwie jedyne łatwo dostępne, a zupełnie niezagospodarowane miejsce na albańskim wybrzeżu morza Jońskiego :roll: . Pozostawione ślady (samochodowe i głównie w postaci niewielkiej jak na Albanię ilości, ale jednak śmieci :? ) dowodzą, że w lecie bywa tu trochę ludzi, teraz jednak nietrudno było tu o całkowite odosobnienie :D .

c.d.n.
Ostatnio edytowano 20.02.2012 13:14 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.11.2010 12:28

Te białe kwiatki z owockami to kapary :D . Nazbieraliście trochę na marynaty?
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 09.11.2010 12:31

kulka53 napisał(a): Najpierw idziemy na jej północny kraniec napotykając ciekawe roślinki,


Jeśli tym razem mnie oko nie myli ... to są kapary !








Gdzie jest Tomek ?

:)


OOO ... ale Danusia się znalazła ! ... i mówi to samo ! :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.11.2010 12:45

mariusz-w napisał(a):
Gdzie jest Tomek ?

:)
OOO ... ale Danusia się znalazła ! ... i mówi to samo ! :)


Jestem i

CICHO SIEDZĘ

:lol:

pzdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.11.2010 12:53

Tomka zatrzymały takie na z.....

Za rozpoznanie kaparów - jakieś pyszny poczęstunek marynatowy by się przydał. Nic z tego, nie pomyśleliśmy, że z tego cuda rosnącego na skałach można by smaczną marynatę po powrocie wyczarować. Szkoda, że nie wiedzieliśmy. :oops: :oops: :oops: :wink:

Ooo widzę Tomka. :D :D :D
Cieszę się, że jesteś ale przykro mi, że cicho siedzisz. :cry: :cry: :cry:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12743
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.11.2010 13:36

Lidia K napisał(a): Nic z tego, nie pomyśleliśmy, że z tego cuda rosnącego na skałach można by smaczną marynatę po powrocie wyczarować. Szkoda, że nie wiedzieliśmy. :oops: :oops: :oops: :wink:


Nazbieracie następnym razem :D.
Nam się jeszcze nigdy nie udało :( trafić na rosnące kapary. Rozpoznałam je tylko dlatego, że przeszłam teoretyczne samodokształcanie :wink: po pierwszym chorwackim rejsie, przy okazji wysepki Kaprije. Wtedy coś na ten temat napomknęłam, a wygląd roślinki na dobre zadomowił się w zakamarkach szarych komórek :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.11.2010 16:01

Mam nadzieję, że się Małgosia i Paweł na mnie nie pogniewają za to.
A Jola potraktuje może łagodnie moje nieudolne próby wyciągnięcia czegokolwiek z tych fotek. Nie mam pojęcia, jak należałoby takie nocniki prawidłowo obrobić.

Może kiedyś nabędę odpowiedniej wiedzy, a na razie taka wersja nocy w górach Bośni i Hercegowiny:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 09.11.2010 21:01

Franz napisał(a):Mam nadzieję, że się Małgosia i Paweł na mnie nie pogniewają za to.
A Jola potraktuje może łagodnie moje nieudolne próby wyciągnięcia czegokolwiek z tych fotek.

Dziękuję. :)

Kiedy o tym myślę, widzę amfiteatr utworzony z ciemnych postrzępionych szczytów i gwiaździste niebo. :D
Marzenie. Ale to już raczej w drugim życiu. :lol:


kulka53 napisał(a):Najpierw idziemy na jej północny kraniec napotykając ciekawe roślinki,

Piękne kapary! :D
Pamiętam jak na brzegu morza w Czarnogórze z dziko rosnącego krzewu laurowego skubnęłam garstkę liści. Dużo to przyjemniejsze niż zakup torebki liści w sklepie. I listki również zdecydowanie lepsze. :D


Serdecznie pozdrawiam
Jola
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.11.2010 01:45

Jolanta M napisał(a):Kiedy o tym myślę, widzę amfiteatr utworzony z ciemnych postrzępionych szczytów i gwiaździste niebo. :D

Czyli - niepotrzebnie zanadto rozjaśniłem. :lol:
Wiesz, na oryginałach nie widać prawie nic. Ale już płynie pierwsza nauka - nie próbować aż tak rozjaśniać.
Wkrótce pojawi się wątek, gdzie może wyjdzie mi lepsza wersja nocy na polanie Tisovica...

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.11.2010 08:17

Franz napisał(a):Wiesz, na oryginałach nie widać prawie nic.

Nie da rady, Wojtku. Bez statywu, zapomnij o zdjęciach nocnych
(a, w twoim przypadku, to duża strata :( ) zobacz te zdjęcia, Jacka
(chyba się nie obrazi) i receptę na sukces.





Przepraszam za OT.
Już nie będę. :oops:
Ale nocne zdjęcia Wojtka może zrekompensowały by te wtręty ...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.11.2010 09:14

Nie ma się o co obrażać - to reklama :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone